Treść opublikowana przez KrzychoM
-
BMW X5 45e
Wejdzie na dobre technologia perowskitów (już wchodzi) to te wszystkie panele fotowoltaiczne trafią na śmietnik. Tak czy siak najbardziej istotne staje się magazynowanie energii wytworzonej, ale na razie na to nikt nic mądrego i taniego nie wymyślił, a bez tego wytwarzanie energii ma słaby sens, patrząc na czas zwrotu z inwestycji. Co do hybryd to… pierdzielić się z kablami po to, żeby na prądzie przejechać w porywach 50 km ? Nie dziękuję. Jak zrobią ogniwa/aku gdzie zasięg auta będzie na poziomie min. 700 km przy NORMALNEJ jeździe, a nie emeryckiej to wtedy elektryk zacznie mieć sens dla mnie. Jazda elektrykiem i walka o każdy km zasięgu to nie dla mnie zabawa. :nienie:
-
BMW X4 G02 LCI - kolory nadowiza
Jakby co mogę Ci dać namiar do sąsiada i wypożyczysz sobie na kilka godzin X4M (przed liftem oczywiście) w kolorze Brooklyn M to wtedy się przekonasz :8) :norty:
-
BMW X4 G02 LCI - kolory nadowiza
Ja mam w kolorze Carbon Black + "M Shadowline o rozszerzonym zakresie", ale sąsiad ma firmę wynajmującą lepsze auta (ma dużo aut BMW) i widziałem u niego pod domem X4M w kolorze Szary Brooklyn M... powiem, że dzisiaj jakbym konfigurował to brałbym ten Szary Brooklyn M, jest zajefajny :P do niego obowiązkowo "M Shadowline o rozszerzonym zakresie" i byłby sztos. :8) Jeździ u mnie na dzielni taki niebieski Phytonic X4 30i i tak średnio mi się widzi, jeździ też biały X4M, ale jakoś do X4 biały też mi nie pasuje. :roll:
-
Rabaty na nowe X3
Nie znając parametrów leasingu nie można oszacować, czy oferta dobra czy nie :duh: % kosztu leasingu zależy od wielu parametrów. Może te 107% przy 0 wpłacie własnej, może przy wykupie 65%, może przy okresie leasingu 10 lat…, tych może może być wiele :mrgreen:
-
X3 2021 LCI
Tempomat aktywny był w opcji "systemy asystujące kierowcy professional", widzę że w konfiguratorze po lifcie tych asystentów nie ma... może ze względu na restrykcje i braki w elektronice na razie nie ma ? :roll:
-
G01: niestabilna jazda na wprost przy dużych prędkościach
Coś pokiełbasiłeś … zawias pneumatyczny w X3 G01 ? … pierwsze słyszę. :nienie:
-
40d vs M50d
Elektrykiem pojedziesz szybciej i zasięg ginie w oczach. Co rusz widuję/mijam wypasione elektryki jadące z prędkością „tirową” nikt nawet za mną nie pogoni :roll: I gdzie tu radość z jazdy ? Cieszyć się tym, że się oszczędza energię ? To już lepiej oszczędzić energię fabryki elektryków i go nie kupować. :wink:
-
G01: niestabilna jazda na wprost przy dużych prędkościach
Po części się zgodzę, ale zrobienie geometri bardzo pomaga, zaznaczam jednak że zrobić geometrię trzeba umieć. Z reguły ASO sobie z tym nie radzi dobrze. W moim przypadku ASO Smorawiński Poznań poradzili sobie z tym całkiem dobrze, auto się o wiele lepiej prowadzi, o wiele pewniej niż na fabrycznych ustawieniach tej geometrii, ale do perfekcji jeszcze trochę brakuje. Podobno Hypertech w Warszawie sobie z tą geometrią bardzo dobrze radzi, jak będę miał okazję to skorzystam z ich usług.
-
Jaki rozmiar kół?
Z pneumatyką to i na 22” jest komfortowo. Ja miałem G05 30d na 20” i żałowałem, że nie wziąłem 21" - to rozmiar optymalny do X5. 20” to mam w X4, optymalny do tego auta.
-
X3 2021 LCI
A tak wypada X4 LCI (wizualizacja) ... mam mieszane uczucia co do wyglądu źródło: https://www.autoevolution.com/news/refreshed-2022-bmw-x4-gets-accurately-rendered-with-sunglasses-grille-161752.html#
-
X4 G02 LCI
Lifting się zbliża wielkimi krokami, aczkolwiek mam mieszane uczucia co do wyglądu źródło: https://www.autoevolution.com/news/refreshed-2022-bmw-x4-gets-accurately-rendered-with-sunglasses-grille-161752.html#
-
Pneumatyka - czy warto czekać?
Zrobił bym geometrię zawieszenia, bo często się zdarza że geometria fabrycznie jest źle ustawiona. Tyczy się to zwłaszcza zwykłego czy adaptacyjnego zawieszenia. Moje X4 zawias adaptacyjny, na fabrycznych nastawach prowadziło się niestabilnie, a powyżej 160 trzeba było się mocno pilnować. W okolicach 200 już był strach w oczach tak nim motało. Przy okazji wymiany oleju po 3500 km zrobiłem w ASO geometrię (faktycznie miała odchyły w nastawach), po tej operacji jest zdecydowana poprawa, auto prowadzi się o niebo lepiej, aczkolwiek dodam że nie jest jeszcze idealnie. Jak będę miał okazję to pojadę do Warszawki do Hypertech. Oni podobno sobie świetnie radzą z ustawieniem geometrii w BMW. Tu na forum też ich chwalą.
-
Pneumatyka - czy warto czekać?
Mam adaptacyjny zawias M w X4, a w X5 miałem pneumatykę. Jakby do X4 była pneumatyka to bym brał. W X4 z adaptacyjnym zawieszeniem różnice są symboliczne, prawie niewyczuwalne. W trybie sport ciut twardsze, ciut stabilniej przy większej prędkości, ale tylko ciut. Na szczęście zawias adaptacyjny wymagał niewielkiej dopłaty do zawiasu sportowego. Aha (jakby kto pytał) X5 dla mnie zbyt duże i zbyt komfortowe, jeździłem cały czas na trybie sport.
-
X3 2021 LCI
ja tam też widzę okulary przeciwsłoneczne w tym iX3 :norty: :mrgreen:
-
Jakie macie spalanie od poczatku?
W miękkiej hybrydzie silnik się nie wyłącza w trybie sport :wink: Ja miałem spalanie 7,6 l /100km z całego zbiornika w okresie układania silnika i raczej spokojna jazda. Po przebiegu 3500 km wymieniłem olej i spalanie 9,5 l/100km, ale już nie było grzecznie :8) :P
-
BMW X2 - F39 (2018)
Ja śmigałem przez weekend X2 x20d w mpakiecie na kołach 20" i zrobił na mnie spore wrażenie, bardzo fajnie się prowadził. Gdyby w środku był ciekawszy i miał wnętrze podobne do G20 to bym brał, pewnie w wersji M35i, bo lubię małe zwinne autka. Mimo wymiarów auta to bagażnik ma całkiem spory - dla mnie wystarczający. Miałem do niego jedną uwagę tylko - koła 20" to przesada i za twardo mi było. Myślę, że na 19" powinno być już ok.
-
Ocena konfiguracji X5 G05
„nieWygodnie/wygodnie” to pojęcie względne. Dla mnie 22” +pneumatyka jest ok. 20” +pneumatyka już zbyt wygodnie, prawie ponton. :mrgreen: Tryb sport ratuje sytuacje. :norty: Optimum moim zdaniem 21” + pneumatyka.
-
Wymiana oleju silnikowego - jak sprawdzić
Ja po wymianie oleju dostałem filmik z inspekcji samochodu i tam na filmiku było pokazane jak był spuszczany olej... to chyba wymienili :mrgreen: :norty:
-
Wymiana oleju po dotarciu
Ja w piątek wymieniałem w X4 M40d przy 3,5 tys km w ASO Smorawiński Poznań. Koszt 743 zł brutto, ale w tej cenie też dolali 5l AdBlue za 45 zł. Także bez AdBlue było by ok 700 zł brutto.
-
[G01] Końcówki wydechu
Znaczek M z Alliexpress na atrapę z przodu i będzie X3M pełną gębą. :lol: :mrgreen:
-
Opony, koła wymiary pakowanie do auta
Tabelki nie mam pod ręką (w domu mam), ale tu masz kody BMW z faktury od ASO Bońkowscy Szczecin, w lutym tego roku kupowałem. 36122472724, Opona zimowa 245/45r20 r-f 103V* Pirelli Winter Sottozero 3 36122472725, Opona zimowa 275/40r20 r-f 106V Pirelli Winter Sottozero 3
-
Opony, koła wymiary pakowanie do auta
Ja cały czas piszę o zimowych. Letnie mam na aucie w tym samym rozmiarze, też homologowane, ale nie rft.
-
Opony, koła wymiary pakowanie do auta
:mad2: Znaczy tabela ogumienia homologowanego do X4 kłamie, a ja w garażu mam opony, które nie istnieją... :duh:
-
Opony, koła wymiary pakowanie do auta
Źle patrzyłeś... Mam zimowe Pirelli homologowane rft przód 245/45/r20 tył 275/40/r20
-
Opony, koła wymiary pakowanie do auta
Znajdź na oponeo mieszane (przód 245/tył 275) 20” rft homologowane do X4... powodzenia życzę. Wiadomo nie trzeba koniecznie homologowanych, ale jak Ci xDrive strzeli to Ci na gwarce tego nie zrobią i wtedy płacz i płać.