Skocz do zawartości

kriu

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kriu

  1. kriu odpowiedział(a) na radzio76 temat w X3 (F25)
    To chyba gościu zapomniał wyjąć z bagażnika pół tony cementu :D Najlepiej kup dwa podnośniki do 2T w rozsądnej cenie - do 300zł (2x150 zł) powinieneś coś znaleźć. Możesz wtedy podnieść jednocześnie jeden bok auta - ja tak robiłem. Przy takim układzie rozkład nacisku na podnośnik jest bardzo mały - praktycznie 1/4 masy na podnośnik. Do tego proponuję gumowe podkładki (krążki) ochronne do podłożenia na podnośnik - dodatkowo zwiększą wysokość podnoszenia.
  2. Extra - dzięki. Prawdopodobnie płyn wymienię dopiero na wiosnę (choć teraz jest taka ładna pogoda i może warto skorzystać). Nie mam dostępu do kanału, ale auto jest na tyle wysokie, że po najechaniu na jakieś grubsze podkłady (kilka cm) mam nadzieję, że uda się to zrobić. Choć nawet bez podstawiania czegokolwiek jestem w stanie "wślizgnąć" się pod spód. Tak spuszczałem olej silnikowy - prościzna.
  3. OK - dzięki za informacje. 1) W celu spuszczenia płynu zapewne należy poodkręcać dolne osłony - tak? 2) Czy dostęp do węża od dołu jest wygodny? 3) Czy odpowietrzanie polega po prostu na "mechanicznym" usuwaniu powietrza z użyciem dostępnych odpowietrzników?
  4. kriu odpowiedział(a) na gutenberg temat w X3 (F25)
    Słyszałem, że bardzo ważna jest aby właściwie dokręcać śruby mocujące koła. Po pierwsze zgodnie z zasadą w kolejności naprzemiennej 1, 3, 5, 2, 4 i dodatkowo etapami (powiedzmy na 3 dokręcania) zwiększając stopniowo moment dokręcania w każdym "obiegu" przykręcania. Najlepiej pierwsze dokręcenie wykonać jeszcze jak koło jest uniesione, kolejne gdy dotyka podłoża, ale nie jest w pełni opuszczone a ostatnie dociągnięcie dopiero gdy koło jest opuszczone w całości lub w dużym stopniu już przylega do podłoża. Tak mówił mi znajomy z serwisu BMW.
  5. Może uruchamia się system ochrony na wypadek "przycięcia". Automat wstrzymuje zamykanie w wypadku napotkania oporu ponad ustaloną wielkość. A więc może coś blokuje na tyle szybę, że tak się dzieje. Zobacz czy nie siedzi coś w szczelinie - liść, paproch.
  6. Czy ktoś wie coś na ten temat?
  7. Czy jest jakieś specjalne miejsce, przez które spuszcza się płyn chłodniczy w tym aucie? Czy chłodnica ma korek spustowy na spodzie?
  8. Podałeś za mało szczegółów, ale spróbuj poszukać tutaj: https://www.bmwstore.pl/pl/
  9. kriu odpowiedział(a) na rostek73 temat w X3 (F25)
    Nie opisałeś dokładnie gdzie moneta utkwiła - "w gnieździe" sugeruje, że w otworze gdzie umieszcza się zapalniczkę, i że się tam zaklinowała.
  10. F25

    kriu odpowiedział(a) na Krzysiek BMW Jabłonna temat w X3 (F25)
    Wydaje się to dziwne, ponieważ olej silnikowy podczas pracy ma wysoką temperaturę (ponad 100 st.C). Ciepło z oleju silnikowego mocno grzałoby olej przekładniowy. Ale to tylko taka moja teoria :)
  11. Witam. Szukałem, ale nie znalazłem informacji na temat okresowości różnych wymian i przeglądów. Jakieś częściowe informacje mam ale nie znalazłem jakiegoś zbiorczego zestawienia co, kiedy i co ile lat czy kilometrów coś wymieniać/sprawdzać. Pomijam wymiany oleju silnikowego bo to każdy wie, podobnie to co wyświetla system informacyjny BMW. Ale np. świece zapłonowe, filtr powietrza, jakieś paski, płyny czy inne elementy to nie za bardzo wiem. Bardzo proszę o informację (może link) jeżeli ktoś z forumowiczów wie gdzie coś takiego można znaleźć.
  12. kriu odpowiedział(a) na Bartibol temat w X3 (F25)
    Z tego co zauważyłem (poprzez ukryte) w moim aucie (F25, 28i, N20) na początku temperatura wody rośnie znacznie wolniej niż oleju. Jak woda ma 90 st. to olej ma coś ok. 70 a może mniej. Potem się to wyrównuje i w okolicy 105 st. do 110 st. temperatury są takie same. Max temp. jaka zaobserwowałem poprzez ukryte menu to było chyba 115 st. (dla wody) ale chwilowo. === uzupełnienie === Dzisiaj jadąc patrzyłem na temp. poprzez ukr. menu. Od ok. 40st. różnica pomiędzy temp. wody a oleju była na poziomie 18st. Np. woda/olej = 58/40st. I tak sobie wzrastało do ok. 90st dla wody. Potem różnica się zmniejszała i przy 100st dla wody, olej miał coś ok. 95st. I tak do wyrównania w okolicach 105st. zarówno dla oleju jak i wody.
  13. F25

    kriu odpowiedział(a) na Krzysiek BMW Jabłonna temat w X3 (F25)
    Może warto byłoby dać do zbadanie ten olej (być może mieszaninę czegoś) aby sprawdzić co to. Czy to możliwe aby dostawała się tam woda? Słyszałem, że w Mazdach były przypadki, że w skrzyniach automatycznych była woda - ale skąd?, jak? Gdyby tak było, to jak to z olejem bywa jest lżejszy od wody a więc przy odlaniu, woda pozostanie na dnie!
  14. Oczywiście, że można to wszystko pokleić. Co to jest statek kosmiczny? Ma się trzymać i działać, i koniec.
  15. Czy ktoś z forumowiczów wymieniał samodzielnie olej silnikowy? Do tej pory jeździłem do warsztatu (nie do ASO). No ale trzeba jechać, znaleźć termin, na konkretną godzinę, no i to kosztuje teraz 8 dych lub więcej. Mam w planie sam to wykonać. Proszę o wskazówki czy na coś trzeba zwrócić uwagę. Niestety, ale potrzebna (wskazana) jest nasadka do odkręcenia obudowy filtra oleju - to najlepsza opcja. Na Alleeggrroo można kupić takie za nawet 30-40 zł - np: https://allegro.pl/oferta/klucz-filtra-oleju-86mm-16kt-bmw-volvo-king-tony-10672413025 lub taką (piszą, że do Volvo ale to chyba to samo? - czy tak?): https://allegro.pl/oferta/klucz-do-filtra-oleju-volvo-s60-v70-s80-xc70-xc90-12142856466 lub jakąś inną - jest tego dość dużo. W moim BMW X3 F25 N20 z tego co policzyłem potrzebna jest 16 kątowa. Korek spustowy z tego co mi się wydaje to śruba z łebkiem 17 - czy tak? Dojście dość łatwe - potrafię się "wczołgać" pod auto do niego :) No i jakaś kuweta lub pojemnik na stary olej. Niestety pozostaje kwestia pozbycie się starego oleju - gdzie można taki olej oddać? Bardzo proszę o informacje na ten temat - odpowiedzi na moje powyższe pytania. Pozdrawiam
  16. kriu odpowiedział(a) na radzio76 temat w X3 (F25)
    Cały spryskiwacz da się odciągnąć bez włączania spryskiwacza. Trzeba tylko podważyć zaślepkę czymś plastikowym, złapać palcami (paznokciami na początku) i potem dość mocno ciągnąć. Ja tak robiłem. Potem całość wciskamy.
  17. Spróbuj (ale podczas rozmowy) zwiększyć głośność - czy tak próbowałeś?
  18. kriu odpowiedział(a) na gutenberg temat w X3 (F25)
    Pytanie ogólnie do wszystkich, którzy mieli podobne problemy w "biciem" czy też wibracjami: Jak objawiało się to bicie - było/jest wyczuwalne na kierownicy?
  19. Np. takie jak poniżej. Wewnętrzny obieg powietrza: https://allegro.pl/oferta/filtr-kabinowy-weglowy-m110879k-dkm-11863375582 Filtr główny: https://allegro.pl/oferta/filtr-kabinowy-k1336-2x-do-bmw-x3-f25-x4-f26-10015359798
  20. Ja od bardzo dawna stosuję równo przód-tył 2,4 na zimnych oponach.
  21. Mniemam, że chodzi o X3 F25. Najpierw spróbuj poszukać tutaj: https://www.bmwstore.pl/pl/konfigurator/krok3/samochod/X3/F25/SAV Może to jest element z nr 31 albo 11: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_8231-pokrywka-zamykajacakorek-zamykajacy/i54684/kL/sN/r2014/m04
  22. kriu odpowiedział(a) na Bartibol temat w X3 (F25)
    Ja nie miałem takiego problemu. Prawdopodobnie inni też nie ponieważ nie ma odpowiedzi na twój post.
  23. Wydaje mi się że ciśnienie w oponach jest trochę za niskie. Proponuję dopompować na 2,2 lub lepiej 2,3 Bar. Może opony się jakoś deformują i jakoś wpływają na takie zachowanie. Zapewne mało prawdopodobne, ale cóż można sprawdzić.
  24. Gdzieś kiedyś słyszałem o zatkanym połączeniu pomiędzy zbiornikami i że to może powodować taki problem.
  25. Teoretycznie mikroiskrzenia na zimnych lutach mogą powodować powstawanie mikrołuków elektrycznych, które to z kolei mogą być powodem powstawania zakłóceń elektromagnetycznych lub zakłóceń rozchodzących się po instalacji elektrycznej - w przewodach.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.