Treść opublikowana przez Paszczaku
-
F11 LCI The Black Pearl
Nie mam . Dlatego zaślepka bez tej dziury . Jutro będzie nowa znaczy ładna . Bo zamówiłem w dobrej cenie . Potem się już biorę za przód . Zdjęcie zderzaka , lewy halogen nowy albo ładny używany bo mam wypiaskowany . No i ładny zderzak .
-
[E87] 120d 163KM Wymiana uszczelki intercoolera
Wymieniałem IC w zasadzie na parkingu pod domem to poszło mi sprawnie . Pomijając że przy M-glebie zdjęcie osłony silnika to latanie z jednym podnośnikiem .
-
[E87] 120d 163KM Wymiana uszczelki intercoolera
Tą zawleczkę wysuwa się w bok około 1-2 cm i wyjmuje wąż . Te uszczelki lubią puszczać po latach . Norma wycierają się od wibracji . Ja intercooler wymieniłem na parkingu normalnie . Znaczy bez podnośnika czy kanału to nie jest normalnie . Zdjać osłonę pod silnikiem . Potem drugą pod chłodnicami . Odkręcasz 2 wkręty trzymające intercooler . Potem wyjmujesz wentylator . Odpinasz węże i w sumie to on sam wypadł na glebę .
-
F11 LCI The Black Pearl
Finalnie to raczej nie mieszki a jakaś słabość elektroniki . Miesiąc od "incydentu" i jest spokój . Przy okazji zajrzałem pod spód w rejon kompresora . Było tam już grzebane i poskładane tak sobie . Sama wanienka osłona kompresora miała 2 mocowania ułamane . Dalsza osłona trochę zdeformowana . Wiadro na kompresor trafiłem nowe w mocno cebulowej cenie . Wczoraj wymieniłem . Z dobrych wieści : jest nowy oryginalny kompresor z 2019 roku . Blok elektrozaworów też nowy ale jakiś zamiennik . Wygląda porządnie .
-
Jaki płyn do spryskiwaczy ?
Ja ogólnie Psik Psika z autolandu bo fajnie pachnie i chyba jak już większość nie ma alkoholu metylowego .W auchanie ma dobrą cenę . W tej samej cenie jest też na Crab-ie . Każda więcej wydana złotówka to zmarnowana . Problem z czujnikiem braku płynu miałem zimą na mrozach . Olałem sprawę . Przesiadam się między kilkoma pojazdami w tygodniu i tam nie ma sensora i żyję .
-
rozrząd 3.0D czy komuś rozleciał się
Czyli ostatnia chwila wręcz .
-
tylne zawieszenie - oszacowanie kosztu naprawy
Grubo wyszło . Chyba że walczył z ruszeniem każdej śruby mimośrodowej . Jak ma być raz a dobrze to .... wyjmujesz cały wózek . I wymieniasz wszystko . Mi tak średnio za robotę 1500-2000 powiedzieli . W tanim warsztacie . Zestaw tulei z febi 500 .
-
[F11] 535d krótki pisk przy uruchamianiu silnika.
Dla mnie to nadal jak pasek brzmi . Jeszcze jest opcja sprzęgiełko na alternatorze . Można to sprawdzić po zdjęciu paska . Zresztą odpal raz bez paska .
-
BMW 530d Touring, 2011, 245hp
Podejrzewam że mogło przymrozić zawory . Zresztą ... tam już ktoś "grzebał" . W weekend pewnie zdejmę osłonę to się dowiem . Obecnie to już ze 2 tygodnie prawie wszystko trzyma poziom . Samo auto ruszane jest tak co 2-3 dni więc dobry test jest zawsze dla pneumatyki .
-
Zakup BMW E87
Akurat zębatka się nie psuje . Trzeba mieć turbo pecha żeby padła . Wymieniasz resztę gratów i jeździsz .
-
Metaliczny dźwięk podczas jazdy z prawej stronySeria 1 118i
Osłona tarczy hamulcowej trze o tarczę . Możliwe że oberwała się z mocowań bo aluminium się pokruszyło . sama osłona jest dostępna i w miarę tania . O ile to z przodu . Inna opcja to się klocki hamulcowe skończyły .
-
BMW 530d Touring, 2011, 245hp
U mnie to jednak nie mieszki . Elektronika miała "trudne dni" chyba . Pewnie jak odeślę to pęknie :D
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Dałoby się dorzucić Live Data z zawieszenia EHC ? Wysokość lewego i prawego koła oraz status kompresora z zaworami ?
-
Oring do filtru paliwa BOSCH
Na uszczelka jest na podgrzewaczu paliwa który się wciska w ten filtr . Jak jest to wymieniać , jak nie ma to składać i jechać .
-
Wkład filtra skrzyni 8HP
Montuje się nową miskę i ona jest z filtrem .
-
Wyciek oleju spod czujnika temperatury
Z pokrywy zaworów . Popularny temat .
-
f11 uszkodzona poduszka tył jak potwierdzić i jak naprawić
No właśnie i tak muszę się dostać do kompresora bo "nasi" już tam byli . Nawet została nasadka 10 po tym jak ktoś składał to . U mnie się trochę inaczej zepsuło . Prawa strona opadła z tym że nie na sam dół a lewa strona jakby się podniosła . Zatem albo coś z elektrozaworem albo czujnikami wysokości . Ogólnie nie dopompowuje prawej strony albo tak cicho pracuje .
-
f11 uszkodzona poduszka tył jak potwierdzić i jak naprawić
Tak sama z tego miejsca w wahaczu nie chce wyskoczyć bo trochę ciśnienia jest . albo młotek mały . Pozostają opcje , przewiercić ją albo rozpinać kompresor . Chyba że INPA ma taką funkcję serwisową .
-
BMW 530d Touring, 2011, 245hp
Witaj w klubie :D
-
F11 LCI The Black Pearl
Za długo był spokój . Mieszek penumatyczny prawy rozszczelniony chyba . Auto na prawą stronę trochę przechylone przód i tył . Mieszek da się nacisnąć palcem więc ciśnienia niewiele albo nic .
-
Problem z hamulcami Rysy na nowych tarczach hamulcowych
ja nie pomogę . zmiana klocków i powinno zetrzeć rysy z czasem .
-
Nie grzeją oba lusterka.
Odepnij lusterko włącz zapłon albo włącz też silnik potem zgaś i zobacz czy będą błędy . Swoją drogą grzanie lusterek jest sterowane przez moduł komfortu i nie startuje z grzaniem tylnej szyby .
-
BMW 530d Touring, 2011, 245hp
No dobrze zmienić bo inaczej woda wlezie .
-
Bmw F20/F21 rozrząd
No to wymieniać .
-
E87, awaria silnika (mechanik stwierdził ukręcenia wału)
Lub zapodał taką diagnozę żeby spławić .