Treść opublikowana przez jedynakk
-
sworzeń wachacza
ja zmienialem swoznie za pomoca takiego sciagacza mozna go zrobic jak tylko ma sie spawarke i gumowke. sciagacz to kawalek rury grubosciennej gdzies ok 15-20cm dlugosci i przyspawane ma grube podkladki na koncach do jednej stroy jest przyspawana nakretka na klucz 19 i taka sruba jest tam wkrecona tylko musi byc dosc twarda min 8.8 bok ruty gdzies tak 1/3 jest wycieta i tam sie wsadza wachacz i swozen i poprzez odpowiednie pierscienie dystansowe wciska sie go na miejsce. z wyciagnieciem nie ma problemu wystarczy odkrecic swozen od zwrotnicy i podstawic kowadlo przy tym swozniu i mlot min 5kg
-
dziora na drodze + skrzywiona felga = odszkodowanie ??
jedynakk odpowiedział(a) na knockout temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneze trzeba nailepiej zrobic zdjecie dziury lub wezwac policje a pozniej starc sie o odszkodowanie lub zwrot kosztow naprawy od zarzadzajacego ta droga(tak jak to kolega pisze)
-
Compact - problem ktorego nie moze rozwiazac zaden mechanik.
panie kolego ja bym stawial na uklad zasilania paliwem jak go nie sprawdziles to zrob to zacznij od poczatku czyli od papy paliwa glownie sprawdz filterki i cisnienie na wtryskach/ wez ksiazke i do dziela lub program ETK to taki katalog powodzenia
-
komory zbiornika paliwa - zasada przepływu
jest dwie pompy jedna przelewa paliwo a druga podaje je na silnik chyba wykrec czujniki paliwa ze zbiornika to bedziesz pewny juz na 100%
-
jaki gaz do e36 318 m40,doradźcie.
u nas paliwa sa kiepskiej jakosci wiem to z autopsji jak jechalem z kolega samochodem do francji to tankowal 95 jak i lpg czy jak tam gpl i co / kasowal licznik i robil np. 100km na butli a tankujac w niemczech czy we francji robil o jakies 10-15% wiecej na tej samej ilosci gazu i tak samo z 95 wiec moge potwierdzic u nas paliwo jest kiepskiej jakosci choc na 95 jeszcze da sie silnika NIE zajechac
-
wycie łozyska
jest to mozliwe znaczy ze juz zaczyna ci siadac unies tyl i rozpedz kolo powoli i sluchaj jak i co sie dziaje jak juz kupujesz to tylko firmowe niemiecki FAG mi wylo jak sie rozpedzalem od 0 do 40 i puzniej zaczynalo okolo 110 i je wymienilem teraz jest bloga cisza to nic trudnego wymienic chociaz ja sie troszke orobilem przytym
-
zegary czy ktos juz to robil?
sa na allegro takie ringi chromo- niklowe do montazu na brzegach zegarow na male i duze i wydaj mi sie ze jak je bym zalozyl wygladalo by super ale jak rozebrac ten licznik by dostac sie do wskaznikow nie niszczac ich :arrow: czy ktos mi to powie czy mi pomoze :?: :?: :?: :?:
-
Moj Compact -> problemow ciag dalszy. Czy to elektronika?
wiec panie kolego ja bym zaczal od sprawdzenia wszystkich czujnikow a jak sie czyta posty to kazdy z posiadaczy bmw podaje za przyczyne czujnik temperatury ale trzeba sprawdzic wszystko kazdy z czujnikow powinien miec odpowiednia rezystencje z tego co piszesz to wilgoc gzies zrobila spiecie jak juz nic nie pomoze a wszystko bedzie sprawdzone i sprawne na 110% to znajdz i podmien kompa tylko musi byc identyczny bo nie ma ch... we wsi musi dzialac!!! napisz co tak naprawde padlo jak juz znajdziasz przyczyne ok i nie wymieniaj czesci na pale szkoda kasy pozdrawiam
-
Pdgrzewanie tylnej szyby
ja bym sprawdzil czy w obwodzie jest prad i gdzie zanim zacza bym cokolwiek wymieniac kupic mozna taki wlacznik w sklepach np. w rzeszowie SZIK polecam a ta rurka to odpowietrzenie i chyba mowi sie na to odma
-
polecam program
Pack Bmw Etk 2006-1 Tis 2006-4 Precios jest to zaje fajny program cos na podobienstwo "RealOEM.COM Online BMW Parts Catalog" ale moim zdaniem o niebo lepszym TO JEST TO CZEGO SZUKACIE tu sa wasze odpowiedzi na pytania program jest na "http://torrenty.org" pozdrawiam :cool2:
-
ile oleju biora wasze bmki??
ja juz zrobilem swoja od wymiany ok 4.5 tys i narazie jak zalalem na max to mi ubylo ok 2 mm na szabelce z tym ze roznie jezdze
-
Info-Tech czyli Workshop po polsku / program z opisami fur
jak zrobic zeby sciagnac progrm - sa kody i co dalej powiemi ktos :arrow: :!:
- Swiatla
-
klpoty z centralnym
ja mialem taki problem z centralnym, a mianowicie jedne z drzwi, tylnie lewe sie nie zamykaly i nie otwieraly na centralnym. ja mam na silnikach elektrycznych zamki i nie wiem jak u innych. wyciagnolem mechnizm i go na czesci pierwsze rozebralem i wymylem benzyna ekstrakcyjna pozniej zlozylem z tym ze, jest w tym mechnizmie taki malutki przelacznik jak on byl zaolejony i zasmarowany takim smarem stwardnialym to nie mugl dzialac ja go wogule umylem a pozniej wziolem sie za taka prowadice co po bokach ma dwie blaszki chyba usztywniajace lekko je wygiolem brzuszkami na zewnatrz zalozylem tak zeby na boki luzu nie bylo i lekko sie caly mechnizm przesowal. teraz dziala do dzis. nic trudnego tylko trzeba u mnie bylokasete zdemontowac
-
Sonda lambda czy pompa paliwa? Co do wymiany?
ja mysle ze to problem z tzw. ssaniem gdzies jest do tego sterowanie tam bym szukal. jak odpala na zimnym bez problemu a na cieplym jest z tym szal to mysle ze chodzi o wzbogacenie mieszanki. moze sie myle ale sprawdz cz za duzo nie pali! :worried:
-
Sprzęglo elektrostatyczne
ja bym popatrzyl jak to jest rozwiazane w np. VW tam tez sa 2 biegi
-
plyn do wspomagania
zalej tylko ATFa tam taki przychozi dokladnie to powiedza Ci tam gdzie wymieniaja i sprzedaja oleje powini miec madre ksiazki olej jest koloru czerwonego / rozowego zaden inny jak ma Ci pompa chodzic ok
-
konrolki e36
przypomina ze juz czas na serwis i wymiane oleju a ostatwcznie na kasowanie inspekcji i serwisu ale dla pewnosci poszukaj duzo jest tego tu
-
Jaki akumulator do BMW 316I ??
jak akumulator to tyklo VARTA ja mam w 318i 50Ah i szwagier ma VARTE 60 Ah goraco polecam na tescie na kanale turbo 1 byl BOSCH a 2 Varta 3 dopiero Centra i to dodali ze jak trafisz o innych juz nie pisze pozdrawiam
-
Co to za zbiornik pod wlewem paliwa, nad tylnym nadkolem
gdzies czytalem ze to zbiorniczek do odpowietrzania a w srodku jest jakis wegiel
-
[ E36 ] jak sprawdzic czy wentylator dziala
sprzeglo lepkosciowe sprawdzic mozna tak: odkrecic od pompy i wykrecic od skrzydelek wlac do garnka wody i postawic na palniku wlozyc jakis termometr do wody i podgrzac wode do 80 stopni celsiusza i wlozyc visco jak sie zagzeje to sprawdzic czy obraca sie dosc ciezko a po wystygnieciu czy lekko
-
Odkrylem cos nowego przy moich problemach z obrotami.
ja bym sprawdzil swiece kable i moze jak jest to bulkotanie to moze padla uszeczelka pod glowica i kompresja z jednego z cylindrow tam ucieka prawda jest taka ze moze byc wszystko a moze to tylko jakies glupstwo powodzenia :roll2:
-
Stuki w kierownicy
sprawdz kolego najpierw to co jest tansze y wymianie a mianowicie swoznie i nailepiej cale zawieszenie czy nie ma tam luzow
-
Gasniecie 316i po odkreceniu korka od oleju.
jak zalalem n owym olejkiem moj M43 to tak z ciekawosi odkrecilem korek wlewu oleju i nic silnik pracowal jak i przed odkreceniem tyle ze chlapie to fakt pozdro :cool2:
-
WYCIERACZKI "NIE ZBIERAJA" DOKŁADNIE
kupilem wycieraczki za 34zl za szt nawet nie wiem co za firma kupowalem w SZIKU w Tyczynie kolo Rzeszowa tam jest OK i chodza super ale przed założeniem cala szybe przetarlem rozpuszczalnikiem do lakieru ale moze byc tez uniwersalnu czy tez benzyna ekstrakcyjna umyj cala i wytrzyj papierowymi recznikami do sucha z pjorami wycieraczek to samo robimy, czynnosc powtarzamy jak zaczynaja sie pojawiec smugi przy sciaganiu wody z szyby. wiecie co osadza sie na szybie i to nie bloto, napiszcie czy u was cos to dalo :?: