Treść opublikowana przez ufo000000
-
Tuleje raz jeszcze- co o tym sądzicie?
Kolego a zerknij-na pierwszej fotce na tej prawej tulei pomiędzy napisem meyle i germany niema strzałki czasami? na drugiej fotce też mi się tak wydaje-jeśli są to montuje się tak, aby strzałkami były skierowane do siebie. Geometria przy tych tulejach tak jak kolega pisze do ustawiania, ale jak wymienisz to daj koniecznie znać jak się autko sprawuje na nich :)
-
Specyficzne spadanie obrotów! pomocy
Znaczy się-jest takie coś że autko przy zimnym powietrzu, silniku dostaje bogatszą mieszankę-można nawet opornikiem oszukać czujnik temperatury i podaje info do komputerka że cały czas "jest mu zimno" i ciut lepiej daje (nie polecam takiego zabiegu :8) )
-
Nalot na bagnecie
Niema znaczenia czy korek czy bagnet-jak będziesz miał na korku 1cm tego to się będziesz przejmował-w zimie przy małych dystansach może tak być i nie przejmuj się tym.
-
duze spalanie - brak mocy
Pomogą :cool2: jak wymienisz to pisz koniecznie :!:
-
duze spalanie - brak mocy
Nie-mało płynu to będziesz gotował silnik i nic więcej.
-
dlaczego kolor oleju jest taki
Tak jak kolega wyżej pisze-ja bym takich tam wynalazków nie wlewał, może się zabarwia właśnie po jakimś syfie co już ktoś wcześniej wlał ale to nie znaczy że traci on od razu swoje właściwości. Prędzej sobie biedy narobisz wlewając jakieś tam środki czyszczące niż jeżdżąc normalnie i zapominając o tym.
-
duze spalanie - brak mocy
Jak sondę to rozglądał bym się za boschem.
-
mrugająca kontrolka klocków...
Sprawdź te klocki jeszcze raz-ja też sprawdzałem i wydawały się całkiem bajka a po dwóch miesiącach usłyszałem tarcie metalu o tarcze (jak kupiłem auto nie było żaróweczki od klocków w liczniku). Tak więc zbadaj jeszcze raz bo szkoda tarcze wymieniać-a to mruganie hmm może gdzieś się kabelek przetarł z przodu bądź z tyłu a może klocki się kończą, zapowietrzenie odrzucam. Czujniki masz lewy przód i prawy tył.
-
dlaczego kolor oleju jest taki
Też zauważyłem że po wymianie dość szybko mętnieje ale ja sobie tym specjalnie głowy nie zawracam.
-
duze spalanie - brak mocy
Odłączasz aku, spinasz klemy + i - jakimś przewodem ze sobą i przekręcasz kluczyk na zapłon. Po 15 minutach wyjmujesz kluczyk ze stacyjki, odłączasz kabelek i normalnie podpinasz aku. Przy walniętym czujniku może palić więcej bo może on widzieć cały czas silnik jako zimny i będzie dawał mu więcej paliwa i powietrza, przydała by się diagnoza komputerowa ale ja mimo wszystko stawiam na lambdę. Jak by czujnik temperatury był popsuty i dawał by sygnał że silnik jest zimny to owszem palił by więcej ale nie był by raczej słabszy-jak palisz zimny silnik to z reguły lepiej idzie niż ciepły.
-
duze spalanie - brak mocy
Tak jak koledzy piszą-na sam początek pod komputer podepnij i zobaczysz czy sonda, a może i przy okazji o czymś innym źle działającym się dowiesz (czego nie życzę oczywiście). Tak wygląda że sonda daje zbyt bogatą mieszankę.
-
mozliwosc sprawdzenia spalania
Nigdzie nie sprawdzisz-ja mam obrotomierz, lecz niema wskaźnika chwilowego zużycia paliwa-tak jak kolega wyżej lej co 100km albo jak zaświeci Ci się (na prostej drodze) rezerwa to zalej pod korek i zobaczysz ile przejedziesz na tylu litrach co wlałeś.
-
jak poprawic osiągi w BMW M3 e46
:( MURCIELAGO niestety nie mam, ale gnije mi pod blokiem DIABLO GT to tak za garstkę $$$ puszczę, przed sprzedażą dołożę Ci taki opornik za 9,99 bo auto ma jedynie 585 km a nie chcę Ci badziewia wciskać co ciężko będzie po mieście się płynnie poruszać :) Jakub zmienia tyle tylko że musisz na zamówienie mniejsze pokrywki od weków wykombinować, i mniej kleju Ci pójdzie-nic poza tym.
-
jak poprawic osiągi w BMW M3 e46
eee nie bądź niekulturalny-grzecznie można powiedzieć że najszybsze auta są czerwone :roll2: haha i kto tu jest pedał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
jak poprawic osiągi w BMW M3 e46
Trzynastolatek nam grozi :mrgreen: :twisted2: hehe wiesz 13 lat to z tego co pamiętam 1 gimnazjum to niema żartów :lol:
-
jak poprawic osiągi w BMW M3 e46
nie przyszla do piaskownicy? :lol: :cool2: :cool2: :cool2: Brawo :clap: A swoja droga zastanawiam sie po co jesli ktos ma jak mowi 25lat loguje sie jako 13latek zeby znalezc kolezanke??? To ile ta kolezanka ma lat?? Jak to po co? "Ja mam 20 lat, ty masz 13 lat, przed nami prokurator" :lol: hahahaha dobre :8) niech ten temat zostanie na forum i uznajmy go za taki topic śmiechu, ot tak dla relaxu :P
-
jak poprawic osiągi w BMW M3 e46
eeee jak na 13 lat to całkiem ambitnie przyszłe autko planuje :cool2: :clap: Tylko szukaj dobrego egzemplarza bo za te kilka lat może się go rdza zacząć łapać zanim będziesz nim jeździł :roll2: .... do zamknięcia
-
Gdzie założyc nowe opony na przód czy na tył ?
Kubex kolega w pierwszym poście napisał: W tym tygodniu zamierzam kupic opony na moje felgi 18'' (opony 225/40R18)
-
[ e36] problem z otwarciem szyby kierowcy . pomocy
Ramiona nie mogą być w miarę proste tylko mają być proste-wystarczy że wygniesz jedno trochę w jedną już drugą stronę i już wyskakuje ze ślizgu i szyba spada na dół. Szyba dobrze siedzi w uszczelkach? Próbowałeś regulować siłę docisku szyby do krawędzi tą śrubą na klucz z tego co pamiętam 10mm? I nie wiem czy te ślizgi mogą metalowe tam akurat być. Kółeczko to co chodzi w tej szynie którą się właśnie przykręca kluczem 10 jest całe? Mi się ono rozsypało i je dorobiłem na tokarce, ale ślizgi zamówiłem oryginalne. W sumie to już niejeden temat o tych szybach był także szukaj i czytaj.
-
Silnik zgasł i niechce odpalic
Pompę czy pracuje można sprawdzić wyjmując przekaźnik od pompy i łącząc go "na krótko" i będziesz słyszał czy pracuje czy nie. Chyba że się mylę to poprawcie.
-
oil service + dziwne objawy??
yyy nie wypowiem się czy to jest normalne ale najprościej jest wyzerować inspekcję i wtedy jak nie pomoże to badasz dalej. Masz tematów trochę jak zerować-w dziale zrób to sam jak i w dziale o "trójkach" Daj znać jak coś ustalisz, wykombinujesz Powodzenia
-
Gdzie założyc nowe opony na przód czy na tył ?
Raczej nie-w samochodzie z przednim napędem także tył może zacząć wyprzedzać przód, a jeśli tam będą lipne opony to źle się to kończy. Większość znajomych zakładało np w audi "na przód bo łatwiej ruszyć na śliskim i pod górkę wyjechać po śniegu" a się dziwili jak na pewniaka darli po śniegu i przód się trzymał a tył latał po całej drodze.
-
jak poprawic osiągi w BMW M3 e46
A może upatrzył sobie kolega autko z naklejką M z tyłu i się pyta jak podnieść moc w M3? Znam niejedną osobę którą przy pytaniu-"jaki model bmw masz" pada odpowiedź "M3". "A jaki silnik?" "1,6" :lol:
-
jak poprawic osiągi w BMW M3 e46
Nawet nie napisałeś jaki tam będzie silnik siedział, a tak poza tym to czy w M3 trzeba poprawiać osiągi :?: :P Jeśli jeszcze nie kupiłeś auta to kup z silnikiem którego osiągi będą Cię zadowalały bez dłubaniny. O jakiej pojemności, mocy myślisz?
-
znow o termostatach
Zdaje mi się że w 320i będziesz miał jeden. A co do odległości hmmm teraz zimno jest to raz, a dwa że jeśli się już zagrzeje i nie spada przy spokojnej jeździe w trasie to chyba jest git-mi dość powoli łapał pion, a w trasie nawet przy większej temp zewnętrznej wskazówka spadała nawet na niebieskie pole, po wymianie wzorowo.