Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe HIGH (MK4) 2014
No może i lepiej, ale już to pobrałem i myślałem, że to będzie obraz, a nie jest.
-
Bmw e90 320d olej do skrzyni automatycznej
Polecam AP-OIL, wszystkie filtry i oleje od nich kupuje i zawsze ceny mają najlepsze, ale obsługa też super :cool2:
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe HIGH (MK4) 2014
Możecie mi powiedzieć jak nagrać tą płytę z fotoradarami http://chomikuj.pl/matimisztal/BMW+Navigation/BMW+Navigation+2014/BMW+Navigation+DVD+Road+Map+Europe+HIGH+2014/DVD2+*2bFotoradary+PL+-+SL+(4*2c7GB)? To są luźne pliki, a nie obraz, wrzucić je tylko jako data i nagrać? Trzeba jakoś tytułować label płyty, czy może być cokolwiek?
-
E90 320d zgasł podczas jazdy i i nie chce odpalić.
Ja wolałbym kupić silnik za 3500 i po prostu wymienić w nim rozrząd.
-
zerwany łańcuch E90 318D n47d20a 143 PS
Prawdopodobnie pękła też głowica.
-
E90 320d zgasł podczas jazdy i i nie chce odpalić.
Kup używany na Allegro i sprawa zamknięta. Ja tak zorbiłem i byłem happy :)
-
E90 320d zgasł podczas jazdy i i nie chce odpalić.
Zapaliła Ci się kontrolka check engine w momencie gdy zgasl silnik? Ogólnie jest duża szansa, że zerwał się łańcuch, miałem kiedyś identycznie w n47 tez z 2008 roku, przebieg prawie 200k km.
-
Założenie tempomatu
Kabel k-dcan do diagnozy i kodowania. Jesli nie masz to moge Ci polecic dobry.
-
Założenie tempomatu
Wyślij VIN to powiem Ci dokladnie co mas kupić. Jeśli mas kabelek do BMW do zakodujesz sobie to sam w 5 minut. Ogólnie banał.
-
Jaki silnik do e90?
Stukanie nie, raczej szuranie... Po za tym jest mała szansa, że w tym silniku pojawi się problem z rozrządem. One już były znacznie poprawione i generalnie ani razu nie słyszałem o np. zerwanym łańuchu w N47N.
-
Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10
Jak masz teamviewer to podaj ID i haslo, moge szybko spojrzec.
-
Jaki silnik do e90?
Masz historię tego auta? Może rozrząd był już dłubnięty przez jakieś ASO. Na razie bym tego nie ruszał. Nie wszystkie auta są skazane na zerwanie się łańcucha i problemy z rozrządem. Po "Twoim" być może przyszłym aucie widać, że jeździło bardzo dużo po Autobahnie, co zdecydowanie wydłuża jego żywotność. Na dzień dobry zmieniłbym olej w skrzyni automatycznej i silniku, następnie filtry. Później osłuchałbym dobrze pracę samej jednostki, każdy odchył od normy to zły znak.
-
Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10
Kabel na pewno łączy się z autem? Sprawdziłeś czy INPA działa?
-
zerwany łańcuch E90 318D n47d20a 143 PS
Na pewno :duh: Czy uważasz, że gdy producent zmienia tylko jakość materiału to razem z tym nastepuje zmiana części? Otóż odpowiem Ci, że nie: http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=1240499 Poczytajcie sobie tutaj, jest gdzieś nawet dokument oryginalny od BMW co nalezy a czego nie trzeba zmieniać od 05.01.2009, czyli zdecydowanie w silnikach z oznaczeniem N47D20C. Jakimś trafem np. w A trzeba wymieniać crankshaft a w C już nie, mimo, że nr części są te same.
-
zerwany łańcuch E90 318D n47d20a 143 PS
Poczytaj sobie, poszukaj, co mam Ci linki wklejać? W C jest poprawionych kilka rzeczy i jest mniejsza szansa na zerwanie łańcucha. Uzyj GOOGLE.COM i pewnie coś znjadziesz.
-
zerwany łańcuch E90 318D n47d20a 143 PS
Tak, materiały w C się trochę zmieniły.
-
BMW e91 N47N 184 KM - klepie na zimnym - błąd silnika
Nie, ale producent skrzyń zaleca wymianę co 80-120k km, BMW jest producentem silników i zaleca wymianę filtra paliwa co 60k km. Jeśli chodzi o wymiany olejów to BMW przesadza z interwałem co 35-40k km w nowych autach. Ja to robię co 15k km, ale filtra paliwa też bym tak często nie ruszał.
-
zerwany łańcuch E90 318D n47d20a 143 PS
No dobrze, ale w Twoim obecnym silniku prawdopodobnie masz też do wymiany głowicę. Sprawdzałeś to w ogóle? Czy tylko słuchasz co Ci mówią mechanicy "na czuja"? Robierz ten silnik i zobacz jak to w środku wygląda. Jeśli pękła głowica to zapomnij o naprawie, bo to się mija z celem moim zdaniem. Lepiej mieć fabryczny silnik i tylko wymienić rozrząd. Jak tutaj ktoś coś źle Ci poskłada to będziesz wiecznie narzekał. Masz też inne wyjście, wymień silnik i sprzedaj auto, kup sobie beznynę, albo coś, tam łańcuchy się nie zrywają ;)
-
zerwany łańcuch E90 318D n47d20a 143 PS
No a co ma piernik do wiatraka? Przecież chodzi o stop z którego wykonane są dane podzespoły silnika.
-
zerwany łańcuch E90 318D n47d20a 143 PS
Nie, ale praktycznie nie ma ryzyka zerwania się łańcucha, a gdy rozrząd hałasuje to naprawa jest dużo tańsza, gdyż nie trzeba wymieniać korbowodu. Po za tym ceny tych silników (z drugiej ręki) są identyczne, więc jakby co bierz C.
-
BMW e91 N47N 184 KM - klepie na zimnym - błąd silnika
BMW zaleca wymianę co 60k km.
-
zerwany łańcuch E90 318D n47d20a 143 PS
Naprawiać możesz, jednak ja bym tego nie robił. Nikt Ci nie złoży tego jak fabryka (tak słabo ;)). Nie, ale tak na serio to kup silnik N47D20C, zaplacisz 3500 zł + wymiana i masz problem z głowy. Poszukaj silnika możliwie z najmniejszym przebiegiem. Ewentualnie za jakiś czas taki silnik możesz naprawić - przed zerwaniem się łańucha. Temat przechodziłem kiedyś, moim zdaniem zabawa w naprawy silnika w czasach Allegro mija się z celem.
-
błędy dis - pomocy
Pokaż błędy a nie symptomy. Nic poważnego, pomijając ostatnie błędy od DSC. Rozumiem, że trakcja Ci nie działa? Jesli działa to wygląda na chwilowy problem z napięciem akumulatora, wykasuj te błedy i pojeździj chwilę, później podłacz kompa ponownie i zobacz co zostało. Po za tym, masz coś nie tak z czujnikiem wstrząsu od alarmu, pewnie walnięty. Mata zajętości pasażera też jest uwalona, możesz zastosować emulator maty - 50 zł i po sprawie. Circulating pump to chyba dodatkowa pompa wody, ale nie jestem pewny, jesli jednak tak to do wymiany masz szcztoki w tej pompie, które się zuzyły, koszt bardzo mały i wyjąć pompę jest bardzo łatwo.
-
Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10
Wymieniałeś moduł świateł?
-
[F13] 650 ix WBALX510X0C799222
Mlodzik18 odpowiedział(a) na kvb123 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBrałbym :). Piękne auto :)