Dzieki :D ----------------- To lecimy dalej :) Lampy c.d. Generalnie czesci przychodzily partiami od roznych dostawcow tak wiec przez wiekszosc czasu czekaly na komplet czesci by zostac zlozone. Prawde powiedziawszy trzeba bylo pozatykac wszystkie gniazda pod osprzet bo lampy bez osprzetu poszly do zakladu by chlopacy poustawiali dobre spasy przed malowaniem. Wygladalo to tak Zapewne dociekliwy user sie dokopie ze w part numberach nie bylo modulu od skretu. Racja, moduly SMC - odpowiedzialne za skret - sa jedynymi rzeczami ktore sa przechodnie pomiedzy reflektorami pre-LCI, a LCI - za wyjatkiem wkretow i zarnikow. Tak wiec jesli chodzi o moduly, przelozylem je z starych reflektorow: Jesli chodzi o zarniki, nie musialem ich zmieniac, jednak stare to barwa 4300K co dosc wyraznie by sie odroznialo od ringow. Nowe osramy CBI maja temp 6000K wiec sie nie odrozniaja od ledow - co daje naprawde fajne wrazenie. Generalnie roznica miedzy reflektorami pre-LCI a LCI jest kolosalna - nie tylko wizualnie, ale wagowo po pelnym zlozeniu. Stare lampy to gniazda pod 2 moduly/kontrolery. Nowe lampy to gniazda pod 7 modulow/kontrolerow. Dla zobrazowania: Nowe Stare Jesli o same uzytkowanie, lampy czekaja na FRM3 oraz nowe wiazki wraz z kodowaniem, poniewaz obecnie ringi migaja tak mocno, ze ludzie moga sadzic ze wioze Szydlo na tylnim siedzeniu :mrgreen: Podrobki: To moze przestroga dla innych na przyszlosc, ale podczas kupowania podzespolow do lamp wtopilem z modulami LED. Generalnie moduly LED nawet w oryginalnie maja numery Automotive Lighting. Dla LEDow ringowych uzywanych w wiekszosci nowych BMW w tym E92 LCI to 1 305 715 684. Niestety jak poprzegladacie rozne strony, na rynku pod tym numerem mozna znalezc moduly w wersji 2 i 3 pinowej (bynajmniej to mozna jedynie po zdjeciach wydedukowac). Ku swojemu nieszczesciu za pierwszym razem zamowilem wersje 3 pinowa, ktora zalewa 90 % alledrogo i dostalem cos takiego: Na pierwszy rzut oka ladne, ale juz widac ze sockety pod wtyczki sa w 2 przypadkach jakby podpalone, w 1 plytka naruszona, w 2 przypadkach szkielka sa pekniete. Przede wszystkim zwroccie uwage na plytke kontrolna obok ledowej i to ze gniazdo ma 3 piny. Teraz porownajcie sobie oryginal i podrobke: Fake Oryginal Zwroccie uwage na brak rozne czcionki lub brak napisow (zwlaszcza part number i oznaczenie leda). Sprawdzalem i wszystkie oficjalne ledy o tym numerze maja tylko 2 piny. Gdzies doszly mnie sluchy ze te moduly ledowe pod 3 piny sa dedykowane do Skody, ale nie potrafilem znalezc takiego modulu w Skodzie. Tak wiec uwazajcie, bo naprawde te 3 pinowki zalewaja rynek ;) Sprzedawca byl dosc bezczelny i bujalismy sie z 3 tyg zanim odzyskalem pieniadze, ale w koncu sie udalo. W miedzyczasie kupilem ori z pewnego zrodla. Przerobki Jak wspominalem by zamontowac tunele powietrzne z MSporta musialem pokombinowac z sciana przednia. Generalnie tunele z MSporta nie wchodza od strzala do wersji nie MSportowej poniewaz sciany przednie sie roznia: Sciana przednia MSport Sciana przednia nie MSport Przyjrzyjcie sie wlotowi intercoolera. Wlot w Msportowej wersji jest o wiele nizszy ale wezszy bez grubych scianek dzieki czemu tunele do Msporta ktore ida do centralnej kratki nie ocieraja o wlot. Roznice sa tez w dolnych mocowaniach ktore trzymaja ten wlot (glownie chodzi o szerokosc). Generalnie przyjeta metoda adaptacji tuneli jest wyciecie kawalkow wlotu i przyciecie tych mocowan jak to jest robione w TYM temacie na e90post. Zdjecia z topicu wyzej http://lh6.ggpht.com/_MlHOnDBeeeA/TK-ydBmiDYI/AAAAAAAAAUk/x12ZjaOzNis/Mtech%20051.jpg http://lh5.ggpht.com/_MlHOnDBeeeA/TK-ycHD1p5I/AAAAAAAAAUU/8C-ip7q9P4A/s800/Mtech%20042.jpg http://lh4.ggpht.com/_MlHOnDBeeeA/TK-ychoyEUI/AAAAAAAAAUc/Cg2gvqBONTM/Mtech%20046.jpg Nie mam zdjec - ale idzie o wiele ladniej rozwiazac sprawe nie orajac rznac tak paskudnie tej sciany przedniej. Generalnie szlifierka w dlon i trzeba przyszlifowac czesc mocowan z sciany przedniej zachowujac jej integralnosc i lekko przyciac mocowania tuneli tak by nie utracily swojej integralnosci i by ich nie polamac. TBH, wyszlo naprawde elegancko :) Co do samego ciecia sciany nie bylo mi jakos zal, bo i tak musialem czesc powycinac tak by ten mizerny IC z FMIC wszedl tam (zawczasu myslalem o kupnie Wagnera by tego nie robic, ale pare szpecow mi doradzalo ciac i sie nie przejmowac to cialem :) ). Plusem przerobki na Msporta jest fakt ze wiekszy IC teraz dostaje o wiele wiecej powietrza bo wystaje pod sciana przednia ;)... rodzi to kolejny problem :D Kupilem oslone silnika dolna pod MSporta... i nawet oryginalny adapter, ale niestety nie moglem wszystkiego wlozyc. Problem dosc prozaiczny... Intercooler wystaje za bardzo i oslona jest przezen wypychana do dolu przez co nie idzie sensownie wpasowac zderzaka poniewaz adapter dokreca sie do kocowki oslony wiec sama oslona idzie do gory - cos na wzor tego I\. Z braku mozliwych opcji.. olalo sie adapter i przycielo sie oslone by byla krotsza i pasowala po zrobieniu nowych mocowan ;) Przerobka do LCI - co bedzie Ci potrzebne ? Jesli ktos chcialby isc moimi sladami ma 2 sciezki do wyboru - MSport lub Cywilnie. Jesli ktos ma normalna wersje i decyduje sie na normalna wersje LCI to musi wymienic: - Nadkola przednie pod nie MSport - Slizgi lamp z mocowaniami - Spryski (chyba, nie wiedzialem by byly przechodnie z pre-LCI) - Lampy z osprzetem (tylko zarnik i SMC sa przechodnie z pre-LCI) - Zderzak z wszystkimi kratkami i osprzetem - Nerki - Maska - Tunele powietrza pod nie MSport - FRM3 + wiazka + kodowanie Jesli ktos ma normalna wersje i decyduje sie jak ja na LCI MSport to musi wymienic: - Nadkola przednie pod MSport - Oslona silnika/podwozia pod Msport + adapter (jesli nie ma duzego IC) / przerobka oslony - Slizgi lamp z mocowaniami - Spryski (chyba, nie wiedzialem by byly przechodnie z pre-LCI) - Lampy z osprzetem (tylko zarnik i SMC sa przechodnie z pre-LCI) - Zderzak z wszystkimi kratkami i osprzetem - Przeciwmgielne Msport z zarowkami H11 - Nerki - Maska - Tunele powietrza pod MSport - Adaptacja sciany przedniej by tunele weszly - FRM3 + wiazka + kodowanie Jesli ktos ma wersje Msport i decyduje sie jak ja na LCI MSport to musi wymienic: - Nadkola przednie pod MSport - Slizgi lamp z mocowaniami - Spryski (chyba, nie wiedzialem by byly przechodnie z pre-LCI) - Lampy z osprzetem (tylko zarnik i SMC sa przechodnie z pre-LCI) - Zderzak z wszystkimi kratkami i osprzetem - Nerki - Maska - Tunele powietrza pod MSport - FRM3 + wiazka + kodowanie W razie pytan mozecie spokojnie uderzac bo juz moge sie doktoryzowac z tematu. Problemy, albo co zostalo do zrobienia? 1) Oczywiscie wciaz nie mam FRM3 i kodowania wiec to piorytet. Obecnie ledy mrugaja a xenon nie ma ustawionej pozycji 0 wiec bije pod auto ;) Nie musze juz wspominac ze tysiace bledow ciagle mam ;) 2) Lampy tyl LCI, ale nie zmieniam az nie bede mial FRM3 3) Migacze bo jak full LED to full LED 4) Jak wyjezdzalem to sterownik swiec byl padniety wiec by gdziekolwiek sie ruszyc musialem wymienic zarowno go jak i swiece [Done pare postow wyzej] 5) Termostaty [Done wyzej] 6) Silowniki nie sa w stanie utrzymac maski LCI - mam podejzenie ze juz musialy dostac troszke podczas stluczki i nie sa za nowe, a maska jest wieksza niz pre-LCI. Teoretycznie silowniki pre-LCI mialy byc wymienne z LCI, ale moze powinienem po prostu kupic nowe. 7) Domykanie na lewym oknie przestalo mi dzialac i efektywnie nie moge zresetowac ograniczen hi - low wiec na maksymalnej wysokosci do gory odbija w dol. Mam wrazenie ze multum bledow z swiatel ma na to jakis wplyw i FRM2 wariuje.