Dzień dobry, Jakiś czas temu wysłałem lampy do autogamma.pl / xenon24.eu na wymianę obudowy lampy, ponieważ stara posiadała uszkodzenia w postaci połamanych uchwytów. Lampy były sprawne i piękne, ale nie chciałem ich kleić i rzeźbić, więc udało mi się dorwać dwie nowe obudowy oryginalne pod full led adaptive. Proszę o pomoc ocenę czy lampy zostały poprawnie zregenerowane. Moje lampy to full led adaptive :| najgorzej.. Za pierwszym razem lampy reklamowałem ponieważ posiadały w środku klosza ślady białej mazi, było to bardzo brzydkie i widoczne. Moja wiadomość do Autogamma Po powrocie z reklamacji zastałem takie coś: - przedziurawiona połamana obudowa lampy, a dostali Państwo zupełnie nowe oryginalne obudowy - porysowany klosz od środka po usunięciu białej plamy (. Usunięcie białej plam wewnątrz klosza chyba było wykonywane na sucho bez żadnego środka ułatwiającego oczyszczanie powierzchni stąd widoczne liczne grube rysy wewnątrz klosza. - Klej jest bardzo nierównomiernie rozprowadzony ( w niektórych miejscach jest wręcz upchany i wycieka poza obrys obudowy - uszkodzone elementy obudowy (wręcz oderwane), oraz porysowany prawy odbłyśnik lampy. Moim zdaniem lampy zostały źle "rozklejone i wklejone" sposób wymiany tej obudowy to tragedia. Autogamma.pl powiedziała, mi że dostarczyłem lampy używane uszkodzone więc im nie oddadzą nowych. Zaproponowałem im, że mogą mi odkupić nawet używane, lub oddać takie same jak przed ich 'naprawą" ale niestety nie są w stanie tego zrobić. Uważam, że lampy nie nadają się już do użytku i naprawy bez użycia nowych części. Oceniam, że lampy mogą być nieszczelne, co może skutkować dalszymi problemami na poziomie samej elektroniki, bo reflektory obecnie posiadają dużo uszkodzeń i mogą być nieszczelne. Moja propozycja rozwiązania tej reklamacji, to wymiana całych reflektorów bez modułów na zupełnie nowe lub lekko używane i następnie przełożenie posiadanych modułów do nowych lampy. Zapłaciłem już bardzo dużo pieniędzy w zakup tych obudów i Państwa naprawę, ale kolejne podejścia już nam raczej nie poprawią ich już stanu. Pierwsza reklamacja http://i.epvpimg.com/HsHZaab.jpg http://i.epvpimg.com/lHf2gab.jpg http://i.epvpimg.com/TGQ6fab.jpg Druga reklamacja http://i.epvpimg.com/W7FJgab.jpg http://i.epvpimg.com/CHX1dab.jpg http://i.epvpimg.com/Wxk0aab.jpg http://i.epvpimg.com/wPregab.jpg http://i.epvpimg.com/55IHgab.jpg http://i.epvpimg.com/QCnQcab.jpg http://i.epvpimg.com/S7Ruaab.jpg http://i.epvpimg.com/Owlnbab.jpg http://i.epvpimg.com/ujGFbab.jpg Ślady po białej plamie xD http://i.epvpimg.com/VOzmcab.jpg http://i.epvpimg.com/Gujxfab.jpg Porysowali odbłyśnik lampy (mimo, że był igła stan), porysowali klosz) i twierdzą, że nie wymienią lamp bez modułow itd bo lampy były używane uszkodzone. Tylko, że lampy nie miały uszkdzonego klosza, ani refelektora (odbłyśnika), a obudowy do lamp dostarczyłem nowe komplet oryginał. Zaproponowali mi, ze lampy mogę dalej reklamować, Pani z Autogamy nie chce mi za bardzo powiedziec na czym ma polegac reklamacja, ja uwazam, ze znowu na rozklejeniu. A ich rozklejenie moze wiadomo jak sie dalej skonczyc, zapewne chca zebym tak myslal i juz nie wysylal lamp ani ich reklamował. Całośc regeneracji kozstowała mnie ok 3 tys zł. 600zł za wymianę obudowy jednej lampy x2 = 1200 obudowy ok 2 tys zł