Treść opublikowana przez loks
-
klima słabo chłodzi?
moze masz gdzies nieszczeolnosc i gaz gdzies powoli wylatujje przez co chlodzenie jest nie do konca takie jak byc powinno. Najlepiej kup jakis termometr elektroniczny (10zł) ;) sprawdz jaka masz temp i wtedy bedziemy wiedziec jak bardzo nie chłodzi. Ewentualnie jedz do nor auto. Maja teraz promocje odnosnie serwisu klimy i jest za free.
-
E30 pomału droższe od E36
bez sensu są te dyskusje naprawde... Czy nie uwazacie ze gdyby np osoba z e36 uwazala E30 za lepsze auto to pewnie by je kupila? Jest tyle opinii ile uzytkownikow i kazdy mialby cos swojego do dodania na temat kazdego auta. Ktos woli E36 z pewnych wzgledów (np ja) ktos inny woli E30 i tez to zrozumiem. Sprzeczanie sie nie ma sensu bo gusta są rozne i wyzszosci jednego modelu nad drugim nigdy sie nie ustali. A pan Moderator moglby cos z tym zrobic bo tematu nie ma co dalej ciagnac.
-
Ekonomizer, spalanie, pytanie
1,2,3 to normalne by ekonomizer mogl wyjsc poza 30. na trojce moze ciezko ale w pewnych warunkach wykonalne. tym bardziej przy automacie. A kolega ktory twierdzi ze nie wychodzi mu poza 20 chyba ma 80 lat i jezdzi jak na ten wiek wypada. ;)
-
zakupauta i założenie klimy
Byc moze jestem chłodnikiem ale klime udało mi sie poskładać do kupy bez pomocy jak to mowisz MECHANIKÓW a robilem to pierwszy raz. Gdybym dał działać SPECJALISTOM w tej chwili był bym w plecy kolejne 350zł bo taki fachowiec od klimy chciał mi juz sprzęgło spręzarki wymieniac a po moich obserwacjach w przydomowym garazu doszedłem do tego ze to nie to o czym mowil. 5 min roboty i klima byla calkowicie sprawna. Oczywiscie jak tam uwazacie to mozecie dawac zarabiac specjalistom jednak co moge zrobic sam to robie. Klima to znow nie takie skomplikowane urządzenie a jej zasada działania jest prosta jak budowa cepa, wiec z tymi chlodnikami bym nie przesadzał. Pozdrawiam Do autora tematu: Jesli chcesz miec auto z klimą posłuchaj poprzedników i kup auto ktore jest juz w nią wyposażone. Całosc wyjdzie taniej niz jej dokładanie.
-
zakupauta i założenie klimy
Hmm, mnie się wydawało zawsze, że sprawdzenie szczelności polega na ściągnięciu starego chłodziwa, napełnieniu np. azotem - test szczelności i napełnienie nowym. Gdzie takie coś robią za ZERO zł? Hmmm zakładając klime do auta czynnika nie ma w przewodach wiec jak usunąc stare chlodziwo. Podłączają azot i sprawdzają. Sam składałem klime do kupy gdyz byla uszkodzona i sprawdzali szczelnosc bez podłączania całego sprzetu tylko samą butle z azotem. Nie mowie ze komus sprawdzą to za free ale 20 zł to normalna cena za taką usługe. Kolega napisał ze 200zł sprawdzenie szczelnosci. Za 150zł robią wszystko o czym pisales razem z gwarancją polroczną.
-
zakupauta i założenie klimy
Ale chyba nikt nie mowil o zakladaniu nowej klimy?? Bo w takim wypadku za samą sprężarke trzeba dać 2 tys.
-
zakupauta i założenie klimy
Ale czlowieku herezje rozsiewasz. Sprawdzenie szczelnosci w moim przypadku kosztowało 0zł (a nie mialem tam znajomego), w skrajych przypadkach kosztuje to 20 zł. Napełniają azotem i sprawdzają czy trzyma cisnienie. Nie wiem za co tu płacic 200zł :| Usuniecie nieszczelnosci od 1000zł????????? a jesli puszcza Ci oring na węzu to chcesz za to płacic 1000zł???? Powodzenia. Kompletną klime idzie kupic za ok 1000-1200zł. Niektorzy uzytkownicy forum, tego czy nie tego (nie pamietam) zakladają klime za 600zł czy cos kolo tego. Takze do kilku tysiecy tutaj daleko. Dla chetnego problemem nie bedize zalozenie tego samemu. Wielkiem filozofii nie ma. Tylko auto na dwa dni rozgrzebane. Ale chł
-
oil serwis co sie stanie ?
tyle co kawałek kabla i żarówka ;)
-
sprzeglo klimy
reszte układu masz szczelną? nie idzie sprawdzic tego napelniając uklad?
-
Kompresor (sprężarka) klimatyzacji - załącza się i rozłącza
byc moze czujnik nie działa prawidłowo i raz załącza kompresor a raz wyłącza.
-
Pytanie o BMW 316, 318 z roku 1995
kolego jest cos takiego jak masa pojazdu ktora w niektorych autkach jest nieco wieksza ;);) i tez zalezy o jakim 1.8 mowa. 1.8IS 140KM mysle dałby rade z twoim civiciem a przynajmniej rowno by szły.
-
co może piszczeć przy uruchamianiu ?
byc moze słaby naciag paska klinowego. Moznaby go naciagnac i mogloby to wystarczyc ale jesli slizga sie mze juz troche tam jezdzi i nalezaloby go wymienic. Stac sie nic nie stanie... problem bedzie jak sie urwie podczas jazdy chociaz piszczenie wcale nie musi swiadczyc o jego koncu. Sprobuj go naciagnac. Oplata kolo alternetora.
-
Ile czynnika wchodzi do układu klimy??
problem w tym ze nie mam takiej nalepki :?
-
sprzeglo sprezarki klimatyzacji
Podałem cenę serwisu,a nie regeneracji. Wiem ale ja podałem cene po regeneracji ;) zeby kolega wiedział jakby mu przyszlo do glowy kiedy wymieniac całą.
-
Pukanie przy wrzucaniu biegu
jezdze z czyms takim juz 2 lata i nic sie nie posypało takze nic sie nie martw ;)
-
Ile czynnika wchodzi do układu klimy??
Samo nabicie klimy moze tyle trwac. Najczesciej najwiecej czasu zajmuje wyssanie starego gazu oraz wytworzenie podcisnienia w układzie i sprawdzenie jego szczelności.
-
sprzeglo sprezarki klimatyzacji
ASO to w ogole inny swiat i oprocz pierdół ciezko dostepnych nic tam nie biore i omijam szerokim łukiem. Ktos kto wymysla tam ceny ma niezbyt zdrowo pod czapką. :duh: zajzyj tutaj i zadzwon do ludzi. http://sklep.climateam.pl/index.php/cPath/58
-
Swap w 1.6 i na m52b28 lub m50b25
wiec pomysl o kupnie 325 w e30. Dyfer ma inne przełożenia (nie wiem jak z trwałością) skrzynia do wymiany (od m20 tez nie podejdzie za bardzo - na chama wlozysz ale jest nieco pod innym kątem)
-
Ile czynnika wchodzi do układu klimy??
Witam. Jak w temacie. Klima dwustrefowa.?? jesli to robi jakas roznice to silnik 1.8 M43 taka chłodnica mniej wiecej http://allegro.pl/item205418794_chlodnice_klimatyzacji_bmw_e36.html
-
sprzeglo sprezarki klimatyzacji
ok 250zł sprzegło + robota (tak mi powiedzieli) za 1000zł mozna kupic regenerwoaną sprezarke z gwarancją.
-
Glosno i czysto z basikiem
oczywyscie zgodze sie ze kilka glosnikow jest fajnych i chcialbym je miec ale wydając okresloną kwote na wyzszej klasy glosniki wybrałbym cos innego.
-
Reanimacja klimatyzacji
Ehhh no i niestety tematu klimy nie koniec. Działa i nawet chlodzi ale nie tak jak powinno. Kupilem z tego tytułu termometr elektroniczny i jezdze sobie z nim w aucie. Na postoju temp wylotowa to ok 9 stopni. Podczas jazdy spada na jakies 8. Nie wymienilem jeszcze filtra kabinowego. Czy jego wymiena pomoze sobie w obnizeniu temperatury nawiewu?? Co jeszcze moze byc powodem wyzszej temp na wylocie? CHCE SZRON Z NAWIEWU :mrgreen: :mrgreen: Czy to normalne ze po wyłączeniu silnika sprezarke jakby jeszcze cos pchało bo widac ze obraca sie srodkowa jej czesc - bez paska (bardzo powoli i ledwo ledwo ale obrot zrobi w ciągu 5 sekund) i wtedy slychac jakby syczenie ktore za chwile ustaje. Czy to jakas nieszczelnosc??
-
wiatrak klimy
Ale kto mowi tu o chlodzeniu wody ? :worried: sprawa tyczy sie klimatyzacji
-
wiatrak klimy
wiatrak uruchamia sie gdy czynnik chlodzący osiagnie wysokie cisnienie wraz ze wzrostem jego temperatury. Schładzając czynnik jego cisnienie sie zmniejsza. Szymon: jesli chcesz sprawdzic wiatrak to odepnij wtyczke i podaj prosto na niego napiecie z aku. Masz 3 kable. Jak nie podepniesz to bedzie dobrze. Byle nie zwierac. masz 2 predkosci na wiatraku. (chyba ze ktoras nie dziala). 1 kabel to masa. 2 pozostałe to bieg 1 i 2.
-
Filtr k&n i Pipercross
http://scirocco.pl/articles.php?id=57 tutaj masz lopatologicznie przedstawiony sposob na obliczenie dolotu.