Treść opublikowana przez michals
-
Siłowniki klapy tył kombi
Witam. Chcę kupić nowe siłowniki klapy tył kombi. Czy ktoś znalazł jakieś zamienniki, czy jestem skazany na oryginały? Dodam, że chodzi o siłowniki klapy - 1600 N, a nie szyby - 560 N.
-
Instalacja gazowa do E39 528i
I jeszcze. Wtryskiwacze dałbym Magic Jety lub najlepiej Keihiny (ale to kosztują sporo).
-
Instalacja gazowa do E39 528i
Nie stag 300 plus tylko premium. Bardzo ważne! Niewielka różnica w cenie, a będziesz miał z głowy problem z zapalającymi się adaptacjami.
-
Zachodniopomorskie
Polecam Mazura na Lnianej lub Piotrka na Mieszka I, oczywiście zależy jaka instalka. Gdybym miał wstawiać, wstawiałbym tylko jedno - Stag 300 Premium (nie Plus!) - nie ma problemów z adaptacją kompa w BMW.
-
Zachodniopomorskie
Napisz jeszcze w jakim mieście. Jeżeli Koszalin i okolice to masz wyżej.
-
Po uruchomieniu silnika działają tylko trzy cylindry
To jest właśnie kasowanie adaptacji, ale czy carsoft to robi dobrze, to nie wiem.
-
BMW ROAD MAP 2011 Professional
Wypalanie jak zawsze - dobra płyta Verbatim DL, ImgBurn, prędkość 8x, nagrywarka do kompa stacjonarnego, żadna laptopowa. Jeżeli płyta nie działa, trzeba zaktualizować soft, czyli pierwsza płyta do czytnika przy zamkniętych drzwiach i wyłączonym zapłonie.
-
Po uruchomieniu silnika działają tylko trzy cylindry
Po prostu musisz sprawdzić u siebie tor benzyny, chyba logiczne? Pompa, wtryskiwacze, cewki, wszystko. Zalecam podłączenie do inpy na zimnym silniku, a potem na rozgrzanym, ale oczywiście na benzynie. No i skasowanie adaptacji. Gaz jest bardziej wymagający niż benzyna i najczęściej jest tak, że chodzi dobrze na benzynie, a źle na gazie. U Ciebie jest odwrotnie, dlatego zalecam sprawdzenie całego ciągu benzyny.
-
BMW Road Map Europe 2011 Premium
Niestety, linki do DVD1 nie są aktywne. W DVD2 brak pliku 60. Można coś z tym zrobić?
-
BMW ROAD MAP 2011 Professional
Poprawka, wszystko działa jak należy.
-
Po uruchomieniu silnika działają tylko trzy cylindry
No bardzo się mylisz. Podłącz się zimnym do INPY, a nie do jakiegoś Carsoftu.
-
Po uruchomieniu silnika działają tylko trzy cylindry
Podłącz się do kompa i sprawdź wtryskiwacze, będzie widać po czasach. Nie śmierdzi Ci gazem spod maski?
-
BMW ROAD MAP 2011 Professional
a sprawdzałeś czy do Twojego samochodu przeznaczona jest mapka Proffesional? czy może High lub Business? Ja u siebie w samochodzie miałem wcześniej 2009.2 i potem wgrałem 2011. Samochód tylko napisał, że potrzebuje 5min na aktualizację, po czym wszystko zaczęło działać. No oczywiście, rozmawiamy o Proffesionalu.
-
BMW ROAD MAP 2011 Professional
Jak to jest z tymi płytami. U mnie, auto z 2005, nie chodzą, u kumpla z 2009 - chodzą. Czy muszę po kolei wkładać płyty 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 i 2011, żeby soft się zaktualizował? Czy wystarczy np. 2005, potem 2008 i 2011?
-
Zachodniopomorskie
Najlepszy w KOSZALINIE spec od BMW: AUTO-EXPERT Michał Laszczyk ul. Jaśminowa 20 tel. 504578890
-
Mk 2 polski soft
U mnie przy próbie instalacji wysypał się soft. I zacząłem od zero, i potem poszło.
-
Mk 2 polski soft
U mnie wszystko działa.
-
Światła dzienne (DLR) na długich
Wygląda to praktycznie tak samo. Potwierdzam, że można to ustawić tylko od LCM 2.
-
[E39] 528iTA - dlaczego tak duzo pali
Co to znaczy normalna BRC? Nie ma takiej. Jest np. BRC Sequent 56, ja mam taką. Generalnie jest to słaba instalacja do tego silnika. Reduktor Genius Max jest awaryjny przy dużym obciążeniu - a takie mu daje 528 - lubi popsuć się membrana i pracuje na granicy wydajności. Wtryskiwacze BRC jak wyżej. Padają. Ja mam przejechane 80 tys. na gazie, już wymieniłem 3 wtryskiwacze. Na szczęście można to wymienić na Keihiny. Sam komputer BRC SQ 56 i wpięcie w system BMW jest słabo rozwiązana. Generalnie jest to słaba instalacja do tego silnika. Ale skoro już jest. Też mi dużo palił. W mieście dochodziło czasami do 23-24 litrów na 100 km. Sprawdź świece. Wymieniłem fajki od świec - bardzo ważne. Sprawdź czy nie bierze lewego powietrza. Wymieniłem odmę, ale od dołu odmy jest taki plastykowy wężyk, który lubi pękać i wciąga lewe powietrze. Generalnie sprawdź świece i zasilanie świec oraz lewe powietrze. No i teraz dobry gazownik. Teraz mam ustawione tak, że pali mi do 12 litrów na trasie (oczywiście przy normalnej jeździe). Jeżeli pojadę wolniej i stabilniej to i 10,5 litra wyjdzie. Ale u nas tak mało, ciągle przyspiesza się i hamuje i to dużo spala. W mieście w tej chwili pali mi max. 17 litrów, co uważam za dobry wynik dla tego silnika w automacie. Nie wierz, jeżeli ktoś Ci powie, że 528 w automacie pali 8 litrów w trasie i 12 w mieście, bujda. Ten silnik lubi paliwo, to wszystko. W tej chwili, po długiej walce ze swoją instalacją, jeżdżę na niej, bo szkoda mi kasy na wymianę. Potrzeba by jakieś 2-2,5 tysiąca na zmianę instalacji. Zmieniłbym - po doświadczeniach kumpli z dużymi silnikami w BMW, Audi i Mersyfie - na Staga 300 Plus, który posiada system adaptacji, podobnie jak w komputer w BMW, i czyta dane adaptacyjne komputera silnika i również się tak ustawia. Instalacja pracuje bardzo stabilnie, odpowiedni reduktor i wtryskiwacze Keihina są wydajne. No i dobry gazownik, bardzo ważny element układanki.
-
[E39] 528iTA - dlaczego tak duzo pali
Po pierwsze napisz dokładnie co to za instalacja.
-
problem z lpg
Należy poprawić ustawienia na kompie od gazu. Jaka to instalacja, że padł Ci komputer od gazu, podaj dokładny model?
-
wibracje 120 km/h - znany temat, nowe fakty
To nic nowego. Podłącz się do kompa i zabierz mechanika z komputerem na przejażdżkę. Żadne CarSoft czy inne g. Ja tak jeździłem z mechanikiem, nie pamiętam czy to był DIS czy INPA. Po parametrach widać czy coś się ślizga.
-
problem z lpg
Zimą miałem problem, że na gazie źle chodził. Mój mechanik (nie gazownik) sprawdził, świece, cewki ok, ale wymienił mi fajki i jak ręką odjął.
-
jaki mam wlać olej do e39 523i automat zwykły
Bzdura z tym Castrolem. Napisz jaką masz skrzynię, GM czy ZF. Model skrzyni, kolor tabliczki. Na pewno tam nie wejdzie 10,8 litra. Przy wymianie dynamicznej maksymalnie wchodzi 7-8 litrów w zależności od skrzyni.
-
wibracje 120 km/h - znany temat, nowe fakty
Jeżeli masz automat, to na 90% masz skrzynię GM, a w nich jest tak, że jak się wycierają tarczki, to są właśnie takie drgania. Dużo tego było na forum.