Skocz do zawartości

MaatOhewetBi

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MaatOhewetBi

  1. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na piotr2569 temat w E36
    Wejdź na tę stronkę: http://www.e34.de/vin/index.php i wpisz ostatnie siedem liczb kodu VIN. Będą tam dane Twojego samochodu, a na samym dole za słowami "Kühlwasser mit/ohne Klima" będzie podana ilość płynu chłodzącego z klimą/bez klimy. Pozdrawiam :cool2:
  2. Pomyśl sobie, że może chcę poczytać opinie kogoś kto jest tu dłużej niż od 18 lutego... Twojego posta przeczytałem i inne także, ale pytam bo chciałem się upewnić-nie uzyskałem bowiem satysfakcjonująch odpowiedzi... P.S.Chyba sam dostawałeś zrypkę za dublowanie tematów, a teraz rżniesz kozaka... :twisted2:
  3. Zbliża mi się wymiana oleju w silniku i chciałem zapytać czy wymienić także olej w skrzyni i moście?Co ile wymienia się olej w skrzyni i moście?
  4. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na grzech987 temat w E36
    Może podłoga skorodowana?
  5. MaatOhewetBi opublikował(a) temat w E36
    Dzisiejszego ranka, jadąc po naszych pięknych drogach, gubiąc zęby na kolejnych dołach usłyszałem jakiś taki stukot. Po pewnym czasie okazało się, że to tylna półka wydaje odgłosy. Czy są jakieś sposoby, żeby ją wygłuszyć?Są tam jakieś podkładki?Wkurza mnie to, bo nie dość, że moje BMW ma twarde zawieszenie to jeszcze ta półka trzeszczy. Ech, chyba się starzeję, bo chciałbym się przesiąść do czegoś cichszego :lol:
  6. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na MaatOhewetBi temat w E36
    Do chwili obecnej, czyli przez roku czasu spaliła mi się tylko jedna żaróweczk i jeden bezpiecznik. Dodam iż bezpiecznik spalił się z mojej winy bo zrobiłem zwarcie. Póki co nie zauważam żadnych negatywnych skutków. Może to tylko wysłużony akumulator.
  7. No nikt nie zna odpowiedzi na te pytania? U mnie przez podświetlenie szyb i szyberdachu pada akumulator. Jak to naprawić?
  8. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na MaatOhewetBi temat w E36
    A co może być przyczyną zbyt dużego napięcia ładowania? Alernator? U mnie wszystko działa bez problemu, ale ten aku mnie niepokoi.
  9. MaatOhewetBi opublikował(a) temat w E36
    Ostatnio zauważyłem, że mój akumulator cieknie. To znaczy jak spojrzę pod maskę, to widać, że spod korków akumulatora wydobywa się ciecz, bo w tych miejscach aku jest zawsze przepocony. Dodam iż to charakterystyczne "oczko" będące odzwierciedleniem zużycia akumulatora jest koloru szarego. Nic się nie dzieje, ale jak chcę zapalić silnik to muszę dłużej przytrzymać zapłon. Czy to jest spowodowane słabym akumulatorem?
  10. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na adi318is coupe temat w E36
    No właśnie daj znać, bo mnie szyba też się zamyka pulsacyjnie
  11. W "Sam Naprawiam" przeczytałem niedawno żeby posmarować środkiem Plastilube lub Liqui Moly LM 508 ASC (pasta odporna na wysokie temperatury) następujące miejsca: -grzbiety wkładek ciernych; -czoło tłoczka hamulcowego; -powierzchnię przyłożenia uchwytu zacisku hamulca; -prowadnice wkładek w korpusie zacisku Jednak trzeba uważać, żeby smaru nie nałożyć na powierzchnie robocze tarczy i klocka.
  12. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na MaatOhewetBi temat w E36
    Nie chodzi już o kratkę, chodzi o podszybie.
  13. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na MaatOhewetBi temat w E36
    Koledzy, nie wierzę, że nie wiecie :nienie:
  14. MaatOhewetBi opublikował(a) temat w E36
    Czy moglibyście mi na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=51_2059&hg=51&fg=20 wskazać które spinki muszę kupić żeby umocować podszybie. Chodzi mi o tę cześć, która jest pod numerem 8. Czy te spinki to numery 10 i 13? Muszę u siebie dobrze przymocować tę osłonę bo nie mam tam spinek.
  15. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na SAWYER temat w E36
    Ja dołożę swoje 5 groszy... Otóż fakt jest faktem że fajne silniki BMW to 6 cylindrowe, czyli od 2 litrów wzwyż. Nie wszyscy jednak mają na tyle kapusty i szczęścia, aby jeździć BMW 325 albo innym. Czemu mówię o szcześciu? Dlatego iż sam chciałem kupić BMW z silnikiem 2 litry. Dla mnie to było minimum. Jednak kupiłem 1.8, bo taki akurat egzemplarz spotkałem. Patrzyłem na stan silnika i inne rzeczy, tak więc go kupiłem. Mogłem dalej szukać 2-litrówki, ale nie miałem czasu i bałem się, że stan następnego egzemplarza będzie tylko gorszy. Do tego spalanie wzrasta o jakieś 2 litry na niekorzyść 2-litrówki. Przyznam, że teraz chętnie bym się przesiadł do 2 litrów, ale moja betka jest w zbyt dobrym stanie bym jej się pozbył. Na koniec proszę Was nie piszcie, że 1.6 i 1.8 to padlina i nie da tym się jeździć. Każdy jeździ tym co akurat kupił, albo na co było go stać. Silniki 1.6 i 1.8 są też przecież produkcji BMW. Są to silniki dla ludzi, dla których nie liczy się głównie sport, a też chcieliby pojeździć BMW.
  16. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na adi318is coupe temat w E36
    Było o tym sporo...ale najlepiej będzie jak rozbierzesz boczki drzwi i zobaczysz co tam nie gra. Są tam takie ślizgi, które mogą wymagać wymiany. Prowadnice można też przesmarować.
  17. MaatOhewetBi opublikował(a) temat w E36
    Chciałem zapytać czy u Was też pedał przyśpieszenia "chodzi" tak ciężko? U mnie siła jakiej muszę użyć do wciśnięcia gazu jest porównywalna z siłą z jaką wciskam pedał sprzęgła. Sprawdzałem na przepustnicy i tam są dwie sprężyny, które są bardzo mocne. Czy tak powinno być?
  18. Mam podobny problem z boczkami, tyle że w sedanie. U Ciebie są takie plastikowe prowadnice w których są otwory. W te otwory wciska się te metalowe blaszki. Spróbuj je mocno rozgiąc i załóż boczek. Jak nie pomoże, to możliwe, że otwory w prowadnicach są wyrobione, albo te blaszki już straciły swoje właściwości.
  19. Racja, bo widzę, że na forum bajkopisarzy nam nie brakuje...
  20. 8 litrów a do trgo kombi?? Chyba na wyłączonym silniku...Wybacz, ale jestem za duży na bajki.W 9 litrów to mogę uwierzyć, ale 8 :jawdrop: Kazas, Twoje miasto to jedno skrzyżowanie? Autor postu niech poczeka do wiosny i wtedy sprawdzi. Ja robię bardzo krótkie odcinki- 4 km do pracy i po 8 godzinach z powrotem. Wychodzi mi wtedy spalanie rzędu 11 litrów. To normalne, bo silnik niedogrzany. Do tego jak kolega nie jest wprawiony i nie patrzy na ekonomizer to takie spalanie jest możliwe.
  21. No stary, to chyba dobrze? Tylko coś krótko... :lol: Tak na poważnie, to mam ten sam problem, ale wezmę się do tego jak zrobi się ciepło. Ja podejrzewam, że coś jest nie tak ze ślizgami, więc najpierw je zakupię, zdejmę boczek i zobaczę co i jak. Wiecie moze ile ślizgów potrzeba na jedną szybę?
  22. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na MaatOhewetBi temat w E36
    To już sam nie wiem...gąbkę pod boczkami mam, spinki całe a nadal skrzypią :duh: Tragedia...
  23. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na MaatOhewetBi temat w E36
    A gdzie kupiłeś te porządne spinki? Bo ja kupiłem wcześniej oryginalne, ale i tak wyskakiwały boczki :mad2: Co dalej poradzicie na trzeszczenie boczków?
  24. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na MaatOhewetBi temat w E36
    U mnie wszystkie listwy i spinki były nowe...do tego te nowe zakupione oryginalne mimo wszystko po trzaśnięciu drzwiami nie trzymały jak powinny... Czekam na kolejne sugestie...
  25. MaatOhewetBi odpowiedział(a) na MaatOhewetBi temat w E36
    No właśnie mam wszystkie boczki. Co do mat wygłuszających to raczej nie zda egzaminu...Miejsce styku boczka z karoserią powoduje taki irytujący dźwięk. Może dlatego,że nie mam tych gumowych kółek pod spinkami?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.