Skocz do zawartości

Pogan

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pogan

  1. Termostat egr wzieles z jaka temperatura otwarcia? Bo sa dwa, temperatura 70 i 90 stopni.
  2. Po zdjeciu oslony, warto tez odkrecic metalowa oslone przewodow paliwowych, robi sie wtedy zdecydowanie wiecej miejsca
  3. Temat znany na forum. Niewiem jak sprawdzales termostat. Ja zalozylem 2 lata temu odrazu 2 oryginaly i jest spokoj a tez mi taka temp trzymal jak wyzej pisales. Sprawdza sie dmuchajac w niego
  4. Na trzecim obrazku masz "raildruck". Na 4 lub 5 biegu wcisnij gaz w podloge tak aby cisnienie wybosilo ponad 1 tys bar, nastepnie szybko pusc pedal gazu (zostaw na biegu, nie wciskaj sprzegla) i zobacz czy cisnienie zmierzone bedzie spadac. Co do przeplywomierza to po screenie wyglada ok ale auto pracuje na biegu jalowym a samochod wchodzi ci napewno w tryb awaryjny podczas jazdy, wiec musialbys wtedy sprawdzac. Mozesz tez odlaczyc wtyczke od przeplywomierza i sprawdzic jak samochod bedzie jezdzil oraz czy dalej bedzie wchodzil w tryb awaryjny
  5. Odnosnie pierwszego bledu sprawdz czy cr trzyma zadane cisnienie Drugi blad tyczy sie przeplywomierza. Oznacza za mala mase zmierzonego powietrza i wlacza tryb awaryjny. Moze byc uszkodzony sam przeplywomierz, bardzo mocno zapchany filtr powietrza lub jeszcze co innego
  6. Mi to brzmi na lozysko oporowe. Sprawdz czy przy wcisnietym sprzegle tez tak cyka. Jezeli nie to 99% lozysko
  7. A termostat egr kupiles z jaka temperatura otwarcia? Bo nie wiem czy zwrociles uwage ale termostaty egr wgstepuja w wariantach 70 i 90 stopni
  8. Sprawdz podczas jazdy jaka predkosc na tym kole pokazuje
  9. Mialem to samo, pomoglo usuniecie dpfa. Dopiero przy usunieciu bylo widac dlaczego tak sie dzialo. Otoz sam filtr byl czysty (zero czarnej sadzy) co swiadczy o tym ze dobrze sie wypalal, lecz z racji przebiegu caly byl zapchany popiolem. Na biegu jalowym cisnienie przekraczalo 20mbarow
  10. Olej jest gesty przez co wystepuja wieksze opory zarowno w silniku jak i w turbosprezarce. Jest to normalne jezeli ustepuje po kilku minutach
  11. Odnosnie niegrajacego glosnika to musisz sprawdzic kostke w drzwiach. A jezeli chodzi o harczenie to u mnie pomogla wymiana wzmacniacza, wiec zanim wezmiesz sie za wymiane glosnikow przeloz wzmacniacz od kogos w celu sprawdzenia
  12. Mozesz przeplukac, ale jezeli spuszczony plyn byl "czysty" tzn bez rzadnych dziwnych osadow itp to nie ma potrzeby
  13. Wyglada jak zapowietrzanie sie. Po dluzszym postoju (wtedy kiedy zawsze dlugo kreci) wlacz zaplon, czyli przycisk start bez sprzegla, poczekaj z 20 sekund i sprobuj odpalic.
  14. Odepnij kleme ibs i zobacz czy pomoze
  15. Auto 163km czy redukcja mocy na 150?
  16. Sprawdzales komputerem kod bledu? Poduszki zapalaja sie odrazu po wlaczeniu zaplonu czy dopiero pozniej? Gasna po jakims czasie?
  17. Tak jak w tytule. "zepsuty zarnik" swiadczy chociazby o tym fioletowy kolor
  18. Pogan odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Jezeli szukasz czegos w tarnowskich gorach to moge polecic AUTO - MOTO - KLUB Witold Safian Zagórska 167, 42-600 Tarnowskie Góry. Gosc to prawdziwy pasjonat jezeli chodzi o bmw
  19. Jak to wyglada w m47n2? U mnie tez czasem aitko chodzi super a czasem ma wyczuwalna turbodziure. W live data tez widac, ze czasem ladnie szybko turbo pompuje a czasem wstaje mozolnie
  20. Najlepiej odlaczyc podcisnienie z klap. Klapy beda ciagle w pozycji otwartej i wlasciciel auta zobaczy czy czuc roznice itp. Jak sie nie spodoba to podlaczy spowrotem podcisnienie i po problemie
  21. Wg twoich screenow obstawial bym czujnik cisnienia doladowania bo nie wiem czy zauwazyles ale cisnienie zmierzone ma o jedno zero wiecej niz oczekiwane przez sterownik
  22. 2T? Mowisz o oleju do dwusuwow? Pierwsze slysze o czyms takim :D domyslam sie ze ma to na celu poprawienie smarowania paliwem, ale nie zaszkodzi? Przy takiej mieszance pewnie wydziela sie wiecej sadzy. Co z turbo i dpfem?
  23. do 330 musza byc minimum 17 cali ze wzgledu na duza tarcze. Jezeli sie martwisz o zacisk to musisz sie skupic na odpowiednim odsadzeniu (ET). Od tego masz odpowiedni temat https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=298509
  24. Jest jeszcze jedna mozliwosc chodz watpie by tuner to przeoczyl. Mogl za malo przestawic max dopuszczalne cisnienie doladowania przez co przy tak wysokich obrotach turbo "przeladowywalo" i wchodzil w tryb awaryjny
  25. 163 konne silniki czyli m47n2 wychodzili z dpfem i bez. A odnosnir kopcenia to zadne auto bez dpfu nie powinno kopcic

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.