Skocz do zawartości

ufo000000

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ufo000000

  1. ufo000000 odpowiedział(a) na nokturnal temat w E36
    Silnik M40? Masz tzw "bociana" znaczy klekotanie silnika? Taki sam efekt na Pb jak i na LPG?
  2. ufo000000 opublikował(a) temat w E36
    Witam Temat poruszany wiele razy, jednak najczęstsze rady typu tarcze, tuleje u mnie się nie sprawdzają :( telepie prawym przednim kołem. Wymieniłem: -tarcze -klocki -piastę -sworznie, tuleje, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatora -inne koła, wyważone Amortyzator na przeglądzie wyszedł jako całkiem sprawny, żadnych wycieków, dobre tłumienie, wahacza nie wymieniałem, ale nigdzie nie uderzyłem ani nic podobnego żeby miał się zgiąć, nie wiem czego jeszcze mam się czepić, oglądając przekładnię też luzów nie widziałem. Znajomy mi powiedział że mogę jeszcze sprawdzić łożysko amortyzatora http://www.motoallegro.pl/item708895005_lozysko_amortyzatora_przedniego_bmw_e36.html Co o tym sądzicie, może być ono za to odpowiedzialne? Wymieniał to ktoś? Im delikatniej naciskam pedał hamulca tym mocniej telepie, przy gwałtownym hamowaniu prawie nie czuć. Dzięki za wszelkie rady.
  3. A nie masz modułu komfortu? Jak przytrzymasz dłużej kluczyk w pozycji zamkniętej to nie domykają Ci się szyby?
  4. ufo000000 odpowiedział(a) na masqo temat w E36
    Nie masz napisane nawet jaki masz silnik, a co za tym idzie ile masz sond, a poza tym że katalizator słychać to nieznaczy że trzeba go od razu wycharatać, może tylko puszka od niego się nabijała.
  5. Nie musisz trzymać się tych 100km/h, przecież jadąc np autostradą lub w trasie silnik jest elegancko chłodzony przy większych prędkościach, a wentylatorowi nic się stać nie powinno, jest on zrobiony tak że ma wytrzymywać ciągłą pracę w razie potrzeby. Wracaj bez nerwów z wakacji :D
  6. ufo000000 odpowiedział(a) na kdpiast temat w E36
    Ja takie coś miałem i to dość długo, już zaczynałem szukać jakiś poważniejszych przyczyn a pomogło zresetowanie kompa poprzez spięcie klem.
  7. Powinieneś spokojnie dojechać, tak jak kolega wyżej, kontroluj temperaturę, ale wydaje mi się że prędzej będzie ona zbyt niska niż zbyt wysoka :)
  8. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    Ja Ci pisałem o tych przekaźnikach znajdujących się w tej skrzynce której ty właśnie nie masz, u mnie ona odpowiada za centralny, szyby, domykanie szyb itp, a u Ciebie jest z kolei do centralnego ta skrzyneczka obok metalowej z białą wtyczką której u mnie niema (nie wiem czy tylko do centralnego czy jeszcze coś w niej jest). Ta wtyczka pomarańczowa niepodłączona idzie do poduszki powietrznej.
  9. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    Wchodzisz na http://www.imageshack.us/ klikasz Browse, tam gdzie masz zdjęcie, następnie na dole start upload!, później jak wyskoczą Ci wszystkie linki kopiujesz link przy Thumbnail for forums (1) i wklejasz go na forum. Tu taka baza skrótów, po angielsku ale zawsze coś... http://www.mbmw.com/bmw_technical_acronyms.htm
  10. Osobiście "testowałem" obie poduchy w E36 i powiem że było "miękko i przyjemnie" także nie jest tak źle :mrgreen:
  11. ufo000000 odpowiedział(a) na Tokop temat w E36
    Szukaj po szrotach, na allegro parę sztuk jest http://www.motoallegro.pl/search.php?string=bmw+e36+klamka+zewn%C4%99trzna&category=620&buy=1&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&country=1&location_radio=2&distance=1&st=gtext&order=pd&listing_sel=2&listing_interval=7 I napisz jeszcze czy przód czy tył.
  12. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    Nie sprawdzałeś czy bez tego da się jeździć, ale na pewno szyby, centralny, może lusterka...
  13. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    Tak czy inaczej musiał byś zastosować przekaźniki bo nie puścisz takiego natężenia przez sam przełącznik, nie będzie działało Ci domykanie szyb przy przytrzymaniu kluczyka w pozycję zamkniętą... Lepiej doprowadzić to do ładu.
  14. ufo000000 odpowiedział(a) na roger4 temat w E36
    Są chyba różne moduły komfortu, sterowania centralnym itp i stąd to się może bierze.
  15. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    Tak, przekaźniki są tej skrzynce dużej do której idzie zielona, żółta i duża czarna, od tyłu jeszcze jedna. Ona się trzyma z tego co pamiętam na 4 zatrzaskach, odchylasz i wyjmujesz, skrzyneczkę rozbierasz podobnie, 4 zatrzaski odchylasz i zdejmujesz wieczko. Który przekaźnik, tego Ci nie powiem bo nie wiem a jest ich tam kilka i do tego są wlutowane.
  16. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    Przekaźniki są w tym pudełeczku (moduł komfortu) do którego idzie wtyczka żółta, zielona i większa czarna (od tyłu jeszcze jedna) http://img188.imageshack.us/img188/113/centr.th.jpg a ta skrzyneczka metalowa to jest sterownik ABS, komputer silnika DME wyciągniesz podnosząc maskę i po stronie pasażera w podszybiu, jeśli nie musisz to nie wydzieraj :mrgreen:
  17. ufo000000 odpowiedział(a) na emek6 temat w E36
    To jeśli taki jest prawdziwy to lej syntetyk i śmigaj :) Wcześniej zerknij pod silnik z ciekawości czy nie leje.
  18. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    DME-sterownik, komputer silnika. Przekaźniki od szyb znajdziesz za schowkiem pasażera, u mnie są w tym dużym czarnym "pudełku", są wlutowane, nie wiem czy ty je też masz, czy jakoś to inaczej wygląda u Ciebie, pod maską nie znajdziesz chyba od szyb ale mogę się mylić.
  19. ufo000000 odpowiedział(a) na HKR temat w E36
    Skąd wiesz że przez immo masz odcięte zasilanie? Może po prostu masz uszkodzony alarm i sam twierdzisz że cały czas działa cichy alarm, a przy tym może odcina zapłon, tak właśnie znajomy miał i nie mógł zapalić auta. Co do immo-ja u siebie mam większą skrzyneczkę z napisem EWS za schowkiem pasażera i małą za plastikami blisko kolumny kierowniczej, także na niej jest napis EWS, takie jak tutaj na aukcji http://www.motoallegro.pl/item710616878_bmw_zestaw_ews_komputer_klucz_e39_e36_2_0_2_5_2_8.html
  20. ufo000000 odpowiedział(a) na emek6 temat w E36
    Jak jesteś pewny że syntetyk to zalał bym dalej syntetyczny jakiejś dobrej firmy, jeśli będą wycieki, będzie palił litrami to możesz zejść na gęstszy olej (półsyntetyk) już wyremontować co trzeba w silniku i dalej jeździć na syntetycznym. P. S. wiesz jaki auto ma przebieg realny?
  21. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    kabrio
  22. ufo000000 odpowiedział(a) na dzolotan temat w E36
    Zerknij tu: viewtopic.php?p=537271#537271 Pytaj kolegę Bagor, coś Ci doradzi.
  23. ufo000000 odpowiedział(a) na emek6 temat w E36
    Byle jaki, byle nie najtańszy chłam, odpowiedzi tyle ile ludzi na forum, elf, castrol, valvoline, motul, będą dobre, a w ogóle to syntetyczny czy jaki olej wlewasz? Motul jest na allegro jaki tylko Ci się podoba.
  24. To jest właśnie powód tej nieprawidłowej pracy silnika. Ja miałem delikatną nieszczelność przy krokowcu i właśnie silnik na wolnych się telepał jak traktor. Wymieniłem uszczelkę przy silniczku krokowym (u mnie trochę inny niż u Ciebie) i raz że obroty spadły w dół, a dwa że wyrównała się praca silnika.
  25. ufo000000 odpowiedział(a) na energizer temat w E36
    Koledze zapewne chodzi oto żebyś zbadał czy nie jest ona przerwana, przetarta izolacja, to ma wiązka tylnej klapy, że wiele osób już pisało o różnych cyrkach w aucie a to właśnie ona była powodem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.