Skocz do zawartości

Noxem 130 - opinie


darek559

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu noxem 130 gdyż powoli kończy mi się katalizator i chciałbym zobaczyć opinie ludzi, którzy już coś takiego zamontowali w swoim aucie. A więc czy jest ktoś na forum kto coś takiego u siebie montował i może udzielić opinie ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wymiana tego jest jakaś bardzo wymagająca? Czy dwa klucze i z głowy ?

Ciężko znaleźć temat gdzie zebrane jest wszystko do kupy... po montazu noxem 130 trzeba też coś kombinować w INPIE? Nie będzie żadnych problemów przy badaniu technicznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wymiana tego jest jakaś bardzo wymagająca? Czy dwa klucze i z głowy ?

Ciężko znaleźć temat gdzie zebrane jest wszystko do kupy... po montazu noxem 130 trzeba też coś kombinować w INPIE? Nie będzie żadnych problemów przy badaniu technicznym ?

 

Wymiana jakies 30min mi zajela. Potrzebujesz klucza nasadowego do sond lambd...latwiej z tym kluczem ale bez niego tez da rade.

Nastepnie potrzepujesz iste d by wkodowac sonde a potem inpe by wylasowac adaptache i zrobic nowe.

Jest sporo filmow na youtube z calym procesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NOXEM w swoim n43. Same plusy. Spadło zużycie paliwa, silnik pracuje poprawnie.

Śmiało kupuj i montuj.

N53 podobnie jak kolega. Same plusy, a jak zobaczyłem zasięg na trasie 890km i co lepsze tyle zrobiłem na zbiorniku (autostrada 140km/h 50% i normalne drogi 50% ) ,to dopiero szczęka opadła :shock: .

Musze dodać, że mieszkam w UK a tu paliwo jest naprawdę dobre,pewnie to tez ma znaczenie. Genialna sprawa,polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie n53, noxem, zasięg prawie 1000km, szok, niedowierzanie i spalanie z 600km trasy nad morze 5.9l... kosmos

Kurde to wynik godny podziwu. Musiałeś bardzo delikatnie jechać.

Na świeżo z dzisiaj i wczoraj, pełne auto cztery osoby plus dzidzia ,bagażnik full ,klimatyzacja on .... 850km na zbiorniku przelot autostrada , w jedną stronę dużo korków na autostradzie ruch jak diabli,spowrotem bardzo sprawnie non stop 140-150km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jechałem normalnie, drogi krajowe w środku nocy 80-100 max (zwierzyna leśna na calej trasie), żadnego ruchu, zero świateł na skrzyżowaniach. Stąd pewnie wynik.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam przymierzam się do zakupu noxem 130 gdyż powoli kończy mi się katalizator i chciałbym zobaczyć opinie ludzi, którzy już coś takiego zamontowali w swoim aucie. A więc czy jest ktoś na forum kto coś takiego u siebie montował i może udzielić opinie ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Obstawiam, że jestem jedną z pierwszych osób na forum / w Polsce, które to kupiły. Mam N43 i NOXem chodzi już od 2 lat. Czy było warto? Absolutnie tak. Od tego czasu żadnych problemów z układem NOx, ta część chodzi jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd normalnie przechodzi?

 

Jest na to pytanie odpowiedź na bimmerprofs. Nawet jeżeli by zbadali, to tryb stratified charge jeśli będzie aktywny na biegu jałowym, to produkuje śladowe ilości NOx. Dopiero jazda z prędkością 70-110 km/h jest tym najmniej czystym obszarem.


Jednakże z tego co mi się wydaje to katalizator NOx zapewne i tak część z tego wyłapuje, tyle tylko, że on (w zależności jaką ma sprawność ten Twój) ma sprawność na przechwycenie cząstek NOx przez ja wiem... 15-30s pracy, a NOXem pozwoli na 55-60s cyklu pracy zanim dojdzie do wypalania (tak to wygląda przy fabrycznie nowym katalizatorze). Czyli przez pierwszą część coś tam wyłapuje, ale potem już nie. Ale też nie że 100% przepuszcza, tak przynajmniej mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie ode mnie jedno - czy jest jakaś rzetelna firma zajmująca się dystrybucją Noxem 130 w Polsce? Czy zostaje tylko Bimmerprofs?

 

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Ja kiedy 2 lata temu zamawiałem to bimmerprofs było jedyną opcją. Tydzień oczekiwania na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Litości. To i tak wyk*rwista cena, nawet nie ma się co zastanawiać.. tanio już było. Nie ma promocji. Ja zamawiając kilkanaście sztuk miesięcznie nie mam u niego żadnych promocji..

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A znacie kogos z Wroclawia albo okolicy kto noxem'a poprawnie zainstaluje w N43 w 118i? 

Edytowane przez toostrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.