Skocz do zawartości

2 pytania: nie dziala regulacja reczna lamp i BC w w manetce


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwa problemy. pierwszy z nich to taki ze nie działa mi regulacja lamp, lampy są po lifcie (xenon i ring), są czujniki na wahaczach itd. ale w ogolę nie działa regulacja ręczna. Na każdej lampie jest po dwie śrubki do regulacji i żadna nie działa. Mechanik mówił mi ze to dość częste w e39 i da się to zrobić. Trzeba kopic sobie te części, ale nie wiem za bardzo czego szukać i co tam jest zerwane, mówił ze powinienem to na allegro znaleźć spokojnie... tyle ze nie bardzo wiem o co szukać - wiec moje pytanie, to co mi będzie potrzebne ?.

Drugie pytanie jest odnośnie przycisku BC w manetce. Jest u mnie ten przycisk ale nie działa, mechanik mówił ze przycisk jest ok i sam w sobie działa ale nie powoduje żadnej reakcji bo nie ma połączenia z komputerem i nie widzi żadnego kabelka ani nic i ze wygląda tak jak by to była wersja bez przycisku BC w manetce a porostu komuś może zwaliła się manetka i wstali z przyciskiem. Czy to możliwe, czy były manetki bez przycisku BC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na każdej lampie jest po dwie śrubki do regulacji i żadna nie działa. Mechanik mówił mi ze to dość częste w e39 i da się to zrobić. Trzeba kopic sobie te części, ale nie wiem za bardzo czego szukać i co tam jest zerwane, mówił ze powinienem to na allegro znaleźć spokojnie... tyle ze nie bardzo wiem o co szukać - wiec moje pytanie, to co mi będzie potrzebne ?.

Regulatory lamp.Standard.

Weż od wewnętrznej strony i zobacz czy odbłyśniki nie latają lużno,a tak prawdopodobnie będzie.

Były manetki bez BC i były również wersje zegarów bez BC.

Więc możliwości są trzy:

:arrow: Jest coś uwalone.Wszystko jest z tego auta i takie jak powinno byc,tylko z jakiegoś powodu nie działa.

:arrow: Założona jest manetka z przyciskiem,a oryginalnie była bez.

:arrow: Założony jest inny zestaw wskaźników.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulatory lamp.Standard.

Weż od wewnętrznej strony i zobacz czy odbłyśniki nie latają luźno,a tak prawdopodobnie będzie.

no właśnie tak dokładnie jest, a jak z wymiana tych regulatorów ? da się to zrobić bez rozbierania lamp i ich wyciągania ? czy poradzę z tym sobie sam ?

 

Co do przycisku BC, to dzięki za odpowiedz. Zapewne ktoś kiedyś zmienił zegary u mnie bądź manetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli któryś z szanownych kolegów jest zainteresowany kompleksową naprawą, tj. wymianą regulatorów, czyszczeniem soczewek, lamp od środka, naprawą wypalonych odbłyśników za soczewką - zazwyczaj są w połowie czarne i matowe, polerką kloszy oraz uszczelnieniem i udrożnieniem kanałów odpowietrzających, nasmarowaniem śrub do ustawienia poziomu zero oraz ustawieniem wysokości i kierunku świateł... to zapraszam do Olkusza między Krakowem, a Katowicami. Zakres i koszty należy partycypować :):)

Zdarza się, że uszkodzony jest także odbłyśnik, tym razem ten na rogu lampy - jego również wymieniałem.

 

Mogę również oczywiście doradzić, podesłać jakieś foty z moich przygód z lampkami z E39.

Nie moc będzie z Wami!

 

Pozdrawiam, Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.