Treść opublikowana przez ufo000000
-
szarpanie 4tyś obr :(
Silnik M40? Masz tzw "bociana" znaczy klekotanie silnika? Taki sam efekt na Pb jak i na LPG?
-
Drżenie przy hamowaniu
Witam Temat poruszany wiele razy, jednak najczęstsze rady typu tarcze, tuleje u mnie się nie sprawdzają :( telepie prawym przednim kołem. Wymieniłem: -tarcze -klocki -piastę -sworznie, tuleje, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatora -inne koła, wyważone Amortyzator na przeglądzie wyszedł jako całkiem sprawny, żadnych wycieków, dobre tłumienie, wahacza nie wymieniałem, ale nigdzie nie uderzyłem ani nic podobnego żeby miał się zgiąć, nie wiem czego jeszcze mam się czepić, oglądając przekładnię też luzów nie widziałem. Znajomy mi powiedział że mogę jeszcze sprawdzić łożysko amortyzatora http://www.motoallegro.pl/item708895005_lozysko_amortyzatora_przedniego_bmw_e36.html Co o tym sądzicie, może być ono za to odpowiedzialne? Wymieniał to ktoś? Im delikatniej naciskam pedał hamulca tym mocniej telepie, przy gwałtownym hamowaniu prawie nie czuć. Dzięki za wszelkie rady.
-
Centralny zamek z pilota do e36
A nie masz modułu komfortu? Jak przytrzymasz dłużej kluczyk w pozycji zamkniętej to nie domykają Ci się szyby?
-
tłumik środkowy zamiast kata
Nie masz napisane nawet jaki masz silnik, a co za tym idzie ile masz sond, a poza tym że katalizator słychać to nieznaczy że trzeba go od razu wycharatać, może tylko puszka od niego się nabijała.
-
E36 316i - proszę o szybką poradę!
Nie musisz trzymać się tych 100km/h, przecież jadąc np autostradą lub w trasie silnik jest elegancko chłodzony przy większych prędkościach, a wentylatorowi nic się stać nie powinno, jest on zrobiony tak że ma wytrzymywać ciągłą pracę w razie potrzeby. Wracaj bez nerwów z wakacji :D
-
szarpie podczas jazdy
Ja takie coś miałem i to dość długo, już zaczynałem szukać jakiś poważniejszych przyczyn a pomogło zresetowanie kompa poprzez spięcie klem.
-
E36 316i - proszę o szybką poradę!
Powinieneś spokojnie dojechać, tak jak kolega wyżej, kontroluj temperaturę, ale wydaje mi się że prędzej będzie ona zbyt niska niż zbyt wysoka :)
-
awarie w bmw
Ja Ci pisałem o tych przekaźnikach znajdujących się w tej skrzynce której ty właśnie nie masz, u mnie ona odpowiada za centralny, szyby, domykanie szyb itp, a u Ciebie jest z kolei do centralnego ta skrzyneczka obok metalowej z białą wtyczką której u mnie niema (nie wiem czy tylko do centralnego czy jeszcze coś w niej jest). Ta wtyczka pomarańczowa niepodłączona idzie do poduszki powietrznej.
-
awarie w bmw
Wchodzisz na http://www.imageshack.us/ klikasz Browse, tam gdzie masz zdjęcie, następnie na dole start upload!, później jak wyskoczą Ci wszystkie linki kopiujesz link przy Thumbnail for forums (1) i wklejasz go na forum. Tu taka baza skrótów, po angielsku ale zawsze coś... http://www.mbmw.com/bmw_technical_acronyms.htm
-
Bezpieczeństwo, NCAP Crash Test, dwie gwiazdki
Osobiście "testowałem" obie poduchy w E36 i powiem że było "miękko i przyjemnie" także nie jest tak źle :mrgreen:
-
Szukam klamki lewej zewnętrznej
Szukaj po szrotach, na allegro parę sztuk jest http://www.motoallegro.pl/search.php?string=bmw+e36+klamka+zewn%C4%99trzna&category=620&buy=1&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&country=1&location_radio=2&distance=1&st=gtext&order=pd&listing_sel=2&listing_interval=7 I napisz jeszcze czy przód czy tył.
-
awarie w bmw
Nie sprawdzałeś czy bez tego da się jeździć, ale na pewno szyby, centralny, może lusterka...
-
awarie w bmw
Tak czy inaczej musiał byś zastosować przekaźniki bo nie puścisz takiego natężenia przez sam przełącznik, nie będzie działało Ci domykanie szyb przy przytrzymaniu kluczyka w pozycję zamkniętą... Lepiej doprowadzić to do ładu.
-
Nie mogę zgasić inspekcji
Są chyba różne moduły komfortu, sterowania centralnym itp i stąd to się może bierze.
-
awarie w bmw
Tak, przekaźniki są tej skrzynce dużej do której idzie zielona, żółta i duża czarna, od tyłu jeszcze jedna. Ona się trzyma z tego co pamiętam na 4 zatrzaskach, odchylasz i wyjmujesz, skrzyneczkę rozbierasz podobnie, 4 zatrzaski odchylasz i zdejmujesz wieczko. Który przekaźnik, tego Ci nie powiem bo nie wiem a jest ich tam kilka i do tego są wlutowane.
-
awarie w bmw
Przekaźniki są w tym pudełeczku (moduł komfortu) do którego idzie wtyczka żółta, zielona i większa czarna (od tyłu jeszcze jedna) http://img188.imageshack.us/img188/113/centr.th.jpg a ta skrzyneczka metalowa to jest sterownik ABS, komputer silnika DME wyciągniesz podnosząc maskę i po stronie pasażera w podszybiu, jeśli nie musisz to nie wydzieraj :mrgreen:
-
jaki olej do M52B28 ?
To jeśli taki jest prawdziwy to lej syntetyk i śmigaj :) Wcześniej zerknij pod silnik z ciekawości czy nie leje.
-
awarie w bmw
DME-sterownik, komputer silnika. Przekaźniki od szyb znajdziesz za schowkiem pasażera, u mnie są w tym dużym czarnym "pudełku", są wlutowane, nie wiem czy ty je też masz, czy jakoś to inaczej wygląda u Ciebie, pod maską nie znajdziesz chyba od szyb ale mogę się mylić.
-
Blokada immobilisera i alarmu
Skąd wiesz że przez immo masz odcięte zasilanie? Może po prostu masz uszkodzony alarm i sam twierdzisz że cały czas działa cichy alarm, a przy tym może odcina zapłon, tak właśnie znajomy miał i nie mógł zapalić auta. Co do immo-ja u siebie mam większą skrzyneczkę z napisem EWS za schowkiem pasażera i małą za plastikami blisko kolumny kierowniczej, także na niej jest napis EWS, takie jak tutaj na aukcji http://www.motoallegro.pl/item710616878_bmw_zestaw_ews_komputer_klucz_e39_e36_2_0_2_5_2_8.html
-
jaki olej do M52B28 ?
Jak jesteś pewny że syntetyk to zalał bym dalej syntetyczny jakiejś dobrej firmy, jeśli będą wycieki, będzie palił litrami to możesz zejść na gęstszy olej (półsyntetyk) już wyremontować co trzeba w silniku i dalej jeździć na syntetycznym. P. S. wiesz jaki auto ma przebieg realny?
- awarie w bmw
-
pytanie o chip!!!
Zerknij tu: viewtopic.php?p=537271#537271 Pytaj kolegę Bagor, coś Ci doradzi.
-
jaki olej do M52B28 ?
Byle jaki, byle nie najtańszy chłam, odpowiedzi tyle ile ludzi na forum, elf, castrol, valvoline, motul, będą dobre, a w ogóle to syntetyczny czy jaki olej wlewasz? Motul jest na allegro jaki tylko Ci się podoba.
-
obroty ok a silnik nie rowno chodzi
To jest właśnie powód tej nieprawidłowej pracy silnika. Ja miałem delikatną nieszczelność przy krokowcu i właśnie silnik na wolnych się telepał jak traktor. Wymieniłem uszczelkę przy silniczku krokowym (u mnie trochę inny niż u Ciebie) i raz że obroty spadły w dół, a dwa że wyrównała się praca silnika.
-
awarie w bmw
Koledze zapewne chodzi oto żebyś zbadał czy nie jest ona przerwana, przetarta izolacja, to ma wiązka tylnej klapy, że wiele osób już pisało o różnych cyrkach w aucie a to właśnie ona była powodem.