Skocz do zawartości

SPALANIE 525d (2.0, 218KM x-drive)


poważny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

okolo 240 to krecilem f10 2.0 na chipie:) , zobaczymy jak pojdzie 2,5 xd po chipowaniu :)

 

niestety u nas to wogole strach ponad 160 smigac - zawsze jakis pacan wyjedzie w ostatniej chwili na lewy pas ...

 

a nie wspomne juz o mega chujowych hamulcach w tych bmkach , nie pozostaje nic innego niz przelozyc calosc z 3.0 dla bezpieczenstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Myślałem, że to takie gadanie z tymi hamulcami, ale ostatnio w jednej trasie trochę bardziej mi się spieszyło niż zwykle i na odcinku 30 km pogiąłem tarcze :(. Jazda nie miała nic wspólnego z głupotą (naprawdę :norty: ). Tarcze pogięły się od stylu: ogień gdzie się bezpiecznie da, zdecydowane hamowanie przed niebezpiecznymi miejscami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem - ale nie spodziewałem się aż takiej różnicy w spalaniu. Dawno temu w e46 320d bez różnicy. W kolejnym samochodzie bez różnicy. A tutaj aż tak duża. Chyba jednak efficient dynamics, czy jak to tam zwą, coś tam działa :-)

Albo to zasługa automatu po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
jaka prędkość przy tych 6,1 ?

Uda się zrobić takie spalanie w 25d. Ja zrobiłem 6,3 przy stałej prędkości 130-140 na tempomacie autostradą.

 

W mieście spalanie przy dynamicznej jeździe każdego auta może być nawet 2 x wyższe od spokojnej jazdy

Nie wiem jak bym się nie starał to jeszcze w żadnym bmw nie osiągnąłem spalania dwa razy wyższego w mieście w stosunku do trasy.

W benzynie pewnie prędzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

525xd n47? Moim zdaniem coś masz popsute, bo nie wiem, czy w ogóle da się to zrobić, żeby ten silnik aż tyle palił jak jest sprawny. W Krakowie pomimo korków nie udało mi się nigdy spalić więcej niż 9. W trasie mój samochód pali pomiędzy 6 (lokalne drogi spokojna płynna jazda) a 9 (dynamicznie w górach). Na autostradach innych niż polskie i niemieckie (czyli przelotowa ok. 150) pali poniżej 7.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f11 jest o jakieś 200-300 kg (w zależności od wyposażenia) cięższe od f10.

Mam takie auto i potwierdzam, że bez problemu w jeździe typowo miejskiej pali więcej niż 10l.

Trasa w porywach do 180 to 8,5-9,5 a powyżej 180-200 spala nawet ponad 12l. Często jeżdżę do Niemiec więc testuje na bieżąco.

Trasa przepisowo max do 140 (np. Czechy i Austria - po zapłaceniu kilku mandatów grzecznie) to jakieś 7-7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No powiem, że jestem w szoku, że jest aż taka różnica w spalaniu między F10 a F11.

Niekoniecznie jest aż taka różnica.

U mnie średnia ze spalania w F11 to ok. 8.5 l/100 km (60% miasto - ale trochę obwodnica, 40% trasa - za to sporo z większymi prędkościami).

 

Ostatnie ok. 1000 km zrobiłem tylko po mieście - średnia z komputera 9.3 l/100 km.

Uważam, że jak na ponad dwutonowe auto 4x4 to całkiem dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po zakupie byłem lekko zniesmaczony spalaniem auta (f11 525xd) w mieście. Krótkie odcinki 3-4 km w słabo zakorkowanym mieście i spalanie średnie jest na poziomie 12 litrów. Jazda raczej bardzo spokojna........ Ostatnio zrobiłem trasę wyłącznie po autostradzie - 140 km na tempomacie - spalanie 6,5 litra. Strasznyu rozstrzał jest pomiędzy miastem i trasą w tym silniku. Domyślam się że spalanie w mieście znacząco podnosi automat (chwilowe spalanie podczas postoju na światłach około 20 litrów). Rozumiem że skrzynie cały czas zostawiamy w pozycji D i nie kombinujemy z N.....? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak robisz po mieście odcinki 3-4 km to sie nie dziw, ze masz wysokie spalanie.

W takich warunkach nawet u celu silnik jeszcze nie jest rozgrzany...

 

Mam nadzieje, ze regularnie jeździsz tez jakieś dłuższe odcinki, bo przy eksploatacji tylko na tak krótkich dystansach za chwile pojawi sie problem z DPF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F11 -2.0 218ps koła 18mpakietowe. 2014r - BEZ xdrive

Spalanie średnie z około 5tys km 7,5l.

 

BMW F07 2.0 184PS (5GT) (1990kg masa własna ! ) koła 19cali

spalanie z około 5tys km 7,1l - ostatnio wzrosło z 6,9l bo było tylko 1,5 bara w oponach.

 

Ten sam kierowca, podobne trasy.

 

Według mnie silnik twinturbo 218 ma większy apetyt na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim F10 525 xDrive w mięście max 9.5 l/100km, z moich obserwacji najbardziej paliwożerne jest ruszanie oraz praca na biegu jałowym. Nie używam auto start/stop, ale pewnie z tym systemem spalanie spadłoby o 1-2 litry, więc 12 l/100 wydaje się za wysokie, proponowałbym sprawdzić parametry silnika.

 

Ostatnia trasa wawa-wiedeń 6,5, ale dużo po wiedniu jeżdzone.

Ogólnie prędkość autostradowa 130-140 i spalanie mam 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.