
tomaszj1990
Zarejestrowani-
Postów
223 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez tomaszj1990
-
Mam rocznik 2006 i mam moduł lm2, u Ciebie powinno być tak samo. Musisz zakodować światła powitalne za pomocą programu ncs.
-
Pytanie tylko jak będzie zachowywał się DPF jeśli wyłączysz egr? Co do elektrozaworu to wejdź sobie na stronę realoem.com i po wpisaniu swojego numeru vin znajdziesz dokładny numer części i na tej podstawie wyszukasz chociażby na allegro odpowiedni numer zaworu pierburga. Do jego wymiany trzeba ściągnąć kolektor dolotowy chyba, że jakiś akrobata z małymi rączkami zrobi to bez. Da się to zrobić ale według mnie łatwiej ściągnąć kolektor. Przy okazji można się przyjrzeć jak wyglądają wężyki podciśnienia czy nie są sparciałe i ewentualnie wymienić, oraz uszczelki kolektora też należałoby się im przyjrzeć, żeby uniknąć ewentualnych nieszczelności. Jeśli są stare i twarde to też do wymiany.
-
Jeśli chodzi o ten dźwięk to problemem jest pęknięta membrana w elektrozaworze podciśnienia egr i trzeba by go wymienić. Z sensownych zamienników chyba tylko pierburg. Jeśli chcesz pozbyć się egr to bez usuwania z softu będą błędy.
-
E60 Stalowe przewody hamulcowe tylne, bezproblemowy montaż??
tomaszj1990 opublikował(a) temat w E60, E61
Szybkie pytanie czy dam radę odpowiednio dogiąć a co ważniejsze włożyć końcowe tylne przewody hamulcowe bez demontażu czegokolwiek poważniejszego typu zbiornik paliwa?? Wiem, że miedzią była by łatwiejsza ale chciałbym zrobić jak w oryginale?? -
Jeśli chodzi o dpf to najważniejszym wyznacznikiem jest ciśnienie wsteczne DPF. Cisnienie przed DPF w twoim przypadku jest to ciśnienie atmosferyczne plus ciśnienie spalin przed filtrem zmierzone przez czujnik. Ciśnienie przed DPF minus aktualne ciśnienie atmosferyczne równa się ciśnienie wsteczne DPF i to na jego podstawie sterownik oblicza zapełnienie filtra sadzą.
-
Klej butylowy do lamp. Znajdziesz na allegro. Co do fabrycznego kleju to czeka Cię niemała walka. Klej jest mega twardy i jest dość ciężko go rozkleić, jeszcze ciężej jest go później usunąć z obudowy, ale do zrobienia.
-
Nieszczelność na turbo, spaliny w samochodzie, 520d b47d20
tomaszj1990 odpowiedział(a) na Dawid4418 temat w F10, F11
Dorzucę swoje 5 groszy. W teorii opaska też jest jednorazowa i powinna być wymieniona, a druga rzecz i chyba dość istotna to najpierw skręcamy dpf z turbo, a dopiero później dokręcamy śruby mocujące dpf do uchwytu. Warto to wziąć pod uwagę. -
Wtryski są piezoelektryczne. Poznasz po tym, że zasilające przewody paliwowe wchodzą centralnie od góry wtrysku, a w elektromagnetycznym trochę od boku. Dodatkowo przy przewodach przelewowych są takie białe plastikowe szybkozłączki w przypadku wtrysków piezo. Z ciekawostek wtryski piezo z wersji 231 km są wstanie obsłużyć moce powyżej 400 koni.
-
ET jest to parametr wyrażony w milimetrach, który wyraża odległość piasty felgi od jej geometrycznego środka, czyli osi symetrii. Im mniejsza wartość ET tym bardziej wklęsła jest felga i bardziej wystaje na zewnątrz samochodu. Przykładowo dla e60 przy stylingu 135 et wynosi 20. Przykładowo Jeśli zmienisz na felgi z parametrem et 40, przy założeniu że felgi są tej samej szerokości to aby wystawała tak samo jak fabrycznie możesz zastosować dystans 20mm plus oczywiście dłuższe śruby kół. Przy wyższym et niż fabrycznie musisz zwrócić uwagę czy od wewnętrznej strony nic nie obciera o elementy zawieszenia i w takim wypadku musisz właśnie ratować się dystansem. Przy niższym et niż fabryczne musisz zwrócić uwagę, aby koło nie wystawało poza obrys nadkola. Parametr et masz wybity na felgach na ich wewnętrznej stronie. Porównaj z fabryczną felgą i będziesz wiedział co dalej.
-
Najprostszy i najszybszy do sprawdzenia jest ten od egr. Ściąg i dmuchnij w niego. Jeśli powietrze przelatuje swobodnie to masz winnego. Minimalnie może przepuszczać ale naprawdę minimalnie. Główny termostat możesz sprawdzić dotykając węża od chłodnicy po stronie pasażera. Jeśli ciepły to termostat główny uszkodzony. Jak wymiana obu nie pomoże to zostaje wymiennik ciepła od skrzyni jeśli masz automat.
-
Problem z odpalaniem BMW e90 320D m47
tomaszj1990 odpowiedział(a) na Domino889900 temat w E90, E91, E92, E93
Przydałoby się odczytać błędy w sterowniku silnika. Powinien odpalać przy takich temperaturach nawet bez sprawnych świec. Może układ paliwowy się zapowietrza i przez to dłużej kręci. Bez odczytu błędów to wróżenie z fusów. -
Jeśli kupisz akumulator AGM to zakoduj jako AGM to też ma bardzo ważne znaczenie. Zwykły akumulator oraz akumulator AGM są ładowane w inny sposób.
-
Poszukaj w sieci jakiś dekoder numeru Vin i powinno wyjść jakiej pojemności akumulator był fabrycznie. Po wymianie koniecznie rejestracja nowego akumulatora za pomocą ista badz innego programu skoro masz mozliwosc i ewentualnie dokodowanie odpowiedniej pojemności. Bez tego żywotność akumulatora znacznie się skróci, a nie rzadko zdarzają się problemy z napięciem i mogą pojawiać się błędy.
-
Podepnę się pod temat. Co do egr i jego działania to myślicie, że średnica zastosowanych wężyków podciśnienia ma wpływ na to jak bardzo się otwiera?? Wymieniłem stare podciśnienia (3,5 mm oraz 3.3 mm idący do egr) na sylikonowe o średnicy wewnętrznej 3mm i zastanawiam się czy ma to jakiś negatywny wpływ na egr /klapki. Chyba nie bez powodu fabryczne podciśnienia są różnej średnicy??
-
Dziwne zachowanie stanu poziomu oleju
tomaszj1990 odpowiedział(a) na Dawid0306 temat w E90, E91, E92, E93
Nie zwracaj uwagi aż tak na odczyty z czujnika poziomu oleju. Mierz jak należy bagnetem. Według instrukcji na rozgrzanym silniku po zgaszeniu odczekaj 5-10 minut i wtedy mierz. Odczyty z czujnika wartość krótkoterminowa na zimnym i ciepłym silniku jest inna. Gdy zapalisz ponownie na rozgrzanym silniku i między czasie podłączysz znów aplikację to odczyt będzie inny i będzie pokazywał, że jest więcej oleju. Zrób jak napisałem z adaptacją egr czyli na plus 40 lub plus 87 pojeździj trochę i poobserwuj jak się zachowuje dpf. Ale jeśli nadal jest duży ubytek oleju to też będzie przyczyna zapychającego się dpf. -
Dziwne zachowanie stanu poziomu oleju
tomaszj1990 odpowiedział(a) na Dawid0306 temat w E90, E91, E92, E93
Czujnik powietrza dolotowego może mieć wpływ na skład mieszanki paliwowo powietrznej tak samo jak czujnik temperatury powietrza doładowanego. Czujnik powietrza dolotowego jest zintegrowany z przepływomierzem, a z twoich screenów widać rozbieżność -7 temp dolotu oraz +2,5 otoczenia chociaż na kolejnych screenach te temperatury już się wyrównują, więc na twoim miejscu jeszcze bym to poobserwował(całkowicie zimny silnik najlepiej po nocy i włączony zapłon ). Masz duże wahania ciśnienia wstecznego. Przyjrzyj się gumowej rurce od czujnika spalin do dpf czy jest cała i czy ciasno siedzi. Obejrzyj piny we wtyczce czujnika czy nie są zaśniedziałe, w razie potrzeby wyczyść/ podegnij piny. Druga rzecz to takie częste zmiany adaptacji egr wprowadzają zamieszanie. Większe otwarcie egr to mniejsze ciśnienie wsteczne przed dpf, a to ma wpływ na obliczanie sadzy przez sterownik. Ustaw wartość wedle uznania na +40 lub + 87 wtedy egr mniej się otwiera i ma to pozytywny wpływ na wolniejsze zapełnianie dpf. Ja osobiście mam ustawione na +87. Pojeździj i poobserwuj jak się będzie zachowywać dpf. Kolejna sprawa silnik palił ci duże ilości oleju, więc może sam filtr jest zapchany popiołami i trzeba było pomyśleć o oddaniu go do czyszczenia. I na sam koniec chyba równie ważne to szczelność całego dolotu, rury intercoolera, uszczelki rur oraz uszczelki samego kolektora dolotowego. Jakakolwiek nieszczelność między przepływomierzem a kolektorem będzie miała wpływ na zwiększoną produkcję sadzy. -
Co jeszcze mi przychodzi do głowy to może dpf off źle zrobiony w programie? I mimo wszystko próbuje go wypalać? Trzeba by podejrzeć jak wyglądają temperatury spalin podczas normalnej jazdy i do tego status regeneracji filtra czy jest aktywna czy nie.
-
Jakieś błędy?? Sonda lambda?
-
Dziwne zachowanie stanu poziomu oleju
tomaszj1990 odpowiedział(a) na Dawid0306 temat w E90, E91, E92, E93
Pytanie czy dałeś nowe śruby do tej uszczelki pokrywy zaworów? Ja u siebie jak wspomniałem musiałem robić to drugi raz bo za pierwszym razem zostawiłem stare śruby i było gorzej niż przed wymianą. Druga sprawa jeśli zostawiłeś filtr odmy to pamiętaj o jego regularnej wymianie. -
Jakbyś przeczytał cały temat to byś wiedział. Po prostu nigdy nie doszedł do takiego poziomu sadzy odkąd ograniczyłem egr. Przy 45 gramach sadzy w m57n2 sterownik bezwzględnie próbuje wypalić filtr bo uważa go za mocno obciążony przy tym poziomie sadzy. Ale wypala się również przy mniejszym poziomie sadzy w zależności od ilości przejechanych kilometrów, średniej prędkości, ilości spalonego paliwa od ostatniego wypalania. W moim przypadku jest to w okolicach 500-600 km. Rekord w trasie miałem 920 km przy poziomie sadzy około 32 gramy.
-
Ciśnienia przy pełnym bucie nie sprawdzałem, nie mam pojęcia jak to wygląda. Przepustnica na pewno zamyka się przy gaszeniu i przymyka przy wypalaniu. W trakcie normalnej jazdy nie obserwowałem czy pracuje. Będę miał okazję to podejrzę. Napisz czy nowe wtryskiwacze zostały przypisane do cylindrów a dokładniej czy zostały wpisane kody IMA do sterownika, każdy wtryskiwacz ma swój indywidualny kod który wpływa na jego pracę/ dawkowanie. Czy się zaadoptował? Nie wiem, zerknij sobie na tą adaptacje w ista o której pisałem, jest napisane, że kasowanie tej adaptacji jest konieczne po wymianie między innymi przepływomierza. Co do ograniczenia egr daj temu szansę, u mnie to zrobiło ogromną różnicę jeśli chodzi o interwały wypalania. Nie martw się w ten sposób egr nadal pracuje i nie trujesz jakoś specjalnie mocniej, jedynie otwiera się trochę mniej. Przy 45 gramach obliczonej sadzy sterownik uznaje filtr jako mocno obciążony sadzą, jak podłączysz inpę to w sekcji "shadow memory" czyli jakby ukrytej pamięci błędów przy takim zapełnieniu sadzą sterownik wyrzuca tymczasowy błąd właśnie mocno obciążonego filtra i z automatu włącza wypalanie dpf. Walczyłem z częstym wypalaniem dpf i miałem takie błędy. W ista, czy b tool tego błędu nie znajdziesz tylko w inpa. U mnie odkąd ograniczyłem egr nigdy nie doszedł do takiej wartości sadzy czyli 45 gram a jeżdzę tak już około 1,5 roku.
-
Wtryskiwacze oczywiście zakodowane do sterownika? Co do adaptacji to po wymianach przepływki, czujnika ciśnienia na listwie, lub wtryskiwaczy wymagane jest skasowanie adaptacji " Mean quantity adaptation". Szczegóły znajdziesz w ista. W skrócie napiszę że ta adaptacja i dostosowuję mieszankę paliwowo powietrzną przy użyciu sondy, tak aby samochód spełniał normę euro 4. Nie jest to adaptacja natychmiastowa, a procedura uczenia się sterownika w przypadku błędów w tworzeniu mieszanki ( przekłamujący przepływomierz, źle rozpylające wtryski). Sonda lambda to wykrywa i sterownik silnika to koryguje.
-
Podejrzyj sobie jak wyglądają temperatury na zimnym silniku przed odpaleniem. Powinny być mniej więcej takie same i raczej zbliżone do temp zewnętrzej jeśli auto stało powiedzmy całą noc. Co do różnic u mnie jest podobnie jak u ciebie. Przy jednostajnej jeździe wskazania temperatury przed dpf są wyższe niż na pierwszym czujniku. Co do tego wypalania co 300 km to zapytam czy próbowałeś ograniczać egr w btool?? U siebie mam ustawione na +87 (ista przyjmie tylko +40 dla euro 4) i zwiększyło to interwały znacznie. Latem wypala sie co +- 550/600 km, w długiej trasie wypalił się po 920 przy ilości sadzy około 32 gram. Edit. Wydaje mi się, że te różnice temperatur wynikają z tego, że przy niskim obciążeniu spaliny przed dpf bardziej się"kotłują" niż przed katem i stąd też te wyższe temperatury są utrzymywane.
-
E60 163km, nierówna praca silnika i strasznie kopci
tomaszj1990 odpowiedział(a) na a99adrian temat w E60, E61
Hahahah nie powiem trochę parsknąłem śmiechem. Nie wiedziałem, że oprócz tematów mechanicznych na tym forum są też takie dobre memy -
BMW E60 2.0 m47 6hp19 - nagłe spadki mocy, wibracje całej budy. Proszę o pomoc z logami ;c
tomaszj1990 odpowiedział(a) na DZIADDY temat w E60, E61
Możesz na próbę odpiąć wtyczkę od przepływomierza i sprawdzić czy objawy są takie same. Po odpięciu przepływomierza samochód powinien jechać według domyślnej/ teoretycznej mapy masy powietrza. Jeśli objawy ustaną masz winnego. Innym powodem drgań może być konwerter skrzyni biegów, ale po logach widać, że coś się dzieje z masą powietrza.