Skocz do zawartości

michau6211

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez michau6211

  1. No ale ja dokładnie o tym mówię: tego typu fotele mam w swojej G20 i są jak dla mnie tragiczne. Notoryczne bóle pleców, źle i nierówno wyprofilowane siedziska + ta tkanina pod którą zawsze, ale to zawsze podwija mi się koszulka. Nie polecam, zdecydowanie. Natomiast, miałem okazję siedzieć w tych fotelach (sportowe fotele M): no I to jest zupełnie inna klasa. Warte każdej złotówki, w porównaniu z fotelami z pakietu M.
  2. Ja potwierdzam, te fotele z M pakietu są tragiczne, ani sportowe, ani tym bardziej komfortowe. Jak dla mnie to nawet stary Seat Leon miał lepsze fotele. Jak ktoś jest "większy", czyli ma około 190 i waży 90 kg jak ja, to powinien zdecydowanie zastanowić się nad opcją "Sportowe fotele przednie M". Koniecznie skóra, bo ta podstawowa skajka i szmata nie nadaje się nawet do obicia siedzenia w ciągniku.
  3. michau6211 odpowiedział(a) na ironiq temat w G20, G21, G80, G81
    Moim zdaniem przód dużo ładniejszy od obecnej G20. Mam nadzieję że popracują nad cyfrowymi zegarami, bo jak będzie to co w i4, to jak dla mnie lipa.
  4. Cóż, zawsze w tego typu sytuacjach warto zastanowić się kto na tym najbardziej zyskuje, a kto traci. Mam wrażenie, że ktoś bardzo lobbuje za tym że Europa sama narzuca sobie pętlę na szyję i coraz mocniej ją zaciska, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt orania tradycyjnego sektora motoryzacyjnego, który generuje dużą część PKB całej wspólnoty, zatrudnia miliony ludzi i przede wszystkim - jest źródłem R&D oraz know-how wypracowanym przez wiele lat, do którego nie mogą zbliżyć się inne nacje. Wyrżnięcie silników spalinowych według mnie zacznie zabawę od nowa, a kraje takie jak Chiny (NIO) tylko na to czekają. Według mnie wielkie firmy europejskie jak BMW właśnie, czy włoskie Ferrari i inne stracą całą swoją przewagę konkurencyjną i legendę którą budowali latami, konstruując wspaniałe silniki spalinowe. Podobnie było i jest z nagonką na diesle, gdzie właściwie tylko Europa potrafiła zrobić porządne silniki wysokoprężne. Dało się gdzieś tam wyczytać, że Toyota mocno angażowała się w tą nagonkę, zresztą widać po reklamach. Ale to nie czas i miejsce na filmy z żółtymi napisami. :) UE chyba się nie rozpadnie, pytanie raczej czy my tam ciągle będziemy? :cry2:
  5. Nie wiem czy było, ale dzisiaj, w komisji UE padł pomysł żeby od 2035 roku praktycznie zakazać sprzedaży samochodów spalinowych. Nie żeby coś, ale to już praktycznie za 13 lat. https://www.reuters.com/business/retail-consumer/eu-proposes-effective-ban-new-fossil-fuel-car-sales-2035-2021-07-14/
  6. Dlaczego chcesz przejść z benzyny na diesla ? A dlaczego nie? :) Tak się jakoś złożyło, że jeżdżę 2 litrowymi turbo benzynami już od dobrych 7? lat i jakoś mi się już znudziło. Te silniki się robią zbyt "liniowe" w dostarczaniu mocy - nie wiem jak to określić, takie zbyt "maślane" w odbiorze to jest. Ludzie się tym zachwycają, mi to zaczyna przeszkadzać. W mocnym Dieslu dajesz gaz i masz momentalnie kopniaka w plecy, ale co kto lubi. Wydaje mi się że może to być ostatni moment na zakup czegoś takiego jak 330d, zanim zabronią tym jeździć i wjeżdżać całkowicie do miast i to mnie kusi. Mamy chyba podobny konfig, to się wypowiem. Szybkie pytanie - jeździsz z włączoną kontrolą trakcji? Bo jak tak, to nawet nie ma co rozmawiać - w BMW działa ona paskudnie i wycina prawie cały "nadmiarową" moc która może trafić na koła. Samochód ma naprawdę pokłady przyczepności i nie potrzeba do tego dechy z i30N (jeździłem ;P) żeby się pobawić. Też nie ma co oczekiwać, że duża, ciężka limuzyna porobi na wąskim krętym torze i30N - co to to nie. Pojedź jednak gdzieś gdzie masz długie, szybkie łuki i będziesz zadowolony. Polecam popróbować najpierw z włączoną DTC, która pozwala na lekkie uślizgi, ale generalnie kontroluje samochód. Samochód RWD ma zupełnie inną charakterystykę niż FWD i może to latanie po zakrętach też trzeba obrać innym torem jazdy? :D Ja osobiście do FWD już nie wrócę. :)
  7. Czy mi się wydaje czy w konfiguratorze zniknęła możliwość dodania "Adaptacyjnego zawieszenia M" dla wersji 330d i m340d? Czy od początku tego nie było dla tych wersji? Zastanawiałem się nad zamianą swojej 330i na jedną z powyższych, ale chyba odpuszczę...
  8. Z tym układem kierowniczym też jest tak, że w położeniu 0 jest on mało wyczulony, stąd też być może delikatne odchylenia od idealnego ustawienia na wprost nie są aż w takim stopniu przenoszone na koła. Wracając od meritum wątku - czyli niestabilności przy wyższych prędkościach, takie szybkie pytanie - czy ktoś z oponami NIE RUN FLAT zaobserwował podobne problemy? Coraz bardziej zastanawiam się czy nie przejść na jakieś normalne opony.
  9. Kurczę, kątomierzem nie mierzyłem, ale tak pi x drzwi wydaje mi się że nie więcej jak 2-3 stopnie. :norty: Jako punkt odniesienia traktuję znaczek BMW na kierownicy - chyba że to on jest krzywo zamontowany :)
  10. A jakie masz oponki, ciśnienie? Run Flat? Zawieszenie adaptacyjne M? Nie tylko Ty :) U mnie z kolei jest przekrzywienie w prawo.
  11. 2.3, które dochodzi do 2.5 podczas szybszej jazdy i wyższej temperatury. Dokładnie takie ciśnienie mam wskazane jako wymagane w iDrive i nalepce na drzwiach (2.3). Próbowałem jeździć na wyższym ciśnieniu, ale według mnie to tylko potęguje efekt. Moje opony to F: Pirelli PZero 225/40/19 R: 255/35/19 RFT. Próbowałem ostatnio poszukać więcej info na ten temat i w USA np. sporo osób narzeka na tzw. "tram lining" czyli takie zjawisko, gdzie opona podąża za nierównościami w jezdni zamiast trzymać kierunek. Co ciekawe, jako źródło problemów wskazują opony Run Flat - jest naprawdę dużo wątków na różnego rodzaju forum. Zaczynam się zastanawiać, czy te nalepki + iDrive nie jest przypadkiem skalibrowany na opony nie-RFT, które z racji tego że są bardziej miękkie, mogą potrzebować wyższego ciśnienia. Dużo osób narzeka na Pirelli że są miękkie, ale może akurat w wersji RFT dla BMW są one za twarde na takie ciśnienie? Ostatnio wylądowałem nawet na forum Jaguara, gdzie kilka osób miało podobny problem - tam podobno producent zaleca nawet 1.8-2 bara do komfortowej jazdy. Muszę pokombinować z tym ciśnieniem, nie ma co się poddawać :)
  12. Mi też "chłopaki na serwisie" robili geometrię. Mam wrażenie że jest gorzej jak było, chociaż według wydruku który dostałem wszystko było w normie. Niestety, po raz kolejny jadąc kilkaset kilometrów w dłuższą trasę stwierdzam że problem występuje. Właściwie to chyba niezależnie od wiatru, samochód buja i znosi w lewo, w prawo. Ludzie się na mnie patrzą jak na idiotę, a ja na stacji sprawdzam czy koła dokręcone i czy opony dobrze założone. Nauczyłem się z tym jeździć, ale przyjemności i tej mitycznej "radości z jazdy" nie mam z tego żadnej. Mam wrażenie, że powyżej pewnej prędkości - gdzieś tak od 120 km/h wzwyż - zaczynają się czary. Zaczyna się uczucie jazdy po lodzie, gdzie każda, nawet delikatna nierówność sprawia że samochód reaguje nerwowo i jest wytrącany z idealnego toru jazdy. Czasami jadąc na wprost mam kierownicę przechyloną delikatnie w prawo, innym razem nie...Naprawdę, jeszcze nigdy nie czułem się tak niepewnie w samochodzie przy wyższych prędkościach i też nigdy aż tak nie zawiodłem się na danej marce. Moim zdaniem, nie jest to błąd geometrii, ale wady konstrukcyjnej (może akurat tylko mojego modelu) gdzie przód i tył samochodu ma za słaby docisk aerodynamiczny. Stąd też, wydaje mi się że więcej osób które skarżą się na ten problem ma, podobnie jak ja, lekkie dwulitrowe silniczki benzynowe i stąd ten problem. Chociaż pewnie trzeba by było wziąć tyle samo użytkowników z każdej grupy, żeby stwierdzić jakąś statystycznie istotną zależność :) Dobry temat na badanie. Tymczasem, ja spróbuję zrobić jeszcze raz geometrię - tym razem poza ASO u kogoś z pojęciem o robocie i jeżeli to nie pomoże to prawdopodobnie się rozstanę ze swoim "Ultimate Driving Machine*", bo szkoda czasu i nerwów na coś co zamiast oczekiwanej satysfakcji dostarcza tylko rozczarowanie. * ale tylko do 120 km/h
  13. Jakbyś miał problem z niestabilnym samochodem to tez byś się wszystkiego chwytał :cry2: Chyba podjadę z nim do wróżki :) A jak!
  14. Kurczę, fajnie to wyglada. Takie pytanko na szybko - czy oprócz efektu wizualnego, zauważyłeś jakąś poprawę we właściwościach jezdnych samochodu? Teoretycznie dyfuzor i ta dokładka z przodu powinne zwiększać docisk odpowiednio tylnej i przedniej osi.
  15. Mamy chyba podobny konfig samochodu ;) Też 330i Portimao + szpera ;) A co do odczuć? Nie wiem czy "aż tak znacząco zmienia" trakcję. W normalnej, "ulicznej" jeździe nie odczujesz działania tego cuda, trzeba naprawdę ostro przesadzić i to przy wyłączonych systemach. Tutaj musisz sobie sam odpowiedzieć ile czasu tak jeździsz. Ja ostatnio sporo, ale jak tylko wsiada główny hamulcowy (żona), to tryb Comfort i nie ma mowy o wytłumaczeniu jej jak działa szpera :). W każdym razie, można się pobawić - przy mocnym gazie na wyjściu z zakrętu tył bardzo fajnie się "nastawia" i idziesz do przodu jak pocisk. Zawsze można też przesadzić i pójść kontrolowanym poślizgiem, ale moim zdaniem to już naprawdę trzeba chcieć przesadzić. Szpera też może pomóc wyjechać z zaspy :P Z drugiej strony, trzeba sobie jasno powiedzieć że dołożenie szpery nie zrobi z 330i nagle M3. Co więcej, większość BMW (chyba od e90) które jeżdżą po drogach mają otwarty dyfer, w tym ciekawostka - nawet McLaren P1. Da się czymś takim jeździć, nawet po torze a systemy typu DSC mogą udawać działanie LSD, chociaż to zupełnie inna bajka.
  16. Ja już też jestem po lekturze tego wpisu ;) Ciekawa sprawa i być może rzeczywiście rozwiązuje to problem. Trochę też mnie dziwi fakt, że 330i M Sport miałoby mieć ten sam stabilizator co chociażby 318i Luxury Line - no ale tak wynika z tego katalogu części, bo nie widzę tam rozgraniczenia na wersje wyposażenia. Jednak coś w tym może być, bo wydaje mi się że większość użytkowników, którzy w tym wpisie narzekali - jeździ wersjami 2litrowymi. Może udało by się nam zrobić podobną listę, co użytkownikom G30?: Problem niestabilności: G20 03/20, RWD, zawieszenie adaptacyjne M, 19" Pirelli PZero, 330i M Sport - @michau6211 Brak problemu niestabilności: ? EDIT: Kolego santo - zmuś serwis, żeby wysłali zgłoszenie do BMW (to się chyba nazywa PuMA czy jakoś tak?). Jak zaczną napływać do nich zgłoszenia, to może ruszą swoje twarde głowy i coś z tym zrobią.
  17. Done. :) Ktoś jeszcze walczy z problemem czy każdy się poddał?
  18. Mówiąc szczerze to ja po dzisiaj mam dość. Czuje jak czasami ucieka mi tył, innym razem przy kierownicy trzymanej prosto, samochód nagle zaczyna ściągać raz w lewo, raz w prawo. Przy tym na kierownicy w ogóle tego nie czuć. I to wszystko bez wiatru, ewentualnie delikatne podmuchy. Przedziwna sprawa. Napewno nie ma to nic wspólnego z „czułym układem kierowniczym”, bo jeździłem wcześniej Giulia, która ma jeszcze bardziej bezpośredni układ kierowniczy i tam nie było takich cyrków. Jestem już naprawdę kompletnie rozczarowany tym jak prowadzi się ten samochód. Jadę niedługo do ASO, dowiedzieć się że wszystko jest ok i potem, jak starczy mi sił to zacznę chyba kręcić aferę.
  19. Podziwiam Twoje podejście, naprawdę. Chociaż z drugiej strony mnie ono mocno dziwi. Bo po co przepłacać za markę i jakość premium w tym wypadku, skoro zwykła budżetowa Dacia tez dowiezie Cię spokojnie do celu. Trochę pobuja, trochę porzuca, ale jakoś dojedzie. Najwyżej zwolni się do 90 km/h. Nie wiem, może się mylę ale w takiej marce jak BMW nie chodzi o to, żeby dojechać do mety w jednym kawałku, tylko żeby sama droga była przyjemnością. Kupując serię 3 i to z pakietem M, czy jak kto woli - płacąc ratę leasingową co miesiąc, wydaje mi się że nie ma co tutaj iść na jakiekolwiek ustępstwa, tym bardziej jeśli chodzi o właściwości jezdne samochodu. Na tym wyrósł kult i legenda marki. Bo jeżeli jest inaczej, to przestańmy oszukiwać siebie i innych, że seria 3 prowadzi się jakoś super w porównaniu do innych samochodów i po prostu mówmy jak jest. Bo stabilność przy jeździe na wprost to jak dla mnie jeden z wyznaczników "dobrego prowadzenia". Jeżeli większość z nas da sobie wmówić, że "ten typ tak ma" czy "Paaaanie te dzisiejsze BMW to w ogóle nie to co kiedyś" albo w ogóle sam z siebie przywyknie, to potem nikt z nas nic nie zdziała, bo ASO się wypnie i jeszcze mistrz serwisu będzie nam wmawiać chorobę psychiczną. @Krakus - nie odbierz tego proszę jako przytyk w swoją stronę :) Po prostu uważam że nie ma co tutaj odpuszczać tak łatwo i jeżeli więcej osób będzie zgłaszać problem, to może on w końcu dojdzie do producenta, a ten coś z tym zrobi.
  20. I co było przyczyną? U mnie geometria była robiona nie tak dawno i ciągle jest źle. Zresztą, ja już naprawdę nie wiem co myśleć o tym samochodzie. W piątek wziąłem ojca na "testy" żeby zobaczyć jego odczucia. Cisnę samochodem po drodze szybkiego ruchu, zero jakiejkolwiek niestabilności. Wsiada on, to samo - samochód idzie jak po szynach. Dzisiaj trasa Lublin - Warszawa, nieco gorsza pogoda, jadę sam - rzuca. Potem Warszawa - Łódź w 4 osoby TRAGEDIA. Tak źle jeszcze nie było. Nie wiem, czułem jakby każde koło chciało jechać w inną stronę. Powrót z Łodzi, też w 4 osoby - właściwie bez zastrzeżeń, tylko malutkie, naprawdę prawie niewyczuwalne bujanie w trybie Comfort. Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest też wina DSC. Samochód dostaje podmuch wiatru, DSC wykrywa jakiś przechył i interweniuje. Dzisiaj wyłączyłem wszystko i było trochę lepiej. Myślę że nastawy zawieszenia i tak są skopane, no ale żeby samochód zachowywał się aż tak różnie to jeszcze nie doświadczyłem. Co śmieszniejsze, w zakrętach w ogóle nie odczuwam jakby samochód się źle prowadził. Dłuższa prosta - zonk, właściwie jest to samo za każdym razem.
  21. Przede wszystkim tego, że problem jest znany, wbrew temu co twierdzi niekiedy ASO. Przyczyn może być kilka - od niechlujnie zrobionej geometrii (o czym pisałem powyżej), do problemów z zawieszeniem tylnym - gdzie trzeba by nieco "poprawić fabrykę". Akurat, w moim przypadku może mieć to sens. Zaryzykuję stwierdzenie, że seria 3 wychodzi z fabryki skręcona "domyślnie", natomiast potem rolą każdego serwisu w początkowej fazie eksploatacji jest nastroić zawieszenie tak, żeby samochód jeździł jak najlepiej. Wręcz powinni Cię zawołać po kilku tysiącach km przebiegu, jak wszystko się ułoży itp. żeby wystroić samochód. Wydaje mi się że te wszystkie darmowe geometrie do 5k przebiegu to nie łaskawość ze strony ASO BMW, tylko raczej ich powinność, tylko nikt o tym nie wie, bo nikt nas o tym nie informuje. Ciekawy jestem jak to wygląda w innych krajach.
  22. Wiadomo, że Michelin PS 4S to kawał opony, ale też nie dajmy się zwariować. Zaraz się okaże, że żeby w pełni wykorzystać potencjał BMW, trzeba będzie założyć kute felgi wyrabiane przez samego i jedynego Hansa z Monachium, z podpisem CEO BMW + opony z F1, oczywiście homologowane przez BMW (*) - bo te na których jeździ McLaren to mogą się nie nadawać, wiecie. To nie tak. Mówimy tutaj raczej o leniwej jeździe na wprost, gdzie większość opon - nawet tych nie super premium powinno spokojnie sobie dawać radę. Ja sam myślałem że te zimowe Bridgestone to porażka, bo po zmianie na letnie była zauważalna poprawa. Jednak mimo wszystko ten samochód nie prowadzi się tak jak powinno prowadzić się BMW. Moim zdaniem coś jest z zawieszeniem. Problem jaki jest to fakt, że ASO niekoniecznie jest zainteresowane problemem typu "niestabilność w prowadzeniu", bo tutaj trzeba wiedzy i chęci żeby w ogóle zająć się tematem. Tym bardziej że to nie jest taki namacalny problem. Wsiądzie Ci "mistrz serwisu" - uwielbiam to określenie swoją drogą, przejedzie 2 skrzyżowania 50-70 km/h i powie że wymyślasz i dla niego wszystko jest ok. Zrobią Ci na odwal geometrię, żebyś się nie rzucał i tyle. Swoją drogą, to dzięki koledze @Hamera, który wrzucił CAŁY poradnik serwisowy do BMW G20, już wiem że geometria w moim wypadku nie była wykonywana według najlepszych praktyk BMW które tam są opisane. Dzwoniłem niedawno do pewnego serwisu niezależnego, który zajmuje się m.in. BMW. Serwis znany i lubiany i generalnie szanowany. Opowiedziałem o problemie i przez telefon dowiedziałem się co może być nie tak z moim samochodem. Tego właśnie oczekiwałbym po ASO, kiedy mówię że coś jest nie tak z prowadzeniem, bo to był główny powód dla którego wybrałem BMW a nie jakąś mazdę czy inną toyotę.
  23. I nie tylko. Zawiera też informacje jak poprawnie serwisować samochód. Przykładowo - to co mnie interesuje, czyli geometria, powinna być robiona przy zatankowanym pod korek samochodzie + z odpowiednim obciążeniem na siedzeniach. Wygląda na to że w Warszawie chyba o tym nie wiedzą...
  24. O kurczę, Panie Hamera - to jest złoto! :cool2: Link oczywiście działa, potwierdzam :) Teraz pytanie - czy do 330i instrukcja będzie taka sama jak ta do 320i? Jeśli nie - to pokierujecie mnie skąd można pobrać interesującą mnie wersję?
  25. Ja to wiem, Ty to wiesz ale serwis BMW tego nie wie :) Zresztą robiłem geometrię jakoś miesiąc temu. Nawet wrzuciłem tutaj wyniki, jak przejrzysz wątek to zobaczysz. Jak zgłaszałem jeszcze niedawno brak stabilności przy wyższej prędkości i "brak wyczucia w pozycji 0" - coś jakby luz na kierownicy, to sprawdzili luzy na "oko" przy okazji innej roboty. "Mistrz serwisu" wsiadł na chwilę do stojącego samochodu, pokręcił kierownicą i stwierdził że jest ok. Marka "PREMIUM" :duh: Pisałem wyżej że po wymianie kół jest u mnie lepiej... Było przez chwilę. Dzisiaj znowu powrót z gór i znowu nerwowe zachowanie przy wyższej prędkości. Zjechałem na stację, zmniejszyłem ciśnienie w kołach do 2,4 - 2,5 mniej więcej i od razu lepiej. Nie idealnie, ale lepiej. Przełączenie w tryb sport pomaga w znaczący sposób, ale to i tak nie jest to czego oczekiwałem po BMW. Ktoś wyżej pisał że to zwieszenie ///M jest bardzo delikatne i chyba miał rację. Praktycznie co miesiąc wypada robić geometrię :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.