Treść opublikowana przez PiotrLublinBMW
-
E91 320D zmiana skrzyni manualnej na automatyczną
mat panewka na YT wrzucił jakiś czas temu opinie o xhp w e60 3.0. ale jeśli xhp zapobiega temu cholernemu włączaniu lock up na 3 biegu po rozgrzaniu to myślę że warto
-
E91 320D zmiana skrzyni manualnej na automatyczną
zrobić skrzynie, wgrać xhp i w końcu się pięknie lata autem z dużym momentem :cool2:
-
Uszczelka nad przednia szybą
ja to robiłem pękła mi szyba... a byłem bardzo ostrożny, zależy jak wklejona szyba. kolega wymieniał uszczelkę bez wymiany szyby ale ma takie brzydkie fałdki na uszczelce, nie da sie tego zniwelować, ja przy wymienianie szyby założyłem nowa uszczelkę, bo według instrukcji tak powinno sie to robić, ona jest zagięta pod szybę, zakłada sie ja na szybę i później montuje szybę do auta. Wtedy uszczelka wygląda ładnie. Ale jak kto woli, wycienie szyby i wstawienie 100 zł + uszczelka, nie majątek....
-
E90 320D Sztywne koło alternatora zamiana na sprzęgiełko
witam, nikt nie odpowiadał ale napisze dzisiejsze doświadczenie, założyłem wolne koło do alternatora INA, wszystko pasowało. Odpalanie bardzo spokojne i gaszenie też, normalnie ideał, czar prysł jak na D chciałem wyjechać z domu... na kierownicy czuć drgania przy skręcaniu, normalnie przenoszone sa dość mocno. Po zamontowaniu spowrotem sztywnego koła, nie ma żadnych drgań. zastanawiam się co ma wspólnego takie drgania kierownicy tylko z zamianą koła alternatora? ktoś wie może?
-
E90 320D Sztywne koło alternatora zamiana na sprzęgiełko
Witam serdecznie, czy ktoś robił taki zabieg? Chce zamienić sztywne koło alternatora na te z sprzęgiełkiem, czytałem różne opinie i wiele osób sobie chwali. u mnie problemem jest zapiszczenie przy odpalaniu i duży ruch napinacza przy odpaleniu. link do stronki INA na temat zamiany - https://www.repxpert.pl/pl/news/page-ds28800 ktoś robił warto? :) Odnalazłem temat artuja, ale czy dostawienie podkładki 2mm dało by radę że paska nie zrzucało?
-
M47 świst przy przyspieszaniu
- Bmw e91 2.0 163km m47 nie rowna praca silnika
co tak stuka ?- Uszkodzona panewka - wymiana słupka / silnika
masz jakieś video z tą panewka ?- [N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jak macie automat to zauważysz że Ci się wypala, nie wrzuca 6 biegu + zostaje dłużnej na każdym biegu. Taki life hack dla zautomatyzowanych. Od pół roku jeżdżę i nie patrze w ta aplikacje, jeśli będzie się coś działo to wtedy zajrzę. Mniej więcej wiem kiedy dpf sie wypala - przez automat, błędów nigdy nie miałem od DPF ani nic, do tego w TIS napisane jasno że wypalanie DPF następuje przy każdej prędkości. Możecie go i na postoje wypalić... luz obroty w góre i temp rośnie i sie wypala tak samo jak w czasie jazdy... później tylko poczekać aż ostygnie, zgasić i iść na obiad do domu... Im bardziej się martwicie o tego DPF to on szybciej sie wam spierdzieli, żyjcie spokojnie nie przejmuje sie tym DPF, jak zacznie wam sie robić czarna rura z tyłu to wteyd oznaka że DPF już dziurawy i jego termin sie kończył :cool2:- Licznik LCD BMW E90
kosztuje 4 tyś zł licznik dalej chcesz szukać?- Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
sam sobie czyść metodą wodną, tak tylko uszkodzimy DPF... instrukcja i inne media z DE podają jedno - wypalanie w piecu DPF !! tylko i wyłącznie, czyszczenie wodne itp to tylko u nas i w Rosji, na zachodzie tylko wypalanie w piecu- [N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Paweł czy apka połączy sie z E39 2002r 2,5 benzyna?- M47 świst przy przyspieszaniu
Mitsu tak świszcze... u mnie też śwista, słuchać dopiero ją przy otwartych oknach, przy zamkniętych nic nie słychać- Start wypalania dpf
nic nie ma, ew. jak masz automat to nie wrzuci 6 biegu i będzie trzymał na 5- tym w celu podtrzymania wyższych obrotów- BMW F11 WBA5J51010D076265
PiotrLublinBMW odpowiedział(a) na przemocnik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażmoże po zalaniu- Rozrząd? N47 184km
Już ociera...- Liqui moly diesel spülung
proszę: https://filtrytotu.pl/pl/dodatki-do-olejow-i-paliwa/40571-archoil-ar6900-d-max-500ml.html bardzo wydajny dodajemy 1:100- Liqui moly diesel spülung
Możliwe :)- Liqui moly diesel spülung
hehe, no to nie wiem, może N47 nie maja tego, lecz już w którymś z kolei M47N2 sprawdzałem ze bez EGR zaczyna jak traktor chodzic :D- Liqui moly diesel spülung
Na milion procent bez EGR chodzi głośniej. Bardziej twarda praca silnika- Liqui moly diesel spülung
pochwal sie czy coś się zmieniło po tym cudownym środku :D ja leje archoil + zwykły ON z Auchan i róznicy w pracy silnika nie ma... w porównaniu do shell czy vervy, ale nie wiem czy widzieliście moje video od nośnie pracy silnika z EGR i bez EGR? różnica kolosalna.... każdy może sobie sprawdzić czy jego auto będzie chodziło głośniej czy są jakieś zmiany, wystarczy pozostawić auto na biegu jałowym dłużej niż 3-4 min a EGR się sam zamknie, dzwięk na pewno się zmieni, do tego można wcześniej podpiąć kostkę i patrze na apce.- 320d m47 163 km pulsacyjne jęczenie
Taki mi trochę przypomniałeś o tym i znów zaczęło mnie to wkurzać :D Dźwięk wg. mnie dochodzi od strony alternatora, egra. Masz u siebie może zaślepiony? Ja to słyszę w kabinie na postoju do póki nie osiągnie temperatury 70 stopni. Potem słychać, ale niezauważalnie. U mnie to słychać najbardziej jak stanę gdzieś na wysokości tylnych drzwi, no i trochę w środku i faktycznie przy alternatorze, czytałem duzo na zagranicznych forach ze to własnie alternator tak jęczy, a duzo osób obawiało sie ze to automat tak wyje :D Ja EGR mam włączony, u mnie jęczy też najbardziej z rana jak jest zimny- Późno wstające turbo
Jakoś kolosalnej różnic nie ma w tych turbinach, na pewno nie wielkościowe, sterowanie takie same, nie masz co patrzec na logo z btola bo straszne lagi ma j zaczytuje z przerwami, trzeba by kablem połączyć. Każde turbo przeładuje troszkę to zależy od sytuacji. EGR masz off??- Późno wstające turbo
Wszystko ok, troche małe doładowanie jak na chipa? 2698 max, ja mam po chipie doładowanie koło 2798 tymi początkowymi sie nie przejmuj, turbo nigdy nie wstaje w mili sekunde, ze oczekiwane ma 2500 a ty masz z 1700- Późno wstające turbo
Dokładnie, ja mam wykaz z ASO i przy 150 tys miałem wymieniana turbine, teraz przy 290 tys znów wymieniana. Coś trwałości 100-150 tys pożyje na pewno nawet po regeneracji Mi powiedzieli że są wżery na zmiennej geometrii, wymieniali geometrie i turbo śmiga. Jeśli byś obejrzal video, poczytał kilka wątków w których pisaliśmy dokładnie jak ustawić kapturek to już byś dawno to wyregulował.... - Bmw e91 2.0 163km m47 nie rowna praca silnika
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.