Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Dołączył do społeczności: Fych
  3. Dzisiaj
  4. Przejechane po ponad 20 latach róznymi BMW 600 tys km. Tylko oryginał BMW. Kombinacje z zamiennikami źle się kończyły.
  5. Tylko wgrany soft. Podjechałem do gościa podpiął kompa odczytał sterownik poszedł do domu po pół godzinie przyszedł wgrał i pojechaliśmy na próbę i od razu jak wcisnąłem do oporu czułem wibracje, on mówił że podpora wału albo dwumas słaby. Więc myślę dobra niech zostanie, ale wymieniłem te części a poprawy brak.
  6. Do "emek" idzie je dostac jako SHW, do zwyklakow nie ma szans.
  7. F48 7,5A zasila tylko panel klimatronika.
  8. kkx5 odpowiedział(a) na _______ temat w E90, E91, E92, E93
    Nie, komputer bazuje na odczycie czujnika przed dpf, dochodza tam jeszcze inne algorytmy ale to nie istotne i nie warto o tym pisac. Masz zapchany dpf. Do czyszczenia nie warto, szkoda kasy i nic to nie da, nie bede tutaj pisal dlaczego. Jesli masz kogos ogarnietego w okolicy, wyjac dpf, rozciac pomiedzy katem a dpf oraz pomiedzy wyjsciem na rure koncowa i wtedy mechanicznie wyczyscic, zespawac. Jesli nie, wymiana na nowy, zrobic porzadek z wtryskami oraz egr (jesli dalej blad bedzie sie logowal).
  9. _______ odpowiedział(a) na _______ temat w E90, E91, E92, E93
    Zdjąłem tą plastikową pokrywkę i ramię chodziło płynnie, odskakiwało bez najmniejszego oporu, wszystko wyglądało bardzo dobrze, na wszelki wypadek przeczyściłem i dałem wd40 jednak nic się nie zmieniło ale zauważyłem jedną ważną rzecz, na wyłączonym silniku, sprawdziłem masę sadzy, były to 2 gramy, od razu w chwili uruchomienia silnika znowu wskakuje na wysoką wartość w tym przypadku ponad 20 i rośnie przy jeździe, po ponownym zgaszeniu znowu spada do niskiej wartości, wygląda to jakby komputer źle wyliczał ilość sadzy na uruchomionym silniku i podczas jazdy.
  10. Tarcze dla BMW robi SHW a nie żadne ATE i nie sprzedaje ich na rynku aftermarket.
  11. A gdzie tam ATE jako dostawca. Najczesciej robi dla beemki Jurid. Najlepszy zestaw to OE bmw. Jak kasy brak, tarcza Zimmermann gladka plus klocki OE bmw. Ogolnie, klocki zawsze OE, absolutnie nie ATE.
  12. Zdecydowanie ATE. Zresztą dostarczają do BMW jako dostawca OEM.
  13. rabbit72 odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Krzysiek, ogólnie zna się na rzeczy, jako jedyni w 2018 ogarnęli mi adaptację ledów adaptacyjnych w F31 RHD. Tylko że zbiegiem lat coraz droższy, ale ogólnie dobry fachowiec, przynajmniej Krzysiek/ właściciel.
  14. kkx5 odpowiedział(a) na _______ temat w E90, E91, E92, E93
    Dokladnie jak Randall zaznaczyl. Czyszczenie "grzybka" jest czynnoscia zbedna. Chodzi o to co jest pod pokrywka, ramie musi chodzic plynnie i odbijac samo z pozycji otwartej do zamknietej.
  15. Randall odpowiedział(a) na _______ temat w E90, E91, E92, E93
    Z tego co pamiętam chodzi o tą osłonkę. W tamtym miejscu czyściłem kiedyś dawno temu w N47.
  16. Dlatego właśnie pytam bo opinii jest wiele i to różnych a dotyczy to M57N 3.0d automat 6HP24. Co do montażu to po krótce widziałem, że dość proste ale zastanawiało mnie właśnie co dalej. Dzięki za naświetlenie sprawy :)
  17. Dołączył do społeczności: Krystian764
  18. _______ odpowiedział(a) na _______ temat w E90, E91, E92, E93
    Zawór egr mam oryginalny z logiem BMW ale i z napisem wahler, czyściłem go już w miejscu gdzie się otwiera i zamyka czyli tego „grzybka” ale nie wiem o jaką osłonkę chodzi? Czyściłem tylko część zaznaczona na zdjęciu. Czarny element z drugiej strony wyglądał jak zamontowany na stałe ale nie próbowałem go na siłę zdejmować
  19. Ostatecznie kupiłem na allegro drugą całą kierownicę z łopatkami do zmiany biegów. Kierownica po nałożeniu na kolumnę tak jakby 2-3 milimetry mniej się nasuwała względem starej. Dokręciłem śrubę i wszystko pasuje. Od tyłu różnią się. Pewnie ta którą kupiłem pochodzi z jakiegoś F30,F31... a nie typowo od F34. Kierownica ma alcantarę na bokach, wygląda to na delikaty materiał więc zapryskałem ją preparatem hydrofobowym do materiałów. Preparat ma wypierać wodę, ograniczać wchłanianie brudu itd. Po za tym dosyć przyjemne w dotyku ale zobaczymy jak będzie z trwałością. różnice
  20. Jak miałem zasięg 20 km to się uruchomiło ale nie wiem jak przy mniejszej wartości.
  21. a auto miało pomiar na hamowni czy tylko wgrany soft ?
  22. Cześć. Czy ktoś z Was ma jakiś czytelny schemat instalacji elektrycznej. Potrzebuję wiedzieć jakie urządzenia zabezpiecza bezpiecznik 48 w skrzynce. Coś go pali - gaśnie panel klimatronika. Nie bardzo ogarniam schemat z newtis.
  23. Cześć, sprzedaję auto z tego wątku: 320d Ile pożyje? 500+ ! - E90, E91, E92, E93 - BMW Klub Polska - Oficjalne forum Zanim gdzieś wystawię "na rynek", miałby ktoś ciekawą propozycję? Pozdrawiam
  24. Kruk obserwuje zawartość glappa
  25. kkx5 odpowiedział(a) na _______ temat w E90, E91, E92, E93
    Bledy wtryskow: zle zakodowane badz zle wtryski i nie mozna zakodowac. Bledy egr: jesli ori bmw egr, do przeczyszczenia wd40 (po zdjeciu oslonki), jesli nie ori (wahler/borg/pierburg) do wywalenia na zlom.
  26. Kune opublikował(a) temat w Felgi i opony
    czy ma ktoś pomysł, gdzie w 3miescie okolicach naprawie punktowo odprysk lakieru na feldze? Nie za bardzo mam teraz możliwości aby unieruchomić pojazd i dać felgi do malowania - bo jednej nikt nie naprawi, a i tak będzie różnica w odcieniu. Licze się, że będzie widać plamę, ale chce zabezpieczyć aluminium przed utlenieniem.
  27. Nie mam żadnego wykresu, Ale byliśmy na dwa auta i w tamtym wszystko jest w porządku po zrobieniu mapy, z tym że tam jest automat ale nie wiem czy to jakaś różnica. Ogólnie facet znany na dolnym Śląsku robił tych aut setki. Mówiłem mu o tym to zaproponował mi żebym wpadł na szybką korektę i zdjąć NM, że to jest lekarstwo na te wibracje. Kolego temat znam rozbierałem ten zacisk chyba sto razy, tam wszystko jest nowe i aż się świeci. Zacisk dalej lekko trzyma.
  28. Kogo spotkalem na Sustenpass w sobote? :D Szare M340i sedan z przednimi lampami zrobionymi na zolto :D
  29. Dołączył do społeczności: tasarz.tomek
  30. Dołączył do społeczności: stellavargas
  31. _______ odpowiedział(a) na _______ temat w E90, E91, E92, E93
    Zero Quantity Adaptation Injector 1 Zero Quantity Adaptation Injector 2 Zero Quantity Adaptation Injector 3 Zero Quantity Adaptation Injector 4 I jeszcze pojawił się: Exhaust-gas recirculation controller, position, long-term drift

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.