Treść opublikowana przez Paszczaku
-
Zaślepiony dopływ powietrza
Ja bym pewnie już tam dziurę wycinał :)
-
Rozładowujący się nowy akumlator.
Przycisk , taśma do niego albo ktoś grzebał w module CAS .
-
zalozylem wtrysk w fazie cieklej
Tak zwane LPI czyli bezpośredni wtrysk gazu . W Fordach Scorpio było to montowane już 1996 roku . Zalety to start na -20 często odrazu na LPG . Parę koni więcej . Pozatym jezdzi i działa . Jedynie pompa w butli lubi po latach jazdy paść .
-
E91 - uciekający prąd
Ja tam dużo nie pomogę bo patrząc pod kątem serii 1 to pod schowkiem nic nie mam . za to są te bezpieczniki i moduł komfortu . jedyne co w tym rejonie jeszcze to jeż dmuchawy . rzuć fotką to może coś to podpowie .
-
128 stopni na zimnym silniku!
Według malunku to w głowicy od strony kierowcy tak w połowie . Ale to ktoś powinien dokładniej powiedzieć . Bo mam ogólne tylko ryciny .
-
M52TU Biegi wchodzą z oporem [manual]
Wymieniało się takie teflonowe tulejki od wodzików . one z zewnątrz skrzyni dostępne są . Tak coś czytałem . Także płukanie nic nie da .
-
BMW e46 2001 nie odpala
bezpiecznik pompy , wyłącznik uderzeniowy ( może ktoś na parkingu uderzył ) . opcjonalnie dostać się do listwy wtryskowej , jest zaworek taki i powinno mocno z niego siknąć . tylko to sprawdzaj na zimnym silniku zawsze :) .
-
128 stopni na zimnym silniku!
uszkodzone okablowanie czujnika temperatury lub sam czujnik .
-
Nie zgadza się numer VIN
na bmwstore wychodzi limosine czyli sedan . widać kiepski dekoder był . Marzec 2001 rok .
-
Nie zgadza się numer VIN
Gdzie vin dekodowałeś ? opcjonalnie podaj ostatnie 7 znaków . ktoś sprawdzi . heczbek to nie wiem co , chyba coupe czy kompot . dobrze że chociaż VIN z karoserii z dowodem się zgadza .
-
Czujniki temperatury oleju i cieczy e82
Na zegarach to przez menu serwisowe jest podgląd . Opcjonalnie dobrej jakości ELM 327 i dowolna aplikacja OBD poda samą temperaturę silnika , progam BTOOL podaje także temperaturę oleju bo w misce olejowej masz sensor poziomu jak i temperatury oleju . Przy normalnej eksploatacji temperatura oleju jest porównywalna z temperaturą płynu chłodzącego dzięki chłodnicy oleju . W sumie to jest wymiennik ciepła .
-
Pytanie odnoście bmw e87 116i N45b16. Temat ogrzewanie oraz
Lusterka są niezależnie sterowane jeśli chodzi o ogrzewanie . Decyduje o tym temperatura zewnętrzna i się same włączą . Jeśli chodzi o ogrzewanie to jaką wersję klimatyzacji masz ? Ręczną , automatyczną 2 strefową ? Czasem to jest wina nagrzewnicy , czasem klapki w rozdzielaczu .
-
N43 318i Chłodnica oleju
W e46 był elektrozawór , w e90 pewnie jak w e87 nie ma . Znaczy w e87 nie mam .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ten 4 pin według schematów i podpowiedzi kolegów leci do CAS . Kij wie po co .
-
e87 szczelina między konsolą i szybą
Obecnie mam Fuyao . Następna jednak pilkingkton będzie . Montowałem w służobwych nordglas-a i one od powiewu wiatru faktycznie się rysują .
-
Wycieraczki przednie - działanie
Jak wymieniana była szyba lub po latach właśnie ponowna kalibracja czujnika . Dobrze jest też odczytać czy jakiegoś błędu nie złapał . O ile wogóle jest .
-
e87 szczelina między konsolą i szybą
Dzięki za info , czyli pamięć jeszcze mam dobrą . Krzak nie krzak . Do tej pory miałem BENSON ( oczywiście najtańszy chinol ) i było ok . Teraz mam Fuyao ( tez chinol ) i to montują w nowych Audi i BMW . Tylko że OE a zamiennik to już 2 różne światy . Trudno znając moje szczęście to za rok i tak będzie do wymiany , się zapiernicza to i szyby lecą . Zresztą już dostałem strzała od jakiegoś kasztana czy coś . Następnym razem Pilkington albo Nordglass .
-
Xenony e46 320d orginalne
kup GE 4300k i tyle . Mijania super a dłgie ( bixenon ) to od czego nie odbijało się ( znaki drogowe ) to mnie wstecznie potrafiło oślepić . oczywiście u mnie oba lustra jak nowe , wyczyszczone plus soczewka umyta . mieni to się jak w salonowym nowym .
-
318ti świecąca kontrolka olej.
Na żółto czy czerwono ? Generalnie zepsuty sensor w e46 to prawie każdego dopada . Używki zepsute , zamienniki różnie działają . Niektórzy to naprawiają .
-
E91 - uciekający prąd
Jakiś dokładany alarm czy blokada ?
-
GAZ do Jedynki
Widziałem 2 aukcje gdzie było lpg . Główne zajęcie to montaż w bagażniku butli lpg :D Stąd albo jeżdżą 1,6 bez gazu albo diesle .
-
E81 szyba przy otwieraniu drzwi zbyt mało się uchyla
Jest jeszcze opcja że sam mechanizm opuszczania szyby się uszkodził , dostał jakiegoś luzu . W końcu te szyby robią z 10x tyle cykli co normalnie w drzwiach z ramkami . Ja to inaczej jakoś programowałem . Szyba w dół , potem jeszcze raz przycisk w dół. Chyba z 10 sekund aż komunikat wyskoczył . Po czym szyba w górę ( takimi jakby krokami ) . Jak już była u góry To znów przycisk w górę na ileś sekund i gotowe . W pojazdach innych marek też to mi działało .
-
E87 120D 163KM- szarpanie na klimie
Ja bym obejrzał napinacz paska czy w tym momencie nie lata jakoś dziwnie mocno . Opcjonalnie koło pasowe sprężarki . Chociaż żeby ten silnik dostawał takie obciążenie że nierówno pracuje od sprężarki to raczej by się już dawno rozleciała . Opcja jest jeszcze taka że : ciepły silnik w ciepły dzień potrzebuje do pracy już mało paliwa i powietrza bo opory pozostałe maleją mocno . Możliwe że w zakresie tak niskiego obciążenia osprzęt ma problem już z stabilną pracą . W dziale serii 3 mieli taki problem i winny był zawór regulacji ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia . W innym przypadku potrzebna by była diagnostyka z podglądem na żywo parametrów . I to musiały by być szybko czytane dane . To tylko moja sugestia . Możesz jeszcze spróbować po zagrzaniu wyłączyć klimatyzację a włączyć wszystko co elektryczne , całe oświetlenie , grzanie szyb , foteli , nawiew . Chociaż obciążenie i tak może być nieco mniejsze .
-
E87 120D 163KM- szarpanie na klimie
Samo wyłączenie klimy nie likwiduje szarpania ?
-
E87 120D 163KM- szarpanie na klimie
sprawdź błędy , czy nie ma w historii czujnika wałka rozrządu .