Treść opublikowana przez bieliq89
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
Zakupiłem felgi 7Jx17 et47. Teraz rozglądam się za oponami, jaki rozmiar lepszy 205/45/r17 czy 215/45/r17?
-
E36 320 coupe Black Diamond(big ass) sprzedana
Myślę, że będzie czekało Cię regularne mycie :D no i też jestem za dekielkami bmw :cool2:
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
Dodam jeszcze ze te drugie ponoc z Anglii przyjechaly.
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
IS 47 w obu. Tzn w pierwszych, tych ktore mam mozliwosc obejrzec wlasciciel tak napisal bo na zdj nie widac. Styling 73. Juz sie gubie z tymi felgami bo przegladalem troszku tego felunku i nawet sa z 7.5J gdzie na bmw felgen jest ze wystepuja tylko w szerokosci 7J. A syfu nie chce kupic tylko najlepiej made in Germany.
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
Ok. Dzieki. To ktore lepsze? Pierwsze mam mozliwosc obejrzenia na zywo, drugich nie. Pierwsze sa drozsze. Od przodu wygladaja podobnie.
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
Ten sam model felg ale inne oznaczenia z tyłu EH2 i H2. Czy te drugie to podróba? Z przodu wyglądają identycznie, no może 2 maja jaśniejszy odcień (no i ta korozja od środka). 1) http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8c23892b5ee6.jpg 2) http://naforum.zapodaj.net/thumbs/347dc03e81d7.jpg
-
E36 m52b20 wibracje silnika
kabel mam, inpa skonfigurowana i działa, tylko nie mam czasu podłączyć i rozkminić. :x
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Model: E36 Silnik: 320i M52 Przebieg: 221 000 km Styl jazdy: raczej łagodny Użytkowanie: 50/50 Zużycie bieżące na l/1000km: brak Instalacja LPG: nie DPF: nie Dotychczas: Motul Synergie 6100 10W40 wcześniej Mobil 10W40 Roczny przebieg: 12-15tys. Zastanawiam się nad Valvoline MaxLife 5W40 lub Shell HX7 5W40 lub Shell HX8 5W40. Czy może pozostać przy obecnym oleju i lepkości? Czekam na opinie.
-
E36 m52b20 wibracje silnika
Witam. Mam dziwny objaw w swoim aucie. Odpala ładnie, zaraz po odpaleniu pracuje ładnie, natomiast po odczekaniu 1-2minuty lub przejechaniu paruset metrów zaczyna trząść budą jakby spadły obroty, ale nie gaśnie. Po przejechaniu następnych paruset metrów, gdy silnik złapie już trochę temperaturę (ale nie jest jeszcze w pełni rozgrzany) jest już wszystko ok. Co to może być? Dodam jeszcze, że dzieje się tak od kiedy temperatury zaczęły spadać poniżej zera, i auto jest odpalane po nocy. Gdy autem jeździłem w ciągu dnia i np odpalałem po paru godzinach już nie było tego problemu. Tylko po dłuższym postoju zazwyczaj po nocy.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Na pierwszy rzut oka widać, że auto ma podrobione tablice rejestracyjne. Tak nie wyglądają oryginalne tablice szwajcarskie.
-
[m52b20] spalanie wg. OBC 18
Mi teraz też pali ok 13-14l, z czego 90% miasto i krótkie odcinki na zimnym silniku i raczej spokojnie staram się jeździć. I myślę, że to normalne spalanie. Tylko ja mam automat. A latem spala mi rzeczywiście te 10-11l. Trasa non stop udało mi się zejść do 7,5-8l.
-
320iA touring
gaz + swap + przekładka = pewnie tyle co druga e36 :D Może zastanowię się nad drugą sztuką, tylko tym razem m52b28 ew m52b25 coupe lub compact koniecznie w manualu. :8) Ta byłaby dla żony bo bardzo jej odpowiada automat :)
-
320iA touring
Auto po wymianie dynamicznej oleju w automacie, w pracy skrzyni nic się nie zmieniło. Na plus świadomość, że olej jest świeży. :8) Chyba wolałbym jednak manual, no ale jest jak jest. :wink: Dodatkowo wymieniony płyn w chłodnicy i wspomagania bo był wyciek. Z płynów do wymiany został jedynie dyfer, bo tarcze, hamulce oraz płyn hamulcowy były robione w Szwajcarii dwa miesiące przed kupnem. Do ogarnięcia nadal zostaje ASC, w tygodniu może uda się znaleźć czas, żeby podpiąć pod kompa, może coś pokaże. Zainwestowałem w kabel, już skonfigurowany i działa po podłączeniu, tylko muszę INPĘ ogarnąć. :roll: Zaczynam się zastanawiać nad gazem, SWAP-em na m52b28 i przekładka na manual... Chyba za dużo forum czytam :norty:
-
328i Touring by K3m0T
kozak :cool2: tylko tyłeczka brak :| :P
-
320iA touring
W tym tygodniu jestem umówiony na wymianę oleju w automacie plus usunięcie drobnego wycieku spod chłodnicy oleju. Mam skrzynię z zieloną tabliczką, w związku z tym będę kupował: Mobil ATF LT 71141. Tylko teraz nie wiem ile mam zakupić do dynamicznej wymiany??
-
Podlaskie
Potrzebuję dobrego fachowca do wymiany oleju w automacie bmw e36. Jakieś propozycje? :wink:
-
E36 323i Touring
Jaki ten świat mały. :D
-
E36 323i Touring
Fajny zestaw E36 na co dzień + Z3 na weekendy. Też mi się marzy Z3. :obloki: Blinket, czy Ty się nie udzielasz na tenisNET ?
-
316 Lusterko
U mnie na "kropelkę" trzyma, też był ułamany zaczep od osłony lusterka. :8)
-
320iA touring
Co do wymiany oleju w skrzyni to z wieloma osobami rozmawiałem i zdania są podzielone... i weź tutaj się zdecyduj :mad2: . Znajomy nie wymieniał, gdyż tak mu doradzali w serwisach w Szwajcarii i w Polsce. Ponoć olej w mojej skrzyni jest niewymienialny i należy go jedynie ewentualnie uzupełniać. Wymieniany raczej też nigdy nie był, a znajomy miał ją od 140tkm. Słyszałem też opinię, że przy takim przebiegu pierwsza wymiana niesie za sobą ryzyko zapchania jakichś tam kanalików poprzez wymycie syfu przez nowy olej. Jaki jest ewentualny koszt kompletnej wymiany dynamicznej? Druga sprawa to znalezienie jeszcze dobrego fachowca.. Co do OBC to już czytałem parę poradników i postaram się ogarnąć to w wolnej chwili. Jeśli chodzi o ASC to sprawa wygląda tak, że w ogóle przycisk się nie zapala po wciśnięciu (przy większym deszczu boksuje spod świateł, na zakrętach przy dynamiczniejszej jeździe też potrafi lekko bokiem iść) dodam tylko, że ABS działa jak należy. Na zimę przydałoby się ogarnąć zwłaszcza jak żonka wsiądzie za kółko. :wink:
-
320iA touring
Witajcie, od czerwca tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem e36 320iA touring. Sprowadzone osobiście do Polski z Szwajcarii. Tak to obecnie wygląda: rozkodowany VIN: http://images76.fotosik.pl/642/f68f51658a0005femed.jpg http://images78.fotosik.pl/641/7718b73846eaa9d2med.jpg Zrobione w 2015r: - olej + filtry ~200zł - klima + filtr kabiny ~150zł - bezpiecznik podnośników szyb - dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej ~600zł - wymiana płynu w chłodnicy ~150zł - drobne zaprawki na lakierze Zrobione w 2016: - nowe opony letnie + felgi styling 73 ~1800zł - czujnik położenia wału korbowego (siemens) ~250zł - olej + filtry (oleju, powietrza, paliwa) ~250zł - sworznie krótkie przód 2szt, tuleje tylnych wahaczy 2szt, chłodniczka oleju (przeciek), geometria Zrobione w 2017: - olej + filtry + płukanka + uszczelka pokrywy zaworów ~400zł - amortyzatory przód bilstein b4 + osłony, odboje, poduchy meyle ~600zł - silentbloki wahaczy przód meyle + łącznik stabilizatora lemforder ~300zł - czujnik położenia wałka rozrządu aso ~500zł - klocki + tarcze ATE power disc ~600zł - regeneracja maglownicy ~400zł - drążki plus końcówki lemforder + geometria ~600zł
-
[E36 3xx]Jaki Olej?Płukanka?-Wszystko o olejach silnikowych.
Jeżdżę aktualnie na Motulu 10w40, poprzedni właściciel w Szwajcarii zalewał Mobila 10w40 i auto jeździ jak trzeba nic nie ubywa (217 tkm), ale przy następnej wymianie będę myślał nad przejściem na 5w40 :wink:
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witam wszystkich! :mrgreen: