Treść opublikowana przez Oreł
-
Śląskie
Jaki warsztat polecacie w okolicach Bielska? Fajnie jakby był to ktoś kto ogarnia tylko bmw, słyszałem o Auto Maxi na tęczowej, warto?
-
Puknięcie przy 20 km/h
Przecież jest już wyjaśnione co to jest, po co drążyć temat i spiskować, że to ryglowanie zamka (który de facto ma swój charakterystyczny wydźwięk, który raczej każdy rozpoznaje.)
-
silnik N47T
Możliwe jest, że z końcówki produkcji modelu e90 mam silnik N47T? Tak przynajmniej mam na raporcie który wykupiłem pół roku temu (wersja silnika efficient dynamic)
-
Poziomowanie xenonów nie działa
Ja mam problem z poziomowaniem, ale błąd mam 9cb6, bodajże problem z przewodem, ale nigdzie nie widzę, żadnej przerwy ani przegryzionej wiązki
-
Felgi 17" a tarcze 336mm
2.0 ma tarcze 300mm A to ciekawe bo ja mam fabrycznie 312 :shock:
-
E91 N47 Błedy egr, dpf
Oddaj dpf na regenerację i wgraj jako nowy, niczego nie usuwaj.
-
Nierówna praca od razu po zapaleniu
Mam podobnie, ale nie zawsze po odpaleniu czuć lekkie wibracje, po ruszeniu ustaje, ale zauważyłem, że po odpaleniu klimy (po dojechaniu np. Do świateł) czuć jak autem trzęsie, wydaje mi się, że zauważyłem to tylko na włączonej klimatyzacji. Obroty nie falują i również żadnych błędów, poniżej 2 tysięcy obrotów podczas zmiany biegów czasami lubi szarpnąć autem
-
Mokra podłoga w e90
Lepiej użyć tej cienkiej szerokiej na 15mm, czy użyć jakiejś grubszej? Ale np. 5 x 6 mm?
-
Mokra podłoga w e90
Sam musiałem się przekonać i faktycznie rozgrzewanie kleju jest tylko doraźne, znowu mam wodę na progach i pod dywanikiem, czy klej polimerowy będzie dobry żeby skleić to wygłuszenie? Bo mam pod ręką i chętnie bym go wykorzystał
-
E91 N47 Błedy egr, dpf
Mam pytanie do tego pierwszego błędu, mam też go u siebie cały czas, rozumiem, że jak go usunę tak jak mówisz to zniknie, ale mam teraz 50 g popiołu już, sadza wypala się normalnie, dalej będę widział ile jest popiołu?
-
E90 wymiana akumulatorka w kluczyku
Ale nie wiem co tu można zepsuć, bateria włożona biegunem w odpowiednią stronę, pilot nie reaguje, teraz nie wiem czy włożyć tą nową baterie do drugiego pilota w którym też już mam słabą, bo będę uziemiony jak będzie to samo Edit: problem rozwiązany, winna nowa bateria (oznaczenie cr2032 z philipsa) nie działa, włożyłem tą słabą z drugiego pilota i wszystko działa, jestem w szoku, że nowa nie działa :shock:
-
E90 wymiana akumulatorka w kluczyku
Wymieniłem baterie w pilocie z keyless, od tej pory nie reaguje centralny zamek, a po otworzeniu drzwi z kluczyka który jest w pilocie, alarm się nie dezaktywuje, na drugim pilocie wszystko działa. To jak nie trzeba kodowac, to co trzeba zrobić? Wyrzucić i kupić nowy pilot? Wsadzenie w stacyjkę nic nie daje.
-
E90 wymiana akumulatorka w kluczyku
No chyba nie, wymieniłem baterie i kluczyk umarł, nie reaguje na nic, nawet jak przekręce w drzwiach ręcznie to alarm się i tak nie wyłącza.
-
Puknięcie przy 20 km/h
Też to słyszę i nie słyszę tego tylko w e90, również w A4 b7 się z tym spotkałem i w Skodzie Fabii z 2020 r. Myślę, że tak po prostu ma być
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Chyba znalazłem problem, oglądałem dolot, i znalazłem ugryzienie od kuny, wymienię tą harmonijkę i zobaczę czy coś pomoże
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Dzisiaj zauważyłem problem w trasie, po przejechaniu 600km, zredukowałem do 4 biegu (zjechałem z autostrady) i pojawiły się szarpnięcia, dodałem gazu i wrzuciłem 5 bieg i problem ustal, ale zauważyłem dziwną rzecz, hamując silnikiem gdy obroty spadały do 1500 było czuć wyraźne mocniejsze przyhamowanie auta. Błąd mam tylko jeden od dłuższego czasu związany z dpfem, ale szczerze nie wiem czego on dotyczy, dpf poziom popiołu na poziomie 52g. Silnik n47 163ps efficient dynamic.
-
[E90] kod błędu 4737, zniakający prąd
Kluczyka nie mierzyłem, ale już ledwo "łapie", w idrive pokazuje, że bateria jest słaba. Aku wydaje się być w normie, w spoczynku po nocy nie spada poniżej 12v, po odpaleniu ma 14,7v. Kierunkowskazy led erken dymione.
-
[E90] kod błędu 4737, zniakający prąd
Czy po wymianie bocznych kierunkowskazów na ledowe, może uciekać prąd? Przed wymianą nie miałem błędu tak jak w temacie. Auto normalnie odpala, albo przyczyną błędu może być rozładowany kluczyk? Bo ciągle wyskakuje mi niski poziom baterii?
-
Woda cieknie do kabiny
Ja ten klej rozgrzałem i skleiło na nowo, moim zdaniem lepsze jak struganie z tej taśmy butylowej, trzyma jak beton.
-
Światła powitalne e92, uszkodzenie?
Odgrzeje temat. Musiałem zacząć używać drugiego kluczyka, wcześniej (jakoś godzinę przed użyciem drugiego) wszystko działało normalnie, bez znaczenia na porę dnia i w pozycji 0 na światłach, ringi się zapalały po otwarciu auta z kluczyka, teraz po włączeniu w menu idrive tej funkcji ringi nie odpalają, nie mam problemu z Aku, miał ktoś podobny problem?
-
[e90] Jaki olej?
320d efficient dynamic. Do tej pory był Millers 5w30, zostać przy nim czy zmienić na polecany Liqui Moly? Nie ubywa oleju, ani nie widzę, żadnych problemów jeżdżąc na miller'sie. Jestem ciekaw Waszych opinii, bo nigdy wcześniej nawet się nie zastanawiałem nad Miller oils
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Czyli celować w ori z BMW? nie ma sensu się pchać w co innego? aż taka różnica? :shock:
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Jakie tarcze i klocki polecacie na przód do 320d ed? moc seryjna, dodam, że chciałbym już nawiercane albo nacinane, widziałem sporo z firmy ATE
-
Trzeszczenie wnętrza?
E90 liczy sobie już przeszło 10 lat, moim zdaniem powinieneś się przyzwyczajać, u mnie też drży plastik pod kierownicą albo pod fotelem ciężko jednoznacznie stwierdzić. Ale w pierwszej kolejności sprawdziłbym czy po prostu coś Ci luźno nie lata, wszystkie schowki itd.
-
E90 felgi ET
Dlaczego nie można? Jak teoretycznie mieści się w wartościach przedstawionych w tabeli powyżej? Bo też od jakiegoś czasu szukam 18tek na 225, szerokość felgi 8j - bo takich jest dość dużo? :shock: