Treść opublikowana przez tomek9210
-
E46 330i 2005, Łódź WBAEN51040PC22602
tomek9210 opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCześć, wpadło mi w oko takie ogłoszenie: link do ogłoszenia VIN WBAEN51040PC22602 BMW e46 330i z 6 biegowym manualem i lpg. Ubarwiony opis trochę razi. Co sądzicie?
-
E46 330d 2004, Kalisz WBAEX91070PH94281
tomek9210 opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCześć, wpadło mi w oko takie ogłoszenie: link do ogłoszenia VIN WBAEX91070PH94281 BMW e46 330d z 6 biegowym manualem, niezłe wyposażenie. Co sądzicie?
-
E90 N43 nie chodzi na jeden cylinder
Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?
-
E90 N43 nie chodzi na jeden cylinder
Cześć, mam następujący problem z BMW E90, n43. Na trasie wyskoczył mi check engine. Po podpięciu do INPA błędy to 29DO i 30BA. Stawiam na spalony mosfet, bo błędy są powiązane i 30BA nie daje się usunąć. Wtryskiwacze były wymieniane przez poprzedniego właściciela ok 50 tys. km temu. Cewki i świece mają ok 10-15 tys. km. Czy ktoś w Warszawie mógłby mi pomóc z rozwiązaniem problemu z 30BA?
-
e92 320i 2010 kontrolka silnika
Mechanik gada głupoty. Kup NOXEM i tym sposobem załatwisz wszystkie problemy z układem NOX. Poczytaj tu na forum lub na bimmerprofs. Odnośnie drugiego błędu, szukaj prędko przyczyny niskiego ciśnienia oleju zanim zatrzesz silnik.
-
czujnik NoX
Przecież Bimmerprofs podaje pełną instrukcję krok po kroku. Zrób to sam skoro mechanik nie umie czytać.
-
czujnik NoX
Tak, używam w 318i, n43 143 KM. Jestem zadowolony i jednocześnie zły na siebie, że tak późno się na to zdecydowałem :) Na pewno samochód jest cichszy, spalanie spadło o ok 1 litr. Przed instalacją średnie spalanie przy udziale ok 70% trasy (do max 120 km/h) i 30% miasta (Warszawa) wynosiło ok 8-9 litrów na 100 km. Teraz na ostatnim baku średnie spalanie to 7,4, w analogicznych warunkach. Jeżeli jest wyższy udział trasy to spalanie spada do 6,5. Bardzo polecam!
-
Dosyć wysokie spalanie N43B20
Tak, tylko za pomocą ISTA możesz zarejestrować wymianę czujnika. Adaptacje możesz skasować ISTA lub INPA.
-
Dosyć wysokie spalanie N43B20
Oryginalne czujniki padają jak muchy. Poprzedni właściciel mojego auta wymienił czujnik NOX na oryginalny i błąd po jakimś czasie powrócił. Tylko Noxem załatwia sprawę. Tu się nie ma co zastanawiać.
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Możesz sprawdzić adaptacje w INPIE. Po 100 km powinny się zrobić.
-
Dosyć wysokie spalanie N43B20
To nie jest emulator. To jest pełnoprawny czujnik NOX, tyle, że poprawiony w stosunku do fabrycznego. Trzeba go zamontować, zakodować w ISTA wymianę czujnika, wykasować adaptacje i zrobić nowe (kilka przejazdów po kilka km w różnych warunkach + bieg jałowy po kilka minut po każdym przejeździe). Wszystko znajdziesz na forum.
-
Dosyć wysokie spalanie N43B20
Błąd NOX, czyli silnik pracuje tak jakby miał wtrysk pośredni, zero korzyści z wtrysku bezpośredniego. Wymień czujnik NOX na NOXEM, nie kupuj oryginału bądź zamienników. Będziesz zadowolony. U mnie co prawda 318i, 143 KM, ale spalanie w trybie mieszanym ok 7 litrów. Samo miasto bliżej 9. Z niesprawnym systemem NOX było ok 1,5 l więcej.
-
[e90] wymiana foteli.
Cześć, Może ktoś miał podobny problem jak ja, więc się dzielę. Kupiłem fotele sportowe manualne z grzaniem i regulacją szerokości oparcia. Oryginalne fotele były zwykle, manualne z grzaniem. Po podłączeniu kostek grzanie nie działało. Co zrobić? Fotele oryginalne były poliftowe, nowe są przedliftowe. Kostka wychodząca z podłogi miała kabel odpowiadający za grzanie pod pinem nr 9. W przedliftach grzanie było pod pinem 4. Wystarczyło przepiąć kabel z 9 na 4. Może komuś pomogę :)
-
BMW E91 LCI Space-grey ///Mpakiet
Sprawdź INPĄ lub ISTĄ co to za błąd. Od razu też sprawdź, czy system NOX działa poprawnie i czy działają wszystkie tryby pracy silnika.
-
[e90] wymiana foteli.
Dzięki, jak nie uda mi się w Warszawie, to podjadę do Ciebie.
-
[e90] wymiana foteli.
Cześć, szukam osoby w Warszawie, która ogarnie podpięcie regulacji szerokości oparcia w fotelach w BMW e90. Poprzednie fotele miały grzanie, nowe są sportowe z grzaniem i regulacją szerokości oparcia. Dzięki!
-
WYMIANA NOX a - jak nie wydawać niemal 2tys. zł ;)
Tylko Noxem daje pewność. Oryginalne sondy jak widać nie załatwiają sprawy. Wykodowanie powoduje brak możliwości działania silnika we wszystkich trybach.
-
Silnik n43b20a wypadanie zapłonu na zimnym
Wskazania komputera pokrywają się z dystrybutorem?
-
Silnik n43b20a wypadanie zapłonu na zimnym
Pytanie czy oprogramowanie delphi działa tak jak inpa czy ista. Najłatwiej będzie znaleźć kogoś z tymi programami albo kupić kabel i ściągnąć je samemu. Piszesz o średnim spalaniu czy chwilowym według ekonomizera :) ? Moje 318i po instalacji NOXEM spala średnio 6,2-6,5 l/100 km przy 85% trasy z prędkościami 100-130 km/h i 15% jazdy miejskiej (krótkie odcinki, wyjazdy na większe zakupy itp.) Jest to spalanie liczone według dystrybutora, paliwo 95 oktanów, 3500 km temu wymienione filtry i olej oraz wymieniony zacisk hamulca, także żadna felga się nie grzeje. Manual, jazda z klimą.
-
E90 318i 143km zużycie oleju.
Może to być wynik dużego obciążenia silnika, np. podczas długotrwałej jazdy autostradą z dużą prędkością albo podczas wypalania katalizatora. Albo wina czujnika poziomu oleju.
-
BMW E90 LCI - NOXEM 130 (2009 170KM 2.0 320i)
Tak, należy wykonać adaptację za pomocą INPY lub ISTY. Godzina wolnego czasu, kabel i laptop z programem. Wykonałem 5 lub 6 przejazdów, razem jakieś 60 km i "zaczerniły się" wszystkie adaptacje.
-
BMW E90 LCI - NOXEM 130 (2009 170KM 2.0 320i)
Ja zainstalowałem NOXEM do mojego n43 143 KM niecały tysiąc km temu (obecnie ok 161500). Na pewno samochód jest cichszy, spalanie spadło o ok 1 litr. Przed instalacją średnie spalanie przy udziale ok 70% trasy (do max 120 km/h) i 30% miasta (Warszawa) wynosiło ok 8-9 litrów na 100 km. Teraz na ostatnim baku średnie spalanie to 7,4, w analogicznych warunkach. Też żałuję, że zainstalowałem NOXEM dopiero po 15000 km przebiegu. Zatem, kupuj, instaluj i ciesz się jazdą!
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Tak, ta siatka była naruszona. W końcu pękło i pojawił się dźwięk. Po otwarciu maski można było zaobserwować lekkie drgania tego elementu. Wsuwając rękę pod auto można było poczuć spaliny.
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Problem rozwiązany - za efekty dźwiekowe odpowiadał łącznik elastyczny wydechu. Wspawany nowy, problem zniknął jak ręką odjął. Samochód nigdy nie był cichszy :)
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Nagrałem jeszcze dwa filmiki, tym razem spod maski: Jak widać, przednia osłona od filtru powietrza drga. Mam wrażenie, że koła pasowe również lekko drgają. Czy tak powinno być?