Treść opublikowana przez Paszczaku
-
Olej z samej góry silnika oraz w płynie chlodniczym
Należy wsiąść pod uwagę jeszcze chłodnicę oleju , tam też może się mieszać jedno z drugim . Reszta to zużycie eksploatacyjne . Wielu już wymieniało w młodszych amortyzatory i nie tylko .
-
E60 rozrusznik cyka
No oby odma . Może zamarzła .
-
High rate of battery discharge
Główne uśpienie to tak 5 minut . Te odgłosy to możliwe że czytnik nawigacji ?
-
E60 rozrusznik cyka
Musiałby chyba uszczelniacz zaworowy wyjść na spacer że tyle oleju nagle poszło do cylindra . Podobnie miał znajomy w e38 3.0d . Tam pękła głowica koło wtryskiwacza i miał bezpośredni wtrysk płynu do cylindra . Objaw ten sam .
-
E60 rozrusznik cyka
Przeskoczył łańcuch albo się zerwał . Tłok opiera się o zawory . Skoro rozrusznik napierał i nie dał rady to je pokrzywiło . Stało się to w momencie gaszenia silnika pod sklepem . Nie próbuj na popych bo szkód narobisz większych . Do mechanika albo w garażu samemu z kimś kumatym zdjąć pokrywę zaworów i oglądać co się stało . Tak to widzę ja ze zdalnej diagnozy .
-
Gryzonie pod maskà
Potwierdzam , kibel-kostki działają . Kupić 3 wersje co jakiś czas zmieniać .
-
F11 LCI The Black Pearl
Miałem zagadkę co to tak dziwnie stuka-terkocze w kabinie w rejonach podłokietnika czy konsoli jak jadę po tarce przed przejściem dla pieszych albo ograniczeniem prędkości . No i znalazłem . Stukał panel z lampkami przedni . Czemu ? Bo ktoś już tam grzebał . Znaczy próbował go zdemontować ale mu nie wyszło . Rozdzielił się z bebechami na paru zatrzaskach i stąd ten luz . Czemu ktoś tam zaglądał ? Zauważyłem że po zamontowaniu i ruszaniu nim coś nad nim okropnie skrzypi . Po demontażu wyszło że plastikowa ramka podsufitki obok śrub mocujących ma taki kołek ustalający .I to on skrzypiał . To został ucięty . Wyszło przy okazji że ktoś prawą osłonę słupka A zdejmował .... dość nieprofesjonalnie i trzeba dokupić zaślepkę tą z napisem AIRBAG . Teoretycznie samą osłonę też bym wymienił ale dostać ładną używkę to jest problem . A 500 zł za kawałek plastiku nie wydam w aso .
-
Spotify i inne możliwości przesyłania audio w F10/F11
Jutro sprawdzę ale normalnie przesył muzyki przez BT mi działa . To nie Android Auto żeby się takie dane pojawiały na ekranie .
-
E60 rozrusznik cyka
Jak się rozrusznik robi gorący to .... może wał stanął dęba . załóż klucz nasadowy na śrubę koła pasowego i spróbuj nim pokręcić .
-
E87 118 Temperatura
No i gitara .
-
E87 118 Temperatura
Było mega zimno to zanim płyn doleciał na dół to go już schłodziło . Przy 105 stopniach to on się tylko troszkę zimą otwiera bo nie ma więcej potrzeby .
-
BMW E87 N47 dziwny dźwięk w okolicach tylnego koła
Wstępna pompa paliwa w tym rejonie i przy tych problemach . Dostęp chyba po zdjęciu siedziska kanapy . W sumie to mogą być nawet dwie bo jedna jest przelewowa między komorami baku .
-
E87 118 Temperatura
Obecnie takie temperatury stosują w silnikach . Ekologia . Dlatego płyn chłodzący musi być w dobrym stanie plus węże żeby wytrzymywały ciśnienie w układzie . Termostat z tego co widzę otwiera się przy 105 stopniach .
-
Oryginalne wyposażenie bagażnika F11
Gaśnicę zwykłą z Auchana wrzuciłem do tego głębokiego schowka po prawej . Trójkąt i jakieś tam narzędzia w klapie są i po prawej za tym boczkiem . Nic więcej . Przy runflatach nie ma potrzeby .Mam wielki gumowy dywanik z brzegami 3 - 4 cm oryginalny tak z dodatków .
-
[E82] Zaślepka na nadkolu
Miejsce na dodatkową pompę wody dla funkcji REST . Działa ogrzewanie wtedy przy wyłączonym silniku . Silnik musi być rozgrzany , akumulator naładowany , za oknem chłodno .
-
Bmw F20/F21 rozrząd
Jak ktoś odwrotnie silnik zamontuje to łańcuch będzie z przodu . Nic się nie zmienia .
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Ja mam 30 kkm po dynamicznej wymianie przez niemca jeszcze jakiś rok temu . 12 litrów poszło Fuhs-a zielonego . Wymiana przy 210 kkm około była . Jednak na wiosnę lato znów zmienię bo mam wrażenie że może pracować lepiej jednak . Impreza za 500 ojro .
-
Problem z turbiną
Skoro 1 Bar-a brakowało w dolocie a wydech zatkany był to nie mogło jechać .
-
Gwiżdże podczas skrętu w lewo
Jak najbardziej może mieć wpływ . Gorzej że te wiatkaki tak młodo padają .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Z regeneracją w B47 tak jest że pojawia się informacja o zaplanowanej procedurze i jeśli odrazu są spełnione warunki to także info o trwającej regeneracji . Przy czym faktycznie to się pojawia i znika
-
Zawieszenie tył trzeszczy
No i super . Można jeździć .
-
Opis pinów modułu komfortu
wyjdzie to finalnie tyle co zakup normalnej 130i ....
-
Gwiżdże podczas skrętu w lewo
Jak na zimnym sięga do minimum to jest ok . Po zagrzaniu będzie więcej sporo . Wyłącz nawiew i sprawdź czy to nie wentylator powoduje taki hałas . Swoją drogą szum w stylu wentylatora to u mnie zużyty pasek do pompy wspomagania generował .
-
Świeży posiadacz jedynki...
Może niefabryczne PDC jest .
-
F20 LCI 118d M-pakiet - 1er na 20'
Jak się miewały łańcuchy ?