Treść opublikowana przez Paszczaku
-
E87 Lampy Bi Xenon Dynamic zamiana na inne
Lampa strzaskana czy coś innego że wymieniasz ?
-
E87 kiedy wymiana klocków
Jeździć i tyle . To szacunkowy przelicznik i przypomnienie . Pozatym jest czujnik zużycia w lewym przednim i lewym tylnym kole . One w miarę lepiej podpowiedzą kiedy już czas na wymianę . Z tym że może na przykład złapać zacisk z prawej i zetrą się szybciej . Z tym że to by było odczuwalne w czasie jazdy i hamowania .
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
Lipa trochę bo wyszło że złącze USB w tym radiu wygląda na uszkodzone , zasilanie jest , linie komunikacji cisza ....
-
uszkodzona przepustnica ? wyciek oleju(zdjęcia)
Separator odmy jest tu wymienny w przeciwieństwie do tdi .
-
E87 123D by Pul
Felga już u góry poza błotnik wystaje to rolowanie mało co pomoże . Pomijam kwestie prawne .
-
uszkodzona przepustnica ? wyciek oleju(zdjęcia)
Ja tam widzę że nad tymi zaolejonymi peszlami z przewodami cieknie olej z pod pokrywy filtra oleju . Rura powietrza to zdjąć i wymienić ten oring ( taki zielony ) .
-
(118d,N47) sadza dpf
Zobacz też czy rurka z wężykiem nie jest zatkana .
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
Przednie felgi poszły do prostowania . Od wewnątrz bicie na jednej 5mm na drugiej mniej . Nowe ale takie same opony też zawitały . Dopiero dzisiaj ale przynajmniej sukces . Felgi po prostowaniu i przeszlifowaniu płaszczyzny styku z tarczą . Nowe opony . Wibracje przepadły . Sztywna buda i zawias to łatwo o jakieś rezonanse z wibracji . Upierdliwa robota . Tarcze jeszcze wciąż docierają się a 1500 km za sobą mają już .Wciąż dość ciepłe .
-
DSC CHECK ENGINE
Opisz co to za problemy z odpaleniem . Wygląda na problemy z układem ładowania .
-
E87 118D - Malina
U mnie różnica jest bo zdemontowałem trochę zmęczony życiem już zestaw .
-
[e87] Brak audio, dzwięku
Radio nie ma zakodowanego wzmacniacza lub nawet w wersji bez wyjść na światłowód . Może być też przerwa albo brak takiej zaślepki w tym plastiku nad nogami kierowcy .
-
E87 118D - Malina
Tarcze i klocki BREMBO XTRA , też założyłem , spora różnica w hamowaniu . na razie jeszcze ciepłe , docierają się .
-
[E87] Static 118d | MTS Gold | BBS Motorsport
No taka tylna oś skrętna :D . W Fordzie Scorpio myślałem przez miesiąc że dyfer mam do wymiany bo głośny jest . Po miesiącu zabrałem się za wymianę tarcz z tyłu i mi kulki z łożyska wyleciały już . Nie raz kolegom z forum potrafiło zablokować koło .
-
[E87] Static 118d | MTS Gold | BBS Motorsport
Depo to jest porażka . Mi łożysko pękło na parkingu . Po trasie 200 km zaczynam parkować , wsteczny , ruszam i chrrrrup . I koło latało po 1 cm na wszystkie strony .
-
Warsztat okolice Katowic
U mnie w Łaziskach robią ok . Auto Point . Zresztą dwóch mechsów jezdzi BMW .
-
Dołożenie wyświetlacza temperatury n43
No popatrz a u mnie jest czujnik temp oleju ten w misce . btool pokazuje jego temperaturę i na razie pokrywa się z temperaturą płynu . Pewnie jak znów przywalę 230 po banie 20 minut to będzie rozjazd ale to trzeba sprawdzić .
-
BMW e81 n43 122ps wypadanie zapłonu
Jak płyn chłodzący w normie to tak jakby lał wtryskiwacz tyle paliwa ile potrafi .
-
Wymiana płynu hamulcowego BMW 118D
Tak zrób i będzie ok . Płyn DOT 4 a w sumie ja użyłem DOT4 do ESP . Jest rzadszy .
-
Zbieżność geometria
Skoro warsztat ustawił i było ok to wykonał robotę dobrze . Ciśnienie w oponach ? Trzeba by sprawdzić znów auto może czegoś nie dokręcili i się przestawiło .
-
e87@120d poeta
Duży nie duży przebieg ... wymieniałem FRM-a to używka miała 508 tyś zapisane :D
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
Służy służy . Radość z jazdy :) Jest sobie zimno +3 dolewam płyn do spryskiwaczy i ... w łeb maską dostałem :D Trzeba siłowniki zmienić . Klątwa dosłownie jednego miejsca na trasie , pewnie żyła wodna . Rok temu w tym miejscu DTC zamrugało . Dzisiaj się wysypał .Po naprawie metodą informatyka działa . Błąd D373 jakieś problemy z komunikacją . Update : siłowniki używki za 15 zł zamontowane . Są o wiele mocniejsze od tych co miałem . Wreszcie przyszedł czas na zmianę przednich hamulców . Jak to kolega stwierdził : szukasz sobie zbędnych zajęć znowu . No jednak nie . Okładziny klocków się poodklejały . Zaczęło to przy mocnym hamowaniu dudnić. Pozatym 2 hamowania ze 140 i tarcze miały sine pierścienie z przegrzania . ( ciekawe czy tył hamuje dobrze ) . Klocek był taki:
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
Zakupiły się ładne używane dekielki felg oryginały w dobrej cenie . Letni zestaw kół zamocowany . Trzeba będzie się za trczami i klockami przód rozejrzeć . Pomiar bicia bocznego to aż 0,1 mm . Klocków zostało tak 40% może , tarczy też .
-
wymiana radia na professional w połaczeniu z Hifi S676
Jeśli puszczasz tak muzykę to faktycznie dobry wybór . Przez BT w radiu nie da się puścić muzyki jakby ktoś próbował . Ja to używam do rozmów telefonicznych . Bo nie raz tyle co wsiądę to jest masa połączeń . U mie jest gniazdo USB tylko coś pendrajwa nie rozpoznawało .
-
wymiana radia na professional w połaczeniu z Hifi S676
Nic nie zmieni . Za dźwięk , obróbkę odpowiada wzmacniacz z procesorem w bagażniku . Jak już chcesz zmieniać radio to poszukaj takie z BT , dokup mikrofon . Radio które kupujesz powinno mieć z tyłu wyjście na światłowody . Nie każde ma . Kodowanie na pewno nowego radia bo na 90 % jest ustawione na własny wewnętrzny wzmacniacz . Ja wymieniałem bo i tak wyświetlacz robił się blady . Typowy problem .
-
e87 120d Lemans Blau Kompost
Kolor właśnie robi robotę . Z czarnego dawno się wyleczyłem . Można by pomyśleć nad wsadzeniem letniego zestawu kół ... Poszukać błotnika prawy przód w kolorze gotowego do założenia . na rogu się takie brzydkie bubu zrobiło po zimie nad kierunkowskazem .