Treść opublikowana przez feel_x
-
Trwalosc i usterkowosc silników N52
Takze mialem n52 z 1.2006 i kompletnie zadnych problemow z motorem. Chodzil jak powinien.
-
Stukanie pod deska rozdzielcza
Musze sprawdzić czy dociskajac deskę na srodku przestanie terkotac. Sprawdzalem raz dociskajac ja wlasnie w rogu przy slupku ale nic to nie zmienilo. Jak trzeba bedzie demontowac deske to z tym juz tylko do mechanika. Ja sie tego sam nie podejme. Kpina takie auto a takie jaja. Pytanie czy samo dolozenie srub cos da czy nic tylko wymiana filcow od spodu. Tak sobie te filmiki przegladalem z tisa i znalazlem tez inny ciekawy https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-535i-lim/ned/03-body/01-noise/instrument-panel-interference-noise/videos-f10-f11/1VnY1MzObG Tu stuka odprowadzenie wody w słupku. Sprawdze to z ciekawosci.
-
Stukanie pod deska rozdzielcza
Moje jest styczen 2010. Nie ma śrub bo az grzebalem pod tym filcem ale ni ma :roll: dziwne ze zaczelo terkotac od 2 miesiecy. W tamta zime byla cisza. Zlapanie deski w reke i szarpanie nie daje absolutnie zadnego stukania. A wyjade cholera 3 metry po bruku i terkocze. W sierpniu auto bylo u mechanika wymieniali tuleje i wachacz z prawej strony. Moze cos nie dokrecili pod maska lub przy nadkolu ale to az tak by bylo slychac jakby to bylo w srodku?
-
Stukanie pod deska rozdzielcza
Tez u mnie cos terkocze w prawym rogu od jakis 2 miesiecy. Wywalilem schowek zobaczyc jaki jest tam filc. Jest ten szary. Niby prawidlowy. Sciagnalem obudowe slupka by zobaczyc czy nie jest luzna sruba w rogu przy szybie od deski. U mnie wogole nie ma srub w tamtym miejscu. Az sprawdziłem z drugiej strony i tez nie ma. Tam gdzie powinny byc sruby jest zaklejone filcem, na realoem sruba jest u mnie niedostepna, czyli moze sie zgadzac. Szarpalem stukalem pukalem i nie wiem co mi tam terkocze. Tez jak auto zimne to terkocze caly czas jak jest krzywa droga. Postoi w sloncu nagrzeje sie to duzo rzadziej terkocze. Dziwny dźwięk. Cos jakby napiety plastik uderzal o drugi plastik. Nie tak ze jedna dziura jeden stuk. Tylko wlasnie dziura lub nawet po bruku jazda. I jest trrr trrr trr. Nawet pod maska sprawdzalem przy podszybiu i tez nie widze nic. Chyba ze to w drzwiach cos a mi sie zdaje ze przy desce. Link do filmiku Tylko to terkotanie. Inne dziwne dzwieki to graty walajace sie po podlodze ze schowka :mrgreen:
-
F10 535i komunikat o zwiekszonym rozladowywaniu akumulatora
Update. Wymieniono mi aku na nowy. Troszke marudzenia bylo bo nie mial minimum aby nadawać sie na reklamacje. Nowy aku po uspieniu auta pokazuje napiecie 12.9 , 13V mierzone multimetrem. Po wybudzeniu pojazdu 12.5 12.6V. Zobaczyny co przyniesie zima :mrgreen:
-
Kluczyk - bateria - uszkodzenie?
Ja zmieniłem zaraz po kupnie auta w obu kluczykach na nowe. Ale uzywam tylko jednego klucza. Zmienialem w listopadzie zeszlego roku i nic nie woła ze bateria słaba. Tez mam dostęp komfortowy. Moze faktycznie jak trzymasz klucz zaraz obok auta to caly czas auto go widzi bo modul nie chce sie uśpić. :think: :think: Dziwne ze telefon zakłóca i wtedy wywala ci komunikat. Nie zdarzylo mi sie to mimo,ze klucz lezy np w uchwycie na napoje wraz z wrzuconym tam telefonem.
-
F11 stałe napięcie 12v w kabinie, gdzie?
Zeby ci aku nie padl jak kamera bedzie caly czas chodzić.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Jest to fajny bajer. Czy potrzebny? Ja mimo wszystko uzywam. Tym bardziej ze w sport auto sie dobrze usztywnia. A w comfort jest kanapa. Jak ci to zbedne przestawiasz galke w lewo i skrzynia bedzie w trybie sport i bedzie zmienial biegi pozniej, ale zawias bedzie bez zmian.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Jak juz cie interesuje n53 to nie bierz 204km bo ci bedzie brakowac szybko mocy. Jezdzilem 528 i bylo fajnie ale i tak wybralem n55. N53 nie ma turbiny wiec z podniesieniem mocy to słabo w rozsadnych kosztach.
-
E90 felgi ET
A jakie masz na naklejce na slupku? Stosowalbym sie do tego co daje bmw. Chociaż ja daje 0.1 lub 0.2 wiecej.
-
Opony - czy musza byc runflaty
Ja właśnie zamowilem na zime nowe opony falken hs 449 rof. A rof bo chce miec to poczucie bezpieczeństwa ze jak zlapie kapcia gdzies w nocy na zadupiu to moge dalej pojechac i nie stac w miejscu. Takie montuje fabryka i takie uzywam. Czy opony beda dobre? Oby. Kosztowaly mnie w rozmiarze 245/45 18 556 euro wiec cena ok. Za conti czy goodyear musialbym dac 150 -200 euro wiecej :lol: letnie wytrzymaja jeszcze 1 sezon lub dwa i tez chyba kupię falkeny bo ich cena jest dosc atrakcyjna w porównaniu z innymi a letnie mam w dwoch rozmiarach na 19 calowych felach
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Nowa linia olejów bmw robiona jest przez shell. To nie sa zle oleje. Nie ma co sie ich bać.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Powiem ci tak. Troche ponad pol roku temu kupilem f10 535i. Zalana byla olejem repsol 5w30. Po kupnie zrobilem jakies 800 km i ubylo cwiartka na wskazniku. Zrobilem serwis olejowy i zalali mi mobil 1 new life 0w40(ll01) Na nim zrobilem jakies 5 tys. nie pamiętam dokładnie. W tym czasie nie ubylo nic na wskazniku w idrive. Po 5 tys znow zmienilem olej, byl czarny. Zalalem olej bmw twinpower turbo 5w30(ll04) do dzis zrobilem jakies 5 lub 6 tys na nim i dalej pokazuje tyle ile wlalem. Za miesiac znow bede zmienial i znow zaleje ten sam olej. Bo kupilem w promocji caly karton :mrgreen: Pewnie lal bym tego new life ale juz nie jest dostępny.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
To przy silniku 1000 kucy trzeba zalać 50w100 :wink:
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Olej do upalania na torze. Do codziennej ochrony zbędny. Na zimę to już w ogóle. Zimny start przy 10w to słaba ochrona zaraz po starcie. 0w40 5w40 5w50
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Każdy jest na łańcuchu. Ostatnie paski to były chyba w e36 i e34 i to tylko w małych pojemnościach
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Oj chopie chopie. Nikt ci nie chce pouczac ale uratowac twoje pieniądze przed wydaniem na auto ktore juz jest zyczajnie zużyte. No chyba ze tu chodzi o to by jezdzic r6. Nie wazne jak byle sie turlalo.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Nie. Nie opłaca. "Wiem co mam" Sztrucla ktory ma juz swoj czas za soba. Masz bardzo optymistyczne podejście. Włożę 3-5 tys i bedzie malina. Zebys sie nie zdziwił z kwota jakas podales. Stuk rownie dobrze moze byc na skrzyni. Kontrolka oleju to moze byc od czujnika az po panewki. Napaliles sie bo juz planujesz co zrobisz. Wywalone półosie, to auto lekko nie mialo.
-
Korozja w 4letnim aucie ???
No tez mam z przodu na masce kilka glebokich odpryskow i tam sie nic nie dzieje. Kupilem 30 ml farby zrobilem malutkie kropki i juz nie razi w oczy. Dziwne ze na klapie na calym obwodzie (łączenie blachy zew z wew) nic sie nie dzieje a centralnie na srodku gdzie wneka na tablice dwie kropki.
-
Korozja w 4letnim aucie ???
Tez mam takiego malego parcha (a nawet dwa)z tylu na klapie kolo tablicy rejestracyjnej. Jeden po jednej drugi po drugiej stronie tablicy. Okragle. Oba pare milimetrów. Jak gwarancja na blachy jest 12 lat to mozna z tym sie zglosic do któregokolwiek dilera? Chyba ze auto mialo jakies kuku z tylu i dlatego wyszlo :roll:
-
BMW F10, full opcja bez czujników i kamery. Doposażenie?
Co znaczy ze full opcja? Moze ci sie zdaje ze full opcja. Czy takie cos jak czujniki tyl nie bylo ze tak powiem w najzwyklejszym pakiecie i dostawalo sie to z marszu.
-
gumowa podstawa pod lewarek
Te gniazda sa jednakowe chyba w kazdej bejcy. Klikajac na numer wyswietli sie lista aut do których pasują. A i nie sa gumowe tylko z twardego plastiku
-
Wybór Felg , co polecacie ?
Daj taki rozmiar jaki zalecany jest na te felgi. I tak i tak nie będziesz mógł mieszać przod tyl jak zalozysz dwie rozne szerokosci felg.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Do tej kwoty to nie znajdziesz dobrego f10 z duzym silnikiem.
-
Jaki silnik do e90?
Lepiej na hak. Szczegolnie jak bedziesz mial jakas niska przeszkode i zapomnisz o rowerach na dachu to bedzie ladne kuku