Skocz do zawartości

320i 90rok KABLE WN!jakie?pilne!


GT4

Rekomendowane odpowiedzi

Moim koszmarem są kable WN,kupiłem POWER TEC a to :cry2: lipa okazała się w moim akurat aucie straszna,oddałem do sklepu.Gniazda nie nachodzą dobrze na świece,tak jakby zaciasne do tego giętkie i po odpaleniu silnik chodził gorzej niż na tych zurzytych :jawdrop: .Pytałem o takie jak tam mam,czyli BREMI,zażyczyli sobie 600 zł,gdzie te poprzednie kosztowały 200 zł.Poradzcie coś,moze jakieś lepsze od POWER TEC a zbliżone do BREMI,jaka firma jest godna polecenia?Kto przetestował jakieś?Które się wam sprawdzają?Prosze pilne,musze jakieś zamówić!
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mnie dobre przewody na przyszłość to zainwestuj w oryginał, Beru lub NGK. Nie są one tanie, ale nic dobrego i taniego nie znajdziesz.

Przewody typu silikon są tanie, ale usranej jakości, o czym się już przekonałeś i wszystkie poniżej 450 zł takie sa. Dobre przewody zaczynają się od 450 jak uda Ci się uzyskać piękny rabat, ale za takie można zagwarantować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze wskazane przez ciebie były by najlepsze i ja teżą takie rozwiązania wole ale może ktoś(więcej niż jedna osoba) stosował inne,tańsze i się sprawdzają,zostało by mi na karpia na święta i coś jeszcze :wink:
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze wskazane przez ciebie były by najlepsze i ja teżą takie rozwiązania wole ale może ktoś(więcej niż jedna osoba) stosował inne,tańsze i się sprawdzają,zostało by mi na karpia na święta i coś jeszcze :wink:

 

faktem jest, ze nie mam benzyny, ale pewne elementy najlepiej kupic DOBRE - pewne mozna zastapic

zaplon to chyba jedna z tych rzeczy, ktora ma bezposrednie przelozenie jesli juz nie na bezpieczensto to na pewno na pewnosc i przyjemnosc z jazdy

 

ale moze sie myle ;-(

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadom że własnie "te dobre" kupić powinienem i pewnie tak będzie ale może ktoś już stosuje inne "te tańsze" i się sprawdziły,tak szczerze naprawde się sprawdził!?Jesli takowych nie będzie musze wyłożyć 6 stówek.
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadom że własnie "te dobre" kupić powinienem i pewnie tak będzie ale może ktoś już stosuje inne "te tańsze" i się sprawdziły,tak szczerze naprawde się sprawdził!?Jesli takowych nie będzie musze wyłożyć 6 stówek.

 

jakby byly tansze a dobre to po co by kupowac drozsze ? ;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie ma co się zastanawiać,zamówie jutro BERU albo NGK lub może te co mam Bremi,zdecyduje cena,mimo że są na podobnym poziomie cenowym któreś będą napewno nieznacznie tańsze.A może sugerujecie jakieś konkretnie z wymienionych trzech firm?TEMAT ZAKUPU LIPY

 

ps:czy z każdych da się zdiać "fajke" aby założyć impulsator?Jeśli tak to jak najlepiej to zrobić i czy konkretnie na czwarty kabel go założyć?

Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w beru lub ngk można zamówić robione przewody na miejscu. Jedziesz ze starymi i tworzą Ci przewody z materiałów nowych na miejscu. Wychodzi to nieco taniej i wtedy czujnik ten można by odrazu załozyć. Sciąganie fajki na własną rękę jest ryzykowne, bo napewno trzeba okucie kabla zdemontować o ile się nie urwie i okucie zostanie w fajce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wezme Beru skoro można odkręcić fajke,bo niby jak założe ten impulsator?Ty sarna1,odkręciłeś poprostu i założyłeś bez problemu?Ile dałeś za te kable?Na 6 garków kupowałeś?Zarówno tobie,robertowibmw i innym bardzo dziękuje za szybką reakcje na mojego HELPA. Edytowane przez GT4
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem na 6-tym impulsator,a przyjechałem prosto z Berlina autkiem.To by było jeszcze lepiej w tym przypadku skoro NGK ma takie rozwiązanie.Dzięki bardzo.W poniedziałek sie dowiem.
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w beru lub ngk można zamówić robione przewody na miejscu. Jedziesz ze starymi i tworzą Ci przewody z materiałów nowych na miejscu. Wychodzi to nieco taniej i wtedy czujnik ten można by odrazu załozyć. Sciąganie fajki na własną rękę jest ryzykowne, bo napewno trzeba okucie kabla zdemontować o ile się nie urwie i okucie zostanie w fajce.

 

no właśnie... też musze wymienić przewody WN, ostatnio w sklepie w moim miescie prawie udało mi się kupić przewody BOSH (drut) na metry 3,5zł/m - pisze prawie bo okazało się że w kompie mają a na stanie już nie... tu moje pytanie Czy wiecie gdzie można kupić takie przewody na metry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie na metry można dostać i chyba to kiepski pomysł.NGK lub BERU dostać w moim mieście,a nawet w Szczecinie graniczy z cudem jak sie okazło.Ale czekam bo jutro mają niby być NGK.Zobaczymy.
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę z innej beczki jak już jest temat o kablach.

 

Skąd mam wiedzieć, że kable nadają się do wymiany. Czy autko, a raczej silnik da mi to w jakiś sposób odczuć ?

 

Moje są już napewno stare, bo autko mam 6 lat i jeszcze nie wymieniałem. Kupiłem nawet w lecie jakieś BOSCHA niby do mojego modelu, ale kompletnie nie pasowały (nie trzymały się na świecach, nie miały tej gumy na cewkę i impulsatora). Po przymiarce zwróciłem i zostałem przy starych.

 

Z autkiem nic się złego nie dzieje, ale może po wymianie coś sie poprawi (gazu nie mam) :cool2:

 

Czy cena za pozycję "1" z linku:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=12_0037&hg=12&fg=05

 

to cena za komplet ??

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wreszcie kable NGK,zapłaciłem 460 zł za kpl,fajke jest łatwo zdiąć aby nadziać impulsator.O połowe się praca silnika na wolnych obrotach poprawiła ale jak widać nie kable tylko były przyczyną,bo nadal lekko kuleje i czasamu trzeba chwile pokręcić aby zapalił,wyższe obroty i jazda super.Kolejny ruch to świece i przejże kopułke jeszcze.
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie było.Fajnie wszystkie kable już w listwie plastikowej ale bez impulsatora.Może do twojego modelu akurat były z impulsatorem.Mniejsza o niego skoro dobrze się ściąga fajka.Mimo nowych kabli nie jest jeszcze tak jak powinno.Rano raz pali,raz musze popchnąć.Nie wiem co jest.
Już po E30...teraz szukam...szukam...hmmmm....może E36 325 Cope.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.