Skocz do zawartości

spalanie E61


seniormartinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z ciekawości poświęciłem się i w akcie masochizmu włączyłem tempomat na 120 kph, uzyskując takie spalanie i zasięg: (120 kph i średnie 6L/100, zasięg pewnie ponad 900 km na baku - a DPF zapchany -stąd wykrzyknik)

20130207_173750.jpg"%20height="108"%20width="144"

Przy 50kph na tempomacie spadnie nawet do 4L/100. Ale to jest najmniejsze spalanie osiągalne (nei licząc bardzo chwilowego - po zdjęciu nogi z gazu) a nie średnie! Kto wierzy w te brednie, że 6/100 to średnie? :) Jak na silnik o tej mocy i osiągach - średnie spalanie w okolicach 10/100 jest bardzo dobrym wynikiem. W manualu, na autostradzie można by zejść pewnie do średniego 5/100 - tylko kto tak wytrzyma? Dla mnie opcja była mocna benzyna 4x4, która spalała by średnio ponad 17/100 (vide Legacy H6 lub A6 2.7 biturbo albo A6 3.2 N/A).

Ja nie narzekam - jestem zadowolony ze spalania.

 

Temat natomiast nie jest do zamknięcia, bo może uświadomi kogoś, kto liczy na średnie spalanie 6/100 w mieście, że realne będzie ponad 2 razy większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 6l/100k na trasie przy tempomacie i 130 km/h jest jak najbardziej normalne. Co prawda mam manuala ale to prędkość autostradowa w mieście auto pali inaczej.

Poza tym 4x4 ma większe opory toczenia więc i zawsze litr więcej pali do tego automat tak wiec nie dziw się że masz większe spalanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie znalazłem na forum odpowiedzi stricte na swoje pytanie, więc podłączę się do tego wątku. Wczoraj wróciłem z trasy, średnie spalanie wyszło 7.4, nie ukrywam, że nie jechałem 100km/h, także jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jednak jak poradzić sobie z tematem średniego spalania pokazywanego przez komputer pokładowy… Zrobiłem prawie 1000km, a komputer nie był w stanie przeliczyć wszystkiego i pokazać rzeczywistego spalania średniego, a nadal pokazuje spalanie w okolicach 12l, czyli spalanie miejskie, jakie mam w zimie na krótkich odcinkach… Wiem, że w ukrytym menu można skorygować tę wartość, jednak max o 25% w dół bądź w górę, a jak mam skorygować podane wartości, gdy komputer pokazuje 12.1l a rzeczywiste spalanie to 7.3l liczone po ilości paliwa i przejechaniu na tym paliwie kilometrów. Ktoś jest mi w stanie pomóc? Wasze komputery liczą „średnie spalanie” w dość trafny sposób? Bo u mnie te wartości po zimie jakoś nie mogą wrócić do normy i auto pokazuje wygórowane wartości, a wątpię, żeby auto liczyło średnie spalanie na odcinku kilku tysięcy kilometrów… Niby to pierdoła, ale dość irytująca mówiąc szczerze…

 

Dzięki z góry.

 

Pozdrawiam!

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak taki pomiar skasowac? Bo do tego jeszcze nie doszedlem i mowiac szczerze nie kasowalem go nigdy, wyjasnialo by to zapewne sytuacje. Dzieki z gory za odpowiedz!
Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, ktorzy chcieliby zadac takie pytanie jak ja - DZIALA i rzeczywiscie dobrze liczy:p Dzieki za pomoc jeszcze raz! Myslalem, ze te 12l przykleilo sie do mnie juz na stale:p
Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

E61 525d 177KM, manual. Jazda żwawa :D lecz bez wariacji.

 

Autostrada, w 4 os., utrzymując o ile się da 160km/h-180km/h a nawet więcej chwilami, spalanie 9-10 litrów/100km. Srednia prędkość po trasie 730km wychodzi ~130-140km/h.

Jazda mieszana, głównie poza miastem 90% z boxem, starajac się nie przekraczać 130km/h średnie spalanie 8 litrów z 700km.

Spalanie 6 litrów można by chyba osiągnąc ale jeżdżac poza miastem z wyłaczeniem autostrad, bez szaleństw i stosując eco drivin. Inna pocja na 6litrów to chyba lecieć do 120km/h na autostradzie w pojedynkę.

 

Srednia z moich 14tys. km 8,3ltr/100km ze średnia prędkością 89km/h. Latam głównie długie trasy autostradowo, ciągiem po 730km.

W mieście srednio weekendowo ~10-11ltr/100km ale dynamicznej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.