Skocz do zawartości

WojtekX

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez WojtekX

  1. coś mi się wydaje, że z Twoim samochodem nic się złego nie dzieje, bo po VINie widzę że to 95, więc faktycznie są tylko dwie sondy, a obsługując kilka takich samochodów z tych starszych roczników, zauważyłem że u nich te sondy stoją na dębowo w oklicach które opisałeś, fakt pracują zauważalnie zmieniając napięcie jak się samochód dogrzewa, natomiast po rozgrzaniu to napięcie zmienia się w bardzo małym zakresie. Jak diagnozuję podobne samochody z roczników w ok. 2000, mają już 4 sondy i tam już faktycznie zasuwają zdrowo w zależności jak się samochodem jedzie. Dlatego pytałem o zużycie paliwa i zachowanie na wolnych, bo jak sonda w starych fiksuje, chwieje się i zauważalnie wzrasta zużycie paliwa, nie mówiąc już o tym, że zapisuje się błąd w sterowniku
  2. jakie jest zużycie paliwa na bordzie i co się dzieje na wolnych obrotach jak pracuje?
  3. WojtekX odpowiedział(a) na widlak_2010 temat w E39
    poza tym, dolewanie płynu w BMW który pracuje z wysokimi temperaturami i seryjnym rozwiązaniem, to nic dziwnego, możesz nic nie znaleźć nawet po tych barwnikach, a nie mówię tego z nieba, tylko sam to przerabiałem, tak jest
  4. coś mi ETK-a głupieje, jak klikam po sondach, krzyczy że nie nie są zainstalowane w Twoim pojeździe podmieniałeś sondy, to seryjne?
  5. WojtekX odpowiedział(a) na widlak_2010 temat w E39
    korek nie puszcza ciśnienia, zamyka przelew i chłodnicę wyciek jest raczej wyłącznie przy rozgrzanym silniku, bo wtedy pokazuje się prawdziwe ciśnienie w układzie ale skoro dłubiecie przy ukł. chłodzenia, to nie bez przyczyny, tylko zauważyliście usterkę, coś się z samochodem dzieje nie tak w tej kwestii pierwsza sprawa to odczyt temperatury, temperatury bez obciążenia i podczas jazdy, już można sporo zaobserwować nie bardzo rozumiem koncepcję tej pompki, bo usterka ukł. chłodzenia, wygeneruje wyższe ciśnienie niż jakaś tam pompka jak jest wyciek, widać to od razu, bez barwnika, przecież płyn to nie woda, zawsze zostawia ślad, to nie ukł. klimatyzacji
  6. WojtekX odpowiedział(a) na tommy555 temat w E39
    logowałeś się kompem, masz jakieś błędy tego układu?
  7. podaj końcówkę VIN-u?
  8. oczywiście są zestawy które są dużo lepsze od M-Technik i Blilsteina, ale mówimy o amatorskim podejściu do sprawy i tak na prawdę o portfelu, który trzeba otworzyć aby to udźwignąć
  9. M-Technik to stała charakterystyka (nie pisze że zła), Bilsteina masz możliwość stroić, jak podchodzisz profesjonalnie do tematu, stała charakterystyka nie powinna Cię interesować, ponieważ Twoje doświadczenia i rozjeżdżenie autem, też się zmienia, a jak się zacznie poprawi na +, będziesz szukał dalej.. Bilstein daje Ci taką możliwość, M-Technik nie
  10. Bilstein, profesjonalny amortyzator z możliwością strojenia, do udźwignięcia cenowo, prawda jest taka że auto robi się "precyzyjne" czujesz więcej, ale też zaatakowanie ronda na okrągło, daje spokój i pełną kontrolę, zależy co robisz z autem i czego oczekujesz od samochodu?
  11. WojtekX odpowiedział(a) na widlak_2010 temat w E39
    nie wkręcać żadnych czujników do pomiaru i nie brudzić ukł. wodnego żadnymi barwnikami, odczytać temperaturę w silniku, to ona odpowiada za ciśnienie
  12. WojtekX odpowiedział(a) na gibek2 temat w E39
    podłącz się gdzie w kolektor ssący, z tyłu są z reguły krućce serwisowe-zaślepione właśnie do diagnozy, wakuometr to bardzo dobre urządzenie pomiarowe, które pozwala zobaczyć co się dzieje, te takie ogólnie dostępne mają wartości poprawne zakreślone na zegarze na zielono (powinien się gdzieś w tym zakresie mieścić), popatrz po podpięciu co wskazuje Twój silnik, ja są nieszczelności w ukł. dolotowym, zegar pokaże
  13. WojtekX odpowiedział(a) na jankosasa temat w E39
    emulacja sondy za katami to taka która podaje stałą wartość elektryczną jakiej potrzebuje sterownik do nie zapalania kontroli check, a taką generuje emulator z płynną wartością którą trzeba ustawić, bądź stały rezystor z kondensatorem, który spełnia te wartości, odsunięcie sond powoduje mniejszą ich wrażliwość na odczyt spalin, ale prawda jest taka że cały czas ją czytają, jak zrobisz to dobrze będzie dobrze, jak nie, check będzie się nadal zapalał
  14. napisz coś więcej na temat tych sond, co to znaczy w Twoim rozumieniu że pracują nieprawidłowo, co zaobserwowałeś a co wydaje Ci się że jest nie tak? jakie są zachowania silnika, które spowodowały że zwróciłeś na nie uwagę? sonda to czujnik moniturujący i regulacyjny pracą silnika/dawką, regulacyjna nie będzie miała stałych parametrów, będzie zmieniała swoje wartości w zależności od warunków i obciążenia
  15. zmień fachowca, czyli podjedź do kogoś kto miał coś wspólnego z BMW, programy do diagnozy BMW opisują błędy dość precyzyjnie, i nie jest to opis dwu cyfrowy, tylko konkretne zdefiniowanie literowe błędu oraz oznaczenie cyfrowe, ale w innym formacie
  16. jak moduł komfortu nie zgłasza błędu, podmień zamek na drugi, i nie ma się co zastanwiać
  17. WojtekX odpowiedział(a) na mus102 temat w E39
    matę można wyłączyć programowo, jak dojdzie do kolizji, odpali poduszka pasażera, mimo że nikt na tym fotelu nie siedzi, nie rozbieramy fotela, nie emulujemy maty..
  18. wyjaśniło się, pisałem ogólnie o R6
  19. cała seria to tak nie ma, 523 którą niedawno modyfikowałem, i zmieniałem właśnie zbiorniczek (pękł przelew) miała na dole czujnik poziomu płynu 2000r
  20. no być może, ja niewiele widziałem 520, pewnie dlatego
  21. coś mi się nie chciało wierzyć w to co piszesz, zalogowałem się w ETK po Twoim Vin-ie i chyba masz rację, nie widzę tam czujnika, i zbiorniczek inny od wiekszosci
  22. najgorzej to się właśnie nasłuchać, R6 pracuje bardzo stabilnie, tak jak V8 się tam czasami zatrzęsie od sondy czy krokowego, to jak mam okazję wsiadać do R6, zauważalnie widać że mapa silnika i samo oprogramowanie jest chyba nieco lepiej napisane żaden wirnik się nie urwie, a jak pocieknie pompa, to nie tak jak z kranu, tylko na początku krzyknie "check coolant level"
  23. WojtekX odpowiedział(a) na kociniak08 temat w E38
    niewiele jest V12, a już testerów tego modelu tym bardziej, hamowałem kiedyś E39 540 zaraz po mnie wjechała E34 M5, okazała się słabsza
  24. u Ciebie siedzi 5HP30, mocna skrzynia, więc albo duuży przebieg, albo jakieś zaniedbania
  25. nie zastanawiać się, tylko podjechać gdzieś na diagnozę, niepotrzebny zakup oleju, może kosztować tyle co 20% trafnej diagnozy

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.