Treść opublikowana przez tomek9210
-
BMW E92 320d WBAWD11080PW09764
tomek9210 opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCześć, mój kumpel poszukuje BMW E92. Co sądzicie o tej: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e92-mpakiet-doinwestowana-1-wlasciciel-w-pl-ID6EgkNQ.html#3ab3e47b33? Vin: WBAWD11080PW09764 Dzięki!
-
Adaptacja silnika powymianie NOXa na NOXEM
Tak i NOXEM dużo dłużej wytrzymuje niż ori czujnik. Jak już będziesz miał NOXEM i będziesz potrzebował pomocy, odezwij się na priv.
-
[E91][318I][n43] Bierze olej
A jaki masz przebieg?
-
[E91][318I][n43] Bierze olej
Jaki błąd był? Wg mnie normalne jest branie oleju przy takiej jeździe. Odnośnie oleju to ja leję 5w30, zmieniam co 10k km.
-
[E91][318I][n43] Bierze olej
Czy system NOX działa poprawnie? Masz jakieś błędy? Mi przed ogarnięciem systemu NOX (czyli instalacji NOXEM) silnik brał ok 1 litra na 10.000 km, teraz bierze 0,5 litra. Co to jest dla ciebie agresywna jazda? Jak jeździsz z butem w podłodze to nic dziwnego, że silnik benzynowy bierze olej.
-
Adaptacja silnika powymianie NOXa na NOXEM
To w któryś weekend mogę pomóc jeśli podjedziesz do Warszawy. Kabel i kompa z INPĄ i ISTĄ mam.
-
Adaptacja silnika powymianie NOXa na NOXEM
Gdzie w mazowieckim?
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Trasa trasie nierówna, czasami wyjazd z Warszawy przez Łomianki trwa prawie godzinę :/ W mieście robię raczej krótkie odcinki, do 5-7 km. Trasy w 3-4 osoby, załadowany bagażnik i z włączoną klimą. Pewnie powinienem w takim razie zmienić proporcje udziału trasy i jazdy miejskiej na co najmniej 60-40 :P
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Sprawny, jest NOXEM, nie ma błędów.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
BMW 318i 143 KM, 2007, ok. 172 kkm. 75% trasy do 120 km/h, 25% ruch miejski (Wwa i mniejsze miejscowości) - spokojnie poniżej 7,5 l/100. Im więcej trasy tym niższe spalanie. Najniższe z całego baku to 6,19 l/100 km. Sprawdzane oczywiście przy dystrybutorze. Komp zaniża o ok. 0,5 l/100 km.
-
Usuwanie wyłączanie NOX silniki serii N43.
Nie da się, tylko via bimmerprofs. Czujniki ori mogą się zepsuć relatywnie szybko, więc NOXEM to jedyna słuszna opcja.
-
WYMIANA NOX a - jak nie wydawać niemal 2tys. zł ;)
Tak, podłączasz kabel, odpalasz INPĘ lub ISTĘ i kasujesz adaptację. Postępuj zgodnie z instrukcją od Kaspara z bimmerprofs. Oczywiście nie musisz robić tego od razu po wymianie, jeśli nie masz czasu, bo jednak dobrą godzinę Ci zejdzie na readaptację.
-
E91 320i n46 Klimatyzacja nie działa
Klima już działa. Był mikrowyciek z chłodnicy i przewodu z chłodnicy.
-
E91 320i n46 Klimatyzacja nie działa
Cześć, podepnę się pod temat. Mam następujący problem z klimą (E90, klima manualna). W zeszłym sezonie działała normalnie, tej zimy również. Jak zrobiło się ciepło po włączeniu klimy leciało powietrze jak ze zwykłego nawiewu. Mechanik odgrzybił klimę, sprawdził szczelność układu (okazał się szczelny), było 130 gramów czynnika, dobił do maxa. Klima działała, ale w moim odczuciu to nie było to, co kiedyś. Dziś miałem wrażenie, że znowu nie było różnicy między klimą włączoną a wyłączoną. Włączenie klimy sprawia, że obroty rosną, słychać sprężarkę. Sprawdziłem błędy w INPA, był jeden 9c4a odpowiadający za "Silnik przepustnicy powietrza świeżego/obiegu powietrza". Klapy zmiany nawiewu działają, ale skrajny prawy nawiew wieje sporo mniej niż pozostałe. Co można sprawdzić? Ktoś miał podobny problem?
-
Problem z silnikiem.
Są jakieś błędy w INPA? O jak niskich obrotach mówisz?
-
Problem z silnikiem.
Zakodowałeś wtryski? Cewki kiedy były zmieniane?
-
320i n43 drga na zimnym jakby miał się rozlecieć...
Wtryski i cewki najprawdopodobniej do wymiany. Co to znaczy, że wgrał naprawę NOXa? Naprawić NOXa można tylko w jeden sposób - wymienić czujnik NOX na NOXEM (bimmerprofs.com). Wtedy wszystko hula jak fabryka chciała.
-
[N53] E90, szarpie przy starcie.
Tak, za pomocą INPY - https://bimmerprofs.com/n43n53-operation-modes-check/ Wykodowanie NOXA w tych silnikach to kiepski pomysł. Tylko NOXEM załatwia sprawę. PS. Jaki masz przebieg i jakie średnie spalanie osiągasz?
-
Noxem 130 - opinie
Ja mam NOXEM w swoim n43. Same plusy. Spadło zużycie paliwa, silnik pracuje poprawnie. Śmiało kupuj i montuj.
-
[E90] Poszukiwany wtryskiwacz.
https://allegro.pl/listing?string=bmw%20e90%20n43%20wtryskiwacz&bmatch=cl-e2101-d3793-c3792-aut-1-1-0415&order=pd&stan=nowe
-
Usuwanie elektronicznie NOX
Ori czujniki długo nie wytrzymują. Poprzedni właściciel mojego auta zamontował właśnie ori i po kilkudziesięciu tysiącach znowu był błąd i silnik nie pracował we wszystkich trybach. Jak dla mnie, tylko NOXEM.
-
Usuwanie elektronicznie NOX
A jakie masz błędy? Jeżeli NOX działa, to katalizator normalnie się wypala w trasie.
-
Usuwanie elektronicznie NOX
Tylko i wyłącznie NOXEM załatwia sprawę systemu NOX w silnikach N43 i N53. Wykodowanie go nic nie daje, bo silnik pracuje wtedy w trybie awaryjnym, nie ma żadnych korzyści z wtrysku bezpośredniego. Również mam NOXEM i polecam wszystkim użytkownikom tych silników.
-
E90 N53 pobór oleju / serwis / koszty
NOXEM to zamiennik sondy NOX dostępny na bimmerprofs. Poczytaj o tym, bo to podstawa w tych silnikach. Ori sondy potrafią się zepsuć dość szybko. Nigdy nie wykodowuj NOX z ECU.
-
E90 N53 pobór oleju / serwis / koszty
W moim N43 zauważyłem, że po zainstalowaniu NOXEM pobór oleju zmniejszył się. Wypalanie siarki następuje rzadziej, więc rzadziej silnik musi się rozgrzewać do wysokich temperatur itd. Przed NOXEM dolewałem ok 1 litra między wymianami. Teraz po 8 tysiącach km od wymiany oleju i instancji NOXEM dolałem max 0,5 litra. Także polecam, załatwia to raz a dobrze problem z NOX. Wymieniłeś filtr paliwa w baku? Trudne dojście?