Skocz do zawartości

MarcinMa

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MarcinMa

  1. Z takimi prerelkami musi byc szybka akcja, gosc wystawil aukcje o 16:00, ja bylem o 18:00 juz po odbior. Nie mam zdjec, bo zderzak czeka na montaz. Chce skompletowac wszystko i za jednym zamachem zrobic calosc.
  2. Wychodzi na to ze masz szybe solar, bedzie troche drozsza. Czujnik zaparowania jest przyklejony pod czujnikiem deszczu.
  3. Wystarczy kupic meyle HD, i problem znika. Meyle - fabryka w Chinach Meyle HD - fabryka w Niemczech, wzmocnione elementy.
  4. Kolejne km, kolejne naprawy. Na poczatku roku pekla mi szyba, ale nie ubolewam bo byl juz jeden spory odprysk i milony mniejszych, co powodowalo ze w sloncu byla masakra, wiec zakuilem nowa marki SEKURIT. To co szlo na pierwszy montaz, tyle ze bez znaczka BMW. Dla wszystkich ktorzy sa przed wymiana, mam kilka cennych informacji. Ceny byly rozne od 620zl z montazem, do 950zl. Ja z racji tego ze pracuje w ASO skorzystalem z uslug firmy ktora dla nas podwykonuje takie prace i zaplacilem 650zl, dodatkowo zakupilem dwie uszczelki, jedna gumowa + plastikowa rynienka na dole szyby, co w sumie daje 800zl. U mnie dodatkowym utrudnieniem byl czujnik zaparowania, ale nie kupilem nowego, uzylem jedynie szablonu aby swoj stary zainstalowac w tym samym miejscu. Trzeba sie uzbroic w doba tasme dwustronna. A dzis wzialem sie za zlacze elastyczne, bo stare wyzionelo ducha. Nawet sobie nie wyobrazacie jaka jest roznica. Tu tez podpowiem wam jak zrobic to dobrze zeby nie odwalic fuszerki i nie robic sobie pod gorke. Cala filozofia tkwi w odpowiednim odcieciu starego zlacza, podcinamy delikatnie na spawie i warstwa po warstwie pozbywamy sie elementow starego zlacza, tak aby zastal nas taki widok: Po prawej stronie widac zlacze jeszcze nie obrobione. Jesli zrobimy wszystko dobrze to nowe zlacze powinno idealnie sie nasunac, tak jak widac na zdjeciu: Dzieki takiemu rozwazaniu, po obspawaniu, bedzie mozliwosc w przyszlosci powtorzyc proces bez wiekszych komplikacji. Potem wszystko najlepiej zalozyc na auto i wstepnie poskrecac, zaznaczyc sobie markerem punkty, zdjac z auta i dobrze pospawac. Nie zapominajmy o uszczelce miedzy turbina i dpfem, u mnie jej nie bylo, ale oczywiscie zakupilem nowa. Koszta: Zlacze elastyczne dobrej jakosci 60zl, obejma 60zl, uszczelka (chyba cos okolo 40zl) i jakies 3-5 godzin w zaleznsci od zdolnosci i doswiadczenia. Ot cala filozofia. Pozostalo jeszcze dokonczyc sprawe z kolektorem ssacym, i mozna brac sie za upiekszanie.
  5. MarcinMa odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Ktos mi podpowie jakie najlepsze bedzie et dla felg 18 na 8,5 z opona 225/40, chce zeby ladie spasowalo, ale bez obcierania.
  6. Graty sie kompletuja.
  7. Nie wydziwiaj, kup kolektor i spij spokojnie. Nie takie glowy pracowaly nad tym silnikiem, zebsmy teraz poprawiali inzynierow. Kazda ingerencja w konstrukcje silnika wiaze sie z pozniejszymi problemami/konsekwencjami. Czy DPF dostanie bardziej w tylek - ciezko powiedziec. Na 100% nie dostanie bardziej w tylek niz auto po programie. Ale nie wiem czy taka odpowiedz cie zadowala. Bierz pod uwage ze klapa wprowadza powietrze w ruch wirowy, ale takze zmienia dlugosc dolotu, nie sa to jakies drastyczne zmiany, ale jednak. Na poczatku marca mam zamiar zrobic film na hamowni, z kolektorem z klapkami i bez, moze wtedy poza teoretyzoaniem beda efekty na wykresie. Kolega ma e91 z tym samym silnikiem z wycietymi klapkami, z programem na 200KM tyle ze w manualu, jego turbina wstaje bardzo pozno i ma zdecydowanie mniej mocy w dolnym zakresie obrotow, ale czy jest to efekt programu, czy wycietych klapek - nie wiem.
  8. Jestem mechanikiem w ASO kolego, wiec lakierowanie mam u siebie w cenie lakieru i dobrej whisky dla lakiernika, a to raczej daleko od szopy :D Czasem pomysl przed kliknieciem w klawiature, zanim kolejny raz wytrysniesz jadem :D
  9. Ja kupilem oryginalny zderzak przdni za 400zl + zamowilem wszystkie kratki w ASO, lacznie z lakierowaniem wychodzi 1100zl, progi M3 look 600 z lakierowaniem, zderzak tyl 700zl z lakierowaniem, wiec mozna sie zmiescic w 2500zl tylko trzeba poszukac i miec pod reka dobrego lakiernika.
  10. MarcinMa odpowiedział(a) na MarcinMa temat w E90, E91, E92, E93
    Znalazlem z karbonu, ale cena dosc zaporowa. https://www.ebay.com/itm/BMW-E92-INNER-EYELID-EYEBROWS-HEADLIGHTS-REAL-CARBON/272483861824?hash=item3f714dc540:g:Kw4AAOSwImRYTx2j:rk:29:pf:0
  11. MarcinMa odpowiedział(a) na MarcinMa temat w E90, E91, E92, E93
    okolo 21 minuty, juz na wielu hamburgerowych filmach to widzialem. Tak czy siak bede rozklejal lampy, bo cos slabo swieca swiatla mijania, wiec chce zerknac w jakim stanie sa odblysniki, i przy okazji delikatnie przeliftowac lampy bo ten zolty bardzo mi nie odpowiada.
  12. Roznica bedzie spora - wiem z doswiadczenia. Ja tez mam problem z luznymi klapkami, wiec pozostaje kupno nowego kolektora po mega rabatach udalo mi sie zejsc do 3250zl. Mocno zaporowa cena, ale kupujac auto z tym logiem trzeba sie od czasu do czasu zlapac za kieszen.
  13. MarcinMa opublikował(a) temat w E90, E91, E92, E93
    Czy ktos sie orientuje gdzie kupic brewki do lamp, do e92? Od razu mowie ze nie chodzi mi obewki zewnetrzne, tylko te do wnetrza lampy, szukalem na aliexpres, ale sa tylko te zewnetrzne, a na wielu filmach na YT widzialem ze montuja do wnetrza lampy.
  14. Jaki rozmiar kola masz?
  15. Lampy tyl, jak ori to bym lyknal. Pytanie ile cenisz?
  16. Pani Mikolajowa przyniosla pod choinke :D
  17. Ja bym kupil oryginalne czesci, a prace zlecil komus bardzo zaufanemu, wyjdzie rozsadnie i taniej. Sam pracuje w ASO MB, wiec wiem jakie ceny sa za godzine robocza. U nas wymont i zamont silnika to 12 godzin roboczych po okolo 300 - 420zl za godzine (w zaleznosc od rabatu) Mowiac inaczej wymiana rozrzadu w 4 cylindrowym silniku, razem z czesciami to u nas jakies 8-10 tys :D Domyslam sie ze wymiana rozrzadu w BMW to lekko 6-7 tys. (nie znam ich cen)
  18. Zaczynam zbierac, elementy wnetrza, kupilem wczoraj blende na kierownice. W ASO kupilem ja taniej, niz sprzedaja janusze biznesu na aledrogo :mad2:
  19. nie do konca sie zgodze z twoja teoria kolego, kompletnie wywalony amor na urzadzeniu MAHA jakie mamy w ASO MB pokazuje okolice 20-28% lub 99% (ktore wynika z bledu pomiarowego) 60% to amortyzator w dobrej kondycji, 69-78% to amor w bardzo dobrej kondycji lub nowy.
  20. Jako ze zalewala mnie krew z braku wskaznika temperatury, to sprawilem sobie takie urzadzonko: Na zdjeciu tego nie widac, ale kolor podswietlenia jest doslownie identyczny do calej reszty. Sa dwie bardzo przydatne funkcje: Temperatura silnika/plynu i ladowanie. Jest kilka innych funkcji, ale mi najbardziej zalezalo na temp. Teraz tylko ladnie to wpasowac w lewa kratke nawiewu co by wsi nie bylo.
  21. Ja bym przerobil kratke i tam go wpsowal, bo wyglada to bardzo slabo, gdzie to wyrwales? Musze sobie sprawic taki sam bo irytuje mnie brak temperatury silnika.
  22. Witam, jaka jest cena zrobienia programu w e92 320d 177KM, automat?
  23. Nawet jak wyjdzie 210 to bedzie dla mnie wystarczajaco. Nie mam zamiaru celowac w wieksze moce, jak bedzie 200-210 to bede bardzo zadowolony.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.