Skocz do zawartości

Skimir

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Skimir

  1. Trochę późno odpowiedź... W wannie nie jest sucho, ona jest wypełniona cały czas płynem chłodzącym.
  2. Pewnie jakiś otwór technologiczny - tej śruby się nie używa podczas wymiany oleju.
  3. W częściach czy jakiś mały :-)
  4. Tak przy okazji tych śrub - jakby ktoś się zastanawiał. Też mam metalową miskę i opis w manualu od ZF mówi, że spust jest w misce - mała śruba, napełnianie też w misce - duża śruba. O ile małą odkręciłem bez problemu, to duża trzymała na tyle, że nawet z przedłużką było ciężko ruszyć a wiedząc, że miska jest z blachy nie chciałem zbytnio przesadzać... Z boku skrzyni też była śruba na klucz hex, dokładnie w tym miejscu gdzie są śruby do napełniania, jednak miała zaślepione wejście na klucz - plastikiem (jakby zalane). Wydłubałem ten plastik i śruba dała się odkręcić bez problemu. Sytuacja jest taka, że wg. mnie można tą skrzynię napełniać albo wlotem w skrzyni albo w misce. Ten kominek w misce, sięga dokładnie do poziomu dolej krawędzi otworu wlotowego w skrzyni.
  5. Tak przy okazji dachu... Czy jest możliwość zakodowania modułu dachu aby gdy wyjęty jest kluczyk ze stacyjki a czujnik deszczu wykryje deszcz to dach się automatycznie zamknie?
  6. Przekonaliście mnie - kupię sobie boxa :-) PS: Jeszcze naklejane winiety były... Fajnie wyglądały serie 2012, 2013, 2014... Tylko, że w niektórych krajach można dostać mandat za nieaktualną winietę na szybie (mimo posiadania aktualnej).
  7. Jakoś mi te boxy nie leżą. Po pierwsze trzeba na krzesło włazić aby przy tej wysokości sensownie w środku poukładać (a raczej wysoki jestem), po drugie zawsze to aerodynamika się pogarsza (szumy przy dużej szybkości itp), po trzecie więcej roboty ze zdejmowaniem boxa i relingów - załadowany jak wielbłąd to mogę jechać aby dowieźć graty ale na miejscu to już wolę jakoś normalnie wyglądać :-) Mam platformę na dwa rowery (thule). Widziałem fajne boxy na te platformy ale są kretyńsko drogie. Może w ciągu roku coś wymyślę. Choć w te wakacje dałem radę - już bez przesady :-), trzeba ilość tobołów minimalizować... Z sharanem z sentymentem się pożegnałem, szukając czegoś jakby to rzec, mniej furgonowatego bo tam to juz niedaleko do T4 było. Przestrzeni na bagaż full. Z tym, że w opinii syna, w x5 z tyłu jest mu wygodniej - 1500km z jednego „dosiadu” weryfikuje wszelkie niedogodności :-) Na placu boju stanęły X5, Touraeg i XC90 (w podobnych rocznikach zbliżone ceny) ale ja to „gaziarz” jestem od zawsze - XC90 odpadł w przedbiegach bo tam 45litrówy zbiornik da się zamontować, Touareg - wtryski bezpośrednie - przerost formy nad treścią... X5 - zobaczymy, czytając forum można się zniechęcić ilością opisywanych awarii... (choć V6 od VW też dobrej opinii nie miał ale u mnie po początkowych kłopotach z rozrządem, przez pięć lat nie dotykałem silnika oprócz „okresówek”. Zobaczymy :-)
  8. Na wózki i bagaż nie ma szans. Wcześniej miałem Sharana i przez 95% czasu eksploatacji miałem wrażenie, że wożę powietrze :-) Skusiła mnie X5-tka... W normalnej eksploatacji bagażnik jest wystarczający ale pakując się na 3 tygodnie wakacji nastąpiło pewne skonsternowanie... Efekt - bagażnik załadowany pod sufit, tył załadowany... Jeździmy w trójkę. Kombinuję teraz z boxem montowanym na platformę na rowery - zawsze jakiś sprzęt lżejszy się zmieści.
  9. U mnie to jest bardzo trudne do zidentyfikowania. Mogę zrobić wiele kilometrów i nic nie usłyszę a czasem zaszura. Kojarzyło mi się to z wpadającą w drgania tarczą sprzęgłową gdzie już nie trzymają sprężynki amortyzujące...
  10. Witam Pacjent e53 z n62 (2006). Zauważyłem (usłyszałem) dziwny dźwięk dobywający się spod podwozia. Przy bardzo wolnej jeździe tak przy 5-20km/h czasem spod samochodu usłyszę dźwięk podobny do ciągnięcia lekkiej blachy po ulicy. Dźwięk pojawia się gdy jadę powoli i bardzo delikatnie przyspieszam lub np z uwagi na podjazd zwiększa się obciążenie silnika. Trwa krótko, kilka sekund i znika. Mocniejsze przyciśnięcie gazu, lub odpuszczenie go powoduje, że szumienie znika (z resztą nie pojawia się zawsze). Przy tym nic nie szarpie, nie ma żadnych błędów. Napęd pracuje poprawnie. Objawy szarpania, strzelania, itp sugerujące żle pracujący reduktor nie występują. Ot, od czasu do czasu i to tylko w specyficznych warunkach coś „zaszumi”. Coś z reduktorem, skrzynią - wolałbym uniknąć dużych napraw z uwagi na zaniedbania.
  11. Przy okazji się zapytam. Od czego zależy czy wentylator klimy jest czy go nie ma? U mnie jest tylko jeden - za chłodnica.
  12. Skimir opublikował(a) temat w X5 (E53)
    Witam Metalowe uszczelki kolektora ssącego w n62 są jednorazowe czy można skręcać na nich kolektor powtórnie?
  13. Skimir odpowiedział(a) na szopos1984 temat w X5 (E53)
    Zawsze jak dochodziło do takiej sytuacji (nie w tym silniku, bo dopiero od niedawna go poznaję), to winna była uszczelka pod głowicą. Przychodzi mi jeszcze jedna rzecz do głowy - gdzieś przytkany obieg lub bardzo słaba wydajność pompy wody. Po wyłączeniu silnika płyn „staje” gdzieś jeszcze na skutek bezwładności termicznej dochodzi do lokalnego zagotowania płynu i sobie „czknie”.
  14. A ja miałem ciekawy przypadek... Uszczelki pokryw suche, reszta sucha a olej kapał. Okazało się, że czujnik ciśnienia oleju w głowicy ciekanie z pinów, wlewa olej do osłony kabla i dalej sobie leci. Koszt wymiany 18zł. Victor Reinz nie jest zły ale tak jak poprzednicy napisali trzeba go dobrze aplikować. Dokładnie odtłuszczone elementy - jeszcze raz - DOKŁADNIE. Nowe uszczelki też warto przetrzeć odtłuszczaczem. Nie skręcać tego na "pałę" jak miszczowie czerwonego silikonu. Smarować CIENKĄ, dobrze uformowaną warstwę (to nie ma się wylewać na boki, najlepiej jak nie widać, że był uszczelniacz aplikowany), lekko dokręcić, dokręcić na stałe po stężeniu uszczelniacza.
  15. Realnie, potrzebuję wkładu, obudowy i ramki - reszta u mnie została sprawna. Kupiłem „Anglika” bo wyszło taniej niż bym kupił te elementy osobno. Te elementy chyba są standardowe.
  16. Dzięki. Wygląda na to, że jak mam trójkąt dobry to „angol” podejdzie.
  17. Witam Muszę wymienić lewe lusterko - na szybko, bo wyjazd. Szukam i sporo jest z wersji angielskiej. Czy takie lusterko podejdzie bez problemów? X5 e53 po lifcie. Czytałem o jakiś innych kątach ustawienia. Ostatecznie, sam wkład i obudowa + ramka, będą pasować? Wnętrze ocalało.
  18. Tak. Montowałem customowy termostat, który robił zwarcie. Wywalało jeden bezpiecznik 30A i objawy były podobne - nie chciał palić a jak po pewnym czasie zapalił to chodził nie równo i wyświetlał błędy skrzyni i silnika. Wymiana bezpiecznika oraz kasowanie błędów pomogło. Z tym, że ja nie miałem takiego wysypu błędów ECU jak Ty - pojawiał się jeden - błąd czujnika obrotów wału.
  19. Sprawdź bezpieczniki w skrzynce z ECU. Jest tam taki moduł z kilkoma bezpiecznikami.
  20. Skimir odpowiedział(a) na pytek321 temat w X5 (E53)
    Tak apropos tych markerów 100W, 50W... Już na wejściu to jest wielka ściema. Niech będzie dobre 10W LEDa skierowane prosto do ringa i już będzie lepiej niż na zwykłej żarówce. Zrobiłem eksperyment - mam różne latarki LED, powiedzmy, że z tych lepszych, gdzie uczciwie piszą jaka jest dioda. Wziąłem taką prostą z diodą 5W i świeciłem na wejście ringa - przy tej mocy i odpowiednim ustawieniu latarki było jaśniej niż na oryginalnej żarówce. Tylko, że te 5W w małej obudowie grzeje się na tyle, że po minucie już latarka parzy w ręce... a co dopiero 100W?
  21. Witam Dziwna sprawa... Jak przekręcę kluczyk to spod maski słychać bardzo cichy modulowany dźwięk (jak alarm). Dźwięk jest na tyle cichy, że słychać go jak jest cicho wokół. Po uruchomieniu silnika już nie - więc nie wiem czy silnik zagłusza czy przestaje piszczeć. Jakby alarm... Ktoś spotkał się z czymś takim?
  22. Udało Ci się coś z tym checkiem zrobić? Zamontowałem taki termostat, puki co jest błąd „open circuit” bo wtyczki nie mogę podłączyć - termostat robi zwarcie. Błędu nie wywala na zegarach ale...
  23. Skimir opublikował(a) temat w X5 (E53)
    Witam Grzebie trochę przy tym silniku przy okazji montażu LPG. Potworek grzeje się jak diabli. Poczytałem o podmianie termostatu na otwierający się w niższych temperaturach. Ktoś gdzieś sprzedaje taki wynalazek? Podobno jest problem z check engine ale do ogarnięcia - jak?
  24. W temacie pobocznym do stacji multimedialnej... Warte zachodu są te emulatory zmieniarki z obsługą BT? Dension czy coś w tym stylu? Lubię ściągnąć sobie na telefon trochę muzyki z Itunes, nie chce mi się bawić w karty SD, pendrive itp. Podłączył bym telefon po USB lub BT ale: - będzie możliwość sterowania przyciskami z kierownicy - next, prev i vol? - będą widoczne na ekranie radia tytuły kawałków?
  25. Skimir odpowiedział(a) na Cobros temat w X5 (E53)
    Tak jak komputer mówi - aktuator przepustnicy. Od tego zacząć.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.