Treść opublikowana przez roadrunner78
-
E90 320i LCI 170 HP N43B20 falujace obroty i check control
Skalibrowane? Masz na mysli zakodowane? Musi je wszystkie wyciagnac, spisac kody i wklepac w inpie naprzyklad albo innym tego typu programie. Na youtube sa filmy ktore pokazuja jak to zrobic.
-
E90 320i LCI 170 HP N43B20 falujace obroty i check control
nie sadze by mechanik przeprowadzal Ci adaptacje, a to jest koniecznosc! tu masz jak to zrobic: zadzwon do mechanika i dowiedz sie czy wkodowal ten wtrysk!
-
E90 320i LCI 170 HP N43B20 falujace obroty i check control
sporo info na ten temat w tym dziale czy wtrysk byl zakodowany i czy skasowales adaptacje i stworzyles nowe po wymianie?
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
witam temat walkowany blad 30c1 ja z innej strony chcialem zapytac jak wykonac test pompy oleju jak mniemam w inpie loader 2.023 do srterownika msd80 silnik n43 e91 ...F9/F9/F1 opcja sie nazywa oldruckregelung dzieki
-
E90 N43 czerwona kontrolka oleju
podobnie dzis na autostradzie przy temp silnika (coolantu by byc preceyzyjnym) 105 stopni pojawila mi sie konewka (dodam ze bylem podczas procesu odsiarczania) wczescniej konewka pojawiala sie tylko przy 111-112 stopniach, inpa pokazuje blad 30C1 czyli niewydolnosc pompy oleju - za male cisnienie i teraz jak sprawdzam na bimmer-tool podczas jazdy zadane cisnienie i podawane cisnienie to zazwyczaj jest ok, znaczy pompa niby nadaza z podawaniem odpowiedniego cisnienia choc zawsze jest lekko mniej np. sterownik zada 2050 a pompa podaje 2010 takze male roznice sa teraz pytanie czy to oznaka zblizajacej sie wymiany pompy? w inpie (loader 2.023 dla MSD80) jest mozliwe przetestowanie pompy oleju tylko nie wiem jak to zrobic a nie chce nic spierd...ic :) ...F9/F9/F1 opcja sie nazywa oldruckregelung czy moze ktos to robil, ten test i moze powiedzeiec co i jak? dzieki
-
BMW E90 LCI - NOXEM 130 (2009 170KM 2.0 320i)
znalazlem dzieki ;-)
-
BMW E90 LCI - NOXEM 130 (2009 170KM 2.0 320i)
czesc prubowalem cos znalezc na ten temat na bimmerprofs ale nie znalazlem wiec zapytam tutaj jaka jest roznica pomiedzy noxem 129 130 i 402 dzieki
-
E91 143km pierdzi po dodaniu gazu na zimnym
ty robiles noxem? tam idzie tez jakis soft oprocz samego czujnika?
-
Bmw e90 318i zapalający i gasnący check
zalkadam ze silnik N46? (dobrze to wpisac w tytul tematu) tutaj cos znajdziesz https://bimmerprofs.com/management-lambda-probes/ i tu https://bimmerprofs.com/wide-band-probes-hidden-defects-part-2/ tam masz opis jak wykonac testy czy lambda sensor ktore masz dzialaja jak trzeba, od tego mozesz zaczac
-
BMW E90 2.0i praca cylindrów pomiary pomoc
jest tu sporo o tym na forum wyglada jakby ktorys wtrysk/ki konczyl zywot na 1 jest wart na minus na 2 plus ecu prubuje niwelowac niesprawny wtrysk, teraz tylko wybadac ktory jest przyczyna
-
BMW E90 2.0i praca cylindrów pomiary pomoc
dobrze jak bys napisal jaki to silnik, diesel/benzyna, kod silnika, przebieg u mnie, 2.0i, n43, te wartosci sa +- 0.01 na kazdym cylindrze
-
e91 n43 2010 2.0i 170bhp diagnostyka
czytalem ze czyszczenie tych wanosow na niewiele sie zdaje ja swoje wymienilem na AUTEX, tez niemiecka firma i narazie jest ok, bynajmniej tak mi sie wydaje :) przyjanuszowalem znaczy bo sa one o 50% tansze zawsze sie zastanawialem dlaczego zamiast 120st na wanosach zawsze pokazuje wiecej, u ciebie 124.5 a u mnie zazwyczaj na biegu jalowym 123,7 temat z lambdami poruszylem bo chce wyeliminowac wszelakie usterki, auto kupilem 6msc temu, ma 160k km najechane, mam zamiar nim pojezdzic troche wiec chce aby bylo sprawne, wiec co moge zrobic sam, z pomoca wiedzy z forum i Kasparsa to robie (opis testu lambd na bimmerprofs) wlasnie dostalem od niego emaila ze ten test na lambda (inpa .../F9/F3) dziala tylko dla silnikow n53, ze parametry moich lambd sa ok i narazie zebym jezdzil
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Też tak miałem tuż po resecie, ten ostatni learnbit tworzy się dość długo i chyba też w odpowiednich warunkach. Kiedyś sprawdzałem parę razy i nie było. Potem sprawdziłem później i już było. W ogóle była sytuacja, że miałem praktycznie wszyskie kropki co trzeba, a potem nagle połowa zniknęła, zapytałem się Kasparsa z bimmerprofs o to -> sterownik MSD80 co jakiś czas sobie odświeża te adaptacje, także to że je tu raz zobaczysz to nie oznacza, że one tu będą już po wsze czasy :) dzieki wlasnie ostatnio czesciej zagladam w te miejsce ...F5/Shift-F6/F2 i widze ze wszystko sie tam zmienia, ale tylko raz na 20 'zagladnien' widzialem ten ostatni zaczerniony nadmienie ze tez korzystalem z uslug Kasparsa teraz walcze z lambdami, MatiKosa moglbys zerknac na ten topik https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=370481 jo
-
e91 n43 2010 2.0i 170bhp diagnostyka
Witam ponownie Temat z vanosem i aktuatorem ogarnelem Teraz korzystajac z strony bimmerprofs zajelem sie lambdami, zrobilem testy na zimnych i sa ok (napiecie i rezystancja) Potem testy na cieplych sondach i tu juz widze ze mam control probe inaczej narrow probe do wymiany bo napiecia nie mieszcza sie w widelkach tutaj fota z testu: https://www.dropbox.com/s/7ipmo198wux4k2t/p2.jpg?dl=0 Pytanie mam odnosnie wide band probe, bo jest to troche niejasne napisane na bimmerprofs, ze wartosc MIN nie moze sie roznic od 0.90 i wartosc MAX nie moze sie roznic od 1.10 (wiersz Lambdawert LAMB_LS_UP_AFR_EOL_1 - MIN i LAMB_LS_UP_AFL_EOL_1 - MAX u mnie te dwie wartosci maja 1.00 doradzcie czy ta wide band tez do wymiany dzieki
-
E90 N43 nie chodzi na jeden cylinder
Witam Juszko mam podobny problem nie choszi na jeden cylinder jak rozwizales problem? Pozdrawiam tu na forum zanjdziesz sporo info na ten temat (typowe bolaczki n43/n53) np: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=183631 jak to bedzie ci malo to masz jeszcze https://bimmerprofs.com
-
E90 N43 czerwona kontrolka oleju
no chyba ze ktos cos juz wymienil ale nie w aso
-
318i vvt/vanos?
njapierw musisz wiedziec jaki masz silnik albo masz wersje z vvt albo vanos po vinie sprawdz
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
witam ponownie nie bede tworzyl nowego tematu bo pytanie ktore mam miesci sie w ramach tego topiku n43 e91 2010 lci 2.0 sprawdzam apaptacje dla wtryskow (jakis czas temu wymienialem dwa) i mam taki oto screen z inpy https://www.dropbox.com/s/g1ff92jpkpxwpzk/s1.jpg?dl=0 z tego co sie naczytalem ten ostatni po prawej na dole tez powinien byc zamarkowany na czarno (zylinderselektive lambdaregelung warm is notig-konieczna jest regulacja lambda w trybie selektywnym wzgledem cylindra (google trans.)) ktos moze cos wiecej powiedziec na ten temat? testowalem sody lambda (napiecia i rezystancja Nernsta) i wszystko wyglada w normie (test w .../F9/F3) dzieki
-
E90 N43 czerwona kontrolka oleju
hey (n43 2.0i e91) wlasnie czekam na dostarczenie czujnika cisnienia oleju oraz tego zaworu hydraulicznego, pytanie mam czy w/w mozna wymienic bez sciagania dolotu? czy dam rade to sam zrobic? czy da rade tam sie dostac od spodu a jezeli tak to jak? dzieki
-
e39 z 2003 2.5d m57 nierowna praca
dzieki kolego za twoj czas!
-
e39 z 2003 2.5d m57 nierowna praca
Dopóki dziury w tłoku nie wypali :D Bez przesady ;-) Rozumiem ze raczej wszystkie 6 wtryskow jest do wymiany?
-
e39 z 2003 2.5d m57 nierowna praca
Drgania pojawiaja sie i znikaja ale sa minimalne. Po przeczytaniu tutaj paru tematow myslelem ze to moga byc wtryski. Czyli zadnych innych przyczyn tych lejacych wtryskow nie mam co szukac (lewe powietrze)? Napewno sa one do wymiany? Jakich korekt powinienam sie spodziewac patrzac na te parametry wtryskow? plus minus 0.1? Jeszcze dodam ze auto w sumie jedzie ok, przyspiesza, nie dymi i nie ma innych oznak ze by mu cos dolegalo (pozatymi sporadycznymi drganiami).
-
e39 z 2003 2.5d m57 nierowna praca
witajcie chcialem poprosic o ocene parametrow podczas jazdy z inpy pojawiaja sie jakies dziwne drgania, czasem silnik/buda drga pierwsze vid zimny start, nastepne 2 z przejazdzki na rozgrzanym ecu podaje bledy: 1. laufruheregler 1301 2. gluehunlage 0508 3. elektroluefter 8001 4. laderdruck-regelung oder laderdrucksteller 3040 prosze o opinie co posprawdzac dziekuje
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
.
-
[E90] Wymiana separatora oleju N46B20
czy ta metoda zadziala w przypadku n43 2.0i 2010? czy tam trzab jednak sciagnac dolot dzieki