Treść opublikowana przez Paszczaku
-
Problem z rozładowującym się akumulatorem
Problemy z ładowaniem raczej . Zobacz w nocy po swiatłach czy nie pulsują . Opcjonalnie zmierz napięcie ładowania no i diagnostyka . Te odpalanie też długo trwa .
-
Problem z rozładowującym się akumulatorem
Może inaczej : ładujesz akumulator , używasz samochód przez miesiąc i znów problem wraca ? Bo jeśli miesiąc stoi to faktycznie będzie znacznie rozładowany i w sumie przed uruchomieniem pojazdu trzeba go naładować . Sama instrukcja zaleca co 3 tygodnie go ładować . Jeździsz krótkie drogi po tym uruchomieniu ?
-
Skraplająca się woda
Odpływ wody ( skroplin ) jest na środku tunelu jakby to powiedzieć na lini pionowej tyłu radia . Takie gumowe złącze miedzy rozdzielaczem powietrza a karoserią . leci to potem jakoś na skrzynię . Może zatkane , może brak tej gumy . Musiałbyś środkowy tunel odkręcić i wysunąć do tyłu tak z 10 cm i tam spojrzeć .
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
Wymieniłem siłowniki klapy bagażnika . Lewy szczególnie na mrozie potrafił skrzypieć . Wstawiłem standardowe bez tuningów .
-
Szyba od kierowcy nie opuszcza się przy otwarciu drzwi
Było bardzo ciepło to wyschło .
-
Szyba od kierowcy nie opuszcza się przy otwarciu drzwi
No to pobór prądu pasował do tego co podejrzewałem . Tylko FRM masz po lewej stronie a schowek masz po prawej . Po prawej jest JBE . Pozostaje kupić używkę i przekodować .
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
Jednak najpierw obowiązki a potem głupoty czyli wymiana świec żarowych . Odkręciły się wręcz wzorowo . Widać też że jakaś cebula przyoszczędziła i wymieniła tylko jedną świecę kiedyś .
-
E90 Nie działający Xenon-Dynamic, wymienione prawie wszystko
Przy wyjętej lampie na stole dałoby się to wymontować ale na samochodzie to spora gimnastyka .
-
[E82] 123d Alpinweiss
Felgi wiosnę wyczuły .
-
Szyba od kierowcy nie opuszcza się przy otwarciu drzwi
W parę godzin no paręnaście wydojony akumulator 74Ah czy większy to coś zdrowo pobiera prąd . Trzeba by zrobić pomiar poboru prądu jak samochód jest zamknięty . Czyli otworzyć bagażnik , zatrzasnać rygiel i resztę auta zamknąć z pilota i czekać tak z pół godziny i wtedy pomiar zrobić . Może coś go wybudza i na nowo cykl 15 minut się liczy .
-
Komendy głosowe- co potrzebne będzie ?
Generalnie pytanie powstało bo jakiś czas temu zamontowałem radio LCI profesionat BT USB i miało zakładkę Voice czy jakoś tak . Czyli wnioskuję że sterowanie głosem . To wymaga modułu czy jest zintegrowane już w radiu ? Bo znikneło po kodowaniu .
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
Się zastanów gdzie butlę lpg wciśniesz ...
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
To jest po to byś za dużo fotek nie dostawał . Dwa , uwzględnia zużyte opony . W Holandii czasem się uprą i robią zdjęcia jak już 1 km przekroczysz . Mandaty z NL przy tych z DE czy naszych to jest kosmos . Tam się nie pierniczą .
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Albo po strzale czołowym albo wiązka kabli tak na szybko . Ogólnie pompa płynu chłodzącego skoro nie pracuje to bym się bał jezdzić . Do sprawdzenia okablowanie lub wymiana pompy Wygląda na wyciągnięty rozrząd i to sporo skoro już sypie błędami wałka rozrządu . Czujnik NOx - klasyka do wymiany bo to pada . Żaluzję na razie zostawić w spokoju .
-
Wibracje auta e90
No tamto co wymienił to akurat było uszkodzone więc naprawa w miarę ok . Drugi sprawdzony komplet że nie drga to słuszne podejscie . Ja tak miałem a w sumie mam na letnim zestawie . Nawet minimalnie w prawo ucieka . Na zimowym idealnie w całym zakresie prędkości . Zatem coś z letnim zestawem nie tak .
-
Zagadka 120d 2006r
Zatkany to by był w błędach .
-
[E87] LCI 120d+ | Brembo | Sparco | Bilstein
No to nie mogło dobrze działać . Prędzej czy później złącze by się upaliło .
-
Jakie żarówki do doświetlania zakrętów w xenonie dynamic ?
Instrukcja podaje że od góry lampy jest dekielek i tam wyjmuje się .
-
Wibracje auta e90
Co masz na myśli skakanie opony ? Przy takim uderzeniu opona może być też na śmietnik .
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
Właśnie kolor i wygląd zadecydował . Może kiedyś tam F20 w takim konfigu ..... jak dożyję . Gumowy dywanik wyjęty bo zima się skończyła podobno . Jak na złość namierzyłem takie same jak teraz mam felgi alu tylko w kolorze grafit metalik . Całkiem przyzwoicie zrobione . Na razie rzucam monetą czy kupić czy nie bo to znów przerzucanie gumy i inne atrakcje-problemy pewnie .
-
Chałas nawiewu - Wideo
W Aparts valeo po 370 zł . Nissens podobnie . I co lepsze już z elektroniką sterującą . Starego jeża polecam zachować .
-
Chałas nawiewu - Wideo
Wentylator w aso 1000 zł .
-
Zagadka 120d 2006r
Nastawnik to jedno ale mogło rozwalić łopatki na stronie gorącej . Reszta to ne wiem , za dużo niewiadomych . No i jeszcze jedna uwaga , na zegarach usterki silnika w BMW to z byle powodu nie zobaczysz . Musi się coś grubego odstawić żeby taki komunikat wyświetliło . No i jeszcze jedno , tej klapki faktycznie brakowało w kolektorze ?
-
Zagadka 120d 2006r
Skoro klapka wpadła do silnika i narobiła bajzlu to należy wyjąć turbo i obejrzeć je po stronie gorącej . Sprawdzić też czy nie ma luzu na wirniku zarówno wzdłużnego jak i poprzecznego . Turbo sterowane masz nastawnikiem elektronicznym . Sprawdź szczelność EGR . Opcjonalnie odepnij wężyk sterujący ( sam wężyk zaślep ) . Sprawdź zachowanie .
-
[e87] Koło dwumasowe sprzegla
No trochę mi konsystencja nie pasuje . Tak czy inaczej , skrzynia do zdjęcia i trzeba to wyczyścić . Bo jeśli to jednak koło 2 masowe to już jesteś w połowie drogi do niego . Dziwna usterka w sumie .