Skocz do zawartości

BMW E91 318d brak koła zapasoweg


reeno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam pytanko, kupiłem w tym roku BMW E91 318d z 2007 r i niestety nie mam koła zapasowego (dojazdowego) ani klucza ani podnośnika, nie mam też kompresora kufer jest pusty lecz przystosowany do kompresora bo brak jest miejsca w nim na koło i moje pytanko czy podnośnik oraz koło dojazdowe 16 cali i klucz będą pasować??? i czy jest możliwość zamontowania kufra pod podłogą w bagażniku przystosowanego do koła zapasowego???

 

Bardzo proszę o pomoc

 

 

Pozdrawiam

 

reeno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma koła ponieważ montują fabrycznie opony Run Flat. Ja zmieniam opony na "zwykłe" i również chcę zakupić dojazdówkę. Podnośnik nowy w ASO powiedzieli 420 zł. Na allegro można znaleźć za 100 zł.

 

Co do dołu podłogi to nie wiem jak jest, ale chyba wszystkie E90 miały Run Flaty czy nie ?

www.scooterkingz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fabrycznie wszystkie maja Run On Flat, wiec dojazdowka kompresor czy inne podnosniki nie sa potrzebne.

Zmieniasz na zwykle to musisz sobie kupic wszystko i zapakowac w bagaznik.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość zamontowania kufra pod podłogą w bagażniku przystosowanego do koła zapasowego??? reeno

bez rzeźby nie, był wątek o gazie i schowaniu butli i generalnie komuś się udało ją umieścić pod (tracąc schowek), ale było coś dodatkowo wycinane pod spodem

W sumie auto do góry, odkręcasz osłony i powinno być jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kompresor z płynem uszczelniającym kupiłem oryginał z VW/Skoda/Audi na Alledrogo za 100 zł, wrzuciłem do schowka i spokój - jakoś do wulkanizacji się dotelepie :mrgreen: :mrgreen:

 

Podnośnik pasuje od E46, E39 i podobne - inaczej mówiąc wszystkie nowego typu czyli nożycowe z białą kostką do plastykowego gniazda w progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresor z płynem uszczelniającym kupiłem oryginał z VW/Skoda/Audi na Alledrogo za 100 zł, wrzuciłem do schowka i spokój - jakoś do wulkanizacji się dotelepie :mrgreen: :mrgreen:

 

Również zmieniłeś opony na "zwykłe"? Właśnie nie pomyślałem o tym kompresorze z VAG - muszę się tym zainteresować.

www.scooterkingz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje z E46 i kolo i podnośnik.

 

Jeden feler u mnie oprócz problemów z brakiem miejsca - muszę założyć również dystans bo inaczej zapas opiera się na zacisku hamulca i przez to trzeba mieć komplet dłuższych śrub.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hehehe od e46 powiadasz pasuje ale trzeba robic rzezbe, wiec nie pasuje. Dojazd musi byc 16" lub 17". Sprawdzcie sobie na realoem czy w etk to chyba nie problem ?? O kola zapasowych bylo ze 20 watkow. Wystarczy poszukac.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresor z płynem uszczelniającym kupiłem oryginał z VW/Skoda/Audi na Alledrogo za 100 zł, wrzuciłem do schowka i spokój - jakoś do wulkanizacji się dotelepie :mrgreen: :mrgreen:

 

Również zmieniłeś opony na "zwykłe"? Właśnie nie pomyślałem o tym kompresorze z VAG - muszę się tym zainteresować.

 

 

zimówki mam zwykłe więc stąd moje zainteresowanie tym kompresorem - bardzo solidne wykonanie, wszystko w futerale elegancko mieści się w schowku.

 

P.S. kompresor przyda się w lato do dmuchania materacy i innych krokodyli dzieciom przed plażą :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy zakupie dojazdówki zwracajcie uwagę na datę produkcji opony. Często oferowane są takie które są już zdecydowanie za stare, a przecież mają nam służyć jeszcze przez kilka lat. Osobiście odradzam kupno starszej niż 5 letniej. Jeśli jeździmy po mieście to dałbym sobie spokój, a na trasy zawsze można wziąć ze sobą jedno z kół z kompletu letnio/zimowego w zależności od pory roku. Kompresor jest zawsze dobry, bo 99% "kapci" to powolne schodzenie powietrza, a wtedy można dopompować i szukać wulkanizatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe od e46 powiadasz pasuje ale trzeba robic rzezbe, wiec nie pasuje. Dojazd musi byc 16" lub 17". Sprawdzcie sobie na realoem czy w etk to chyba nie problem ?? O kola zapasowych bylo ze 20 watkow. Wystarczy poszukac.

 

Mój dojazd to 17" z 330i i jest nadal za mały :wink: bo moje zaciski są większe, do mniejszych silników pasuje, przynajmniej tak wywnioskowałem z postów na forum.

 

A czy to rzeźba? :duh: Skoro tak to widzisz to ok, mogę rzeźbić :norty:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresor z płynem uszczelniającym kupiłem oryginał z VW/Skoda/Audi na Alledrogo za 100 zł, wrzuciłem do schowka i spokój - jakoś do wulkanizacji się dotelepie :mrgreen: :mrgreen:

 

Również zmieniłeś opony na "zwykłe"? Właśnie nie pomyślałem o tym kompresorze z VAG - muszę się tym zainteresować.

 

 

zimówki mam zwykłe więc stąd moje zainteresowanie tym kompresorem - bardzo solidne wykonanie, wszystko w futerale elegancko mieści się w schowku.

 

P.S. kompresor przyda się w lato do dmuchania materacy i innych krokodyli dzieciom przed plażą :cool2: :cool2:

Jestem zainteresoany kompresorem,i mam pytanie,czy potrzebny jest podnośnik,aby go użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Zbieram się z kupnem e91. Zamierzam jednak jeździć na zwykłych oponach i wozić dojazdówkę w bagażniku, chciałbym wiedzieć ile ona zajmuje rzeczywiście miejsca w bagażniku. Może jest ktoś na forum kto posiada takie zdjęcie ponieważ szukałem i nie mogę takiego znaleźć ;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwyczejne kolo to caly bagaznik

jak dojazdowka z e46 to wiesz jaka jest duza czyli 1/2 bagaznika

w e91 jest w wyposazeniu kompresor z sprayem, klucza i podnosnika nie ma, ale pasuje z e46. ja jeszcze kapcia nie zlapalem ale w dluzsze trasy zabieram dojazdowke z e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się z kupnem e91. Zamierzam jednak jeździć na zwykłych oponach i wozić dojazdówkę w bagażniku, chciałbym wiedzieć ile ona zajmuje rzeczywiście miejsca w bagażniku. Może jest ktoś na forum kto posiada takie zdjęcie ponieważ szukałem i nie mogę takiego znaleźć ;<

 

 

Dokupilem taka dojazdowke poniewaz mialem w swojej tylko kompresor z pianka.

 

Jesli chcesz moge cyknac Ci fotke jak jak to wyglada w bagazniku e92.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skorzystam z tematu. Jak to z tym dopasowaniwm zawieszenia bedzie po zmianie na zwykle opony? Bedzie problem czy nie? Niektorzy pisza ze jest gorzej bo zawieszenie przystosowane jest do opon RunFlat...Jest faktycznie problem? A druga sprawa czy na tych samych felgach od run flatow mozna zalozyc zwykle opony?

 

 

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się z kupnem e91. Zamierzam jednak jeździć na zwykłych oponach i wozić dojazdówkę w bagażniku, chciałbym wiedzieć ile ona zajmuje rzeczywiście miejsca w bagażniku. Może jest ktoś na forum kto posiada takie zdjęcie ponieważ szukałem i nie mogę takiego znaleźć ;<

7e0f54c3467c1.jpg

a94f3ad27cc8d.jpg

Tak to wygląda u mnie, dojazdówka 115/60/16 nie przeszkadza mi do czasu, aż potrzebuje więcej miejsca na wyjazd. W okresie ponad 2 lat raz byłem zmuszony skorzystać. Na zimę mam runflat więc ją wywalam. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu z zwykłymi oponami i to jakie są felgi. Jedyna różnica to, że na Runflat-ach auto jest bardziej precyzyjne w prowadzeniu, ale za to czuć na kierownicy każdy kamyczek na drodze.

Bardziej precyjne...czyli inaczej sie jezdzi troche?

 

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Runflat ma grube ścianki boczne przez co nie "pływa" na feldze, dzięki czemu lepiej czuć auto. Na lato mam ROF na 19", a zima zwykłe 18" i wyraźnie czuć różnice. Nie oznacza to, że na zwykłych jeździ się źle po prostu jest inaczej. Każdy rodzaj opony ma swoje wady i zalety, nie dzielił bym ich na gorsze i lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia biker636. Widzę że bagażnik w e91 jest niewiele większy jak w moim sedan e46 tyle ze do samego dachu.

 

Zastanawiam się czy dałoby radę postawić ja do pionu jakoś przymocowac i wtedy zamknąć te zasłonę.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia biker636. Widzę że bagażnik w e91 jest niewiele większy jak w moim sedan e46 tyle ze do samego dachu.

 

Zastanawiam się czy dałoby radę postawić ja do pionu jakoś przymocowac i wtedy zamknąć te zasłonę.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Na stojaco niezmiesci sie pod rolete (braknie dosc sporo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.