Skocz do zawartości

tomek9210

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomek9210

  1. Czy dobrze rozumiem, że mając tylko grzanie w fotelach, można podpiąć pozostałe funkcje pod kable od grzania? Nie trzeba prowadzić kabla?
  2. Silniki o mocy 129 i 150 KM to przedlifty, 143 i 177 KM to polifty. Roczniki 2007 i 2008 są o tyle problematyczne, że silnik mógł być poliftowy a buda przedliftowa, co utrudnia rozróżnianie.
  3. Ja jeżdżę głównie w trasie, może 15% po mieście. Więc by się zgadzało. Dolewam jak poziom spada do połowy skali.
  4. Spoko, dzięki. Sprawdzę. A jak u ciebie ze spalaniem oleju? Dolewasz coś od wymiany do wymiany? U mnie przed NOXEM dolewałem ok 1 litra między wymianami co 10k km, teraz po instalacji NOXEM zużycie spadło zauważalnie, przejechałem 8k km i dolałem może 250 ml.
  5. Robociznę możesz pominąć, napisz proszę ile za vanosy dałeś :) U mnie rozrząd był wymieniany przez poprzedniego właściciela (koniec 2015, przy ok. 110.000 km przebiegu). Teraz mam 168.000 km. Jak myślisz, trzeba jakoś skontrolować rozrząd? Ja startstop wyłączam od razu jak wsiadam do samochodu, nie jestem przekonany do tego systemu.
  6. Podzielisz się jaki koszt wymiany? Razem z rozrządem wymieniłeś pompę wody?
  7. Jaki silnik? Którym programem sprawdzane błędy?
  8. Jak masz problemy z systemem NOX, czytaj padł czujnik NOX, to jedyne rozwiązanie to kupno NOXEM, poczytaj tu na forum. Jak system NOX jest sprawny to do wypalania katalizatora wystarczy jednostajna jazda 110 km/h z ponad połową paliwa w baku. Programy diagnostyczne na kompa - INPA lub ISTA, na androida - bimmertool. Też leję Motula i jest spoko. Co do cewek to chyba Boscha też się nadają.
  9. Jak jesteś z Wawy, mogę pomóc. INPA i ISTA są konieczne. Kabel kupowałem z bimmerpark, ale widzę, że już nie mają.
  10. Cześć, wpadło mi w oko to ogłoszenie. Co sądzicie? wbaux31090a210472 link do ogłoszenia Rozrząd nie był robiony, więc na pewno w pierwszej kolejności do roboty.
  11. NOXEM daje radę. Trzeba mieć kabel, INPĘ, ISTĘ i znać trochę angielski. Na bimmerprofs jest instrukcja co i jak.
  12. Nie kupuj oryginalnych sond NOX ani zamienników - tylko i wyłącznie NOXEM od bimmerprofs. Raz na zawsze pozbędziesz się problemu z nox i system będzie działał poprawnie. Na stronie bimmerprofs jest cała instrukcja jak to zamontować i co zrobić po montażu. Bez kanału tego nie zrobisz, sonda noxem wchodzi w wydech. Po montażu za pomocą ISTA rejestrujesz nowy katalizator, za pomocą INPA usuwasz adaptacje silnika i wykonujesz nowe. Jeżeli wtryski przy przebiegu >200k km nie były ruszane, to pewnie czas na nie przyszedł.
  13. Auto jest znowu wystawione. https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-e46-330d-m-pakiet-CID5-IDGfAAo.html#0ce29dbab8 Co sądzicie?
  14. Jeżeli nie cewki, to wtryskiwacze.
  15. Podepnij pod kompa, program INPA lub ISTA i podaj kod błędu. Bez tego to wróżenie z fusów.
  16. Pisząc o korekcie masz dowód, że była czy zakładasz, że była, bo tak podpowiada rozsądek?
  17. Cześć, a co powiecie na ten egzemplarz? link do ogłoszenia VIN WBAED91050FM69740
  18. Odpowiem sobie sam :) Pomógł Kaspar i kolega dzidek25. Należało kupić 4 nowe tranzystory, ja kupiłem takie za poleceniem Kaspara - https://www.tme.eu/lv/details/ixfa30n60x/tranzistori-ar-n-veida-kanalu-smd/ixys/ Znalazłem gościa od napraw sprzętu wszelakiego, który wlutował nowe tranzystory w miejsce starych i dodał diody, tak jak to opisał Kaspar na blogu Bimmerprofs. Auto śmiga, nie ma więcej błędu 30BA. Koszt naprawy niecałe 2 stówy.
  19. Obszyta kierownica czy nakładki to nic strasznego. Czy po vinie widoczne są jakieś szkody?
  20. Autor jeździ na runflatach, ale R16 i w zwykłym zawieszeniu w E90. Poza tym koła zawsze można zmienić :) Bardziej mi chodzi o to, czy warto kupić zmodyfikowane e46 330d.
  21. O, ciekawe, w zdekodowanym vinie jest automat a nie manual.
  22. Cześć, wpadło mi w oko takie ogłoszenie: link do ogłoszenia VIN WBAEX91050JW96687 BMW e46 330d z 6 biegowym manualem, mega bogate wyposażenie i modyfikacje mocy. Co sądzicie?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.