Treść opublikowana przez WojtekX
-
MS41 E39 523i zacinające się sondy lambda - stoją w miejscu
coś mi się wydaje, że z Twoim samochodem nic się złego nie dzieje, bo po VINie widzę że to 95, więc faktycznie są tylko dwie sondy, a obsługując kilka takich samochodów z tych starszych roczników, zauważyłem że u nich te sondy stoją na dębowo w oklicach które opisałeś, fakt pracują zauważalnie zmieniając napięcie jak się samochód dogrzewa, natomiast po rozgrzaniu to napięcie zmienia się w bardzo małym zakresie. Jak diagnozuję podobne samochody z roczników w ok. 2000, mają już 4 sondy i tam już faktycznie zasuwają zdrowo w zależności jak się samochodem jedzie. Dlatego pytałem o zużycie paliwa i zachowanie na wolnych, bo jak sonda w starych fiksuje, chwieje się i zauważalnie wzrasta zużycie paliwa, nie mówiąc już o tym, że zapisuje się błąd w sterowniku
-
MS41 E39 523i zacinające się sondy lambda - stoją w miejscu
jakie jest zużycie paliwa na bordzie i co się dzieje na wolnych obrotach jak pracuje?
-
chłodzenie e39 523i 97r.
poza tym, dolewanie płynu w BMW który pracuje z wysokimi temperaturami i seryjnym rozwiązaniem, to nic dziwnego, możesz nic nie znaleźć nawet po tych barwnikach, a nie mówię tego z nieba, tylko sam to przerabiałem, tak jest
-
MS41 E39 523i zacinające się sondy lambda - stoją w miejscu
coś mi ETK-a głupieje, jak klikam po sondach, krzyczy że nie nie są zainstalowane w Twoim pojeździe podmieniałeś sondy, to seryjne?
-
chłodzenie e39 523i 97r.
korek nie puszcza ciśnienia, zamyka przelew i chłodnicę wyciek jest raczej wyłącznie przy rozgrzanym silniku, bo wtedy pokazuje się prawdziwe ciśnienie w układzie ale skoro dłubiecie przy ukł. chłodzenia, to nie bez przyczyny, tylko zauważyliście usterkę, coś się z samochodem dzieje nie tak w tej kwestii pierwsza sprawa to odczyt temperatury, temperatury bez obciążenia i podczas jazdy, już można sporo zaobserwować nie bardzo rozumiem koncepcję tej pompki, bo usterka ukł. chłodzenia, wygeneruje wyższe ciśnienie niż jakaś tam pompka jak jest wyciek, widać to od razu, bez barwnika, przecież płyn to nie woda, zawsze zostawia ślad, to nie ukł. klimatyzacji
-
Nie chce sie wyłaczyc DSC e39
logowałeś się kompem, masz jakieś błędy tego układu?
-
MS41 E39 523i zacinające się sondy lambda - stoją w miejscu
podaj końcówkę VIN-u?
-
Szukam kogos z Wołomina lub okolic z e39 w M-techniku
oczywiście są zestawy które są dużo lepsze od M-Technik i Blilsteina, ale mówimy o amatorskim podejściu do sprawy i tak na prawdę o portfelu, który trzeba otworzyć aby to udźwignąć
-
Szukam kogos z Wołomina lub okolic z e39 w M-techniku
M-Technik to stała charakterystyka (nie pisze że zła), Bilsteina masz możliwość stroić, jak podchodzisz profesjonalnie do tematu, stała charakterystyka nie powinna Cię interesować, ponieważ Twoje doświadczenia i rozjeżdżenie autem, też się zmienia, a jak się zacznie poprawi na +, będziesz szukał dalej.. Bilstein daje Ci taką możliwość, M-Technik nie
-
Szukam kogos z Wołomina lub okolic z e39 w M-techniku
Bilstein, profesjonalny amortyzator z możliwością strojenia, do udźwignięcia cenowo, prawda jest taka że auto robi się "precyzyjne" czujesz więcej, ale też zaatakowanie ronda na okrągło, daje spokój i pełną kontrolę, zależy co robisz z autem i czego oczekujesz od samochodu?
-
chłodzenie e39 523i 97r.
nie wkręcać żadnych czujników do pomiaru i nie brudzić ukł. wodnego żadnymi barwnikami, odczytać temperaturę w silniku, to ona odpowiada za ciśnienie
-
530d pomiar podciśnienia
podłącz się gdzie w kolektor ssący, z tyłu są z reguły krućce serwisowe-zaślepione właśnie do diagnozy, wakuometr to bardzo dobre urządzenie pomiarowe, które pozwala zobaczyć co się dzieje, te takie ogólnie dostępne mają wartości poprawne zakreślone na zegarze na zielono (powinien się gdzieś w tym zakresie mieścić), popatrz po podpięciu co wskazuje Twój silnik, ja są nieszczelności w ukł. dolotowym, zegar pokaże
-
Bmw 540i check enigne.
emulacja sondy za katami to taka która podaje stałą wartość elektryczną jakiej potrzebuje sterownik do nie zapalania kontroli check, a taką generuje emulator z płynną wartością którą trzeba ustawić, bądź stały rezystor z kondensatorem, który spełnia te wartości, odsunięcie sond powoduje mniejszą ich wrażliwość na odczyt spalin, ale prawda jest taka że cały czas ją czytają, jak zrobisz to dobrze będzie dobrze, jak nie, check będzie się nadal zapalał
-
MS41 E39 523i zacinające się sondy lambda - stoją w miejscu
napisz coś więcej na temat tych sond, co to znaczy w Twoim rozumieniu że pracują nieprawidłowo, co zaobserwowałeś a co wydaje Ci się że jest nie tak? jakie są zachowania silnika, które spowodowały że zwróciłeś na nie uwagę? sonda to czujnik moniturujący i regulacyjny pracą silnika/dawką, regulacyjna nie będzie miała stałych parametrów, będzie zmieniała swoje wartości w zależności od warunków i obciążenia
-
skrzynia automatyczna bmw e39 torning
zmień fachowca, czyli podjedź do kogoś kto miał coś wspólnego z BMW, programy do diagnozy BMW opisują błędy dość precyzyjnie, i nie jest to opis dwu cyfrowy, tylko konkretne zdefiniowanie literowe błędu oraz oznaczenie cyfrowe, ale w innym formacie
-
[E39] Centralny zamek tył - nie zamyka
jak moduł komfortu nie zgłasza błędu, podmień zamek na drugi, i nie ma się co zastanwiać
-
Emulator maty pasażera
matę można wyłączyć programowo, jak dojdzie do kolizji, odpali poduszka pasażera, mimo że nikt na tym fotelu nie siedzi, nie rozbieramy fotela, nie emulujemy maty..
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
wyjaśniło się, pisałem ogólnie o R6
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
cała seria to tak nie ma, 523 którą niedawno modyfikowałem, i zmieniałem właśnie zbiorniczek (pękł przelew) miała na dole czujnik poziomu płynu 2000r
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
no być może, ja niewiele widziałem 520, pewnie dlatego
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
coś mi się nie chciało wierzyć w to co piszesz, zalogowałem się w ETK po Twoim Vin-ie i chyba masz rację, nie widzę tam czujnika, i zbiorniczek inny od wiekszosci
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
najgorzej to się właśnie nasłuchać, R6 pracuje bardzo stabilnie, tak jak V8 się tam czasami zatrzęsie od sondy czy krokowego, to jak mam okazję wsiadać do R6, zauważalnie widać że mapa silnika i samo oprogramowanie jest chyba nieco lepiej napisane żaden wirnik się nie urwie, a jak pocieknie pompa, to nie tak jak z kranu, tylko na początku krzyknie "check coolant level"
-
Trzymanie mocy e38 m73
niewiele jest V12, a już testerów tego modelu tym bardziej, hamowałem kiedyś E39 540 zaraz po mnie wjechała E34 M5, okazała się słabsza
-
GETRIEBENOTPROGRAMM POMOCY!!!!!!!!
u Ciebie siedzi 5HP30, mocna skrzynia, więc albo duuży przebieg, albo jakieś zaniedbania
-
GETRIEBENOTPROGRAMM POMOCY!!!!!!!!
nie zastanawiać się, tylko podjechać gdzieś na diagnozę, niepotrzebny zakup oleju, może kosztować tyle co 20% trafnej diagnozy