Treść opublikowana przez Rudy83
-
[E61] Duże spalanie 525i 192 KM
Ja mam e61 525i w manualu. Nie jezdze wyscigowo ale i nie slimacze. Jezdze normanie, dynamicznie. W miescie 12.8L a w trasie 7.4L - 8.4L na PB. Mieszany w korkach i swiatlach do roboty z predkoscia srednia 32KMH jak dobrze pojedzie miedzy 11.4L a 12.8L wg komputera, ktory jest w miare dokladny. LPG mam ustawiony troche na bogato - 3% roznicy na korektach paliwowych - autostrada 12L jadac 110-115KMH a do roboty okolo 13L-15L. Nowy termostat, nowy fitr powietrza, swiece maja przejechane 10,000km, cewki OK, nowe sondy lambda, kola 235/24/18 nabite na 36psi. Z tego co kolega pisze to jara mi strasznie duzo... :mad2:
-
e61 N52 Trzesie po wlaczeniu klimatyzacji
Problem rozwiazany - winna byla sprezarka. wymieniona i nie ma problemu. Zamontowalem Niessens -ale grzechocze wiec bedzie pewnie za chwile wymiana na nowa.
-
[E61] Duże spalanie 525i 192 KM
Ja to wiem ale to jak z dizlem - ile panu pali? mnie? - prawie nic! jak czasem czytam to 535D spala wiecej niz 530i :duh:
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
ja mieszkam w anglii i oleju wole nie kupowac na internecie bo moze przysc slonecznikowy. Czyli ten olej się nie nadaje do Bmw ? Ostatnio też mi go wcisnęli, twierdzą, że to ten sam olej tylko etykieta się zmieniła. To samo mi powiedzieli w sklepie. Valvoline Synpower 0w40 to wiem. A jaki Motul pasuje do N52B25 z LPG?
-
E61 530D - doposazenie w grzane fotele
Takie pytanie panowie - mam komforty z wstawkami a'la krokodyla skorka - ale bez grzania. Jest to mozliwe? Jak sprawdzic czy fotele maja maty? Dziakuje
-
[E61] Duże spalanie 525i 192 KM
Mnie manual 525i N52 pali po miescie 13-15 lekko. Normalna jazda. Sklad mieszanki chyba OK. Bledow brak itd... Tu w angli nie ma diagnostykow tylko wymienacze czesci wiec do poki sie toczy to jest OK. Wiesz, sa 530i automaty co pala 9L po miescie i 5,6L na autostradzie. No ale 525i to nie to co 530i... ps. jak sie sprawdza sklad mieszanki? :?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Witam. Przyszed czas na zmiane wiec poszedlem do sklepu i sie okazalo ze Mobil 1 New Life 0w40 juz nie sprzedaja. Zostani 2niby" zastapiony przez Mobil 1 FS 0W40! Czy to sa porownywalne oleje?
-
[E61] Błąd poziomowania tylnego zawieszenia.
Wyglada na to ze pompa mysli ze jest ta strona za wysoko i upuszcza albo robi sie jakies zwarcie i zawor sie otwiera na postoju. Wejdz w inpa i wylacz poziomowanie zawieszenia na dzien czy 2a i zobacz czy tez spadnie powietrze przez noc.
-
E60 pytanie o poduszkę silnika
moze tez: koziolkowac przy ruszaniu, klekotac jak dwumasa na jalowym, rzucac autem przy naglym depnieciu na gaz na postoju.
-
[E60] 523i N52B25 W silniku coś puka
no nie wiem, moze wymien czujnik walka? :|
-
BMW E60 530xi N52 Dusi sie przy gwaltownym dodaniu gazu
Zrob kalibracje motoru valvetronik - > INPA i sekcja EOL -> re learn stops. powinno pomoc.
-
[E60] N52 dławi się na niskich obrotach
Ta, -> DISA
-
Wymiana i adaptacja Valvetronic w N52
NIe mam pojecai czemu valvetronik sie przestawia. Ja jak kupilem auto to tez byla lipa. odpalal ale jak dalem mu po garach to z malych obrotow szarpal.
-
N52 niedogrzany silnik
Nie wiem czy to ma znaczenie ale u mnie jest jeb...ta uszczelka pod glowica. Rosnie mi cisnienie w ukladzie i woday wylazi z rur..
-
E60 525i,błąd 2A32,2A47 valvetronic
zaczal bym od adaptacji walka valvetronika. Jesli nie pomoze to zmiana sensora.
-
Bmw e60 525i regulacja temperatury
Witam, Jak sprawdzic te elektrozawory? INPA? Jesli tak to w jakiej sekcji? U mnie grzeje pol kabiny a pol chlodzi...
-
Drgania pedalu hamulca i sprzegla na postoju. N52 manual
Bylem wymienic prawa poduszke pod silnikiem - znowu lekko klekocze :duh: Ciekawe co bedzie po wymianie oleju za miesiac... :?
-
1wszy bieg koziołkuje / sprzęgło, dwumas, złe nawyki?
Po wymianie poduszki prawej pod silnikiem problem prawie zniknal u mnie.
-
[E61] Stukające wycieraczki
Serio? Nie zauwazylem... Przynajmniej juz wiem czemu tylna nachodzila mi na dach :duh:
-
1wszy bieg koziołkuje / sprzęgło, dwumas, złe nawyki?
gdzies czytalem , ze to koziolkowanie to normalka a auto trzeba krecic wyzej by tego uniknac. Ja bede wyjmowal CDV przy zmianie plynu bo dluzej tego nie zniese :mad2:
-
[E61] Stukające wycieraczki
U mnie bosz super puper twin costam walily jak mlotki. Zmienilem na Michelin Stealth i jest cicho.
-
Drgania pedalu hamulca i sprzegla na postoju. N52 manual
Bylem wymienic poduszke pod amorem lewym. Wymienili i problem znikl. I badz tu czlowieku madry :mad2:
-
E61 kombinacja zawieszenia na sportowe
Ja jechalem e61 SE na standardowych 17" i bylo lepiej niz moja na Sport Settings i 18" felgach. Moja e61 kolysze sie na boki jak lajba w czasie sztormu. Sportowe odczucia mialem tylko jak jechalem po wertepach - plomby chcialy wypasc!
-
E61 kombinacja zawieszenia na sportowe
Wyglada OK ale ja bym nie obnizal. Poduszka amora moze byc Bilsten tez. Nie musi koniecznie byc sachs. Do tego dystanse 10MM przod i 25mm tyl i bedzie git gitarra bo nie bedzie sie tak kolysac w zakretach. Samo 25mm na tyle robi juz sporo dobrego.
-
N52 niedogrzany silnik
U mnie jesli wylacze nagrzewanie kabiny reduktor od gazu praktycznie sie nie nagrzewa do czasu az silnik nie osiagnie temperatury roboczej. Pompa moze chodzic ale bardzo slabo.