Treść opublikowana przez Kozenko
-
Przesiadka z 330d na A4 B9 3.0TDI, co sadzicie?
Wiele opini czytałem na temat prowadzenia się F30. Niestety nie miałem okazji jeździć E90. Natomiast jestem w stanie zrozumieć Gałczycha bo kilkukrotnie czytałem, że E90 to najlepiej prowadząca się trójka a F30 najgorzej. Stąd pewnie rozczarowanie po przesiadce z E90 na F30. Druga sprawa jest taka, że 80% kierowców nie zauważy różnicy w prowadzeniu E90 a Octavii... odpowie, że jednym i drugim jeździ się bardzo dobrze.
-
Awaria światła stopu
Ja mam przed. U mnie wymiana żarówki pomogła.
-
Awaria światła stopu
Żarówka?
-
F30 dziwny odgłos
To silnik. :lol: Twój pierwszy diesel? Może musisz się przyzwyczaic. :lol:
-
Wymiana modułu Bluetooth na COMBOX
:cool2:
-
[F31] Roleta bagażnika
Ja dziś sprawdziłem u siebie. Nie podnosi się. Szczerze to aż sam jestem ciekaw jak to jest rozwiązane jeśli jest coś takiego w opcji. :roll:
-
3GT - jak wybrać dobre, a używane
Jest duży temat na forum. Trudno go nie zauważyć. Zajrzyj... https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=242016 :wink: Tam pytaj. A tutaj o silnikach. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=299306
-
Wymiana modułu Bluetooth na COMBOX
Może po prostu otwórz bagażnik i sprawdź. :wink: Tak wygląda COMBOX a tak NBT I będziesz wiedział jak kodować. :wink:
-
Wymiana modułu Bluetooth na COMBOX
Jak zdecydujesz się czy masz COMBOX TELEMATIC czy NBT to niżej przesyłam Ci kodowanie. :wink: U siebie miałem COMBOX TELEMATIC. Kodowanie zajęło 4 minuty. Powodzenia :wink:
-
[F31] Jak długo można jeździć na wyjącym łożysku?
I dobrze! :cool2:
-
[F31] Roleta bagażnika
Jesteś pewny, że w F31 była dostępna taka opcja? Sprawdzę u siebie jak wrócę z pracy. Dam znać.
-
[F31] Jak długo można jeździć na wyjącym łożysku?
Dojechałeś?
-
[F31] Jak długo można jeździć na wyjącym łożysku?
Kwestia bezpieczeństwa - może dojść do zblokowania koła. To 1200km ciągłej jazdy. Ja w innym samochodzie zrobiłem ponad 1000 km i od bijącego łożyska skrzywiłem tarczę.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
A wiesz, że sam jestem trochę ciekawy. Napisałem do IPONE ale otrzymałem odpowiedź, że jest to dosyć "techniczne" pytanie a osoba, która jest w stanie odpowiedzieć aktualnie się urlopuje. Wrócą do mnie z odpowiedzą po urlopie. :wink: Dam znać.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Kumplowi gratuluję wytrwałości - niech dalej czerpie "przyjemność" z jazdy. :wink: Pozwolisz, że na tym zakończe, żeby nie ciągnąć OT. :cool2:
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
:lol: Chętnie zamienie na takie 20i.
-
F30 328i 16r silnik sie przegrzewa
Odwrotnie. To co masz na zegarach to temperatura oleju. :wink:
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Jak wspomniałeś Andrzej, ile tego popiołu siarczanowego by nie było (nawet niech będzie LOW SAPS) to olej jest spalany w komorze i niestety idzie w DPF. Na zdrowie na pewno nie wyjdzie. Ale w jakim stopniu wpłynie na żywotnośc DPF to ciężko stwierdzić. Dla przykładu poniżej zawartość popiołu siarczanowego w orlenowskich 2T: ORLEN OIL 2T SEMISYNTHETIC - 0,17%ORLEN OIL MIXOL S - 0,11% PLATINUM MOTO 2T - 0,07% PLATINUM RIDER RACING 2T - 0,2% Mixola normalnie leje się w proporcji 1:50. Ale nie wiem jak to się ma do praktyki dodawania do paliwa ON. :wink: EDIT: SUBARAK kilka postów wcześniej pisał. Umknęło mi.
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Ktoś kodował Sport + w manualu i znajdzie chwilkę żeby pomóc? Dzięki.
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
O widzisz. To cenne info bo ja mam manual i mam tylko eco pro, comfort i sport. Sport plusa nie mam. Stad moje pytanie. :wink: Czyli znaczy się da. :wink: To już jest good news.
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Ktoś z Was kodował może Sport + w manualu? :roll: Jest to możliwe?
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Nie wiem gdzie wrzucić więc wrzucę tutaj. Mianowicie. Przełączam w tryb SPORT - od razu wyczuwalna różnica. Następnie wyłączam trakcję i DSC i .... samochód przy wyłączonych systemach wraca do trybu COMFORT. Jest możliwe pozostanie przy parametrach trybu SPORT ale jednocześnie wyłączonych systemach? Czy zawsze będzie pacyfikował go przy wyłączonych systemach? :roll:
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Dzięki za odpowiedź. :wink:
-
Zmiana zderzaków na M Pakiet
Myślę, że kolega l.e.s.t.e.r Ci pomoże w tym temacie. :wink:
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Nie ma niby żadnych konkretów w tym video ale zastanawiające jest to, jak się rozpuszcza ten mixol, a właściwie nie za bardzo się rozpuszcza. Nie wiem jak ten MONZOL i inne specyfiki. No ale jak mówisz SUBARAK, że stosujesz 15 lat taką praktykę no to jest to jednak kawał czasu. A w jakich silnikach, jeśli można wiedzieć (rodzaje wtrysku)? I czy jakieś przygody były w trakcie stosowania tej oliwy 2T z EGRami i DPFami (jeśli jedno albo drugie było w samochodzie). :wink: