Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
M62b44TU błąd 028[addytywna adaptacja mieszanki]-rozwiązanie
Myślę, że INPA powie Ci więcej, jednak w takim przypadku ja bym stawiał na lewe powietrze.
-
bmw-seri-1-e82-123d-bi okolice WWA WBAUR51030VJ69254
Mlodzik18 odpowiedział(a) na Szarlej temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWelcome to the land of dreams. Dużo? hehe, na polskie warunki zawsze jest za dużo. Może zacznij szukać najpierw na zachodnich portalach, a później dopiero na polskich. Po Twoim zdaniu widać, że przeglądasz "otoszroto" i inne cuda i na tym się opierasz, a to duży błąd. Auto na 90% walone, jak większość z Francji, kierownica znorana. Cena adekwatna pewnie do stanu. Przebieg realny, ale niekoniecznie prawdziwy. Perełka!
-
E92 325D nie mozna zrobic diagnostyki sterowników
Z którego miesiąca masz auto? Niektóre D-CANy działają tylko dla aut z początku 2008 roku niestety.
-
Prosba o pomoc, zabawa ncs sie nie udala ;/
podeślij tą instrukcję z której to robiłeś, to na pewno nic poważnego, więc spoko.
-
Konfiguracja ICOM z ediabas
Chodziło mi o optykę. Możesz na stole, nie ma to znaczenia, jeśli masz odpowiedni zasilacz. Sprawdz czy to samo będzie się działo na aucie, fizycznie.
-
BMW E90 320D WBAVC31060VC55087 !
Mlodzik18 odpowiedział(a) na robert9404 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeden z niewielu rozsądnych aut, które są tu wklejane. Jedź obejrzeć i jak jest ok to po prostu go kup. O przebieg się nie martw, tym bardziej jeśli nie przeszkadza Ci 300 000 km widoczne na liczniku.
-
e39 530d GW43252
Mlodzik18 odpowiedział(a) na n0vy temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZawiecha chyba już nieoryginalna, a szkoda, bo M jest super spasowane. Kompromis pomiędzy przyczepnością i komfortem. Tutaj przód siedzi zbyt nisko, tył normalnie.
-
Konfiguracja ICOM z ediabas
Masz prawdopodobnie uszkodzony obwód lub ICOM B.
-
NCS E87 `vin is faulty`
Zaktualizuj sobie oprogramowanie. Zainstaluj Standard tools 2.12 i zaktualizuj SP-daten do wersji powiedzmy 49.0 i wyzej. Masz opisane wszystko na forum.
-
e90 płock WBAPF51090A428018
Mlodzik18 odpowiedział(a) na Devileyes temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMogę się założyć, że przebieg jest konkretnie skręcony!
-
BMW 123 204 KM M-PAKIET BI-XENON NAVI WBAUH11020E047769
Mlodzik18 odpowiedział(a) na rigisroni temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCena dość niska, ciekawe jak z łańcuszkiem w tym silniku, możliwe że jest już dawno do wymiany.
-
BMW E70 X5 - Winkfp i flash skrzyni
Hej, Dzięki za odpowiedź. Nie, ja nie dzwoniłem do Ciebie. Sam wybierak ma VIN poprawny i zrobiłem jego flasha, poszło gładko. No właśnie zastawiam się co zrobi ISTA, gdy zacznie programować EGS, ogólnie 30 modułów zaleca zaktualizować, więc puściłbym wszystko, ale boję się, że się wywali na EGSie. Dzisiaj mechanik ma wymienić sam sterownik skrzyni, który jest przykręcony do mechatronika od starej skrzyni, wtedy przynajmniej będzie dobry VIN i prawdopodobnie uda się go zaprogramować i zresetować EWS. Używam ICOM'a, ale jest on ok, flashowal już całe auta nie jeden raz, pierwszy raz z takim problemem się spotykam. Pytanie co się stanie gdy ISTA zacznie marudzić podczas aktualizacji EGS, czy wtedy zatrzyma się cała czy pominie ten sterownik i dalej zrobi resztę? Jesteś dostępny w sobotę, aby do Ciebie zadzwonić?
-
BMW E70 X5 - Winkfp i flash skrzyni
Witam Panowie, Może ktoś mi pomoże w tym temacie, otóż mam BMW X5 3.0d 2007 - Automat (GWS - joystick), wersja EU, w której padła skrzynia biegów. Auto strasznie szarpało i generalnie skrzynina śmietnik. Została zakupiona nowa (używana), na pewno sprawna. Teraz po jej przełożeniu do auta, skrzynia jest wciąż w pozycji P i nie żaden bieg nie wskakuje. Po przeskanowaniu ISTA-D pokazuje błąd - EWS Imobilizer ..... coś tam disables, teraz nie pamiętam. W każdym bądź razie, gdy próbuje zrobić EWS reset to jest wciąż status - Failed, nie mogę tego zresetować. Auto ma VIN z innego samochodu czy to przez to? Gdy włączyłem WINKFP i próbowałem ją flashować z dobrym VIN'em to wyskakiwał błąd: COAPI 2089: Switching programming mode failed. ERROR_ECU_SECURITY_ACCESS_DENIED__Security_Access_ Requested i jeszcze CoAPI.2081- Authentication error..... ISTA-P zapropnowała aktualizację całego auta i nie marudziła nic o złym VINie w Skrzyni, pewnie by go zmieniła, lecz nie miałem czasu, aby aktualizować cały samochód ponad 4,5 h, dlatego chciałem użyć Winkfp. Ma ktoś jakieś sugestie dlaczego tak się dzieje? Co mogę zrobić, żeby to naprawić, lub kto może zrobić to zdalnie, oczywiście zapłacę. Dzięki z góry.
-
Uchwyty do kubków
Podjedź do ASO, niech szybko zdejmą Ci listwę i sprawdzą co jest pod nią - może nie musisz wymieniać dechy. U mnie uchwytów nie było, ale jak zapytałem o to w ASO to powiedzieli że muszą sprawdzić fizycznie i zdjąć listwy bo wprawdzie VIN pokazuje że tej opcji nie mam, natomiast wg nich czasem mimo braku opcji w VINie to w desce pod listwami są gotowe odpowiednie otwory montażowe. Wtedy wystarczy dołożyć tylko sam mechanizm za kilkaset PLN i nie trzeba wymieniać całej deski rozdzielczej (wtedy koszt całej operacji znacznie przewyższa korzyści). Na naszym forum jest też DYI z doposażenia w uchwyt na kubki z E87 (montujesz to na konsoli środkowej, wygląda dość estetycznie): http://img.photobucket.com/albums/v295/ChristianDela/Cup%20holder%20install/Cupholder.jpg Po raz pierwszy słyszę takie bzdury. Co fizycznie sprawdzić i pod jakimi listwami? Przecież E9x mają cup holdery są zmontowane w desce bezpośrednio, zaraz pod listwą, więc jak i po co zdjemować listwy? Nie rozumiem. Zobacz http://i490.photobucket.com/albums/rr267/stocksoup/IMG_0693.jpg Na pierwszy rzut oka wiadomo czy są czy nie, a o dposażeniu bez wymiany deski nie ma mowy.
-
Sk. automat. - wskaznik aktualnego biegu
Na S też widać w E90, ale na auto już nie, w sensie D1, D2.
-
Viaken i SSS Progman
Nie zrobisz. Tak. ten interface jest ok.
-
Viaken i SSS Progman
No to Winkfp jeśli już, musisz przeprogramować sterownik DME.
-
Sk. automat. - wskaznik aktualnego biegu
W przypadku 335i tak (D1, D2, D3... S1,S2,S3), ale nie dieslie i słabych benzyn.
-
Viaken i SSS Progman
Ale po co chcesz programować 540i? Jedyne co tam można uaktualnić do DME i EGS, jeśli masz automat. Pobaw się kepiej WINKFP, SSS jest totalnie bez sensu.
-
E91 złe ustawienia DRL
Zmien czulosc czujnika swiatla na LOW, masz wszystko dobrze ustawione.
-
E93 330d WBADY71000E428703 Turek
Mlodzik18 odpowiedział(a) na Parti temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA, myślałem, że to coupe. To generalnie sporo za tanio. Promocja...
-
E93 330d WBADY71000E428703 Turek
Mlodzik18 odpowiedział(a) na Parti temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCena troszkę za niska, takie auto powinno kosztować od ok 120-130k PLN. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-330-330d-xdrive-sport-aut-bi-xenon-leder-cartier-m%C3%BCnchen/186702965.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&negativeFeatures=EXPORT&categories=SportsCar&noec=1 Jedź do Niemiec, lub poproś kogoś żeby Ci pojechał i nie będziesz się martwił czy z papierami ok, czy po wypadku etc...
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Oczywiście, że po tym przebiegu amorki tracą już swoją sprawność. Tzn. generalnie jeździć możesz i spoko, ale to już nie to samo. Jak wymienisz na nowe to przekonasz się dlaczego tak mówię. Amortyzator zużywa się bardzo powoli i człowiek tego nie zauważa, wręcz przyzwyczaja się do nich. Jeśli chcesz mieć znowu fabryczne prowadzenie to proponuje Ci je wymienić. Zapłacisz 1200 zł, w przypadku standardowej zawiechy, a frajda niesamowita :). Sztywność 2x większa, brak jakiekolwiek bujania i przede wszystkim nowe amorki nie będą Ci w ogóle hałasować. Przejeżdżanie przez dziury będzie dla Ciebie niesłyszalne prawie. Teraz wiem, że wydaje Ci się, że jest ok, ale uwierz że amortyzator po 200k km nawet w Niemczech jest już po prostu dużo słabszy i nie absorbuje wystarczająco dobrze. Zmień i ciesz się jazdą jak nowym autem.
-
E60 530D WBANC71005B657927
Mlodzik18 odpowiedział(a) na Z0RKI temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażI ori gałką zmiany biegów ;)
-
320d vs 320i / koszty
Lol, czytaj ze zrozumieniem (napisalem "mam tez takie auto"), mam tez BMW z silnikiem 2.0i 120i 150km I pali 7,5 w trasie jak jade szybko. Moje n47 pali mniej, bo nawet jak jade wciaz 150 km/h po autostradzie to nie bierze wiecej niz 6,5 - 6,8 wiec calm down I wypij meliske.