Skocz do zawartości

marcinbig123

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marcinbig123

  1. tak jak pisałem mam już najnowszą wersje z dlr, ale przy kodowaniu woła o 20 euro a tak się rozpędziłem Jak to obejść jakiś loader ?, czy tylko pozostaje wpłata 20e
  2. mam i navcoder i ibusa ale nigdzie nie widzę DLR w kodowaniu LCM i innych modułów, gdzie to jest ???
  3. marcinbig123 odpowiedział(a) na rudesmen temat w E39
    też umnie się pojawiło takie trzeszczenie, ja posmarowałem wazeliną kosmetyczną i znikło
  4. 523 a ja szukałem pod nick'iem a wymiana jest prosta odłącz i odkręc siłownik vanosa oraz odłącz przewód oleju od vanosa, pozostaje tylko odłączyć czujnik wałka i go wykręcić ps. powinno się poskładać to z nowymi uszczelkami proste
  5. odkręć poduszke (dwie śruby na imbus masz z tyłu kierownicy) i powinno być widać mocowanie przyćisków (niewiem dokładnie jak to było mocowane)
  6. ori czyli oryginalne z bmw, daj do naprawy sądze że może masz 'żimne luty' lub koncówki padły albo takie sprzedaj (kupiłbym)
  7. a możemy chociaż wiedzieć jaki silnik masz ?
  8. Tak się dzieje jak kupisz podróbke a nie oryginał.
  9. klimatyzacja ??? czyli co panel się wyłancza czy nie chłodzi klima ???
  10. marcinbig123 odpowiedział(a) na Bartek_BMW temat w E39
    umnie czujnik padł a wszyscy pisali ze sterownik, łatwo idzie to sprawdzić a czujnik tylko oryginalny nie muśi być z aso, na zamiennikach bym się zabił
  11. marcinbig123 odpowiedział(a) na Rafał e39 temat w E39
    ciekawi mnie to na jakim kompie byłeś, bo przeważnie autko jeszcze dobrze chodzi a ma już bład a tym bardziej przy czymś takim.
  12. do pkt.1i 2 to radziłbym sprawdzić właśnie ten wentylatorek w panelu czy jest czysty i czy się kręci i przeczyścić w srodku cały panel z kurzu głównie czujnik temperatury, miałem dużo kurzu który izolował czujnik, po wyczyszczeniu auto zaczło dobrze grzać i chłodzić. A do pkt. 3 to pewnie jeż choć może też być panel.
  13. marcinbig123 odpowiedział(a) na Rafał e39 temat w E39
    moja podpowiedz to jedż na kompa chyba ze chczesz pół silnika wymienić, ale obstawiam czujniki wału lub wałka
  14. Oj niebyłbym taki pewny jeśli chodzi o te programowanie. Jak w moim e39 miałem problem z lcm też chciałem kupić moduł. Lecz w module lcm jest zapisany przebieg auta i przy zamontowaniu innego lcm pojawi się kropka obok licznika kilometrów. Osobiście naprawiłem lcm kupując tranzystor za 20parę złoty, niż za minimum 100zł moduł.
  15. marcinbig123 odpowiedział(a) na Hoofi temat w E39
    Oznacza to że czujnik jest sprawny bo chce przełączyć wiatrak na 2 bieg.A jakiś przekażnik lub bezpiecznik ...nie podaje prądu na drugi bieg wiatraka.
  16. tak jak poprzednik pisze, problemem może być czujnik w kole, piasta raczej nie. pozostaje ci jechać na komputer i w trakcie jazdy z kompem sprawdzić poszczegulne prędkości kół.
  17. sam mam zegary w wersji uproszczonej i zwykłe radio reverse ale obc zależy chyba od zegarów ale tego na 100% niewiem
  18. zobacz czy z wtyczką od czujnika jest wszystko ok czujnik znajdziesz pod przednim zderzakiem w okolicach prawej lampy przeciwmgielnej
  19. jednak pozostał mi serwis ten z allegro nie jest taki tani żeby się go opłacało kupić w sklepach z czesciami niemają jedyny zamienik to vaico 20-0723 ale też niemają
  20. a wracając do tematu czy kupno to tylko aso lub używka mi pozostaje
  21. złamać przepisy można nawet skuterem więc pojemnośc nie ma tu wiekszego znaczenia
  22. a ja tak delikatnie odpowiem, że diagnosta by tego nigdy nie zauważył (przynajmniej nie widziałem takiego skrupulatnego) a przepisy to lubię łamać i poto są
  23. Właśnie jak zatkałem folią ten otwór to dobrze sprawdziłem czy w pozostałych rurkach nie tworzy się ćiśnienie. Nawet pod korkiem nie było żadnego ćiśnienia.Oraz dodatkowo przewód który idzie od pokrywy do odmy nie wkładałem na "zatrzask" w pokrywie, więc jakby coś to ćiśnienie ujdzie na połączeniu pokrywy zaworów a przewodem do odmy. Teraz silnik chodzi normalnie i mam pewnośc że nic mu się nie stanie, jakbym niedał tej folii to miałbym to co przez parę dni czyli mocno trzęsący się silnik wraz z samo gaszeniem się, znaczny ubytek oleju, olej w dolocie. Narezie tak zostawię tą folie do czasu kupna tej odmy
  24. Dziś zrobiłem prosty test, mianowicie zatkałem tą rurke która wchodzi do dolotu poprostu folią. I silnik chodzi równo, czyli jak napisał slae39 mam pękniętą membrane. Stan odmy mam jest bardzo kiepski w środku brązowy szlam. Byłem w aso BMW mieli odme za 223zł (na realoem 228,74 zł) ale się rozczarowałem bo z dołu odmy kruciec był wyłamany. Stąd może ta różnica w cenach ? . Obecnie będe jeżdził z tą folią bo nową odme będą mieli po świętach, używki to raczej się nie zakłada, gdzie mogę kupić taką odme ? Węże raczej zostawie, są w dobrym stanie.
  25. akumulator jest ok, także ładowanie

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.