Skocz do zawartości

Forumowe naklejki na auto


btomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam oficjalne stanowisko BMW-Klubu. Temat został przez nas poddany wnikliwej dyskusji. Marcin kontaktował się w naszym imieniu z autorem projektu (yoshimura01).

Zdecydowaliśmy, że nie stać nas na propozycję cenową użytkownika yoshimura01. Nie będziemy tu opisywać jego oferty, nie chcemy też podawać zbędnych szczegółów, ale ta oferta jest dla nas zdecydowanie za droga i kłóci się z ideą społecznościowego zaangażowania w projekt typu naklejka dla wszystkich. Mówimy to z nieukrywaną przykrością, gdyż projekt spotkał się z poparciem większości forumowiczów i zyskał uznanie Klubu. Tym samym chcielibyśmy otworzyć dyskusję na nowe i świeże pomysły. Sami też postaramy się przygotować i zaprezentować swój projekt.

Dla wszystkich zainteresowanych zaprojektowaniem naklejki forumowej przedstawiam umowny regulamin:

1. Celem jest zaprojektowanie naklejki dla forumowiczów BMW-Klub.pl/forum, która w sposób nietuzinkowy łączyła by zalety świeżego designu z zaangażowaniem w podniesienie rozpoznawalności samochodów należących do użytkowników forum.

2. Akceptacja wybranego wzoru zależy od władz BMW-Klubu, jednakże podlega konsultacji z forumowiczami - z przyczyn oczywistych.

3. Wdrożenie projektu do produkcji i dystrybucja gotowych naklejek będzie się odbywała tylko i wyłącznie przez BMW-Klub i spocznie na barkach któregoś z Klubowiczów.

4. Naklejki kupować będą mogli jedynie zarejestrowani użytkownicy forum.

5. Prawa autorskie majątkowe do wybranego projektu zostaną dobrowolnie przekazane BMW-Klubowi Polska przez jego Autora.

6. Istnieje możliwość zapłaty za prawa autorskie, ale suma będzie raczej symboliczna i zostanie wypłacona jeśli projektant będzie na takie rozwiązanie nalegał.

7. Wdrożenie projektu do produkcji i dystrybucji przez BKP, jak i pojawienie się gotowych naklejek na szybach bardzo wielu samochodów w naszym kraju jest wielkim wyróżnieniem i swoistą zapłatą za włożony trud.

8. Naturalnym jest, że autor projektu będzie mógł prezentować go w swoim portfolio, a jego imię i nazwisko oraz nick zostaną wpisane na stronie Klubowej przy ogłoszeniu wybranego projektu.

9. Wytyczne dla projektantów:

9.1. Naklejka może przybrać formę chwytliwego hasła lub logotypu.

9.2. Wlepa powinna wyraźnie dawać do zrozumienia, że chodzi o forum/forumowicza.

9.3. Zezwala się na wykorzystanie w niej adresu www.bmw-klub.pl/forum, nazwy BMW-Klub i pokrewnych.

9.4. W związku z rozległą dyskusją na ten temat uznałem za istotne rozwianie wątpliwości w temacie wlepek spersonalizowanych. Otóż wlepa będzie jedna dla wszystkich. Nie będzie zawierała nick'u forumowicza, o czym pisałem już dawno temu.

9.5. Zachęca się autorów do wyjścia poza utarty schemat projektowy. Przypominam, że projekt ma promować nasze forum, nie markę bmw.

 

 

To z grubsza tyle.

 

Pozdrawiam

 

p.s. Uprzedzam, proszę nie pisać do ekipy moderatorskiej PW z pytaniami odnośnie "dlaczego projekt został odrzucony?", "ile sobie życzył autor?" i tym podobnych, bo nie spotkają się z żadną odpowiedzią. W tym poście wyjaśniłem to wystarczająco dobrze.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 845
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to kiszka .... coz ubolewam nad tym strsznie.... szkoda ze nie dojdzie do realizacji projektu Łukasza

btw watpie ze ktos go przebije :) kapitalny projekt ciezko "pobic"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ciekawy obrót sprawy :mad2:

zostaje tylko czekać aż kolega Yoshimura zmieni zdanie :cry2:

chyba że więcej osób się w to zaangażuje sam postaram się za pomocą kolegi coś machnąć

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...jestem w szoku :duh: bylem w kontakcie z kolega Yoshimura...wiedzialem, ze cos powie za udostepnienie projektu, ale wychodzi, ze powiedzial zbyt duzo...ja tez sie spodziewalem, ze bedzie to raczej oplata symboliczna a tu taki suprise :shock:

 

Mam nadzieje, ze kolega zmieni zdanie i da rade sie dogadac, dla dobra ogolu apeluje :norty:

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klapa Panowie :cry2: Takiego rozegrania sie nie spodziewalem. Mam nadzieje ze kolega dogada sie z klubem co do ceny itp.

 

Nie spodziewalem sie ze bedzie chcial zarobic na tym projekcie, myslalem ze zrobi to bezcelowo dla nas forumiczów. Jak dlamnie jest wystarczajaca zobaczyc bmw na ulicy z nalepka ktura sam projektowalem. :D :norty:

W zupełności się z kolegą zgadzam, gdybym ja potrafił coś podobnego zrobić nie wziął bym za to ani jednej złotówki, miałbym tą satysfakcję że wielu użytkowników BMW ma na swoich autkach wozi nalepkę mojego projektu. Niestety kolega nie chce oddać swojego projektu za darmo i ma do tego prawo. :cry:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Śmieszne to wszystko jest dla mnie.

Jak na początku był problem z użyciem loga i BMW Polska strzeliło nam bramkę, tak teraz poszedł gol samobójczy.Normalnie jak w PZPN (BEZ ORZEŁKA :cry2: ).

No cóż kolega miał takie życzenie jego wola (nie wiadomo czy zastrzegł ten wzór i ma do tego prawa autorskie),tylko po co to było pokazywać nam forumowiczom z wielką pompą.

No cóż życzę koledze aby Saturn przynosił mu szczęście i kosmos mu sprzyjał (szczerze, bez ironii).

Coraz bardziej zniechęciłem się posiadaniem jakiejkolwiek naklejki.

Proszę o wykreślenie mnie z listy chętnych (byłem na msc. 71).

Pzdr.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslalem, ze bede to pisal, ale chyba trzeba przyznac racje jednemu z Klubowiczow....nie wiem dokladnie kiedy, ale padly takie slowa, ze ludzie zaczna wybrzydzac, ze cos na pewno sie stanie, co sprawi, ze projekt nie wypali:/

 

Nie wiem czy Yoshimura zapadl sie pod ziemie, czy medytuje na Saturnie, ale prosze go o zajecie stanowiska w tej sprawie, bo tak jak wiekszosc Kolegow uwzam, ze mial prawo chciec zarobic na projekcie, ale na pewno nie tyle, bo az Zarzad zbladl :shock: :mrgreen:

 

Kolego Yoshimura!!!

Jesli nie wystarczajaca nagroda dla Ciebie bedzie naklejenie przez wielu Forumowiczow naklejki Twojego projektu, to prosze zmniejsz chociaz oczekiwania finansowe...

 

Nie zawsze trzeba na wszystkim zarobic :cool2:

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslalem, ze bede to pisal, ale chyba trzeba przyznac racje jednemu z Klubowiczow....nie wiem dokladnie kiedy, ale padly takie slowa, ze ludzie zaczna wybrzydzac, ze cos na pewno sie stanie, co sprawi, ze projekt nie wypali:/

 

Nie wiem czy Yoshimura zapadl sie pod ziemie, czy medytuje na Saturnie, ale prosze go o zajecie stanowiska w tej sprawie, bo tak jak wiekszosc Kolegow uwzam, ze mial prawo chciec zarobic na projekcie, ale na pewno nie tyle, bo az Zarzad zbladl :shock: :mrgreen:

 

Kolego Yoshimura!!!

Jesli nie wystarczajaca nagroda dla Ciebie bedzie naklejenie przez wielu Forumowiczow naklejki Twojego projektu, to prosze zmniejsz chociaz oczekiwania finansowe...

 

Nie zawsze trzeba na wszystkim zarobic :cool2:

Łukasz też jestem za,udostępnij nam twoje logo :D dogadaj się z zarządem,zrób to dla nas :D . Jesteś najlepszy jeżeli chodzi o projekt :cool2: .Wiadomo wybór należy do ciebie :cool2: . Zrób to dla nas forumowiczów :cool2: .Przemyśl decyzję :norty:

Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę rozlużnie sytuacje ale pasuje to tu idealnie

(sorki jeśli ktoś poczuje się urażony znalezione w sieci)

http://img31.imageshack.us/img31/122/bmwshit.th.jpg

RadE46cki nie róbmy sobie jaj :duh: .Rozumiem oburzenie,ale wyluzujmy i spróbujmy się dogadać.Do Łukasz [yoshimura01] naprawdę przemyśl decyzję dogadaj się z Zarządem klubu.I zrób to dla nas forumowiczów :lol: .Pozdrawiam Mateusz :wink:

Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu trzeba zacząć od nowa

1. brak ori loga

2. za darmo

3. z nickiem

4. z adresem forum

5. jednobarwne (białe)

6. niebanalne

mniej więcej takie wnioski wysuneliśmy kolega Matiss ogłosił konkurs więc niema co błagać yoshimure

tylko działać ja też coś podrzucę niebawem

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tamtego projektu , nie możemy w miejsce tego tzw. "saturna" wstawić innego "saturna"? chodzi mi o inne zmodyfikowanie loga marki...

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie podoba mi sie :nienie: bez urazy,logo musi być proste i jedyne w swoim rodzaju :cool2:.Oczywiście z nickiem :cool2: . Jeżeli yoshi nie chce udostępnić loga a szkoda :( .To morze faktycznie zmienić delikatnie tego saturna.Tak co by nie kopiował yoshimury01[Łukasza].Jak ma ktoś rękę i talent do stworzenia,to prosimy o propozycję :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w tym chorym kraju wszystko kreci sie wokol kasy wiec nie mozemy miec zadnych pretensi do Łukasza o to ze chcial zarobic. Pytanie dlaczego az tak :norty:

Wg mnie modyfikacja jego projektu moze dojsc do skutku jedyne co trzeba by bylo zrobic to zmienic pare rzeczy :) - czcionka grubosc linii itp itd ;p ale to trzeba by bylo skonsultowac z jakims prawnym ;p ma ktos jakiegos znajomego ? taka mini podrobka by wyszla no coz .... firma ADIOS z 4 paskami jakos funcjonuje a nie slyszalem zeby Adidas pozwal ich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie może byc przerobiony znaczek BMW, tak by różnił sie od oryginału, na gurze gdzie BMW, wpisać WWW.BMW-KLUB.pl a na dole NICK???

 

To z nerami też fajne, ale rzeczywiście co niektórzy by sie czepiali ze na e46, a ze e90 itp...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.