Treść opublikowana przez marcinbig123
-
I-bus.
ale co chczesz podłączać ??? przewód ibus jest w wtyczce od radia i zmieniarki
-
Montaż niefabrycznych czujników cofania
z tego co widziałem to właśnie pod tą listwą są otwory na czujniki pdc wyciąg tą środkową listwe i zobacz (listwa jest na zatrzaskach) ale i tak będziesz musiał ściepać zderzak by przewody przeciągnąc do auta, to nic trudnego
-
E39 Klapa bagażnika sedan
trochę bez sensu są te przyciski, co innego w e38 gdzie występowały klapy hydraulicznie podnoszone oraz dociąganie sam chce wykorzystać przycisk od klapy na pilocie aby włączał ogrzewanie postojowe "webasto" ....
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
mam tarcze z TRW a klocki firmy Road house i są OK nic się nie krzywi itp.
-
wlasne zdalne odpalanie webasto
i udało się jak eberspacher się nagrzeje i to podaje napięcie na "wentylator nagrzewnicy" ale w e39 dodatkowo muszą się otworzyć klapy więc najlepiej jest zasilić cały panel climatronika a on sam wszystko włączy wystarczy podać plus na pierwszy pin w niebieskiej wtyczce (przewód zielono-żółty)
-
Kompresor klimatyzacji
i co jak wymieniłeś łożysko kiedyś patrzałem w moim i raczej da się wymienić łożysko w sprzęgle klimy (bez wyciągania spręzarki z auta) tylko same łożysko było jako jakby na stałe zaklepane w sprzęgle
-
pomocy ! zbiornik dzielony paliwo jest tylko w lewej komorze
a patrzyłeś do zbiornika ze masz paliwo w lewej komorze czy tylko się domyślasz ja ostatnio tam zaglądałem i jak miałem gdzieś około 20litrów paliwa to po lewej stronie było może z 200ml niema pompki przelewowej tylko wężyk między komorami, ten wężyk w lewej stronie jest połączony właśnie z " Pompa ssąca strumieniowa z el. poł." i to niejest żadna pompka elektryczna tylko ala "smok" jak w misce olejowej i jak naprawdę masz paliwo w lewej komorze to właśnie problemem jest ten wężyk lub ten "smok"
-
wlasne zdalne odpalanie webasto
tak to wiem, zobacze czy uda się odpalić climatronika poprzez podanie "plusa"...
-
wlasne zdalne odpalanie webasto
tylko jedni piszą ze panel nie włączy się podając plus tylko cyfrowo... zobaczę
-
wlasne zdalne odpalanie webasto
chce założyć webasto dokładnie eberspacher b5w + zegar do e39 wszystko w miarę kumam ale jak włączyć klimatronik, jest możliwość podania "plusa" na jakiś pin panelu....
-
Brak sygnału z nowych sond lambd (napięcie stoi)
kiedyś czytałem że podobne objawy były po uszkodzeniu czujnika wału albo lewego powietrza (nie pamiętam juz)
-
E39 520i 09.1997 - ABS, ASC...
licznik z tego koła bierze prędkość itp. a w innych kołach jakby padł czujnik to licznik by działał ale świeciły się abs asc
-
Philips Bmw Business dokladane wyjscie na wzmacniacz
raczej w każdym radiu da się zrobić wyjscie (podłączając do wejscia koncówki mocy lub coś takiego http://allegro.pl/brak-wyjscia-na-wzmacniacz-modul-iso-rca-hit-i1374074732.html )
-
m52 2.0 kontrolka ladowania
czyli jest ok
-
Czy hamulec reczny...
ale umnie odczuwam różnice jak nie używam ręcznego (praktycznie niema hamulca) więc co jakiś czas zamiast gazu na zakręcie zaciągne ręczny :D i po paru takich zakrętach jest o wiele lepiej :)
-
Czy hamulec reczny...
przy dźwigni jest dokładna regulacja a przy bębnach jest "grubsza" taka zębatka (wystarczy odkręcić jedną śrube koła aby wyregulować) coś takiego http://img33.imageshack.us/img33/7921/ebrake2.jpg
-
wlasne zdalne odpalanie webasto
zrobienie tego co piszesz jest w miarę łatwe do webasta uruchamianego poprzez podanie plusa uniwesalny pilot 433mhz + układzik do odmierzania czasu (ne555 lub np. mały atmel) fajnie jakby pilot miał "sygnalizacje" że webasto się włączyło (chyba telestart t91 tak ma)
-
Czy hamulec reczny...
w moim e39 na śniegu ręczny blokuje koła, można wejść bokiem... a na postoju z zaciągniętym ruszę muszę go podciągnąc bo słaby jest
-
523i Gdzie dokładnie znajduje się pompa paliwowa
raczej za pasażerem jest pompa pod siedziskiem kanapy http://2.bp.blogspot.com/_31A1OuxefTU/S_-voOzw62I/AAAAAAAADt8/5VqTBC87FA4/s400/Fuel_Pump1.jpg http://2.bp.blogspot.com/_31A1OuxefTU/S_-vjMsI6LI/AAAAAAAADt0/NFJZX3DE4_s/s400/Fuel_Pump4.jpg
-
Problemy po wymianie termostatu
zobacz czy niemasz odpowietrznika od webasta na węzu nr.4 (webasto jest w nadkolu) http://www.realoem.com/bmw/diagrams/k/q/317.png
-
żażąca kontrolka oleju...?
czyli tylko na postojówkach się żarzy ja bym powiedział że niema gdzieś "masy"....
-
Czy zamarznięty płyn hamulcowy może unieruchomić samochód?
a w mojej mam właśnie taką kontrolke i nie tylko ja taką mam, a ten kuba to czasami coś mądrego powie...
-
Czy zamarznięty płyn hamulcowy może unieruchomić samochód?
ta kontrolka także może oznaczać koniec klocków
-
gdzie znajduje sie czujnik cisnienia oleju 523i
tak nr.12 z rysunku, co się stało kontrolka cały czas świeći ?
-
Od czego te wtyczki? (e39)
ale te wtyczki wychodzą z fotela, może ktoś wymienił fotel