Treść opublikowana przez Kamil_89
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
I tak wiele osób powie, że jesteś burak i inwalida, bo nie umiesz zaparkować na jednym :lol: No i złodziej bo auto drogie :mrgreen: W takich sytuacjach zawsze się zastanawiam, czy większe jest ryzyko, że sąsiad obije drzwi czy, że jakiś powstały z kolan dzięki socjalowi obywatel przejedzie gwoździem w celu zaprowadzenia sprawiedliwości społecznej :mrgreen:
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Dodatkowa izolacja akustyczna: jeżeli często jeździsz po mieście, masz włączoną głośno muzykę to zrezygnuj, bo kiedyś karetki nie usłyszysz :D
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Już po. Do serwisu auto oddawałem głównie ze względu na wyłamanie plastikowego elementu ramki szyberdachu i hałas przy jego zamykaniu, ale zgłosiłem problem ze stabilnością przy jeździe na wprost i hałasem toczenia kół - opisywane w innym wątku. Najogólniej mówiąc, najstarszy mistrz serwisu zaszczycił mnie jazdą moim autem i podsumował, że G20 na sportowym m-pakowym zawieszeniu ma tak jeździć i koniec. Nie sprawdzali geometrii, nie resetowali softu. Będę próbował w innych ASO na Dolnym Śląsku, w opolskim albo Wielkopolsce (ktoś zna ASO, w którym potrafią przyznać, że problem jest i są skłonni się tym zająć?). Jak dla mnie to jest skandal. Marka premium, sportowe reklamy i problem ze zwykłą jazdą po autostradzie :duh:
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
odzysk energii hamowania
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Trzeba pokazać, że zredukowało się masę pojazdu, a jak wiadomo mniejsza masa to mniejsza emisja CO2 i dzięki temu zmniejszonemu zbiornikowi zastał uratowany jakiś niedźwiedź polany + chęć przytulenia paru euro za powiększenie zbiornika :D
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Marka premium, a człowiek zmuszony do partyzantki, jaki PRL.....
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Live cockpit plus jest chyba niezbędny do CarPlay :/
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
w przypadku m-pakietu 18' bez runflat, dopiero 19' ma prawilne ogumienie :mrgreen:
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Tez mam ograniczony budżet i takie problemy ale m pakiet + sportowe hamulce i 19’ runflat to dla mnie podstawa, bo oprócz kwestii wizualnych i funu z jazdy to kwestia bezpieczeństwa. Niestety bmw zeszło na psy i w przeciwieństwie do e90/f30 runflat jest dostępny tylko z felga 19, cała reszta ma kapcie jak Dacia.
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Daj znać jak poszło :D
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Chyba w zasadzie wszystkie opcjonalne. A auto jest po aktualizacji sortu, o której koledzy pisali pare stron wcześniej ?
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Masz opcjonalne systemy asystujące, czy te standardowe ?
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Tak powiedzieli ? A jak wyglada każą przy dużym wietrze ?
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Może też być tak ze takie zachowanie nie wszystkim przeszkadza... Kolega po prejechaniu się moim samochodem stwierdził, że się p3!@#!am ;-) W każdym razie na letnich oraz po wymianie zimówek na homologowane (mam G21 2.0d xDrive na 17") jest to aktualnie wytrzymania (chociaz jak przypomnę sobie moje skradzionę A4 quattro to dalej mnie to wkurza...) Wydaje mi isę, że największym problemem jest jazda na wprost np. przy silnych podmuchach wiatru - mam wrażenie że reakcja układu jezdnego i wspomagania w okolicy pozycji neutralnej jest opóźniona o ułamek sekundy, więc drobne korekty są trudnę i robię wężyka. Zwłaszcza w trybie komfort, tak więc normalnie jeżdżę albo ECO INDIVIDUAL z wspomaganiem SPORT lub na SPORT. Pozdr. r. Przejedź się f30 - tutaj po raz pierwszy pojawił się problem tej bezwładności w punkcie zero i po przesiadce z e90 przez chwilę przeszkadzał. Z testu, który jest w sieci wynika, że właśnie w g20 ten problem został rozwiązany :duh:
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
racja , tylko problem w tym że nikt nie wie- łącznie z ASO- gdzie leży ta wada żeby ja poprawić , dzwoniąc do ASO z trasy i opisując zachowania auta , mistrz serwisu od razu sugerował że ten typ tak ma bo są 16tki założone , i gdyby były 18 RF nie byłoby problemu :shock: Dziwna sprawa, bo problem znany jest w serii G od 3 lat, a 318i to już model 2020, więc powinni się ogarnąć. BTW z tego co widzę w katalogu to RF wychodzi z fabryki tylko z felgą 19, więc mistrzowi serwisu można powiedzieć, że głupi jest :duh: Ja na 16' w e90 i f30 latałem ponad 200 km/h auto idzie jak przyklejone.
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Ile z tych czterech bawarek to serie g ?
-
CHIPTUNING BMW seria G, silniki B38, B47, B58, B48, B58, N63
Czy wiadomo już jakie są perspektywy dla g20 318i ? To ten sam silnik, który jest w 330i ? Jakie są bezpieczne przyrosty ?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tekst handlowca przy wydaniu KIA Sportage "producent zaleca wymianę oleju co 20 tys, ale my radzimy co 15tys, proszę przyjechać po dotarciu, wymienimy olej za 350zł" w BMW tego nie usłyszymy :cry2:
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Koledzy, jakie tarcze z przodu są w 318i/318d ? Wg realom wychodzi 348mm, trochę dużo jak na bazową wersję (pytanie w kontekście potencjalnego chipa :twisted: )
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Jest ok, ja mam auto używane w leasingu i ubezpieczenie dealerskie wychodzi jakieś 7%
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Plug in nie jest zwolniony z akcyzy, Nie spełnia definicji elektryka
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
W tej cenie ma szans na dobry egzemplarz, jeżeli w 40 tys ma się zamknąć całość zakupu z pakietem startowym to już brzmi jak żart
-
Silnik B48 opinie, awarie, problemy
Ja bym zaczął od rzeczy prostych: sprawdzić przy wyłączonej klimatyzacji oraz obroty odczytane pod jakimś kompem diagnostycznym, a nie z licznika.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Właśnie. Lata to we flotach, wtedy ceny lecą w dół Trzeba być masochista nie umiejacym liczyć, zeby kupić 320xd. 320d xdrive kosztuje tyle co 330i RWD. W 320d fanu nie ma, pali trochę mniej, grzechotnik pod maską. Po 3 latach sorzedajemy i szok. Nagle 320d jest dużo mkiej warte niż 330i. Vide rynek w DE. 2017r F30 320d kupimy od 14-15 tys euro a 330i od 23-24 tys euro. Fakt 320d, ze 320d ma nieco większy przebieg, ale u nas dalej jest kult rocznika i wyposazenia. Przebieg w nasxych realiach jest do ustalenia. Patrząc na auta poleasingowe to jednak jest więcej 318d niż 320d
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Przerabiałem temat w f30, sprawa wygląda tak, że zwykły filtr węglowy nie wyłapuje PM2,5, które jest najbardziej szkodliwe. Przy moim stylu użytkowania auta to nie ma sensu, bo po mieście robię krótkie odcinki i powietrze nie zdąży się oczyścić, a w trasie smogu nie ma :D Jakbym był taksówkarzem pewnie bym wydał te 500zł :D Lepiej zainwestować w porządne urządzenie, które utrzymuje jakość powietrza w domu. Akurat w domu mam już oczyszczacz ;) "Problem" w tym, że jakieś 80% jazdy będzie po stolicy, dlatego też się zastanawiam. Czyli 500zł i wymiana co roku jak mniemam? Ja kabinowy wymieniam co pół roku, bo nie chce jeździć z tymi grzybkami, które tam mieszkają :duh: