Treść opublikowana przez Paszczaku
-
e87 szczelina między konsolą i szybą
Potrzebuję jakiś punkt odniesienia . Wymieniałem przednią szybę w zakładzie typowo do tego . Poprzednia miała odpryski i wypiaskowana . dałem zamiennik taki powiedzmy średnia półka . wymiana przebiegła normalnie . z tym że wyskoczyła ciekawostka taka że jak słońce miałem pionowo prawie nade mną troszkę na tej dolnej czarne obwódce zaczeły odbijać się te mocowania konsoli . wiem na 1000% że tego wcześniej nie miałem . drobna analiza tematu i o ile po bokach między szybą a brzegiem konsoli jest powiedzmy 3 mm szpara to na środku jest z 9 mm . potrzebowałbym opinii kogoś kto ma najlepiej jeszcze oryginalną szybę czy ta przestrzeń jest jednakowa czy to na środku jest większe . chyba że wyrzucili jakieś tam wygłuszenie . to sprawdzę zaraz w TIS . po mojemu to nowa szyba jest za bardzo wybrzuszona na dole .
-
Użytkowanie klimatyzacji automatycznej.
O ile w upał masz sensowną temperaturę ustawioną tak około 21 22 stopnie a nie 16 to po schłodzeniu kabiny układ pracuje dość oszczędnie już . Ten system nie tylko schładza kabinę ale i osusza . Nie pamiętam nawet z czasów e46 żeby nawet próbowało parować od wewnątrz . Jedyna różnica że dla 318i może być odczuwalne obciążenie a dla 320d już nie . Stąd ja od 3 ostatnich pojazdów z traktorem nigdy nie wyłączałem wogóle .
-
BMW E87 LCI 118dA TITANSILBER METALLIC by Barti
W porównaniu do pierwotnych szmacianych foteli bardzo na plus wnętrze się zmieniło .
-
Nowa skrzynia 6HP28X i problem
Jej sterownik .
-
BMW E87 2006 rok [LAMPA XENON]
Jak widać rzeźba poprzednika .
-
Błąd P00BD BMW 116 2010 r. N43
Ktoś grubo narzeźbił wcześniej .
-
Re: [E87] LCI 118d+ | SecondLife | STAGE2 - 220KM/460Nm
Patrząc na spód foteli to jest dość podobny . Ciekawe gdzie ugryźli z masą fotela skoro lżejszy .
-
Problem z elektroniką.
W tamtym rejonie to chyba moduł PDC utopiony w wodzie . To też znany temat .
-
E93 Kontrolki poduszki i pasów po wymianie aku i klemy
przy klemie plusowej jest mała złączka do naboju pirotechnicznego . rozpina się ją , popsikać kontaktem . spiąć i rozpiąć 4 razy i znów popsikać . spiąć ze 4 razy , popsikać . poczekać aż trochę wyschnie . spiąć , skasować błąd i tyle . od roku spokój .
-
Re: [E87] LCI 118d+ | SecondLife | STAGE2 - 220KM/460Nm
Wincyj kotkóffff .... wrzucaj . Ja tylko wersję ultra lajt tego wykonałem czyli fotel z angola lifta wsadziłem . Ale warto było .
-
E87 problem z klimatyzacją przy wysokich temp
Wyłączało sprężarkę , wygląda że za dużo czynnika albo układ gdzieś przytkany .
-
[E87] 120d M47 - gwiżdżące turbo
Brzegi łopatek widać trochę już pogryzione . Jeśli jest dość głośno to bliżej jej końca . Druga opcja to obejrzeć wydech ten elastyczny łącznik zaraz za katalizatorem czy jest w całości . Przy okazji sprawdź czy wirnik nie ma luzu na boki oraz przód -tył.
-
Rekomendowana jednostka w E81
dobrze gada :)
-
E87 problem z klimatyzacją przy wysokich temp
Sprawdź w module klimy IHKA ciśnienie czynnika na postoju albo w czasie pracy . Na postoju po nocy około 5 Barów . W czasie pracy 16 może 15 . Może jest za dużo czynnika .
-
SPRĘŻARKA KLIMATYZACJI
Sprawdź czy rano po włączeniu nawiewu nie ma takiego dziwnego zapachu przez chwilę . To by oznaczało że z parownika sito się zrobiło .Można kamerkę endoskopową wepchać od strony pasażera w miejsce czujnika . Jeśli będą widoczne takie białe plamki albo co gorsza zielone o ile kamera w kolorze będzie widzieć to niedobrze .
-
E91 wskaźnik poziomu oleju z zegarów nie pokazuje - NCS
Przedlifty pewnie nie mają .
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
W lusterku fotochrom albo nasi już byli albo sprzedającemu glebę zaliczyło bo płytka z elektroniką wyskoczyła . Na szczęście działa . Szukam nadal chęci by je zamontować . Auto spędziło dzień na praniu tapicerki . Warto było .
-
Błąd zwarcia lamp tylnich BMW E90
No te wiązki na zawiasach pękają .
-
Jak sprawdzić dynamic xenon
W temacie xenon dynamic coś tam wiem bo sam swój naprawiałem . Kupiłem auto z zepsutym tym . Nie wiem czy dzwon effect czy ktoś grzebał jeszcze . Lampy miałem nowe ,w sensie full nowe . Miałem brak komunikacji z dwoma SMC . Nic nie chciało się programować . Szukałem po ludziach niby lampy zepsute itp regeneracja lamp . No niby jak skoro nowe . Dopiero ktoś mi sprawdzał FRM i znalazł w pamięci jakieś zwarcia . Kable przemierzyłem było ok . Wyjałem FRM . prześledziłem ścieżki komunikacji i odrazu widać było uszkodzony układ . To był już jakiś trop . Kupiłem inny , zamontowałem i .. działa . Jedynie szybę prawą adaptowałem przyciskami bo był wyjęty z innego auta gdzie już była opuszczona . Dodam że ten kupiony FRM miał przebieg 540 tyś km :D Ogólnie sprawdź błędy obecnie FRM i JBE czy co tam jest . Bo sterowanie szyb , lusterek leci drogą : -przyciski w drzwiach do FRM -z frm magistralą do JBE -JBE dopiero steruje silnikami . Nie mam wiedzy czy te FRM-y mają ten sam problem co w 1er że potrafią po takim zaniku zasilania zdechnąć . Ja mam pierwszą generację i ta raaczej nie psuje się . Chyba że ktoś mocno pomoże .
-
BMW 1 urban sprawdz napęd możesz kontynuować jazde
Pozostaje wymienić , pogoda taka że lepiej by działała .
-
e90 325i padający akumulator kiedy otwarte auto
Czym ładowałeś akumulator i do jakiego napięcia ? Pozostaje pomiar poboru prądu po uśpieniu . Druga sprawa że akumulator z 2016 może już kończyć żywot . W sumie INPA potrafi w module silnika w zakładce PM-IBS podać stan akumulatora , jego naładowanie i stan zużycia .
-
Jak sprawdzić dynamic xenon
Silniczka sam nie sprawdzisz , są krokowe 2 cewki na przemian aktywowane . Znaczy da się jak miałbyś jakiś domowy sterownik do takich silników . Tu masz schemat : https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/wiring-functional-info/body/lighting/adaptive-headlight-headlight-beam-throw-adjustment/hyMHMzy SMC to zasilanie elektroniki w module . LIN to komunikacja z modułem SMC w lampie . LIN są oddzielne , zasilanie wspólne .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ogólnie to wypadałoby autorowi podziękować za świetny program . Szybki i przejrzysty . Z tym VGATE na STN 1170 wczoraj kilkugodzinny test przeprowadziłem . Po pierwszych 10 minutach zerwało połączenie . Potem już 4 godziny jazdy z ciągłym podglądem na DPF i zero problemów . Podejrzewam że te zerwanie połączenia to przeskok na inną częstotliwość BT , możliwe że radio z BT się wtrącało . Odpowietrzanie układu paliwowego działa , przy czym dobrze jest wykonać procedurę tak ze 4 razy i po tym odpala w zasadzie odrazu . Ponad 900 km od poprzedniej regeneracji uzyskane . Ciekawe czy da się więcej zrobić czy jest i tak limit . Musiałbym ciągle jeździć autostradą bez jakiegoś butowania przy wyprzedzaniu .
-
Rekomendowana jednostka w E81
120d albo 130i
-
[e87] dziwięk z zestawu głośnomówiącego przez BT??
W sumie nie zwróciłem na to uwagi , w wolnej chwili sprawdzę . Dzisiaj po odsłuchu przód raczej oba kanały .