Treść opublikowana przez GDX4
-
G20 LCI2 2025
Ile widzieliście samochodów po oklejeniu, które zostały rozklejone po roku/dwóch/trzech.... I w jakim stanie one były? Ja widziałem auta po roku jak właściciel zmieniał oklejenie.... Skończyło się na lakierowaniu maski, bo z folią zszedł klar. I bonusowo błotnik tylny, który też stwierdził że bezbarwny już się należał... Po tych doświadczeniach, zdecydowałem że tylko ceramika. Jak są odbicia kamieni na masce to trudno. Taki life. Jeżeli auto pójdzie do sprzedaży to nie będzie to duży problem. Jak będzie mnie drażniło, to naprawy, lub lakierowanie. Które i tak nie by było pewnie konieczne po zdjęciu folii. A i bonus, na rantach folii w trudnych miejscach chętnie utrzymuje się woda, już, błoto, suł... co w połączeniu z czasem może dać nam rudą. W nowych autach to odległy problem, ale już po 5 latach może być ciekawie. Co nie zmienia faktu że oklejenie szybko odmienia auto i jest ciekawym zabiegiem. Ale czy dla każdego i wszędzie? Kwestia dyskusyjna, jak większość innych.
-
G20 330e 2021 Blue Ridge Mountain Metalic
Ładna konfiguracja kolorystyczna.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
No ja jednak wielkim wielbicielem otwartego dachu jestem, więc wzgardziłbym karbonem. Ale ja tak mam.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
No tego body to faktycznie, można zazdrościć.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
No niby tak. Ale tu wchodzimy już w kartkowe zawody. Co lepsze na papierze, co lepiej jeździ na ćwiarę... A życie codzienne brutalnie weryfikuje takie doktoraty. Oczywiście żeby nie było, fajnie było by mieć m3 z pełnym wyważonym konfigiem, czyli dziura w dachu i inne akcesoria auta gt... Najbliżej tego jest Alpina. A najlepiej nowe e55 kompresor w211... w bananowych skórach, drewnem orzechowym, brązowymi szybami z s klasy.... i coś czego w tym nie było czyli kombi i 4 matic. Ach, marzenia. Choć w sumie można sobie zbudować...
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Trochę może i tak, ale to nie przeskok, tylko dalszy rozwój...
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Pierwszy raz testując m3 wsiadłem do niego z seata cupry 4x4... Nie był to przeskok robiący wow...., bardziej kolejny krok. Największa różnica to materiały w środku, kwestia tej 1s do setki... nie wywiera takiego wrażenia. Tu odczucie jest pomiędzy np jakimś 150km vs coś powyżej 300km..., tu się robi przeskok.... Ileż to było pisania na forum Cupry o różnicy między ośką i 4x4, i to koronne ale 100-200 ośka lepiej... No może i tak, ale to rzadko wykorzystywany parametr, ale jeden w wielu innych biorący udział w wyborze auta. Jako punkt składowy. W moim przypadku m3 ma następujące "wady": 1. Kombi brak szyberdachu 2. Brak fabrycznego haka z homologacją Biorąc wszystkie moje oczekiwania i dostępne parametry aut wygrało 340... No chyba żeby było 550ix w kombiaku... ale nie b było....
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No i elegancko. Brawo. Gratulacje. Tak trzymaj. Podjąłeś ryzyko, opłaciło się, wygrana. Nie myślałeś o przyciemnieniu odblasków? Jak padło pytanie oznaczy że takiej pewności jak u Ciebie zbrakło. Ja znam przypadek jak lampy jednak nie chciały właściwie współpracować. I konieczne były lutowania oporników i innych kombinacji... Ale to nie było BMW...
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No i git. Czyli kolega może sobie montować. Jako królik doświadczalny w sumie, ale ok. Jest ryzyko jest zabawa...
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
To u Ciebie wygrywają przyciemnianie, u mnie nie. Dla mnie jeżeli szyby dymione to wszystkie, poza czołową, jak w stanach mają. A laptopa na podłodze za fotelem i tak za bardzo nie widać. Dla mnie rolety robią robotę i mi to estetycznie pasuje. Obecnie chyba tylko Porsche i Mercedes pozwalają mieć szyby bez przyciemnienia.... Lipa.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dla mnie portimao za blady. Przy niebieski Stingerze wygląda słabawy. San Marino.... W salonie kiedyś widziałem te dwa obok siebie... Przepaść.
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
Seat leon cupra 4x4 rocznik 2017. Parę wiosen temu. Jedyna opcja kół zimowych do kupienia w aso - 18cali w rozmiarach tak jak pisałem. Tam haldex wiele wybaczał, a różnica prędkości na liczniku pomijalna.... Mi wtedy zależało na na tym samym prześwicie i dobierałem felgi i opony poza aso, wg własnego widzimisię. Czy to była pełna homologacja rozmiaru dla modelu, czy tylko skrót aso w zdobyciu kasy, nie wiem i już nie wnikam. Była taka propozycja i z niej nie skorzystałem, dobierając setap wg przeliczeń. W bmw już poszedłem jednym rozmiarem, full aso, że jak coś klęknie, to nikt nie będzie skwierczał że łooo panie, miał pan inne koła niż rekomendowane. Ale tu xdrive to powoduje, przy ośce, to można takie szlaki sobie odpuścić. Ja na takie "uniemilacze" mam rolety w tylnych szybach. Dzięki nim nie marudzą że świeci słońce... W seacie miałem tylko przyciemnienie i to nie to... Tam nie mogłem z tego zrezygnować, nad czym osobiście ubolewałem. A przy roletach jeżeli nadal za dużo jest słońca, to można sobie coś między rolete a szybę dodatkowo włożyć i masz prawie jak litą ścianę z blachy😉🤪 A z kolei syn szwagra marudzi mu że on nie chce jechać autem z ciemnymi szybami, jak to mówi tylko nie tym gdzie jest nocka w środku.... A że szwagier miłośnikiem przyciemniania jest, to już oba auta szyby oklejone i dzieciak już wyboru nie ma. W obu ma nockę. I tak ma być..... Także z tymi upodobaniami to różnie. Szkoda że moda wycina możliwość personalizacji w coraz większej ilości zakresów.
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
Pobawiłem się trochę z rozmiarami kół bmw... Natomiast w seacie problem polegał na tym iż homologowane proponowali 225/35 R19 oraz 225/35 R18, różnica calowa felgi robiła tamtą różnicę...
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
Generalnie w moim odczuciu żaden. Masz ciemne tylko z tyłu, co daje efekt placebo. Jaskini w aucie na tylnych miejscach.. Bocznych kierowcy nie masz przyciemnianych, a one mogą w takim przypadku pomóc Ci w trasie. Coś jak w stanach.... A tak, to tylko moda, która dziwnie nastała i nie chce odejść. I teraz innych szyb się nie da wziąć....
-
Uszkodzony wkład filtru oleju
Tak jak pisałem. Jeżeli są obawy to za te kolejne 2 tys zamiana samego filtra.
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
W BMW nie miałem okazji, ale w Cuprze sobie sprawdzałem. 18 vs 19 z dedykowanymi oponami. Różnica sięgała coś między 1,5 a 2 cm na promieniu koła. Niby nic, ale jednak na prześwicie i wypełnieniu nadkola coś robi. Porównajcie sobie koła 20 cali, opcja do sedana w stosunku do 19.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dokładnie. Nie sterczy żaden patyk, który przeszkadza włożyć telefon do schowka...😉 W sumie oba rozwiązania mają swój urok i praktyczność. I chyba z każdym da się żyć.
-
G20 - 330i - konfiguracja do oceny
A tam, głupoty. I 19 i 18 można tak samo uhartać, poszczerbić, oskrobać, porysować... 18 może mają więcej gumy wokół siebie, ale finalnie samo koło jest niższe niż 19... Mnie w konfiguracjach dziwi pęd ku ciemnym szybom, bo inni tak mąka, bo słońce (przez 3 miesiące w roku...) a całkowite olanie webasto, które przydaje się w najmarniej 6/7 miesięcy - zapomniałem co to skrobanie szyb, rano szybki ładnie odparowane, śnieg rozpuszczony, auto przyjemnie ciepłe.
-
Uszkodzony wkład filtru oleju
Silnikowi raczej nic nie będzie. Zapobiegawczo i dla własnego spokoju możesz sobie nowy filtr wymienić po 1 lub 2 tysiącach i porównać ilość zanieczyszczeń. Ale nie powinno być dramatu.
-
G20 LCI2 2025
Oczywiście. Si. Mój błąd, San Marino to moje kolorystyczne marzenie, odkryłem go zbyt późno.... Ale dzięki temu mam scyscraper, który jest bardzie maskuje traktowanie neandertalskie....😉
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Bo ten kolor niedawno został dodany. Swego czasu bardzo ciężko było zobaczyć oxide. Cała reszta jest bardziej popularna.
-
G20 LCI2 2025
Ale jednak bardzo ciemny. Co w moim przypadku skutkowało by bardzo widocznym kurzem.... Jeszcze bardzo fajnie wygląda San Marino green, tylko też bez mocnego światła mocno ciemny.... Ale bardzo ciekawe kolory. W salonie mój pierwszy wybór. Ale ze względów praktycznych wybór padł na Oxide Grey, a po konieczności aktualizacji do lci wpadł skyscaper. Zabrudzenia ładnie się maskują z większej odległości....😉
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Bardziej mam na myśli problemy jakie generowało montowanie np oryginalnych lamp tylnych w pewnych markach przy zmianie przed liftów na polifty.... Tam co prawda często wchodziła zamiana zwykłych lamp na ledy, ale problem był. Sianie błędami, złe działanie etc. Kiedyś w c klasie wymieniałem kierunki z oryginałów na aftermarket. Jakość to zupełnie inne poziomy. Aftermarket w pudełku był ładny, ale jak w rękach miałem oba czyli oryginał i afte...... z 5 minut myślałem czy to dobry kierunek.... Oczywiście działały, bo zmiana żarówka-żarówka. Ale weszliśmy w erę komputeryzacji, zapisywania przebiegów w modułach lamp etc. Niech ktoś bardziej wtajemniczony się wypowie czy akurat g20 jest wolne od takich pomysłów. Niemniej ja bym uważał. Ale jak kto chce, niech działa. Nie mnie to zaboli finansowo. Ja tylko skoro było pytanie, podzieliłem się wątpliwościami, które autor pytania może wziąć pod rozwagę i na powstałe dziki nim pytania znajdzie odpowiedzi albo zleje całkowicie i zamontuje. A wtedy ścieżki: 1. Wszystko działa jest git. 2. Nie działa, wracamy do oryginału 3. Nie działa i coś się zjarało. Powrót do oryginału, pudrowanie problemu i do komisu.... Bo nie byłeś u lokalnego proboszcza aby poświęcił....teraz to już tylko szaman z lasu deszczowego....
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jakiś aftermarket. Homologacja to pal licho, problemem może być sianie zakłóceń po can.... Może zwarcia, może szaleństwa systemów asystujących, zakłócanie radia etc.... Generalnie dobry plan na zrobienie sobie kuku. Ja kupiłem podwójne końcówki czarne na ali... Pierwsze mycie i lakier z nich zszedł. Już moje damskie malowanie sprajem na parkingu lepiej się trzyma. No, ale końcówki nie wpływają na elektronikę....
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To jak dopiero co odebrałeś diesla i szukasz mocy to chyba jednak 340d nie jedzie...🤪😜 Ja już przy modach celowałbym w przyrosty rzędu 20%, 10% to tak trochę mało. Za dużo nie zmienia. Przy okazji modyfikując wydech i dolot poprawiasz auto usuwając eko kagańce. A może opcja zakupu sterownika od wersji prę lci i dłubanie w tym i podmianka? Popytaj tunerów, np gregor10... Albo do baku dosypuj lsd...🤪😉