Musisz sobie odpowiedź na kilka ale to zajebiscie kilka ważnych pytań :D 1) X5 zaraz będzie new model - jak podoba ci sie wyświetlacz na całym podszybiu, brak idrive, jeden tablet na środku to może warto poczekać (będzie identyczny środek jak w nowym ix3 lub i3 nowym, co do jakości materiałów jeszcze nie ważne) 2) Jak już ogarniesz, czy wolisz poprzednią generację systemu BMW, czy nową, to albo ogarniasz szybko X5, albo ogarniasz wielką krowę X7. W X5, tak jak koledzy mówili, małe miejsca i potwierdzam. 3) Jeżeli budżet jest na X7 to rozważ jeszcze q8 i q7 audi. Q8 więcej miejsca z tyłu niż x5, ciut mniejszy bagażnik niż x5, i mniejszy bagażnik niż x7. Q7 jaskinia (są to ostatnie modele "starego audi" dla lubiacych oldschool. 4) teraz wszedł lifiting GLS i GLE i na dniach bedą w salonach, połączenie tradycjnosci z nowoczesnością i IMHO to może być fajny konkurent Miałem X5 mam Q8 i to dla starego cepa jak ja (+45) najlepsza decyzja ever - dużo lepsze wyciszenie, dużo lepsze prowadzenie, i oldschool w środku . Ale żeby nie było słodko - nie każdy to lubi - jakość multimediów (w sensie grafik) gorsza od X5, lekki lag (i tak to poprawili ) , brak rolety chowanej w bagażnik , auto mniej komfortowe, bardzie sztywne i zwarte ( mi to nie przeszkadza, ale wiem że kilka osób narzeka na komfort i bierze wtedy q7). 55 TFSI/ 55 TDI nie będzie tak dobre jak 3.0D /3.0 PB BMW. Co po Q8 możliwe że będę szedł właśnie w poliftingowe GLE. Nowy środek , panormic vision, spadek z jakosci odstrasza mnie od BMW Jeszcze parę miesięcy temu dałbym sobie rękę uciąć za BMW… i był bym teraz ku.. bez ręki. Jestem fanem marki BMW, ale idzie w złą stronę.