Skocz do zawartości

loks

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez loks

  1. loks odpowiedział(a) na Dragster temat w E46
    moze masz gdzies nieszczeolnosc i gaz gdzies powoli wylatujje przez co chlodzenie jest nie do konca takie jak byc powinno. Najlepiej kup jakis termometr elektroniczny (10zł) ;) sprawdz jaka masz temp i wtedy bedziemy wiedziec jak bardzo nie chłodzi. Ewentualnie jedz do nor auto. Maja teraz promocje odnosnie serwisu klimy i jest za free.
  2. loks odpowiedział(a) na martur temat w E30
    bez sensu są te dyskusje naprawde... Czy nie uwazacie ze gdyby np osoba z e36 uwazala E30 za lepsze auto to pewnie by je kupila? Jest tyle opinii ile uzytkownikow i kazdy mialby cos swojego do dodania na temat kazdego auta. Ktos woli E36 z pewnych wzgledów (np ja) ktos inny woli E30 i tez to zrozumiem. Sprzeczanie sie nie ma sensu bo gusta są rozne i wyzszosci jednego modelu nad drugim nigdy sie nie ustali. A pan Moderator moglby cos z tym zrobic bo tematu nie ma co dalej ciagnac.
  3. loks odpowiedział(a) na Mateusz_24 temat w E36
    1,2,3 to normalne by ekonomizer mogl wyjsc poza 30. na trojce moze ciezko ale w pewnych warunkach wykonalne. tym bardziej przy automacie. A kolega ktory twierdzi ze nie wychodzi mu poza 20 chyba ma 80 lat i jezdzi jak na ten wiek wypada. ;)
  4. loks odpowiedział(a) na marian-gsm temat w E36
    Byc moze jestem chłodnikiem ale klime udało mi sie poskładać do kupy bez pomocy jak to mowisz MECHANIKÓW a robilem to pierwszy raz. Gdybym dał działać SPECJALISTOM w tej chwili był bym w plecy kolejne 350zł bo taki fachowiec od klimy chciał mi juz sprzęgło spręzarki wymieniac a po moich obserwacjach w przydomowym garazu doszedłem do tego ze to nie to o czym mowil. 5 min roboty i klima byla calkowicie sprawna. Oczywiscie jak tam uwazacie to mozecie dawac zarabiac specjalistom jednak co moge zrobic sam to robie. Klima to znow nie takie skomplikowane urządzenie a jej zasada działania jest prosta jak budowa cepa, wiec z tymi chlodnikami bym nie przesadzał. Pozdrawiam Do autora tematu: Jesli chcesz miec auto z klimą posłuchaj poprzedników i kup auto ktore jest juz w nią wyposażone. Całosc wyjdzie taniej niz jej dokładanie.
  5. loks odpowiedział(a) na marian-gsm temat w E36
    Hmm, mnie się wydawało zawsze, że sprawdzenie szczelności polega na ściągnięciu starego chłodziwa, napełnieniu np. azotem - test szczelności i napełnienie nowym. Gdzie takie coś robią za ZERO zł? Hmmm zakładając klime do auta czynnika nie ma w przewodach wiec jak usunąc stare chlodziwo. Podłączają azot i sprawdzają. Sam składałem klime do kupy gdyz byla uszkodzona i sprawdzali szczelnosc bez podłączania całego sprzetu tylko samą butle z azotem. Nie mowie ze komus sprawdzą to za free ale 20 zł to normalna cena za taką usługe. Kolega napisał ze 200zł sprawdzenie szczelnosci. Za 150zł robią wszystko o czym pisales razem z gwarancją polroczną.
  6. loks odpowiedział(a) na marian-gsm temat w E36
    Ale chyba nikt nie mowil o zakladaniu nowej klimy?? Bo w takim wypadku za samą sprężarke trzeba dać 2 tys.
  7. loks odpowiedział(a) na marian-gsm temat w E36
    Ale czlowieku herezje rozsiewasz. Sprawdzenie szczelnosci w moim przypadku kosztowało 0zł (a nie mialem tam znajomego), w skrajych przypadkach kosztuje to 20 zł. Napełniają azotem i sprawdzają czy trzyma cisnienie. Nie wiem za co tu płacic 200zł :| Usuniecie nieszczelnosci od 1000zł????????? a jesli puszcza Ci oring na węzu to chcesz za to płacic 1000zł???? Powodzenia. Kompletną klime idzie kupic za ok 1000-1200zł. Niektorzy uzytkownicy forum, tego czy nie tego (nie pamietam) zakladają klime za 600zł czy cos kolo tego. Takze do kilku tysiecy tutaj daleko. Dla chetnego problemem nie bedize zalozenie tego samemu. Wielkiem filozofii nie ma. Tylko auto na dwa dni rozgrzebane. Ale chł
  8. loks odpowiedział(a) na macies temat w E36
    tyle co kawałek kabla i żarówka ;)
  9. loks odpowiedział(a) na szymon_tds temat w E36
    reszte układu masz szczelną? nie idzie sprawdzic tego napelniając uklad?
  10. byc moze czujnik nie działa prawidłowo i raz załącza kompresor a raz wyłącza.
  11. loks odpowiedział(a) na ukman temat w E36
    kolego jest cos takiego jak masa pojazdu ktora w niektorych autkach jest nieco wieksza ;);) i tez zalezy o jakim 1.8 mowa. 1.8IS 140KM mysle dałby rade z twoim civiciem a przynajmniej rowno by szły.
  12. loks odpowiedział(a) na qawa temat w E36
    byc moze słaby naciag paska klinowego. Moznaby go naciagnac i mogloby to wystarczyc ale jesli slizga sie mze juz troche tam jezdzi i nalezaloby go wymienic. Stac sie nic nie stanie... problem bedzie jak sie urwie podczas jazdy chociaz piszczenie wcale nie musi swiadczyc o jego koncu. Sprobuj go naciagnac. Oplata kolo alternetora.
  13. problem w tym ze nie mam takiej nalepki :?
  14. loks odpowiedział(a) na szymon_tds temat w E36
    Podałem cenę serwisu,a nie regeneracji. Wiem ale ja podałem cene po regeneracji ;) zeby kolega wiedział jakby mu przyszlo do glowy kiedy wymieniac całą.
  15. loks odpowiedział(a) na Filon temat w E46
    jezdze z czyms takim juz 2 lata i nic sie nie posypało takze nic sie nie martw ;)
  16. Samo nabicie klimy moze tyle trwac. Najczesciej najwiecej czasu zajmuje wyssanie starego gazu oraz wytworzenie podcisnienia w układzie i sprawdzenie jego szczelności.
  17. loks odpowiedział(a) na szymon_tds temat w E36
    ASO to w ogole inny swiat i oprocz pierdół ciezko dostepnych nic tam nie biore i omijam szerokim łukiem. Ktos kto wymysla tam ceny ma niezbyt zdrowo pod czapką. :duh: zajzyj tutaj i zadzwon do ludzi. http://sklep.climateam.pl/index.php/cPath/58
  18. loks odpowiedział(a) na Gregorto temat w E30
    wiec pomysl o kupnie 325 w e30. Dyfer ma inne przełożenia (nie wiem jak z trwałością) skrzynia do wymiany (od m20 tez nie podejdzie za bardzo - na chama wlozysz ale jest nieco pod innym kątem)
  19. Witam. Jak w temacie. Klima dwustrefowa.?? jesli to robi jakas roznice to silnik 1.8 M43 taka chłodnica mniej wiecej http://allegro.pl/item205418794_chlodnice_klimatyzacji_bmw_e36.html
  20. loks odpowiedział(a) na szymon_tds temat w E36
    ok 250zł sprzegło + robota (tak mi powiedzieli) za 1000zł mozna kupic regenerwoaną sprezarke z gwarancją.
  21. oczywyscie zgodze sie ze kilka glosnikow jest fajnych i chcialbym je miec ale wydając okresloną kwote na wyzszej klasy glosniki wybrałbym cos innego.
  22. loks odpowiedział(a) na loks temat w E36
    Ehhh no i niestety tematu klimy nie koniec. Działa i nawet chlodzi ale nie tak jak powinno. Kupilem z tego tytułu termometr elektroniczny i jezdze sobie z nim w aucie. Na postoju temp wylotowa to ok 9 stopni. Podczas jazdy spada na jakies 8. Nie wymienilem jeszcze filtra kabinowego. Czy jego wymiena pomoze sobie w obnizeniu temperatury nawiewu?? Co jeszcze moze byc powodem wyzszej temp na wylocie? CHCE SZRON Z NAWIEWU :mrgreen: :mrgreen: Czy to normalne ze po wyłączeniu silnika sprezarke jakby jeszcze cos pchało bo widac ze obraca sie srodkowa jej czesc - bez paska (bardzo powoli i ledwo ledwo ale obrot zrobi w ciągu 5 sekund) i wtedy slychac jakby syczenie ktore za chwile ustaje. Czy to jakas nieszczelnosc??
  23. loks odpowiedział(a) na szymon_tds temat w E36
    Ale kto mowi tu o chlodzeniu wody ? :worried: sprawa tyczy sie klimatyzacji
  24. loks odpowiedział(a) na szymon_tds temat w E36
    wiatrak uruchamia sie gdy czynnik chlodzący osiagnie wysokie cisnienie wraz ze wzrostem jego temperatury. Schładzając czynnik jego cisnienie sie zmniejsza. Szymon: jesli chcesz sprawdzic wiatrak to odepnij wtyczke i podaj prosto na niego napiecie z aku. Masz 3 kable. Jak nie podepniesz to bedzie dobrze. Byle nie zwierac. masz 2 predkosci na wiatraku. (chyba ze ktoras nie dziala). 1 kabel to masa. 2 pozostałe to bieg 1 i 2.
  25. loks odpowiedział(a) na szwedu temat w E36
    http://scirocco.pl/articles.php?id=57 tutaj masz lopatologicznie przedstawiony sposob na obliczenie dolotu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.