Treść opublikowana przez bieliq89
-
318.Wyrwane mocowania tylnego wózka.
w BMW ponoć fabrycznie prawa strona stoi niżej, niż lewa. Jest to związane z tym, iż podczas jazdy działają jakieś tam siły od silnika i się wyrównuje. U mnie przed wymianą zawieszenia prawa była niżej 1-1,5cm i po wymianie amorków (sprężyny równiutkie) jest tak samo. Poczytaj o tym, wiele osób ma na tym punkcie fanaberię, wymienia wszystko i dalej tak samo. Jedynie na gwincie da się równo auto ustawić. U Ciebie może stać jeszcze niżej, bo np amortyzator już nie domaga. Zawsze z prawej strony szybciej siada z wiadomych względów.
-
zamulone M50B20
Jak miałem uwalony wału to paliła od strzału dopiero po zagrzaniu łapała muła i czasem zgasła, natomiast przy uwalonym wałku były problemy z odpalaniem.
- zamulone M50B20
-
M50b20 problem po złapaniu błędu
A nie mówiłem? :8)
-
[E36 320i] wymiana maglownicy i ciężko chodzi kierownica.
Miałem regenerowanego magla plus wymieniane drążki z końcówkami i tez się ciężej kręci kierą niż przed wymianą.
-
M50b20 problem po złapaniu błędu
Podmień ten czujnik i będziesz wiedział czy to jest to. Tym bardziej, że masz osprzęt na boschu i z tego co kojarzę to toleruje tanie zamienniki. Gorzej jakbyś miał na siemensie i musiał wybulić na nowy 500zł w aso.
-
M50b20 problem po złapaniu błędu
To może być czujnik wału.
-
E36 comapct problem z ustawieniem zbieżności
Koła w twoim wypadku nie mają żadnego znaczenia, że jest krzywo. Tym bardziej, że nowe oponki conti nie jakieś chińczyki i normalne felgi oem. Poza tym pierwszy objaw problemu z kołami to bicie.. Ale jak masz czas to tam sobie pozamieniaj. :lol: Coś masz źle zawieszenie ogarnięte, albo źle Ci ustawiają. Patrzyłeś jak Ci ustawiają?? Jak blokują kierownicę? Czy ustawiają dwoma drążkami, czy tylko jednym? U mnie też grzali, srali i inne pierdoły robili i ciągle było źle. W końcu czwarty magik wziął się kompleksowo za robotę i wymienił drążki z końcówkami na lemforder i w końcu jest dobrze, ale tak było u mnie. Ogólnie geometria w bmw to ciężki temat. Powodzenia. :wink:
-
E36 oznaczenie silnika
m52b25 wcale nie ustępuje m50b25 jest elastyczniejszy, co za tym idzie osiągami są identyczne pomimo 20km różnicy tym się nie sugeruj. m50 oczywiście na pałowanie odporniejsze bo żeliwny blok ale też i cięższy silnik. Jeśli ma być do w miarę normalnej jazdy, a nie upalania, to łatwiej będzie znaleźć zdrowe m52b25.
-
E36 oznaczenie silnika
192km mogą mieć dwa silniki: - m50b25 (występowały z vanosem i bez w przedliftowych e36) - m54b25 (podwójny vanos w poliftowych e46) m52b25 czy to m52b25tu zawsze miało 170km.
-
E36 comapct problem z ustawieniem zbieżności
Mialem tez tak, niby ustawione a kiera krzywo w lewa strone. Pare razy mi ustawiali a ostatni to w ogole przekrzywil. Z tego co mi wiadomo to jedna strona ustawiali bo drugiej nie szlo ruszyc. Ostatecznie doszlo do tego ze gosc wymienil mi drazki z koncowkami i zregenerowal magla i teraz jest dobrze.
-
[E36] M40 nie wkręca się na obroty. Po zmianie wałka to samo
Czujnik to inne objawy muli od dołu i ciezko zapala.
-
M52B28 Automat jak zmieniać biegi z P na D
Jak jesteś pewien, że było robione to bym zostawił. Ewentualna kontrola za rok przy przeglądzie serwisowym wskazana. :)
-
M52B28 Automat jak zmieniać biegi z P na D
Wrzucam instrukcję: https://megawrzuta.pl/download/1a714fcf23b3c553f663d8835e652861.html
-
M52B28 Automat jak zmieniać biegi z P na D
Z zieloną tabliczką tylko mobil 71141 dawniej esso. Jest to olej fabrycznie zalewany, teoretycznie niewymienialny (jedynie uzupełniany bądź wymieniany przy ewentualnych naprawach, tak twierdzi bmw ASO, ale wiadomo jak to jest). :) Przy czarnej ATF DIII i tu już ASO zaleca interwały wymiany. :) Jeśli chodzi o wymianę pełną oleju czyli dynamiczną to jest coś koło 8-9 litrów, bo tyle kupowałem. Przy 3 litrach przeprowadzili wymianę statyczną, czyli tylko to co było w misie zmieszało się ze starym olejem.
-
M52B28 Automat jak zmieniać biegi z P na D
W 6-cio cylindrówkach od 2.0 w górę jest ta sama skrzynia jeśli chodzi o ZF. Nie wiem tylko jak isie bylo bo 1.6 i 1.8 jest juz inna.
-
M52B28 Automat jak zmieniać biegi z P na D
Od razu jednym ruchem bez zatrzymywania, ten koleś to jakieś bzdety Ci naopowiadał. :) 4,3,2 to biegi górskie i je możesz wrzucić podczas jazdy z dużych wzniesień co by silnikiem hamowało, a nie hamulcami. Czyli w naszych warunkach nieprzydatne, chyba że w górach mieszkasz. Najważniejsze to nie zmieniać biegów gdy jeszcze auto całkowicie się nie zatrzymało. Te skrzynie ZF są archaiczne ale idiotoodporne, też mam taką. :8)
-
[E36 3xx]Jaki Olej?Płukanka?-Wszystko o olejach silnikowych.
Polecam Total quartz 9000 energy 5w40 nie jest to 100% syntetyk, ale polecany do starszych bmw. Posiada aprobatę bmw ll-01, ten motul jak na 10w40 jest bardzo dobry miałem go przed totalem. Total ma lepsze właściwości zimowe, motul bardziej czyści silnik wyższa liczba tbn. Cenowo podobnie.
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
Jak nie obniżysz, to będzie wieśniacko wyglądało. :lol: Na tych styling 13 wygląda bardzo dobrze wg mnie. Nie wsadzałbym nic o mniejszym et niż 35. Fajnie wygląda styling 30 na e36 ale to już 16 cali.
-
E36 M52B28 kontrolka ciśnienia oleju gaśnie po ok 2 s
Może smok przytkany, na jakiej oliwie śmigasz? U mnie na zimnym też zawsze tą sekundę dłużej się pali niż na ciepłym.
-
[E46]Drżenie kierownicy + ściąganie w prawo
Nie miałem czasu jeszcze ale zauważyłem, że z jednej strony jest strasznie felga zapylona od klocków, z drugiej strony tak nie ma..
-
[E46]Drżenie kierownicy + ściąganie w prawo
Mam identyczne objawy co u Ciebie tylko w e36. Cala zawiecha juz prawie wymieniona i juz rece opadaja. Nie robilem tylko zaciskow. W planach mam podmienic opony na zimowki, bo wszystko zaczelo sie na wiosne jak zalozylem letnie, w planach mam wymienic jeszcze drazki z koncowkami i na nowo geometria. Powodzenia i bede sledzil temat.
-
E36 Coupe Hellrot
No pochwal się jakie :lol:
-
316.Ustawienie gwintu a zbieżność
W bmw tak jest ze prawa strona samochodu jest ciut nizej (u mnie tez tak jest), bo podczas jazdy dziala jakas tam sila ktora wyrownuje auto. Juz to slyszalem z paru zrodel i kiedys spec od bmw tez mi to tlumaczyl. Jak chcesz zeby bylo rowno to niestety trzeba jedna strone mocniej skrecic. A geometrie tez warto sprawdzic.
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
Na weekendowe auto to wg mnie słaba opcja, jeszcze z gazem. Nie to, że mam coś do gazu, bo jak ktoś dużo robi kilometrów i jeździ na co dzień to jest uzasadnione ekonomicznie, no ale w aucie na weekendy które rocznie robiłoby załóżmy max 5kkm to bez sensu. Blacharsko to byś musiał całą chyba malować. Dach do wymiany. Na 200kkm to strasznie słabo wygląda. Poszukałbym czegoś w oryginale bez gazu, bo tutaj to mało co chyba nie było przerobione lub wymienione. Oczywiście można kupić takie cabrio za 5k i wsadzić z 15k żeby w miarę wyglądało, ale ja bym wolał kupić w lepszym stanie za 10-12k i dołożyć jeszcze z 5k na dopieszczenie. Mówię tu o 1.8 bo za zdrowe 2.8 w cabrio to i ze 20k trzeba dać.