Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
Bmw e90 poradzcie przyszlemu kupujacemu.
Mlodzik18 odpowiedział(a) na baronkowaty temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeszcze jest wiele innych mozliwosci, np. przebieg 200-300k km, a serwisowany tylko do 150k - rzecz nie do sprawdzenia. Poproś go o książkę, a jestem prawie pewien, że ostatni wpis jest przy ok 145k km rok temu, albo wiecej. Jeśli chodzi o lakierowanie, to auto mogło dostać w przód i elementy kupione pod kolor, czujnik możesz sobie włożyć... Inne rzeczy to np. zakup auta za kwotę netto na słupa... ale to już raczej przy tak niskiej cenie nieopłacalne. Jedź, obejrzyj i przekonasz się sam, że auto nie jest takie super jak opisuje handlarz.
-
Bmw e90 poradzcie przyszlemu kupujacemu.
Mlodzik18 odpowiedział(a) na baronkowaty temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZa 50k pln nie kupisz dobrej 320d z 2010 roku i tyle. To coś to prawdopodobnie kolejny rodzynek.
-
e90 lusterka zewnętrzne
Skladanie się lusterek przy zamykaniu auta z pilota lub z CA wymaga zakodowania. Jesli zamykanie działa z przycisku to bezpieczniki są ok.
-
Doposażanie w kierownicę multifunkcyjną e90
To do Twojego auta idealny jest: 61319123043 Czujnik deszcze bedzie dzialal, wystarczy ze wymienisz sama manetke.
-
Doposażanie w kierownicę multifunkcyjną e90
Ten przycisk od czujnika deszcze bedzie dzialal, ale nie bedzie spelnial swojej funkcji, chyba ze doposazysz sobie swoje auto w niego.
-
Doposażanie w kierownicę multifunkcyjną e90
123042 na pewno obsluguje mulifunkcje.
-
Doposażanie w kierownicę multifunkcyjną e90
SZL musi obsługiwać MFL, inaczej kodowanie nic nie da. Ogólnie mulifunkcja działa nawet bez kodowania, przynajmniej tak miałem w E87, podłaczyłem i od razu działało. Mimo to zakodowałem dla świętego spokoju.
-
PROBLEM Z WYŁĄCZANIEM AUTA
Zrób diagnozę kabelkiem i zobacz co powie. Ja też obstawiam coś z akumulatorem, ale nigdy nie wiadomo.
-
ISTA-P - kod FSC Servotronic EPS - Activation code???
Wyslalem PW, dzieki bardzo.
-
ISTA-P - kod FSC Servotronic EPS - Activation code???
Hej PRMAX, wyslesz mi ten zestawik naprawczy? Wyslalem Ci maila na PW. Dzieki.
-
ISTA-P - kod FSC Servotronic EPS - Activation code???
Poszlo PM, dzieki bardzo.
-
ISTA-P - kod FSC Servotronic EPS - Activation code???
Witam Panowie i Panie, Dzisiaj miałem sporo czasu wolnego, więc stwierdziłem, że w końcu zaprogramuję swoje nowe auto z 2010 roku. ISTA-P zaplanowała programowanie i prawie wszystkie moduły nadawały się do aktualizacji. Po przeskanowaniu auta zobaczyłem podsumowanie i zdziwiłem się, gdy ISTA zażądała ode mnie kodu aktywacyjnego do EPS (Electronic power steering) - Servotronic. Byłem w małym szoku, ponieważ pierwsze słyszę, aby to tego był wymagany jakiś FSC. Czy ktoś ma pojęcie skąd mogę taki kod zdobyć? Obecnie pominąłem ten krok w ISTA-P i nie mam Servotronica, tzn. kierownica chodzi cały czas z takim samym oporem, ciężej niż przed aktualizacją. Nie jest to coś co jest mi niezbędne, ponieważ Servotronic'a nie lubię, jednak chciałbym mieć wszystko fabrycznie ;) Proszę o podpowiedz gdzie (poza serwisem BMW) mogę nabyć/zdobyć taki kod aktywacyjny? VIN: A 7 9 6 4 9 6 https://www.dropbox.com/s/1m84892w078yj97/eps.png Z góry dziękuję.
-
e39 540i WBADN51030BR65631, okolice Radomia
Mlodzik18 odpowiedział(a) na wiewiór1685049830 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażUszczelka maski od strony pasażera wchodzi na przedni prawy reflektor. Ktoś ściągał i nie potrafił nawet poprawnie założyć. Widać, że auto opdpicowane. W rzeczywistości stawiam 80% na to, że jej stan jest słaby.
-
Problem z oponami (ząbkowanie)
Raczej to wina opon, po prostu taki urok. Jeśli chodzi o brud na oponach to jest on zależny od kątów, z tyłu w BMW się je ustawia i przez to wewnętrzna strona opony zawsze bardziej przylega do ziemi.
-
INPA Moduł położenia kola kierowncy - nie mogę się polonczyć
Wlaczasz Tool32, wybierasz z plików ECU plik DSC.prg (nie wiem jaki plik odpowiada za Twoje DSC) mozna to sprawdzic w NCS expert. Nastepnie na włączonym zapłonie i ustawionej kierownicy do jazdy na wprost i na rownej powierzchni wybierasz lenkwinkel_dsc_abgleichen klikając 2x tak żeby to odpalić.
-
F10 530D WBAFW510X0C505379
Mlodzik18 odpowiedział(a) na kosa69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSprawa jest na faktach, rzeczywiście Łukasz M. nie żyje. Samochód był wystawiony na koncie jego brata chyba.
-
Wymiana xenonów w E91
Tylko wymiana i już.
-
INPA Moduł położenia kola kierowncy - nie mogę się polonczyć
Masz na myśli czujnik kąta skrętu? jeśli tak to użyj do tego Tool32, na pewno zadziała.
-
Ncs expert problem z kodowaniem
Masz zainstalowany Standard Tools 2.12? Wcześniej wszystko działało?
-
Prosze o analize błędu.
Tak, to jest błąd w żarówkach w module FZD, czyli na pewno ma związek z tym żarówkami.
-
F10 530D WBAFW510X0C505379
Mlodzik18 odpowiedział(a) na kosa69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAbsolutnie nie, przy 200k km auto nie zaczyna się sypać. Turbo czy wtryski czy dwumas może paść bez problemu nawet przy 80k km. 200k km to taki standard dla aut 3 letnich, które były w leasingu i po prostu firmy je wymieniają na nowe. One są zwykle zadbane bardziej niż te 3 letnie z przebiegiem 100k km, ponieważ są regularnie co 4 miesiące na pełnych przeglądach i wymianach eksploatacyjnych. Ja miałem wiele razy takie auto i szczerze mówiąc zawsze byłem zadowolony. Lepiej zapłacić 4k EUR mniej za auto z większym przebiegiem i podstawowe rzeczy jak w zawieszenie jak np. amortyzatory po prostu wymienić i cieszyć się fajnym autem. A paść tak jak już wcześniej mówiłem może wszystko i przy każdym przebiegu. Młode auto z przebiegiem 200k km to żaden strach, są dalej bezawaryjne. Dodatkowo jak ktoś przez 5 lat zrobił 80k km to zwyczajnie auto będzie wyglądało gorzej niż ten 3 latek z przebiegiem 200k km.
-
Wideorejestrator - podłączenie zasilania z modułu FZD
Dzięki za rozpiske, popatrzę i spróbuje to ogarnąć. Kamerkę kupiłem taką: http://www.auto-gadzet.pl/index.php?route=product/product&product_id=116 Mam ją zamontowaną na wysokości lusterka i praktycznie jej nie widzę z pozycji kierowcy. Bardzo mała i w dzień nagrywa ok, w nocy słabo, bardzo słabo.
-
Wideorejestrator - podłączenie zasilania z modułu FZD
Witam, Czy ma ktoś doświadczenie i wie jak podłączyć kamere w aucie do zasilania w module FZD? Chodzi o to, że mam teraz kamerke zawieszoną blisko lusterka i zamiast ciągnąć 3m kabla przez pół samochodu do zapalniczku wolałbym podłączyć go krótkim kablem do modułu dachowego, tam gdzie lampka. Rzecz w tym, że chciałbym również aby zasilanie działało tylko w pozycji zapłonu, tak jak standardowa zapalniczka. Kamera włącza się samoczynnie po zapaleniu i wyłącza się po zgaszeniu. Ktoś wie, w które PINy ewentualnie mógłbym się wpiąć? Mam moduły FZD z SOS. Będę wdzięczny za sugestie.
-
Sachs super touring a sportowe dostosowanie nadwozia E91
Czy ktoś się orientuje jak wygląda włożenie amorków od M do zwykłego zawieszenia? Czy trzeba też zmieniać sprężyny? Dzięki.
-
CIC aktualizacja WINKFP - bezpieczna?
A jeszcze jedno, aktualizując przez winkfp trzeba zachować jakąś kolejnośc jak w przypadku CCC czy jest ona dowolna? Dzieki.